Davos – CSKA Moskwa 4:5 (1:2 po rz. karnych) | Genewa – Team Canada 6:5 (koniec)
Genève-Servette HC
6:5 (2:0, 2:2, 2:3)
Team Canada
Poniedziałek 30.12.2013, 20:15 • Kurmann, Patafie – Fluri, Kaderli • Spengler Cup

Po zaciętej końcówce mecz kończy się wynikiem 6:5 na korzyść Genève-Servette HC. ostatecznie zdołali wybronić wynik. Mecz był pełen emocji i pięknych zagrań oraz obron. W finale Genewa zmierzy się z CSKA Moskwa, swoim grupowym rywalem z, którym już raz wygrała. Dziękuje za uwagę. (22:41:24)

60:00

59:30
    Ostatnie 30 sekund gry!

58:52
    Jeden z zawodników gości ratuje pustą bramkę przed strzałem!

58:18
    Bramka dla Kanady!
    Strzelcem jest WILLIAMS! Potężny strzał spod niebieskiej!

57:57
    Niepotrzebna kara dla Picarda.

56:40
    Kanadyjski zespół zdejmuje bramkarza!

56:40
    Kolejną przewagę wykorzystuje HAYDAR! Zostały nieco trzy minuty by wyrównać wynik.

56:06
    Kara dla Petrella za przeszkadzanie.

55:26
    Goście w pełnym składzie.

54:40
    Zawodnicy Genewy spokojnie rozgrywają krążek.

Bramka dla Servette!
    Natychmiastowa odpowiedź w wykonaniu VUKOVICA!

49:22
    Bramka dla Team Canada!
    Strzelcem jest MICFLIKIER!

48:24

47:40
    Podczas przewagi zawodnicy szwajcarskiej drużyny utrzymują się w tercji obronnej rywala.

46:24
    Kara dla McLeana.

45:10
    Gra w tej tercji jest bardzo żywa. Team Canada cały czas atakuje, ale ciągle przegrywa w tej tercji.

44:00
    Genewianie wybijają krążek spod swojej bramki.

43:05
    Bramka dla Genewy!
    Strzelcem jest LOMBARDI!
    Bardzo ładna dwójkowa akcja Jacquemeta i Lombardiego!

41:10
    Tym raz niesamowita akcja z drugiej strony! Jeszcze bardziej niesamowita obrona Stephana, który broni dobitkę rzucając się i odbijając krążek czubkiem kija!

40:30
    Dobra akcja Genewczyków na początek! Hackett nie pozwala jednak się pokonać!

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Wynik drugiej tercji to 2:2 Kanadyjskiej drużynie nie udało się ani trochę zbliżyć do prowadzenia. Po 40.minut wynik to 4:2 na korzyść Genève-Servette HC

36:09
    Kolejna kara dla zawodników Genewy, tym razem dla Almonda.

35:25
    Uwolnienie dla Team Canada.

34:01
    Kolejna dobra obrona strzału spod niebieskiej przez Stephana.

32:34
    Bell dostaje kijem w policzek, ale sędzia nie zauważa tego nieprzepisowego zagrania.

31:30
    Na lodzie widać przewagę Servette. Wynik nie wziął się z niczego.

29:36
    Goście przechodzą do ataku.

28:13
    Cwarta bramka dla Genewy!
    Twórca bramki jest JACQUEMET!
    Indywidualna akcja zakończona genialnym strzałem, który przeszedł między nogami jednego z obrońców!

27:15
    Zawodnicy kanadyjskiej drużyny przebudzili się. Raz po raz oddają strzały na bramkę Stephana.

26:09
    Stephan zatrzymuje Kinrada.

24:29
    Kontaktowa bramka dla Kanady!
    Strzelcem jest GIROUX!
    Po pierwszym strzale, krążek odskakuje i Giroux dobija!

23:07
    Następuje zmiana w bramce gości!

23:07
    Trzecia bramka dla Servette!
    Do bramki trafił PESTONI!
    Piękna dwójkowa akcja kończy się strzałem z "pierwszej" w prost w okienko!

22:00
    Gorąco robi się pod bramką Stephana, golkiper jednak wychodzi z tej opresji zwycięsko.

