Almeria – Santander 0:2 (koniec) | Atletico – Valencia 2:0 (koniec)
2:0 (0:0)
Valencia CF
Wtorek 14.01.2014, 21:30 • Estadio Vicente Calderón, Madryt • Puchar Hiszpanii

Dziękuję Państwu za relacją i zapraszam na inne transmisje. Tymczasem życzę dobrej nocy! (23:27:24)

MVP spotkania wybrałem Diego Costę, który pomimo, że nie zdobył dzisiaj gola to był chyba najbardziej aktywnym piłkarzem zwycięskiej ekipy.

Po bardzo ciekawym meczu Atletico pokonało 2:0 Valencię. Biorąc pod uwagę wynik pierwszego spotkania (1:1) to awans do ćwierćfinału wywalczył zespół z Madrytu. Rezultat mógł być inny, gdyby przy wyniku 1:0 dla gospodarzy Nietoperze wykorzystali jedną z sytuacji na gola. Warto dodać, że Atletico dwie bramki zdobyło po dośrodkowaniach z rzutów rożnych.

90+4

90+4
    Diego Costa po podaniu Raula Garcii wbiegł w pole karne Valencii, ale po jego strzale z ostrego kąta piłka przelatuje obok słupka.

90+2
    Będziemy jeszcze świadkami rzutu rożnego dla Atletico.

90+1
    Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany Dani Parejo.

90
    Arbiter doliczył trzy minuty do podstawowego czasu gry.

90
    Za dyskusję z arbitrem żółtą kartką ukarany Ricardo Costa.

89
    Gol dla Atlético!
    Po meczu! Centra z rzutu rożnego, w polu karnym najlepiej odnajduje się RAUL GARCIA, który strzałem z głowy pokonuje interweniującego Guaitę.

88
    Bardzo groźne uderzenie zza pola karnego Rodrigueza i golkiper Valencii asekuracyjnie wybija futbolówkę na korner.

87
    Dośrodkowanie Koke, piłkę opanował Diego Costa i próbował uderzenia z przewrotki, ale był to zbyt słaby strzał, aby mógł zaskoczyć Guaitę.

86
    Nieudana akcja Nietoperzy. Grę od bramki długim wybiciem wznawia Courtois. Piłkę przejęli już goście.

84
    Valencia spokojnie konstruuje akcję na połowie Atletico, jednak gdy dochodzi pod pole karne to traci futbolówkę.

83
    Gospodarze ratują się już długimi zagraniami. Dawno nie widziałem tak grającego zespołu z Madrytu.

82
    Tymczasem mamy zmianę w Atletico. Żegnanego oklaskami Turana zmienia na boisku Rodriguez.

81
    Zbyt lekkie dośrodkowanie Parejo, piłkę głową wybija jeden z pierwszych zawodników Atletico ustawionych w polu karnym.

80
    Rzut wolny dla Valencii na połowie Atletico. Będzie okazja na dośrodkowanie w pole karne gospodarzy.

78
    Ostatnia zmiana wśród Nietoperzy. Pabon zmienia Heldera Postigę.

78
    Centra Piattiego z rzutu rożnego, jednak gospodarze wybijają futbolówkę z własnej szesnastki.

77
    Strzał z dystansu Mathieu. Piłka po jego strzale i rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

77
    W ekipie Valencii szykuje się trzecia, ostatnia zmiana.

77
    Dośrodkowanie Juanfrana w kierunku Diego Costy, który jednak faulował w walce o piłkę.

75
    Valencia znów uporczywie dąży do wyrównania i tym samym doprowadzenia do dogrywki.

75
    Strzał Bernata blokowany. Potem gracze Atletico wybijają jeszcze piłkę na korner.

73
    W pole karne Atletico dośrodkował Barragan, ale czujny Filipe Luis wybija futbolówkę poza własną szesnastkę.

72
    Lewą stroną poszedł Piatti, ale po jego dośrodkowanie piłkę złapał Courtois, który od razu wznowił grę długim wybiciem futbolówki.

71
    Atletico po kilku minutach głębokiej defensywy teraz dobrze wychodzi na połowę Nietoperzy, którym ciężko jest się przedrzeć na część placu gry gospodarzy.

71
    Strzał Koke z dystansu nad bramką. Od bramki ponownie golkiper Valencii.

69
    Centra z lewej strony Koke, główkował Diego Costa, lecz nad poprzeczką bramki gości. Od bramki grę wznawia Guaita.

69
    Ostry wślizg Barragana na Filipe Luisie. Atletico zacznie od rzutu wolnego.

68
    Długie podanie do Diego Costy, który jednak wzięty w kleszcze przez obrońców Valencii niecelnie podaje do partnera z zespołu.

67
    Druga zmiana w ekipie Valencii. Za Feghouliego na plac gry wchodzi Piatti.

66
    Bardzo długa ofensywna akcja gospodarzy. Uderzać próbował Diego Costa, ale został zablokowany. Potem strzelał Tiago, ale obok bramki.

