Niżny Nowogród – Jekaterynburg 4:3 (2:1 po rz. karnych)
koniec po rz. karnych (2:1)
Torpedo Niżny Nowogród
4:3 (2:1, 0:1, 1:0)
Awtomobilist Jekaterynburg
Piątek 03.01.2014, 14:00 • Trade Union Sports Palace (Niżny Nowogród) • Kontinental Hockey League

Dziękuję za uwagę i zapraszam do częstego zaglądania na Lajfy.com. (16:43:51)

Torpedo Niżny Nowogród po rzutach karnych pokonuje 4:3 Awtomobilist Jekaterynburg! To był naprawdę ciekawy mecz i wydaje się że żadna z drużyn nie zasłużyła dziś na przegraną.

W rzutach karnych zwyciężyła drużyna Torpedo Niżny Nowogród.

Decydującego karnego wykorzystał DENIS PARSHIN!

Kovar znów broni uderzenie Immonena!

Malykhin musi uznać wyższość Kovala!

Immonen również nie trafia po raz drugi!

Demagin ponownie wykonuje karnego, ale tym razem górą Koval!

Polak jednak nie trafia!

Demagin strzela! Mamy remis 1:1, a ostatnim strzelającym będzie Wojtek Wolski!

Krasnoslobodtsev mógł zakończyć mecz, ale nie trafia!

V. Streltsov nie pokonuje bramkarza gospodarzy!

Immonen trafia!

Koval borni pierwszego karnego!

Rozpoczynają się rzuty karne.

O zwycięstwie w meczu zadecydują rzutu karne!

65:00
    Dogrywka skończona.

64:05
    Dobrze broni Koval, który broni strzał przeciwnika z dystansu.

63:45
    Krasnoslobodtsev uderzył z obrotu, ale zrobił to zbyt słabo.

63:11
    Gospodarze ładnie panują nad krążkiem, ale nie oddają strzałów.

62:19
    Torpedo długo rozgrywało akcję, ale nic to nie dało.

61:25
    W Kovala wpadł jeden z zawodników i bramkarz Torpedo potrzebuje chwili by dość do siebie.

60:34
    Ładna akcja gospodarzy, ale Wolski nie zdołał dojść do krążka.

60:01
    Dogrywka rozpoczęta.

Torpedo Niżny Nowogród udało się doprowadzić do wyrównania i po 60 minutach gry mamy wynik 3:3! Za chwilę początek dogrywki.

60:00
    Trzecia tercja skończona.

59:44
    Gol dla Torpedo!

Spore zamieszanie pod bramką gości i krążek do bramki pakuje SAKARI SALMINEN! Mamy wyrównanie w ostatnich sekundach!

58:45
    Pusta bramka Torpedo!

58:26
    Jeszcze jedna nieudana akcja gospodarzy.

58:07
    Torpedo Niżny Nowogród bez pomysłu jak sforsować defensywę gości.

57:16
    Kolejna poprawna interwencja Kovara.

57:00
    Trzy minuty do końca. Gospodarze grają coraz bardziej nerwowo.

56:29
    Mocne uderzenie z dystansu i pewnie broni Kovar.

55:48
    Torpedo cały czas jest w natarciu. Goście postawili zdecydowanie na defensywę niż próbę szukania podwyższenia prowadzenia.

55:12
    Efimov minął dwóch rywali, ale trzeci zdołał wybić mu krążek.

54:46
    Goście w pełnym składzie.

53:50
    Hokeiści Torpedo nie radzą sobie z dobrze grającą defensywą gości.

52:46
    Rybnitski na ławce kar i Torpedo Niżny Nowogród znów będzie grać w przewadze.

52:27

50:39
    Ależ okazję zmarnował Galuzin! Miał przed sobą tylko bramkarza, ale nie zdołał do pokonać!

50:27
    Antonov ukarany dwoma minutami kary.

49:49
    Gol dla Jekaterynburga!

Olbrzymie zamieszanie pod bramką gospodarzy. Krążek do bramki pakuje ARTEM CHERNOV, który wykorzystuje potworny błąd bramkarza! 3:2 dla Awtomobilist Jekaterynburg!

49:22
    Salminen na ławce kar. Szansa przed gośćmi podczas gry w przewadze.

48:45
    Immonen był bliski przejęcia krążka tuż przed bramkarzem. Lepszym refleksem popisał się jednak Kovar.

48:28
    Lewandowski próbował indywidualnej akcji, ale został bardzo szybko powstrzymany.

47:57
    Jak na razie bardzo słabo wyglądają obie drużyny w trzeciej tercji meczu.

46:14
    Zagotowało się pod bramką Kovala. Wydaje się że obędzie się bez kar.

44:40
    Bernatsky zdecydował się na strzał z dystansu. Krążek został odbity przez bramkarza Awtomobilist Jekaterynburg.

43:57
    Było gorąco pod bramką Kovara, ale bramka została poruszona i sędziowie przerwali akcję.

42:05
    Szybka kontra Torpedo kończy się niecelnym strzałem.

