Janowicz – Thompson 3:2 (koniec) | Kubot – Dawydienko 2:3 (koniec)
6 3 6 3 4
Nikołaj Dawydienko
3
3 6 3 6 6
Poniedziałek 13.01.2014, 07:44Australian Open - Mężczyźni - Australian Open (kort twardy)

4:6
    Koniec. Dawydienko wygrywa po pieciosetowym boju. (11:25:53)

3:5
    JEST! Gramy dalej, jedno przelamanie odrobione.

2:5
    Wykorzystana juz pierwsza – Rosjanin serwuje po zwyciestwo.

0:1
    Niestety! Dawydienko przełamuje Kubota na samym początku seta! Trudna sytuacja dla Polaka.

3:6
    Rosjanin nie marnuje okazji i będziemy świadkami piątego seta. Patrząc na dotychczasowy przebieg chcielibyśmy, aby on się utrzymał i Kubot wygrał go 6:3, ale nie będzie to łatwe.

0:2
    Niestety! Rosjanin wykorzystuje swoją okazję i mamy breaka już na początku tego seta.

6:3
    Tak się dzieje! Nasz tenisista prowadzi w meczu 2:1!

5:3
    Udało się! Kubot pierwszy raz nawiązał walkę przy podaniu Rosjanina i teraz będzie serwował po wygraną w secie!

3:6
    Niestety. Drugi z rzędu gem "na sucho" dla Dawydienki i tym samym Rosjanin zgarnia seta, wyrównując stan meczu na 1:1.

3:5
    I niestety Polak przełamany, w dodatku "na sucho". Kompletnie nieudany gem w wykonaniu Łukasza Kubota.

2:2
    I niestety. Dawydienko błyskawicznie odrabia stratę przełamania. Niezwykły set, cztery gemy i cztery przełamania.

2:1
    Brawo, brawo, brawo! Kubot przełamuje swojego rywala! Po raz trzeci w dzisiejszym spotkaniu!

1:1
    Niestety, Nikołaj Dawydienko odrabia stratę przełamania. 1:1 i teraz podawać będzie rosyjski tenisista.

1:0
    Brawo! Świetnie zakończył i rozpoczął seta! Kubot na otwarcie drugiej partii przełamuje wyżej notowanego rywala!

6:3
    Tak jest! Łukasz Kubot zagrywa asa, zgarnia gema i zdobywa pierwszego seta w tym meczu! Niezłe otwarcie Polaka!