Hull – Man Utd 2:3 (koniec) | Aston Villa – Crystal Palace 0:1 (koniec) | Cardiff – Southampton 0:3 (koniec)
Chelsea – Swansea 1:0 (koniec) | Everton – Sunderland 0:1 (koniec) | Newcastle – Stoke 5:1 (koniec)
Norwich – Fulham 1:2 (koniec) | Tottenham – West Bromwich 1:1 (koniec) | West Ham – Arsenal 1:3 (koniec)
Man City – Liverpool 2:1 (koniec)
Everton F.C.
0:1 (0:1)
Sunderland A.F.C.
Czwartek 26.12.2013, 16:00 • Goodison Park, Liverpool • Angielska Premier League

Koniec! Po niesamowitym spotkaniu Sunderland wywozi szalenie ważne trzy punkty z Goodison Park! W dzisiejszym spotkaniu to The Toffees byli lepsi, ale odznaczyli się niewyobrażalnym brakiem skuteczności! Bardzo dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy już teraz na wspaniałe spotkanie City – Liverpool, które poprowadzi dla państwa Patryk Oko.

Zapraszamy! (17:55:17)

90+2
    Lukaku uderza głową, ale świetnie piłkę stopuje Diakite, który wybija od razu futbolówkę daleko poza własne pole karne.

90
    Trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu gry, trzy minuty nadziei dla kibiców Evertonu.

89
    Ekwilibrystyczne uderzenie Oviedo! Defensor Evertonu uderza z przed pola karnego, ale to uderzenie zostaje zablokowane przez Celustke.

88
    Warto wspomnieć, że gracze Sunderlandu nie strzelili bramki na wyjeździe od 31 sierpnia. Dzisiaj nastąpił mały przełom.

87
    Altidore pojawia się na murawie w miejsce Fletchera.

86
    Niesamowite spotkanie. Kibice Evertonu z pewnością nie wybaczą swoim piłkarzom tych niewykorzystanych sytuacji.

85
    Czy to jest możliwe! Jelavić uderza głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale piłkę z linii bramkowej wybija zawodnik wypożyczony z odwiecznego rywala Evertonu, The Reds – Fabio Borini!

84
    Co dziś wyprawia w bramce Mannone?! Dośrodkowanie idealnie na głowę Barkelya, ten bardzo dobrze uderza, piłka leci w kierunku siatki i... fantastycznie piłkę jedną ręką odbija włoski golkiper! Korner!

83
    Rzut wolny dla The Toffees, około 27. metrów od bramki Mannone, może teraz się uda?

82
    Barkley – bardzo aktywny gracz w drugiej połowie posyła piłkę nad poprzeczką zespołu gości.

81
    Barry uderza z dystansu, ale bez większych problemów broni Mannone!

81
    Coraz mniej czasu na doprowadzenie do ewentualnego wyrównania mają zawodnicy trenera Martineza.

80
    Niesamowite zamieszanie w polu karnym Sunderlandu, ale żaden z graczy Evertonu nie trafia w piłkę! Leży na murawie Fletcher po starciu z Barkleyem.

79
    Nieco ponad 10. minut do końca spotkania, czy Everton przegra pierwszy raz w tym roku na Goodison Park?

78
    Ależ sytuację zmarnował teraz Fletcher! Idealne zagranie w pole karne, gracz Sunderlandu powinien strzelić to z zamkniętymi oczami, ale.. uderza obok bramki!

76
    Jelavić wchodzi za Pienaara.

75
    Świetne uderzenie Oviedo, ale broni Mannone! Korner.

73
    Zagranie w pole karne gości, ale piłkę głową wybija Bardsley.

72
    Szczęścia znów próbował Lukaku, nad bramką. Everton bez swojej armaty z przodu jest dziś bezradny.

68
    Niesamowite rzeczy dzieją się dziś na Goodison Park, Mannone zaczarował swoją bramkę.

67
    Dwie świetne sytuacje miał teraz Barkley, ale nie ma zmiany wyniku! Najpierw gracz Evertonu przeniósł piłkę nad poprzeczką, a za minutę uderzył obok słupka! To mogły być raniące Sunderland ciosy!

64
    Fletcher dostał świetne podanie od Sunga, decyduje się na uderzenie i.. piłkę bez większego problemu łapie Robles.

63
    Nie ma koncepcji na rozmontowanie defensywy rywali Everton. Martinez bezradnie dyryguje swoimi zawodnikami z linii bocznej.