64
    Postiga próbował szczęścia z dystansu, ale uderzał niecelnie. Od bramki grę wznowi Courtois.

63
    Huraganowe ataki Valencii. Atletico zamknięte we własnym polu karnym.

62
    Świetne uderzenie z dystansu Michela! Bramkarz gospodarzy świetnie odbija piłkę na rzut rożny.

62
    Świetnie prawą stroną poszedł Feghouli i zgrał w pole karne, tam był Postiga, ale jego strzał obronił Courtois.

61
    Świetne długie podanie w polu karne Atletico, gdzie był wprowadzony na murawę Paco Alcácer, który jednak nie zdołał opanować futbolówki.

60
    Valencia próbuje akcji ofensywnych, ale Atletico dobrze w obronie. Po centrze z prawej strony Miranda wybija futbolówkę na korner.

58
    Diego Simeone zdecydował się na pierwszą roszadę w składzie. Koke wchodzi na plac gry za Sosę.

57
    Świetne uderzenie zza pola karnego Raula Garcii. Piłka po jego strzale trafia w słupek.

55
    Wcześniej zapowiadana zmiana w zespole Nietoperzy. Paco Alcácer wchodzi na plac gry za Cartabię.

55
    Będziemy świadkami rzutu rożnego dla Valencii.

54
    W zespole Valencii szykuje się pierwsza zmiana. Trener Pizzi na pewno będzie chciał wzmocnić siłę ofensywną zespołu.

52
    Parejo ukarany żółtą kartką za protesty w kierunku arbitra.

51
    Centra z rzutu rożnego, dośrodkowanie przy słupku dobrze zamyka DIEGO GODIN, który strzałem z głowy pakuje piłkę do siatki. Błąd popełnił Guaita – minął się z futbolówką.

51
    Po centrze z kornera główkował Godin, ale piłka odbiła się jeszcze od jednego z gości i wychodzi poza linię końcową.

50
    Znów będziemy świadkami rzutu rożnego dla Atletico.

50
    Zagranie Turana w kierunku Tiago, ale szybciej do piłki dochodzi Guaita, który wybija ją na aut.

49
    Po centrze Turana piłkę na korner wybija jeden z graczy Valencii.

48
    Podanie do Filipe Luisa, który jednak nie sięgnął piłki. Od bramki zaczyna Guaita.

46
    Valencia zaczyna drugą część gry.

46

Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis. Spotkanie jest dość wyrównane, żaden zespół nie miał klarownych okazji na zdobycie upragnionego gola. Zapraszamy za kwadrans.

Arbiter nie zdecydował się doliczać do regulaminowego czasu gry.

45

44
    Turan zagrywał w pole karne Valencii, ale jego zagranie zablokowane. Rzut rożny dla Atletico.

43
    Szybka zmiana miejsca rozgrywania akcji. Korner dla Atletico, ale zawodnicy gości dobrze bronią.

42
    Po centrze z rzutu rożnego główkuje Postiga, ale nad poprzeczką bramki Atletico. Od bramki zaczyna Courtois.

42
    Groźne uderzenie zawodnika gości i Courtois jest zmuszony odbić piłkę na korner.

41
    Tym razem dośrodkowania próbował Sosa, ale po jego centrze futbolówkę złapał golkiper Nietoperzy.

39
    Zagotowało się w polu karnym Valencii, ale jej zawodnicy na chwillę wybijają piłkę, która trafia do Godina. Urugwajczyk dośrodkował w szesnastkę, ale tam do piłki nie doszedł żaden z piłkarzy. Od bramki zaczyna Guaita.

39
    Zagranie Raula Garcii blokuje Mathieu. Korner dla Atletico.

38
    Żółty kartonik dla Michela.

37
    Groźna akcja gospodarzy. Z prawej strony zagrywał Juanfran, blisko sięgnięcia piłki był Diego Costa, ale zabrakło mu dosłownie centymetrów. Od bramki zaczyna Guaita.

36
    Okres nerwowej gry ze strony obu zespołów. Dużo fauli mało ładnych zagrań.

35
    Juan Bernat szarżował na połowie gospodarzy, faulem musiał zatrzymać go Gabi. Rzut wolny dla Valencii.

33
    Starcie Gabiego z Javim Fuego i mamy przerwę w grze. Arbiter przyznaje piłkę Atletico.

33
    Diego Costa w walce o piłkę fauluje defensora gości. Od rzutu wolnego zaczną Nietoperze.

32
    Barragan po starciu z Filipe Luisem upadł w polu karnym gospodarzy, ale arbiter słusznie uznał, że gracz Valencii symulował. Żółta kartka dla Barragana.

