Rennes – PSG 1:3 (koniec) | Ajaccio – Lorient 1:2 (koniec) | Évian TG – Reims 1:1 (koniec)
Guingamp – Monaco 0:2 (koniec) | Nantes – Toulouse 1:2 (koniec) | Nice – Sochaux 1:0 (koniec)
Évian Thonon Gaillard
1:1 (0:0)
Stade de Reims
Sobota 14.12.2013, 20:00 • Parc des Sports, Annecy • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Sobotnie spotkanie z Ligue 1 przynosi rywalizację zespołów środka ligowej tabeli – Evian i Reims. Obie drużyny dzieli różnica sześciu punktów, ale każda z nich będzie walczyła o trzy punkty.

Evian przystępuje do rywalizacji z Reims w kilka dni spektakularnym zwycięstwie 2:0 nad Paris Saint-Germain. Wygrana gospodarzy była o tyle zaskakująca, że lider tabeli po raz pierwszy w bieżącym sezonie przegrał.

Reims również zanotowało całkiem udane występy w ostatnich dwóch kolejkach, kiedy to pokonał Sochaux i Nice. Wyniki gości sprawiają, że spotkanie z Evian wydaje się być jednym z najciekawszych w ramach osiemnastej kolejki.

Statystyki spotkań rozegranych przez Evian na własnym terenie skłaniają do wniosku, że gospodarze nie są zdecydowanym faworytem. Reims w meczach wyjazdowych gra poprawnie i zdołało wygrać trzy, cztery zremisować i tylko dwa przegrać. Gospodarze mają wyrównany bilans: trzy zwycięstwa, remisy i porażki.

Naszą relację rozpoczniemy tuż po godzinie 19:40, kiedy podamy składy obu drużyn. Zapraszamy do śledzenia relacji!

Dobry wieczór Państwu!

Évian Thonon Gaillard: Hansen – Sabaly, Mensah, Wass, Djedje – Sorlin, Mongongu, Tie Bi, Kone – Ruben, Sougou
    Rezerwowi: Laquait, Cambon, Boccara, Nistor, Ehret, Berigaud, N'Sikulu

Stade de Reims: Agassa – Mandi, Signorino, Fofana, Weber – Turan, Devaux, Fortes, Albaek – Charbonnier, Preville
    Rezerwowi: Placide, Oniangue, Glombard, Peuget, Ayite, Ca, Atar

Sędziowie: A. Gautier.

Poznaliśmy składy w jakich wystąpią dzisiaj obie drużyny.

5
    Fortes starał się wywalczyć piłkę w polu karnym Evian, ale został powstrzymany przez obrońców.

6
    Sabaly otrzymał podanie od Sougou tuż przed polem karnym Reims. Natychmiast złożył się do strzału, ale jego strzał był niecelny.

8
    Evian groźniej atakuje, ale to gracze gości mają przewagę w posiadaniu piłki.

10
    Fantastyczny strzał Sougou trafia w słupek bramki gości!

12
    Gra błyskawicznie przenosi się z jednej połowy na drugą, ale to gospodarze wyraźnie przeważają.

13
    Wass strzela zza pola karnego na bramkę Reims. Piłka obok słupka mija linię końcową boiska.

14
    Na spalonym jeden z graczy Reims.

16
    Rzut wolny dla graczy Evian na połowie Reims.

18
    Gracze Reims po kilku minutach zdecydowanej przewagi Evian zaczynają wyprowadzać groźne akcje.

19
    Albaek strzela zza pola karnego, ale piłka daleko od bramki Evian.

22
    Rzut wolny dla Evian. Piłka ustawiona 25 metrów od bramki Reims.

23
    Wass kapitalnie uderzył z rzutu wolnego. Agassa przeniósł piłkę ponad poprzeczkę. Rzut rożny dla Evian.

24
    Kone otrzymał piłkę od kolegi z drużyny tuż przed polem karnym. Zawodnik gospodarzy otoczony przez obrońców zdołał oddać strzał na bramkę Agassy, ale był on niecelny.

26
    Wass pognał prawym skrzydłem i oddał strzał na bramkę Reims. Piłka przeleciała minimalnie obok długiego słupka bramki gości.

28
    Okres mało interesującej gry. Żadna ze stron nie potrafi stworzyć sobie pozycji strzeleckiej.

31
    Gra przeniosła się na środek pola, gdzie trwa walka o przejęcie inicjatywy na boisku. Evian świetnie atakuje, ale Reims odpowiada błyskawicznymi kontrami, które kończą się przed polem karnym gospodarzy.

33
    Rzut wolny dla Reims. Gra wznowiona, ale też Evian odzyskuje piłkę.

35
    Szybka akcja Evian została przerwana przez faul ofensywny Mongongu. Piłka dla Reims.

36
    Weber strzela na bramkę gości. Agassa łapie piłkę.

37
    Ruben starał się sprawdzić umiejętności bramkarza Reims. Agassa złapał futbolówkę uderzoną z dystansu.

39
    Albaek zdecydował się na uderzenie z dwudziestego metra. Hansen łapie piłkę.

41
    Zawodnikom obu drużyn nie brakuje ambicji, ale już precyzji przy oddawaniu strzałów tak.

43
    Żółta kartka dla Albaek (Stade de Reims).

