3:5 (0:2, 1:2, 2:1)
Genève-Servette HC
Wtorek 31.12.2013, 12:00Spengler Cup

Dziękuje za uwagę i zapraszam na kolejne hokejowe relacje na lajfy.com! (14:13:36)

Geneve-Servetta HC triumfatorem kolejnej edycji rozgrywek o Puchar Spenglera. Szwajcarzy w pełni zasłużenie wygrywają turniej w Davos!

Bramkę zdobył DAUGAWINSZ.

Puchar dla Genewy! DAUGAWINSZ strzałem do pustej bramki rozstrzyga losy tego meczu!

59:00
    Ostatnia minuta trzeciej tercji.

58:16
    Genewa oddala niebezpieczeństwo od swojej bramki. Moskwa musi tworzyć akcję od nowa.

57:13
    O czas poprosił trener drużyny CSKA Moskwa.

57:12
    Wzmaga się doping kibiców obydwu drużyn w Vaillant Arenie.

56:21
    Gol dla CSKA!
    Bramkę zdobył ZAJCEW.

GOL! Wszystko jest jeszcze możliwe! Świetne uderzenie ZAJCEWA ze środka! Już tylko bramka straty CSKA!

55:25
    Ładna parada bramkarska Mayera po uderzeniu Prochorkina.

54:12
    Do końca spotkania nieco ponad pięć minut. Rosjanie już wyraźnie zmęczeni.

53:11
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 6303 widzów.

52:11
    Servette spokojnie rozgrywa gumę we własnej tercji obronnej.

51:48
    Genewczycy wybijają krążek na uwolnienie. Wycofanie gry do tercji Servette.

50:32
    Frołow objechał bramkę Mayera i oddał dobry strzał z backhandu. Golkiper Genewy odbija krążek.

49:23
    Rozpędzili się teraz Moskwianie. Spalony na linii niebieskiej.

48:34
    CSKA w naporze. Bramka Mayera ostrzeliwana.

47:03
    Dobre podanie Radułowa do Niepriajewa. Blisko było!

46:23
    Oba zespoły grają już w pełnych zestawieniach.

45:02
    Świetne uderzenie Zajcewa spod niebieskiej, broni Mayer.

44:23
    Taką samą karę otrzymał również Lombardi. Gramy 4 na 4.

44:23
    Denisow otrzymał kare mniejszą za nadmierną ostrość w grze.

43:11
    Gdyby podanie Fefelowa zza bramki dotarło do Żarkowa mielibyśmy zapewne trafienie kontaktowe. W porę zainterweniował obrońca Genewy.

42:23
    Genewczycy starają się uspokoić grę na lodzie.

41:15
    Bramkę zdobył FROŁOW.

CSKA wykorzystuje grę w przewadze! FROŁOW przejął gumę w tercji Servette i w sytuacji niemal sam na sam z Mayerem, położył go na lód i skierował gumę do otwartej bramki.

40:12
    CSKA błyskawicznie zakłada zamek w tercji Servette.

40:01
    Pierwsze wznowienie trzeciej tercji dla Genewy.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się o 13:36.

Koniec drugiej tercji spotkania. Po 40. minutach gry Genewa prowadzi 4:1.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:50
    Almond otrzymał karę mniejszą za zahaczanie. CSKA w przewadze.

39:00
    Bramkę zdobył SAPRYKIN.

W końcu CSKA zdołało się przełamać! Ogurcow podał zza bramki do SAPRYKINA, który mocnym strzałem zdobywa pierwsze trafienie dla rosyjskiego zespołu.

38:10
    Strzał z dystansu w wykonaniu Pestoniego. Stania mrozi krążek.

37:15
    Genawa zepchnęła moskwian do głębokiej defensywy.

36:21
    Bramkę zdobył ROMY.

4:0 dla Servette! Genewa wygrywa wznowienie w tercji CSKA, guma wędruje pod niebieską do Vukovica, ten strzela na bramkę Stani, gumę dobija ROMY i mamy kolejną bramkę!

36:16
    Małe zamieszanie pod bramką Moskwy. Stania obligatoryjnie mrozi gumę.

