CSKA Moskwa – Vítkovice 3:2 (po dogrywce) | Team Canada – Rochester 6:3 (koniec)
Team Canada
6:3 (3:0, 1:3, 2:0)
Rochester Americans
Niedziela 29.12.2013, 20:15Spengler Cup

Dziękuje za uwagę i zapraszam na jutrzejsze relacje z Davos na lajfy.com! (22:24:18)

Koniec spotkania! Team Canada uzupełnia stawkę półfinalistów tegorocznych rozgrywek o Puchar Spenglera!

60:00

59:13
    Gol dla Team Canada!
    Bramkę zdobył GIROUX. Asysta Spylo.

GIROUX strzałem do pustej bramki ustala wynik spotkania.

59:00
    Ostatnia minuta spotkania.

58:34
    Niecelny strzał Hutchingsa na bramkę Yorka.

57:54
    Guma po podaniu jednego z zawodników Americans uciekła na uwolnienie. Wznowienie pod bramką Lieuwena.

56:34
    Team Canada spokojnie rozgrywa kolejne akcje. Mądra gra Kanadyjczyków.

55:43
    Kąśliwy strzał Armii, pewna interwencja Yorka.

54:21
    Spalony na linii niebieskiej podczas akcji Rochesteru.

52:21
    Zrezygnowana gra Americans. Tutaj chyba nic się już nie zmieni.

51:22
    Kanadyjczycy ponownie zepchnęli Rochester do defensywy.

50:05
    Bramkę zdobył RITCHIE.

Kanada wykorzystuje grę w przewadze! RITCHIE z najbliższej odległości pokonał Hacketta i znacznie przybliżył Team Canada do półfinału.

49:25
    Kolejna kara dla Rochesteru. Varone dwie minuty za uderzanie.

48:37
    Team Canada gra już w pełnym zestawieniu.

47:33
    Siły na lodzie wyrównane. Armia dwie minuty za przeszkadzanie.

47:11
    Rochester zakłada zamek w tercji Teamu Canada...

46:37
    Beaudoin za spowodowanie upadku przeciwnika został odesłany na ławkę kar.

45:32
    Gra nieco się uspokoiła. Kanadyjczycy jak na razie kontrolują przebieg spotkania.

44:22
    Rochester wycofał grę daleko pod swoją bramkę.

43:11
    Świetna interwencja Hacketta po strzale Bolduca!

42:12
    Krążek na uwolnieniu po zagraniu jednego z Kanadyjczyków.

41:13
    Ambitna gra zawodników Americans od początku trzeciej odsłony.

40:20
    Team Canada gra w pełnym zestawieniu.

40:01
    Pierwsze wznowienie trzeciej tercji dla Americans.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się o 21:52.

Koniec drugiej tercji spotkania. Po 40. minutach gry Team Canada prowadzi 4:3.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:08
    Jak na razie dobra gra Kanadyjczyków w osłabieniu.

39:00
    Ostatnia minuta 2. tercji spotkania.

38:20
    Kwiatkowski otrzymał karę mniejszą za przeszkadzanie. Americans w przewadze.

37:11
    Ogromne problemy Kanadyjczyków z wyprowadzeniem ataku. Rochester w ofensywie.

36:43
    Vandermeer mocno spod niebieskiej, pewna interwencja Hacketta.

35:11
    Catenacci spod bandy, golkiper Teamu Canada odbija gumę.

34:16
    Niezbyt udany strzał Ruhwedela na bramkę Masona. Guma poza lodowiskiem.

33:11
    Gol dla Rochesteru!
    Bramkę zdobył ARMIA.

GOL! Mamy kontakt! ARMIA strzałem z backhandu poprawia uderzenie Varone i zdobywa trzecią bramkę dla Americans!

33:04
    Americans spokojnie rozgrywają zamek w tercji Teamu Canada.

32:35
    Kinrade za spowodowanie upadku przeciwnika na ławce kar. Rochester w przewadze.

31:34
    Sporo chaosu zagościło teraz w grze Teamu Canada. Od dłuższego czasu nie mieliśmy gwizdka sędziego.

30:11
    Verone zablokował strzał jednego z Kanadyjczyków spod niebieskiej.

29:31
    Spotkanie nabrało szybkiego tempa, gra toczy się akcja za akcję.

28:03
    Ofiarna walka Crawforda o gumę za bramką Masona.

27:12
    Kanadyjczycy rzucili się do ofensywy.

26:56
    Bramkę zdobył CATENACCI.

Dzieje się w Davos! Świetna akcja Rochesteru! Adam podał w tempo do CATENACCIEGO, który pokonuje Masona!

26:06
    Bramkę zdobył WALSER.

Czwarta bramka dla Teamu Canada! Świetne uderzenie WALSERA ze środka! Zasłonięty Hackett bez szans.

25:18
    Hackett mrozi gumę po strzale Ritchiego. Wznowienie w tercji Americans.

24:05
    Problemy golkipera Rochesteru z kijem. Hackett musiał zjechać do boksu i wymienić sprzęt.

23:10
    Spylo mocno spod niebieskiej, guma przelatuje obok bramki Hacketta.

22:32
    Americans znacznie aktywniejsi po bramce strzelonej przez Hutchingsa.

21:55
    Bramkę zdobył HUTSCHINGS.

GOL! Kapitalne uderzenie HUTSCHINGSA po podaniu Larssona! Już tylko dwie bramki straty do rywala mają Americans!

21:28

20:34
    Rochester stara się założyć zamek w tercji Kanadyjczyków.

20:01
    Pierwsze wznowienie drugiej tercji dla Teamu Canada.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się o 21:04.

Koniec 1. tercji spotkania. Po 20. minutach gry Team Canada pewnie prowadzi z Rochester Americans 3:0.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:28
    Kar ciąg dalszy... Kwiatkowski dwie minuty za przeszkadzanie. Tym razem w przewadze zagrają Americans.