45
    Ruben uderzył na bramkę Reims z okolic pola karnego, ale jego strzał głową trafił ponad poprzeczkę.

45
    Sędzia nie doliczył dodatkowego czasu do pierwszej połowy.

Za nami pierwsze 45 minut. Evian i Reims walczą, ale ich starania nie pozwoliły, abyśmy mogli zobaczyć bramki.

Zapraszamy na drugą połowę.

46

47
    Bez zmian w obu drużynach.

49
    Sabaly uderzył na bramkę, ale Agassa pewnie złapał futbolówkę.

52
    Turan przejął piłkę na wysokości trzydziestego metra i wpadł w pole karne Evian. Strzał z ostrego kąta trafił w boczną siatkę bramki gospodarzy.

54
    Obraz gry przypomina ten z pierwszej połowy. Zawodnicy Evian dłużej utrzymują się przy piłce, ale to gracze Reims wyprowadzają groźne kontry.

56
    Sougou w kapitalnej sytuacji w polu karnym Reims. Napastnik gospodarzy złożył się do strzału, ale fatalnie skiksował.

58
    Preville próbował zaskoczyć bramkarza Evian Hansen'a, ale strzał gracza gości został złapany przez golkipera gospodarzy.

59
    Preville raz jeszcze uderzył na bramkę Evian i tym razem Hansen poradził sobie z obroną strzału zawodnika gości.

60
    Rzut wolny dla Evian na połowie Reims. Piłka ustawiona blisko środka boiska.

61
    Gracze Evian wywalczyli rzut z autu na wysokości pola karnego gości.

63
    Zawodnicy obu drużyn wydają się być coraz bardziej zmęczeni. Akcje są coraz mniej płynne, a reakcje zawodników defensywnych również nie są wolne od błędów.

65
    Zmiana w drużynie Évian Thonon Gaillard: z boiska schodzi Kone, na boisku pojawia się Berigaud.

67
    Rzut wolny dla Evian na połowie Reims.

70
    Oprócz kilku rzutów wolnych niewiele też działo się na murawie w ostatnich minutach.

71
    Zmiana w drużynie Stade de Reims: z boiska schodzi Charbonnie, na boisku pojawia się Oniangue.

72
    Albaek uderzył na bramkę Evian, ale strzał zawodnika Reims był niecelny.

73
    Rzut wolny dla Evian w bocznej strefie boiska na połowie Reims.

74
    Gol dla Évian!
    Bramkę zdobył JONATHAN MENSAH. Gracze Evian wykonali rzut wolny na połowie Reims. Zagranie na skrzydło do Albaek'a, który dośrodkował w pole karne. Piłkę głową wybił Signorino, a ta spadła na jedenasty metr tuż przed Mansahem, który uderzył z woleja w okienko.

76
    Kilku zawodników szykuje się do zmian.

77
    Zmiana w drużynie Stade de Reims: z boiska schodzi Turan, na boisku pojawia się Ayite.

78
    Zmiana w drużynie Évian Thonon Gaillard: z boiska schodzi Sougou, na boisku pojawia się Cambon.

79
    Rezerwowy Ayite był bliski strzelenia bramki dla swojej drużyny. Strzał gracza Reims z okolic pola karnego minimalnie obok bramki Evian.

80
    Rzut rożny dla gości.

81
    Jeszcze jeden rzut rożny dla Reims.

82
    Zmiana w drużynie Stade de Reims: z boiska schodzi Albaek, na boisku pojawia się Atar.

85
    Ostatnie pięć minut spotkania. Reims atakuje, ale gracze gości wyraźnie odczuwają trudy dzisiejszego spotkania. Evian dobrze kontroluje środek pola.

87
    Reims całą drużyną atakuje Evian. Gospodarze zepchnięci na własną połowę.

88
    Rzut wolny dla Reims. Piłka ustawiona 35 metrów od bramki Evian.

88
    Rzut rożny dla Reims.

89
    Zmiana w drużynie Évian Thonon Gaillard: z boiska schodzi Ruben, na boisku pojawia się N'Sikulu.

90
    Trzy minuty doliczone do drugiej połowy spotkania.

90+1
    Gol dla Reims!
    Bramkę zdobył FLOYD AYITE. Aut dla Reims na wysokości pola karnego Evian. Piłka trafia do Preville, który odgrywa do Ayite, który mocnym strzałem trafia tuż przy słupku.

90+3
    Cios za cios. Obie drużyny walczą o zwycięskiego gola.

Za nami spotkanie, które było dopiero w ostatnich minutach dostarczyło sporej dawki wrażeń.

Evian prowadziło od 73. minuty i na dwie minuty przed końcem spotkania straciło bramkę. Reims zagrało przeciętnie, ale ostatnie minuty meczu to pokaz zaangażowania i woli walki. Wprowadzony w drugiej połowie Ayite strzelił bramkę, co dało drużynie gości remis.

Graczem spotkania – Floyd Ayite. Rezerwowy Reims przesądził o końcowym wyniku meczu.

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje portalu LAJFY.COM! (21:53:46)