35:43
    Daugawinsz strzela obok bramki Stanii. Poprawka Łotysza zmusiła już golkipera moskwian do interwencji.

34:30
    Piekielnie mocne uderzenie Grigorienki, Mayer wciąż bezbłędnie.

33:16
    Rosjanie grają już w pełnym zestawieniu.

32:12
    Genewczycy spokojnie rozgrywają zamek w tercji CSKA...

31:16
    Żarkow na ławce kar za nadmierną ostrość. Genewa w przewadze.

30:34
    Dobre uderzenie Żarkowa spod niebieskiej, kolejna dobra interwencja Mayera.

29:11
    Pestoni! Ładny strzał zawodnika genewskiej drużyny, Stania broni parkanami.

28:34
    Próbują moskwianie atakować, stwarzać sobie kolejne sytuacje strzeleckie jednak defensywa Servette wciąż pozwala na niewiele.

27:15
    Ładny najazd Saprykina na bramkę Genewy. Rosjanin wpadł na Mayera. Akcja przerwana przez sędziów.

26:32
    Dobra interwencja Stani po strzale Petrella.

25:43
    Radułow próbował oddać strzał na bramkę Mayera, w porę zainterweniowali defensorzy Servette.

24:31
    Genewczycy spokojnie rozgrywają gumę we własnej tercji.

23:48
    Bramkę zdobył PETRELL.

Pogubił się Stania przy tej interwencji! PETRELL strzałem z backhandu zaskoczył golkipera CSKA i podwyższa prowadzenie Genewy na 3:0!

23:23
    Moskwianie grają już w pełnym zestawieniu.

22:23
    Dopiero teraz udało się założyć zamek...

22:03
    Jak na razie genewczycy nie mogą sobie poradzić z założeniem zamka.

21:23
    CSKA otrzymało karę techniczną za nadmierną ilość zawodników na lodzie.

21:20
    Mocne uderzenie Zaprykina, guma odbija się jednak tylko od bandy za bramką Mayera.

20:23
    CSKA wybiło gumę na uwolnienie. Wycofanie gry pod bramkę Stani.

20:01
    Pierwsze wznowienie drugiej tercji dla moskwian.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się o 12:50.

Koniec 1. tercji spotkania. Po 20. minutach gry Genewa pewnie prowadzi z CSKA 2:0.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:11
    Jeszcze jeden dobry strzał Beziny na bramkę Stani.

19:00
    Ostatnia minuta 1. tercji spotkania.

18:11
    Fiodorow do Niepriajewa, a ten uderza na bramkę Genewy. Mayer odbija gumę.

17:41
    Gra przeniosła się do neutralnej części lodowiska.

16:21
    Niedokładne podanie Grigorienki na środek, krążek przejmują zawodnicy Servette.

15:42
    Genewa gra już w pełnym zestawieniu.

15:06
    Miszarin mocno spod niebieskiej, pewna interwencja golkipera szwajcarskiej drużyny.

14:32
    Jak na razie spore problemy moskwian z założeniem zamka.

13:42
    Sędziowie dopatrzyli się faulu Martiego podczas upadku Radułowa. CSKA w przewadze.

13:42
    Próbował Radułow przejść obrońców Servette, ale tuż przed bramką Mayera stracił równowagę.

12:21
    Ryłow celował w okienko bramki Mayera, Rosjanin jednak przestrzelił.

11:26
    Moskwianie rzucili się do ofensywy.

10:24
    Bramkę zdobył HOLLENSTEIN.

Fatalne zagranie Radułowa zza bramki Stani. Guma wylądowała wprost na kiju HOLLEINSTEINA, który mocnym uderzeniem podwyższa prowadzenie Genewy.

9:22
    Spalony na linii niebieskiej podczas akcji Moskwy. Wycofanie gry do tercji neutralnej.

8:17
    Dobra interwencja Stanii po uderzeniu Beziny. Wznowienie w tercji obronnej Servette.

7:00
    Bramkę zdobył SZIMEK.

Genewa wykorzystuje grę w przewadze! Zamieszanie przed bramką CSKA, SZIMEK strzałem z backhandu pokonuje zdezorientowanego Stanie i mamy pierwszą bramkę!