41:36
    Goście wymienili kilka podań w tercji obronnej rywali, aż wreszcie zagrali pod bramkę, gdzie dobrze interweniował Koval.

41:23
    Bardzo spokojny początek ostatniej części meczu.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Torpedo Niżny Nowogród remisuje 2:2 z Awtomobilist Jekaterynburg. W drugiej tercji padł tylko jeden gol, a jego strzelcem został Megalinsky, który po indywidualnej akcji wyrównał stan meczu.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:51
    Błąd obrońców gospodarzy nie został wykorzystany przez ich dzisiejszych rywali.

39:12
    Zablokowany strzał jednego z hokeistów Torpedo Niżny Nowogród.

38:50
    Gospodarze próbują się od razu odgryzać, ale na razie niewiele wynika z ich ataków.

37:57

DMITRI MEGALINSK minął rywala i staną oko w oko z bramkarzem. Zszedł do środka i uderzył pod poprzeczkę doprowadzając do wyrównania!

35:49
    Ładna i szybka akcja gości, lecz zabrakło w niej celności w ostatnim podaniu.

35:38
    Znów w końcówce tercji nie dzieje się nic ciekawego.

34:21
    Hokeiści Awtomobilist Jekaterynburg długo rozgrywali krążek, ale nie zdołali oddać celnego strzału.

32:45
    Zablokowany strzał jednego z gości na niebieskiej linii.

31:25

31:14
    Parshin indywidualnie. Ładna akacja, ale strzał zupełnie nie udany.

30:17
    Kovar interweniuje przed bramką i mrozi krążek.

29:56
    Hietanen uderzył z dystansu i z olbrzymimi problemami broni Kovar.

29:25
    Efimov na ławce kar.

29:15
    Znów było gorąco pod bramką Kovala! Ależ zrobił się mecz w ostatnich sekundach.

28:34
    Niesamowita szansa na podwyższenie prowadzenia przez gospodarzy, ale nie ma bramki!

28:18
    Spore zamieszanie pod bramką, ale po chwili krążek zostaje wybity przez hokeistów Torpedo Niżny Nowogród.

27:58
    Golyshev uderzył z kilku metrów, ale Koval zdołał odbić krążek!

27:28
    Kulemin objechał bramkę i oddał strzał, ale krążek został odbity.

26:55

26:02
    W dalszym ciągu nie udało się hokeistom Torpeda założyć zamka.

25:45
    Słabo tą przewagę rozgrywają gospodarze.

25:13
    Belokhvostikov próbował zaskoczyć rywali zza bramki. Bez powodzenia.

24:55
    Simakov najbliższe dwie minuty spędzi na ławce kar.

24:30
    Lazarev miał przed sobą tylko jednego rywala, ale nie zdołał go minąć.

23:17
    Gospodarze od dłuższego czasu grają bardzo ofensywnie.

22:35
    Kulemin świetnie wypatrzył Krasnoslobodtseva, jednak ten ostatni nie zdołał opanować krążka i stracił szanse na wyjechanie sam na sam z bramkarzem.

22:11
    Przez chwile nie było wiadomo gdzie jest krążek, ale ostatecznie znalazł się pod łapaczką Kovala.

20:54
    Wolski miał sporo miejsca na prawej stronie, ale uderzył wprost w bramkarza rywali.

20:26
    Lazarev rzucił się ofiarnie na lód przy oddawaniu strzału, ale nie trafił w bramkę.

20:14
    Obie drużyny już w pełnych składach.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Po pierwszych 20 minutach gry Torpedo Niżny Nowogród prowadzi na własnym lodowisku 2:1 z Awtomobilist Jekaterynburg. Wynik meczu otworzył Malykhin w trzeciej minucie, a potem dla gospodarzy strzelali Krasnoslobodtsev i Hietanen.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:45
    Bardzo słabo wygląda gra czterech na czterech. Żadna z drużyn nie chce podjąć ryzyka i zaatakować.

18:55
    Niezły strzał Hietanena. Kovar zatrzymuje to uderzenie z nieznacznymi problemami.

18:14
    Efimov ukarany dwoma minutami kary. Grigoriev również, więc gramy po czterech.

17:37
    Megalinsky uderza z dystansu, ale wprost w Kovala.

17:20
    Słabszy okres spotkania. Gra toczy się głównie w środkowej części boiska, a obydwaj bramkarze mają chwilę oddechu.

16:22
    Lazarev próbował wstrzelić krążek pod bramkę przeciwnika. Jego podanie zostało zablokowane.

15:03
    Streltsov ambitnie pognał za krążkiem i był bliski oddania strzału z najbliższej odległości.

14:25

12:57

Gospodarze bardzo wysoko rozgrywali swój zamek i gdy krążek został wycofany do JUUSO HIETANENA, to Fin mając przed sobą tylko bramkarza uderzył nie do obrony z czterech metrów! 2:1 dla Torpedo Niżny Nowogród!

12:25
    Megalinsky dołącza do swojego kolegi na ławce kar i Torpedo przez chwilę będzie grać w podwójnej przewadze!