20:20
    Pierwszy strzał w tej tercji oddaje drużyna z Genewy, York odbija go bez problemu.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Pierwsza tercja kończy się wynikiem 2:0 Pomimo takiego wyniku mecz jest bardzo wyrównany. Na specjalną pochwałę zasługuję Stephan, bramkarz Genève-Servette HC, który wyratował swój zespół przed utratą bramki w ostatniej 20.minucie.

19:00
    Po kontrze Kanady, krążek odbija się od bramkarza i chyba wpada do bramki! Trwają konsultacje sędziów!

18:00
    Ostatnie dwie minuty pierwszej tercji.

16:21
    Gracze Genewy narzucają wysokie tempo.

15:22
    Strzelcem jest HOLLENSTEIN!
    Ładnie rozegrany zamek kończy się strzałem Lombardiego, York broni, ale jest już bezradny przy dobitce Hollensteina!

13:24
    Kara dla Duponta za przytrzymywanie za bandą.

13:10
    Zablokowany strzał gości.

13:00
    Mijają kolejne minuty, a gracze kanadyjskiej drużyny nadal nie mogą złamać obrony przeciwnika.

11:40

10:33
    Goście na spalonym. Nie radzą sobie w grze w przewadze.

09:40
    Kara za wysoką grę kijem dla Merciera.

09:10
    Po raz kolejny Genewianie wjeżdżają do strefy rywala.

07:50
    Goście nie mogą przedostać się do strefy ofensywnej.

07:00
    Ostatnie minuty upływają bez wyraźnej przewagi żadnej z drużyn.

05:23
    Gospodarze na spalonym.

04:20
    Szwajcarski klub spokojnie rozgrywa krążek spod swojej bramki.

00:01

Nieznacznym faworytem są Szwajcarzy z Genewy, ale zawodnicy spod znaku Klonowego Liścia z meczu na mecz grają coraz lepiej i z pewnością powalczą o awans do finału. Początek relacji z spotkania na Lajfy.com już od godziny 20:15.

Zeszłoroczni triumfatorzy – Team Canada wygrali wczorajszy ćwierćfinał 6:3 z Rochester Americans i pewnie awansowali do półfinału. W meczach grupowych Kanadyjczycy wygrali 5:4 z HC Vítkovice Steel i przegrali 2:3 z HC Davos.

Genève-Servette HC zajęli w swojej grupie pierwsze miejsce i wczoraj mieli dzień wolny. Wcześniej po dogrywce pokonali CSKA i rozbili 5:0 Rochester Americans.

Będzie to przedostatnie spotkanie turnieju rozgrywanego w Davos. Mecz ten wyłoni uczestnika wielkiego wtorkowego finału, który zmierzy się z kimś z pary HC Davos – CSKA Moskwa.

W poniedziałkowy wieczór czeka nas kolejny mecz w ramach rozgrywek o puchar Spenglera. Zmierzą się w nim Genève-Servette HC i Team Canada.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:15.

Bartosz Peruń

Składy i statystyki: 3. Lombardi, 16. Hollenstein (Lombardi), 24. Pestoni (Lombardi, Daugavinš), 29. Jacquemet (Bezina), 44. Lombardi (Jacquemet), 51. Vukovic (Gerber, Rivera) – 25. Giroux (Kinrade), 38. Roche (Ritchie), 50. Micfliker (McLean), 57. Haydar (Roche), 59. Williams (Metropolit, Haydar)

Genève-Servette HC: Stephan (Mayer) – Bezina, Kamerzin, Mercier, Stafford, Nordlund, Iglesias, Marti, Vukovic – Hollenstein, Romy, Jacquemet – Picard, Almond, Šimek – Daugavinš, Lombardi, Pestoni – Petrell, Rivera, Gerber.
    Team Canada: York (Hackett) – Kinrade, Roche, Kwiatkowski, Walser, Bell, Dupont, Vandermeer, Stewart – Williams, Ritchie, Haydar – Giroux, Metropolit, Spylo – Micfliker, McLean, Genoway – Beaudoin, Bolduc, Macmurchy.