62
    Na spalonym złapany teraz Fletcher.

61
    Lukaku odgrywa piłkę w kierunku Barkleya, ale reprezentant Anglii został uprzedzony przez jednego z defensorów Sunderlandu, którzy dziś spisują się bardzo dobrze.

60
    Niecelne zagranie Sung-Yonga, kontra Evertonu świetnie powstrzymana przez Roberge.

58
    Bardzo zdenerwowany przy linii bocznej jest Gus Poyet. Jego zawodnicy grają z przewagą jednego piłkarza, a mimo to dali się stłamsić rywalom.

56
    Dośrodkowanie w kierunku Lukaku, którego uprzedza jednak Mannone, było bardzo blisko wyrównania! Wciąż atakują gracze Evertonu, gol wydaje się być kwestią minut!

55
    Coraz odważniej atakują The Toffees. Dośrodkowanie Oviedo na rzut rożny wybija Diakite.

54
    Kolejne zagranie w pole karne Sunderlandu, ale tym razem sytuację wyjaśnia Colback.

53
    Za mocne dośrodkowanie w kierunku Pienaara, reprezentant RPA jednak dobiega do piłki, zagrywa w kierunku Lukaku, ale ten przegrywa walkę o piłkę z Bardsleyem. Słaby mecz Belga w dzisiejszym spotkaniu.

52
    Rzut rożny dla Evertonu.

50
    Bardzo dobra interwencja Jagielki, niezły mecz rozgrywa dziś defensor gospodarzy.

49
    Lukaku fauluje Bardsleya w walce o górną piłkę, gra przerwana przez arbitra.

49
    Od początku drugiej połowy zarysowuje się przewaga gości.

47
    Diakite powinien podwyższyć rezultat! Świetne dośrodkowanie idealnie na głowę defensora Sunderlandu, ten decyduje się na uderzenie.. ale piłkę blokuje Jagielka i nie ma bramki!

46
    Mirallas jednak nie był w stanie grać dalej, w jego miejsce pojawia się Barkley.

46
    Drugą połowę rozpoczęli zawodnicy Sunderlandu.

46

Po pierwszej, bardzo ciekawej połowie Everton przegrywa na Goodison Park z Sunderlandem. Druga część meczu zapowiada się bardzo ciekawie, bądźcie z nami!

45+2
    Zablokowane dośrodkowanie Stevena Pienaara.

45+1
    Dwie minuty doliczone do regulaminowego czasu gry I połowy.

44
    Ajj! Larsson próbował szczęścia z dystansu, minimalnie nad poprzeczką!

42
    Barry ukarany żółtą kartką.

41
    Barkley już się rozgrzewa, ale Belg wraca na boisko.

40
    Fletcher mógł podwyższyć prowadzenie gości, ale bardzo dobrze znów broni Robles. Mirallas wciąż poza boiskiem opatrywany przez medyków.

39
    Mirallas poza boiskiem, gospodarze grają przynajmniej przez moment w dziewiątkę.

38
    Lukaku próbował efektownie zagrać do swojego rodaka, Mirallasa. Piłkę przechwytuje jednak Bardsley i wybija ją poza własne pole karne.

37
    Robles ratuje Everton przed utratą drugiej bramki! Celustka dośrodkowuje idealnie dla Larssona, który uderza z pierwszej piłki, ale wybornie broni wprowadzony w miejsce Osmana golkiper The Toffees!

36
    W końcu akcja gości, Celustka zagrywa w pole karne Howarda, ale Amerykanin wychodzi z bramki i chwyta piłkę po dośrodkowaniu Czecha.

35
    Pierwsza połowa wciąż pod dyktando gospodarzy, tylko wynik nie taki jaki być powinien.

33
    Na spalonym złapany Distin, który ma duże pretensje do sędziego. Małe zamieszanie na boisku, pan Probert próbuje opanować sytuację.

32
    Jeszcze chwila przerwy w grze, opatrywany jest McCarthy.

30
    Rzut wolny dla gospodarzy, około 30. metrów od bramki Mannone.

29
    Wzmaga się teraz doping dla gospodarzy. Mirallas stracił piłkę przed polem karnym rywali, to mogła być dobra sytuacja dla The Toffees.

28
    Mimo zdecydowanej przewagi Evertonu to Sunderland wychodzi na prowadzenie. W dodatku zespół Roberta Martineza gra do końca spotkania w dziesiątkę!