13:18
    Parshin miał przed sobą pustą bramkę, ale nie zdołał do niej trafić!

12:45
    Olbrzymie zamieszanie pod bramką gości, ale nie ma gola!

12:32
    Na ławce kar wylądował Eduard Lewandowski.

11:30
    Teraz to gospodarze przycisnęli i zaczęli atakować z większym rozmachem.

10:34
    Parshin ładnie objechał bramkę i próbował wcisnąć krążek między słupkiem, a parkanami bramkarza rywali. Nie udało się.

9:29

Krążek odbija się od bandy i trafia do nadjeżdżającego przed bramkę VADIMA KRASNOSLOBODTSEVA, który mając przed sobą odsłoniętą bramę uderza i wyrównuje wynik meczu.

7:54
    Streltsov ładnie przedzierał się środkiem, ale szybko został zatrzymany.

7:11
    Lewandowski zjechał do boku i oddał lekki strzał, z którym najmniejszych problemów nie miał bramkarz Torpedo Niżny Nowogród.

6:56
    Goście długo rozgrywali krążek w tercji rywali, ale ostatecznie nie zdołali oddać strzału na bramkę Kovala.

5:58
    Valentenko miał sporo miejsca przed polem wznowień, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i został zablokowany.

5:22
    Denisov uderzał z dystansu, ale nie trafił w bramkę.

4:23
    Wolski pomknął prawą stroną, ale szybko został zatrzymany.

4:14
    Lepisto ładnie wjechał w tercję gospodarzy i oddał strzał z nadgarstka. Broni Koval.

2:45
    Błąd popełnił jeden z obrońców gospodarzy, który nie trafił w gumę tuż przed własną bramką i Koval zmuszony został do zamrożenia krążka.

2:06

Lazarev zamarkował strzał i oddał krążek do FEDORA MALYKHINA, który uderzył z ostrego kąta pod poprzeczkę. Piękna bramka i Awtomobilist Jekaterynburg prowadzi 1:0!

1:29
    Uderzał jeden z obrońców gości. Krążek o centymetry minął słupek bramki Torpedo.

1:03
    Spiridonov otrzymuje dwuminutową karę. W przewadze Awtomobilist Jekaterynburg.

00:34
    Immonen próbował zamykać akcję Makarova, ale pierwszy przy krążku był bramkarz gości.

00:16
    Makarov ruszył sam do przodu i oddał mocny strzał z dystansu. Spokojnie broni Kovar.

00:01

Hokeiści powoli wychodzą na taflę. Mecz rozpocznie się zapewne z niewielki opóźnieniem.

Torpedo Niżny Nowogród: Koval (Demidov) – Makarov, Hietanen, Salminen, Immonen, Parshin – Bernatsky, Valentenko, Wolski, M. Potapov, Spiridonov – Denisov, Grigoryev, Krasnoslobodtsev, Galuzin, Kulyomin – Belokhvostikov, Tverdokhlebov, Zharkov, Badyukov, Dvurechensky

Awtomobilist Jekaterynburg: Kovar (Lobanov) – Gusev, Rybnitsky, Yefimov, Yemeleyev, Lewandowski – Viklund, Lepisto, Chernov, Malykhin, Lazarev – Megalinsky, Antonov, Demagin, Fyodorov, Simakov – Zhuravlyov, Arkalov, Golyshev, V. Streltsov, A. Streltsov

Sędziowie: Anisimov, Shchenyov – Zakharenkov, Sirotkin.

Nieznacznym faworytem meczu wydają się być hokeiści Torpedo, głównie na fakt grania przed własną publicznością. Początek relacji z meczu na Lajfy.com już od godziny 14:00.

Awtomobilist Jekaterynburg zdobył jak dotąd jeden punkt więcej niż Torpedo i zajmuje piąte miejsce w tej samej konferencji. Goście rozegrali jednak aż trzy mecze więcej niż ich dzisiejsi rywale.

Zespół Wojtka Wolskiego w tym sezonie zdobył już 62 punkty w 38 meczach. Przekłada się to na szóstą pozycję w tabeli konferencji wschodniej.

Oba zespoły w zupełnie innych nastrojach wspominają ostatnie mecze rozegrane przed Sylwestrem. Torpedo przegrało na wyjeździe 0:4 z Dinamem Mińsk, natomiast zespół z Jekaterynburga wygrał u siebie 2:0 z Metallurgiem Nowokuźnieck.

W piątkowe popołudnie czeka nas spotkanie w ramach Kontynentalnej Ligi Hokejowej. Zmierzą się w nim Torpedo Niżny Nowogród i Awtomobilist Jekaterynburg.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00.

Tomasz Surma

Składy i statystyki: 10. Krasnoslobodtsev (Galuzin, Kulyomin), 13. Hietanen (Parshin), 60. Salminen (Grigoryev), kar. Parshin – 3. Malykhin (Lazarev, Lepisto), 38. Megalinsky, 50. Chernov (Megalinsky)

Sędziowie: Anisimov, Shchenyov – Zakharenkov, Sirotkin