6:37
    Jak na razie moskwianie skutecznie rozbijają zamki zakładane przez szwajcarską drużynę.

5:17
    Teraz w przewadze zagra Genewa. Dwie minuty dla Grigorienki za przeszkadzanie.

4:04
    Niepriajew wstrzelił gumę pod bramkę Servette. Mayer obligatoryjnie zamroził krążek.

3:10
    Mocny strzał Szimka na bramkę Staňi. Guma przelatuje nad poprzeczką.

2:35
    Servette grają już w pełnym zestawieniu. Szwajcarzy nie mieli większych problemów z bronieniem się w czwórkę.

1:43
    Zajcew mocno spod niebieskiej, broni Mayer.

1:32
    Rosjanie wyrzuceni z tercji genewczyków.

0:35
    Pierwsze wykluczenie. Dwie minuty kary dla Nordlunda za uderzanie. CSKA w przewadze.

0:11
    Przy krążku już zawodnicy Servette, którzy konstruują pierwszą akcję.

0:01
    Finał rozpoczęty! Pierwsze wznowienie dla CSKA!

00:01

HK CSKA Moskwa: Staňa (Proskuriakow) – Miszarin (A), Ryłow, Denisow, Zajcew, Gimajew, Jegorszew, Ogurcow – Grigorenko, Radułow (A), Prochorkin – Filppula, Saprykin, Morozow (C) – Niepriajew, Ljubimow, F. Fiodorov – Żarkov, Fefelow, Frołow – Nemirowski.

Genève-Servette HC: Mayer (Stephan) – Kamerzin, Bezina (C), Stafford, Mercier, Marti, Vukovic, Nordlund – Jacquemet, Romy (A), Hollenstein – Šimek, Picard, Almond (A) – Lombardi, Pestoni, Daugavinš – Berthon, Rivera, Petrell – Gerber.

Sędziowie: Massy, Patafie – Arm, Kohler.

Na relację z tego meczu zapraszamy na lajfy.com!

Obie drużyny spotkały się już na turnieju. Wówczas lepsi okazali się zawodnicy szwajcarskiej drużyny pokonując moskwian po dogrywce.

Geneve-Servette zaś to drużyna na co dzień grająca w szwajcarskiej NLA. Genewczycy w półfinale pokonali Team Canada 6:5.

Pierwszym finalistą jest CSKA Moskwa. Drużyna rodem z KHL. Moskwianie w półfinale wyeliminowali gospodarzy turnieju pokonując ich po serii rzutów karnych 5:4.

To już ostatni dzień rozgrywek w szwajcarskim Davos. Tradycyjnie, w Sylwestra o godzinie 12:00 odbędzie się finałowe spotkanie turnieju.

Wielki finał tegorocznych rozgrywek o Puchar Spenglera, spotkanie pomiędzy CSKA Moskwą, a Geneve-Servette HC.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:00.

Dawid Szewczyk

Składy i statystyki: 39. Saprykin (Ogurcow, Morozow), 42. Frołow, 57. Zajcew (Frołow) – 7. Szimek (Hollenstein), 11. Hollenstein (Romy), 24. Petrell (Gerber), 37. Romy (Vukovic), 60. Daugawinsz (Lombardi, Bezina)

HK CSKA Moskwa: Stania (Proskuriakow) – Miszarin (A), Ryłow, Denisow, Zajcew, Gimajew, Jegorszew, Ogurcow – Grigorenko, Radułow (A), Prochorkin – Filppula, Saprykin, Morozow (C) – Niepriajew, Ljubimow, F. Fiodorow – Żarkov, Fefelow, Frołow – Nemirowski.
    Genève-Servette HC: Mayer (Stephan) – Kamerzin, Bezina (C), Stafford, Mercier, Marti, Vukovic, Nordlund – Jacquemet, Romy (A), Hollenstein – Szimek, Picard, Almond (A) – Lombardi, Pestoni, Daugawinsz – Berthon, Rivera, Petrell – Gerber.

Sędziowie: Massy, Patafie – Arm, Kohler