Tour de Ski: Oberhof prolog (3 km st. dowolnym kobiet)

(Jacobsen, Jaśkowiec)

Sobota 28.12.2013, 14:00Biegi narciarskie

Zapraszamy na naszą jutrzejszą relację na lajfy.com, a za dzisiaj serdecznie dziękujemy. (15:04:56)

Już jutro sprint techniką dowolną, czyli druga odsłona TdS. Trzymamy kciuki za Sylwię Jaśkowiec, która dziś spisała się znakomicie i tym samym zaostrzyła nam apetyty na kolejny dobry występ.

Nasze pozostałe panie zajęły odległe miejsca: Paulina Maciuszek 39 lokatę, a Kornelia Kubińska 73.

Polka pobiegła rewelacyjnie. To jej pierwszy wielki sukces w seniorskiej karierze. Sylwia pokonała takie znane zawodniczki jak Johaug, Herrmann, czy Kylloenen. Miejmy nadzieję, że to zapowiedź coraz lepszych występów podopiecznych trenera Hudaca.

Za nami pierwszy etap ósmej edycji Tour de Ski. Zgodnie z przewidywaniami wygrała go liderka Pucharu Świata Marit Bjoergen. Drugie miejsce zajęła jej rodaczka Astrid Jacobsen. Trzecie miejsce, sensacyjnie, dla Polki Sylwii Jaśkowiec.

10.Niskanen Kerttu FIN +12.0

Ostatnia zawodniczka przekroczyła linie mety.

Do mety dobiegają kolejne panie. Ale w czołowej dziesiątce już nic się nie zmieni.

Mamy trzecie miejsce! Sylwia Jaśkowiec niespodziewanie uzyskuje trzeci rezultat!

Czekamy na pozostałe zawodniczki! Czyżby Polce udało się wskoczyć na podium?

3 km
    Sylwia Jaśkowiec biegnie rewelacyjnie! W tej chwili jest trzecia!

3 km
    Marit Bjoergen wygrywa pierwszy etap (6:34.4).

0.8 km
    Sylwia Jaśkowiec 11 po 800 metrach.

3 km
    Johaug jest już na mecie, w tym momencie jest 9.

3 km
    Astrid Jacobsen z przewagą 6 sekund zajmuje pierwszą pozycję.

0.8 km
    Johaug na pierwszym pomiarze czasu ma 5 rezultat (+2.0), natomiast Bjoergen, zgodnie z przewidywaniami jest pierwsza (1:36.1).

Marit Bjoergen przed chwilą wystartowała.

3 km
    Oestberg wpada na metę. Jest dopiero 6. Widocznie osłabła w drugiej części dystansu.

3 km
    Już 47 pań pokonało dystans 3 km. Najlepszy czas jak dotąd ma Amerykanka Diggins.