Inverness Caledonian – Celtic 0:1 (koniec)
Inverness Caledonian Thistle F.C.
0:1 (0:1)
Celtic F.C.
Niedziela 29.12.2013, 13:30 • Tulloch Caledonian Stadium (Inverness) • Szkocka Premier League

To wszystko na dziś. Dziękuje za uwagę. (15:30:14)

MVP Spotkania wybieram Krisa Commonsa, który zdobył jedynego gola i przez całe spotkanie był motorem napędowym akcji gości, co rusz sprawiając defensywie gospodarzy ogromne problemy.

Za nami niezłe spotkanie na Tulloch Caledonian Stadium. W drugiej połowie byliśmy świadkami paru dobrych okazji. Lepiej zaczęli ją gospodarze, którzy przez pierwszy kwadrans osiągnęli sporą przewagę, jednak nie udało im się jej zamienić na gola. Następnie inicjatywę przejęli goście, którzy mieli parę okazji na podwyższenie prowadzenia, ale tego nie uczynili. W końcówce gracze Iverness mogli jeszcze doprowadzić do wyrównania, lecz doskonała okazje zmarnował Christie i ostatecznie spotkanie kończy się mimo wszystko zasłużonym zwycięstwem Celtów 1:0.

90+3
    Po centrze w polu karnym górą są jednak defensorzy gości.

90+2
    Jeszcze jedna próba gospodarzy, po której wywalczają oni na lewym skrzydle rzut wolny.

90+1
    Gospodarze marnują doskonałą sytuację na wyrównanie! Po centrze z prawego skrzydła na długim słupka piłka spadła na głowę Drapera, ten świetnie ją zgrał na 5 metr gdzie dopadł do niej Christie, musiał jedynie odpowiedno dołożyć głowę by skierować ją do bramki, ale zrobił to źle i uderzył obok! Niesamowite!

90
    Goście dokonuje drugiej zmiany. W miejsce Stokesa na boisku pojawia się Biton.

90
    Arbiter dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry. Czy gospodarzom uda się w doliczonym czasie doprowadzić do wyrównania?

89
    Niezłe natarcie gości po którym uderzał Brown, na posterunku jest jednak Brill.

87
    Druga zmiana w zespole gospodarzy. Boisko opuszcza Watkins, a w jego miejsce na placu gry pojawia się Christie.

85
    Przed polem karnym znalazł się Pukki, próbował strzału, został jednak zablokowany.

83
    I mamy zmianę również w zespole gospodarzy. Boisko opuszcza Ross, a w jego miejsce na placu gry pojawia się Agdestein.

83
    Z wolnego centruje Commons, jednak w polu karnym górą są defensorzy gospodarzy.

82
    Chwilę po wejściu na boisko, Pukki otrzymuje futbolówkę na lewym skrzydle, gdzie zostaje sfaulowany. Wolny dla gości.

81
    W 81 minucie mamy pierwszą zmianę w tym spotkaniu. Roszady postanawia dokonać N. Lennon. Boisko opuszcza Forrest, a w jego miejsce na placu gry pojawia się Pukki.

80
    Tym razem nie wynikło jednak z niego nic godnego uwagi.

80
    Po dośrodkowaniu z niego w polu karnym najwyżej do piłki wyskoczył Warren uderzył chytrze i futbolówka zmierzała pod poprzeczkę bramki Forstera, ten jednak jest czujny i ładnie przerzucił ją ponad bramką. Kolejny korner dla Iverness.