19:00
    Ostatnia minuta 1. tercji spotkania.

18:40
    Bramkę zdobył MICFLICKER.

GOL! Niemal identyczna akcja jak ta sprzed kilku minut z udziałem tych samych zawodników. Gra w przewadze, strzela Spylo, MICFLICKER zmienia tor lotu krążka i mamy bramkę!

18:11
    Kanadyjczycy wyrzuceni z tercji Rochesteru. Muszą od nowa konstruować akcję.

17:39
    Kolejne wykluczenie. Dwie minuty za uderzanie otrzymał Sundher.

16:17
    Genoway przytrzymał gumę i oddał niezbyt dobry strzał na bramkę Lieuwena.

15:05
    Bramkę zdobył MICFLIKIER.

GOL! Tym razem Kanadyjczycy wykorzystują grę w przewadze. MICFLIKIER dobija strzał Spylo i zdobywa drugą bramkę dla Teamu Canada!

14:04
    Rochester ponownie szybko rozbija każdy zamek zawodników spod znaku Klonowego Liścia.

13:13
    Hutching na ławce kar za uderzanie. Team Canada w przewadze.

12:30
    Kanadyjczycy na lodzie już w piątkę.

11:24
    Jak na razie drużyna rodem z AHL ma spore problemy z założeniem zamka.

10:30
    Bolduc za przeszkadzanie otrzymał karę mniejszą. Rochester w przewadze.

10:30
    Dłuższa przerwa w grze ze względu na drobną kontuzję Lieuwena.

10:03
    Rochester Americans gra już w pełnym zestawieniu.

9:17
    Americans wybijają gumę daleko pod bramkę Masona.

8:03
    McNabb otrzymał karę mniejszą za uderzanie. Team Canada w przewadze.

7:30

Świetny strzał RITCHIEGO na bramkę Lieuwena! Golkiper Rochesteru zanim zdążył zainterweniować to guma trzepotała już w jego siatce.

6:11
    Americans niemal przez cały czas rozgrywają krążek w tercji Teamu Canada.

5:41
    Team Canada wybija gumę na uwolnienie. Wznowienie pod bramką Masona.

4:21
    Guma po strzale Mackenziego opuściła obszar lodowiska. Przerwa w grze.

3:23
    Rochester spokojnie rozgrywa gumę pod własną bramką.

2:32
    Americans starają się wprowadzić krążek do tercji Teamu Canada. Jak na razie dobra gra w defensywie zawodników w czerwonych koszulkach.

1:21
    Walser mocno spod niebieskiej, broni Lieuwen.

0:31
    Kanadyjczycy po raz pierwszy rozgrywają gumę w tercji rywala.

0:01
    Zaczynamy! Pierwsze wznowienie dla Rochesteru!

00:01

Oba zespoły na lodzie.

Team Canada: Mason (York) – Kinrade, Roche, Kwiatkowski, Walser, Vandermeer, Bell, Erhardt – Genoway, Micflicker, McLean – Haydar, Williams, Ritchie – Giroux, Stewart, Metropolit – MacMurchy, Beaudoin, Bolduc – Spylo.

Rochester Americans: Hackett (Lieuwen) – Lepkowski, Crawford, Gauthier-Leduc, Bagnall, Mackenzie, Ruhwedel, McNabb – McGuire, Jacobs, Hutchings – Schaller, Gilles, Piuze-Roy – Larsson, Armia, Sundher – Adam, Varone, Catenacci.

Sędziowie: Kurmann, Olenin – Arm, Fluri.

Na relację ze spotkania zapraszamy na lajfy.com!

Rochester jak na razie na turnieju przegrał swoje dwa spotkania. Wpierw Americans ulegli Geneve-Servette, a dzień później musieli uznać wyższość CSKA Moskwy.

Team Canada jak na razie zaliczył jedno zwycięstwo (z Vitkovicami) oraz jedną porażkę (z HC Davos). Apetyty Kanadyjczyków na półfinał są ogromne.

O 20:15 na lodzie Vaillant Areny dojdzie do północnoamerykańskiego pojedynku. Zawodnicy spod znaku Klonowego Liścia zagrają z Rochester Americans występującym na co dzień w AHL.

W niedzielę pierwsze drużyny pożegnają się z turniejem w Davos. Jutro bowiem odbędą się spotkania barażowe o udział w półfinale Pucharu Spenglera.

Czwarty dzień rozgrywek o Puchar Spenglera, spotkanie pomiędzy Teamem Canada, a Rochester Americans.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:15.

Dawid Szewczyk

Składy i statystyki: 8. Ritchie (Williams), 16. Micflikier (Spylo), 19. Micflicker (Spylo, Kinrade), 27. Walser (Hayder), 51. Ritchie (Hayder, Travis), 60. Giroux (Spylo) – 22. Hutschings (Larsson), 27. Catenacci (Adam, Verone), 34. Armia (Varone, Adam)

Team Canada: Mason (York od 40:00) – Kinrade, Roche, Kwiatkowski, Walser, Vandermeer, Bell, Erhardt – Genoway, Micflicker, McLean – Haydar, Williams, Ritchie – Giroux, Stewart, Metropolit – MacMurchy, Beaudoin, Bolduc – Spylo.
    Rochester Americans: Lieuwen (Hackett od 20:00) – Lepkowski, Crawford, Gauthier-Leduc, Bagnall, Mackenzie, Ruhwedel, McNabb – McGuire, Jacobs, Hutchings – Schaller, Gilles, Piuze-Roy – Larsson, Armia, Sundher – Adam, Varone, Catenacci.

Sędziowie: Kurmann, Olenin – Arm, Fluri