Leicester – Man City 1:3 (koniec) | Sunderland – Chelsea 2:1 (po dogrywce)
koniec po dogrywce
Sunderland A.F.C.
2:1 (0:0)
Chelsea F.C.
Wtorek 17.12.2013, 20:45 • Stadium of Light, Sunderland • Puchar Ligi Angielskiej

To wszystko na dziś. Dziękuje za uwagę. (23:25:20)

Faule: 8-13

MVP Spotkania wybieram Giaccheriniego, który był dzisiaj fantastyczny w ofensywie gospodarzy. Był motorem napędowym większość ataków i walnie przyczynił się do wyrównującego trafienia.

Za nami świetne widowisko na Stadium of Light. Regulaminowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia i o wszystkim zadecydował dogrywka. Po pierwszej niezbyt ciekawej, w drugiej gospodarze postanowili nieczekać na karne tylko zaatakowali i dwie minuty przed końcem upragnionego gola zdobył Ki. Ostatecznie Sunderland sprawia więc sporą niespodziankę, zwycięża faworyzowaną Chelsea 2:1 i awansuje do półfinału Pucharu Ligi!

122
    Goście próbowali jeszcze dokonać cudu, zaatakowali, ale gospodarze nie dali już sobie wyrwać wygranej.

120
    2 minuty doliczone.

120
    Szkoleniowiec gospodarzy chce zyskać cenne minuty i dokonuje ostatniej zmiany. W miejsce Giaccheriniego na boisku pojawia się Bardsley.

119
    Ki tak mocno cieszył się z trafienia, ze ściągnął koszulkę i został ukarany za to przez arbitra żółtym kartonikiem.

119
    The Blues mają minutę na wyrównanie!

118
    Gol dla Sunderland!
    Bramkę zdobył KI SUNG-YUENG

Gospodarze w ostatnim fragmencie zdominowali sytuację na boisko i zdobywają upragnionego gola! Z prawego skrzydła w pole karne dośrodkował Celustka, tutaj futbolówka trafiła do Boriniego, ten stojąc tyłem do bramki nie miał jak uderzyći odegrał do KI SUNG- YUENGA, ten świetnie zwiódł obrońcę i precyzyjnym uderzeniem umieścił futbolówke w lewym rogu bramki!

117
    3 minuty do końca. W natarciu gospodarze. Futbolówka trafia na prawej stronie szesnastki do Boriniego, ten próbuje centry na 5 metry, zostaje jednak zablokowany.

115
    Z kornera precyzyjne ponownie centruje Larsson w polu karnym najwyżej do futbolówki wyskakuje Celustka, jednak uderza obok bramki.

114
    I gra szybko przenosi się pod drugie pole karne, gdzie kolejną fantastyczną okazję mają gospodarze. Futbolówke na prawym skrzydle otrzymał Larsson, doskonale zacentrował na 11 metr tu do futbolówki dopadł niepilnowany KI i mocno uderzył głową, zmierzająca w okienko bramki futbolówkę kapitalne wręcz odbija jednak Schwarzer!

112
    Natychmiastowa odpowiedź gości. Willian zagrywa w pole karne do Ba, ten uderza, ale minimalnie obok prawego słupka bramki Mannone!

111
    Cóż za okazja gospodarzy! Z wolnego uderza Larsson, jednak na 5 metrze futbolówkę blokują defensorzy Chelsea, spada ona jednak pod nogi Ki, który natychmiast uderza, tor lotu pilki zmienia stojący na 5 metrze Altidore i kapitalną interwencją popisuje się Schwarzer instynktownie odbijając futbolówkę!

110
    I natychmiastowa odpowiedź gospodarzy. Na lewym skrzydle futbolówka trafia do Giaccheriniego, który zostaje sfaulowany na linii pola karnego przez Essiena. Gracz gości zostaje ukarany żołtą kartką i mamy rzut wolny dla Sunderlandu z dobrej pozycji!

110
    Nieudane rozegranie autu i z kontrą ruszają goście. Futbolówka trafia w środku do De Bruyne, ten podciąga pare metrów i uderza sprzed szesnastki, jednak obok lewego słupka bramki Mannone.

109
    Zaatakowali goście zostali jednak powstrzymani przed polem karnym Sunderlandu i Ci wychodzą z kontrą. Futbolówka trafia na lewym skrzydle do Altidore, którego powstrzymuje jednak Cahill, wybijając futbolówkę za linię boczną. Od autu gospodarze.