27
    Głośne gwizdy na Goodison Park, gospodarze w trudnej sytuacji.

26
    Gol dla Sunderland! SUNG-YONG pewnie wykorzystuje rzut karny!

25
    Robles wchodzi za Osmana.

23
    Howard fauluje rywala wychodzącego na czystą pozycję za co otrzymuje czerwoną kartkę!

22
    Rzut karny dla Sunderlandu!

20
    Przy linii bocznej instrukcji swoim podopiecznym udziela Roberto Martinez.

19
    Szybka akcja Evertonu, Pienaar zagrywa do Mirallasa, ten zbiega do środka, uderza i... nad poprzeczką.

17
    Dośrodkowanie w kierunku Oviedo, ale z bramki wychodzi Mannone i chwyta futbolówkę.

15
    Colback decyduje się na uderzenie z dystansu i bardzo dobrze broni Tim Howard! Dobre uderzenie pomocnika Sunderlandu.

14
    Zdecydowaną przewagę mają póki co zawodnicy gospodarzy.

13
    Larsson powstrzymuje szarżującego Lukaku.

12
    Rzut rożny dla The Toffees. Dośrodkowanie w pole karne, główkował Gareth Barry – nad poprzeczką.

11
    Everton w roku 2013 jest niepokonany na swoim boisku. Fantastyczne osiągnięcie.

10
    Dośrodkowanie Mirallasa ląduje prosto w rękawicach włoskiego golkipera rywali.

9
    Rzut wolny dla gospodarzy.

8
    Oviedo! Bardzo dobry strzał Kostarykańczyka, ale świetnie broni Mannone! Pierwsza groźna sytuacja Evertonu.

8
    Długo rozgrywają swoje akcje zawodnicy gospodarzy.

7
    Za mocne podanie w kierunku świetnego w tym sezonie Lukaku.

5
    Nieudane zagranie do boku, od bramki grę wznowi Mannone.

4
    Od początku odważnie atakują gracze gospodarzy.

3
    Złe zagranie Pienaara w kierunku Colemana.

1
    Spotkanie rozpoczęli gracze gospodarzy.

1

Warto przypomnieć, że w tym sezonie The Toffees odnieśli tylko jedną porażkę!

Na bardzo ofensywną taktykę zdecydował się dzisiaj Poyet wystawiając trzech napastników.

Piłkarze wychodzą już na murawę, za chwilę zaczynamy.

Everton F.C.: Howard – Oviedo, Jagielka, Distin, Coleman – Pienaar, McCarthy, Osman, Barry, Mirallas – Lukaku
    Rezerwowi: Robles – Heitinga, Jelavić, Naismith, Alcáraz, Stones, Barkley

Sunderland A.F.C.: Mannone – Bardsley, Diakité, Roberge, Celustka – Colback, Cattermole, Sung-Yong – Borini, Fletcher, Larsson
    Rezerwowi: Pickford – Dossena, Cabral, Johnson, Ba, Giaccherini, Altidore

Sędziowie: Lee Probert – Gary Beswick, Adrian Holmes.

Do śledzenia relacji zapraszamy już od godziny 15:15 kiedy to poznamy oficjalne jedenastki obu ekip.

Jest to ostatni mecz w tym roku dla obu ekip więc szykują nam się duże emocje.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy w tym sezonie jest Romelu Lukaku oraz Leighton Baines, którzy imponują formą. Kontuzjowany natomiast jest młody gracz wypożyczony z Barcelony, Deulufeo.

Zespół dzisiejszych gospodarzy zaskakująco dobrze spisuje się w tym sezonie i dzielnie walczy w strefie pucharowej wyprzedzając między innymi Manchester United. Sunderland z kolei nie imponuje i nie daje mu się większych szans w dzisiejszym pojedynku.

W spotkaniu 18. kolejki ligi angielskiej Everton podejmie na własnym stadionie Sunderland.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Gole: 26. Sung-Yong (kar.)

Kartki:   42. Barry (EVE)   23. Howard (EVE)

Everton F.C.: Howard – Oviedo, Jagielka, Distin, Coleman – Pienaar (76' Jelavić), McCarthy, Osman (25' Robles), Barry, Mirallas (46' Barkley) – Lukaku
    Zmiany: Robles – Heitinga, Jelavić, Naismith, Alcáraz, Stones, Barkley

Sunderland A.F.C.: Mannone – Bardsley, Diakité, Roberge, Celustka – Colback (70' Giaccherini), Cattermole, Sung-Yong – Borini, Fletcher (87' Altidore), Larsson
    Zmiany: Pickford – Dossena, Cabral, Johnson, Ba, Giaccherini, Altidore

Sędziowie: Lee Probert – Gary Beswick, Adrian Holmes