30
    Centra Filipe Luisa w poszukiwaniu Diego Costy, jednak piłkę wybijają z pola karnego defensorzy Valencii.

30
    Po centrze z rzutu wolnego piłkę bez problemów łapie Courtois.

30
    Rzut wolny dla Nietoperzy nieopodal pola karnego Atletico. Będzie okazja na dośrodkowanie w szesnastkę.

29
    Atletico teraz zaatakowało wysokim pressingiem gości. Być może ten plan taktyczny przyniesie zamierzony efekt.

28
    Początek akcji Atletico, ale zakończona niecelnym podaniem. Aut nieopodal linii środkowej boiska dla Valencii.

27
    Piłka trafia w pole karne do Diego Costy, który mocno uderza na bramkę Guaity. Piłka po jego strzale i rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

26
    Zbyt mocne dośrodkowanie z rzutu wolnego Gabiego i od rzutu z autu grę wznowią goście.

26
    Przewinienie Michela na Sosie na połowie Valencii. Będzie dobra okazja na dośrodkowanie w pole karne Nietoperzy.

24
    Przez kilka ostatnich minut jesteśmy świadkami lepszej gry Nietoperzy. Atletico zamknięte na własnej połowie.

23
    Barragan ładnie poszedł prawą stroną, jednak z jego dośrodkowaniem skutecznie radzi sobie golkiper gospodarzy.

22
    Ładnie przed polem karnym Atletico dryblował Cartabia, ale jego uderzenie nie było już tak dobre. Od bramki zaczyna Courtois.

21
    Nieudana akcja gospodarzy i piłka w rękach Guaity. Bramkarz gości wznawia grę długim wybiciem futbolówki.

20
    Strzał z dystansu Michela, ale w środek bramki. Taki strzał nie może zaskoczyć bramkarza klasy Courtoisa.

20
    Prostopadłe podanie Sosy w kierunku Diego Costy, jednak trochę niecelne i piłka ląduje w rękach golkipera Valencii.

19
    Helder Postiga pomagał sobie ręką przy przyjęciu futbolówki. Od rzutu wolnego zaczynają gospodarze.

17
    Centra z prawej strony Juanfrana w stronę Raula Garcii, ale piłkę na rzut rożny wybija obrońca Nietoperzy.

16
    Po słabszym początku spotkania teraz inicjatywa po stronie wicelidera Primera Division.

16
    Piłka trafia w polu karnym do Diego Costy, który uderza na bramkę, ale zbyt lekko, aby zaskoczyć dobrze ustawionego Guaitę.

14
    Po centrze z rzutu rożnego gracze Valencii początkowo wybijają piłkę z własnego pola karnego, jednak futbolówka potem wraca w ich szesnastkę. Dośrodkowywać próbował Turan, ale sięgał po piłkę już zza linii końcowej.

13
    Centra z prawej strony Juanfrana i obrońca gości wybija piłkę głową poza plac gry. Korner dla gospodarzy.

12
    Helder Postiga próbował uderzenia z dystansu, ale uderzył nad poprzeczką. Grę z piątego metra zacznie Courtois.

11
    Strzał z dystansu jednego z graczy Valencii, ale zablokowany. Goście jednak dalej przy piłce.

10
    Grę wyrzutem z autu zaczyna Barragan. Okres nudniejszej gry na boisku, głównie w środkowej strefie.

8
    Dość niespodziewanie w pierwszych minutach inicjatywa po stronie Nietoperzy. Atletico głównie na własnej połowie.

7
    Długie zagranie w kierunku Feghouliego, jednak zatrzymuje go obrońca Atletico. Gospodarze teraz w posiadaniu.

5
    Nietoperze rozgrywają piłkę, dośrodkowanie z strony Michela, futbolówkę łapie Michel.

4
    Guaita wychodzi z bramki, strzałem z dystansu próbuje go zaskoczyć Sosa, jednak uderza nad poprzeczką. Golkiper Valencii zaczyna od bramki.

3
    Dużo gry w środowej strefie. Wolny początek spotkania.

1

Atlético Madryt: Courtois, Miranda, Juanfran, Filipe Luis, Godín, Tiago, Gabi, Raúl García, Turan, Sosa, Diego Costa.
    Rezerwowi: Aranzubia, Koke, Adrián, David Villa, Rodríguez, Alderweireld, Guilavogui.

Valencia CF: Guaita, Ricardo Costa, Mathieu, Barragán, Javi Fuego, Feghouli, Dani Parejo, Míchel, Juan Bernat, Cartabia, Hélder Postiga.
    Rezerwowi: Diego Alves, Piatti, Oriol Romeu, Banega, Pabón, Paco Alcácer, Rúben Vezo.

Sędziowie: Javier Estrada.

Faworytem tego spotkania wydaje się świetnie spisująca się w tym sezonie ekipa Diego Simeone, jednak zespół Valencii na pewno zrobi wszystko, aby znaleźć się w ćwierćfinale tych prestiżowych rozgrywek. Kto okaże się lepszy w tym starciu? Na relację live z tego meczu zapraszamy oczywiście na lajfy.com.

W ostatniej kolejce zmagań ligi hiszpańskiej Atletico w hicie kolejki, a być może także tej rundy bezbramkowo zremisowało z Dumą Katalonii. Valencia z kolei przegrała w meczu wyjazdowym 1:2 z Celtą Vigo. Honorowego gola dla Nietoperzy zdobył Dani Parejo.

W tabeli ligowej Primera Division zdecydowanie lepsze miejsce zajmuje Atletico, które plasuje się na pozycji wicelidera zaraz za FC Barceloną, jednak oba zespoły mają na swoim koncie po 50 punktów. Valencia jest w stawce dopiero ósma i zgromadziła do tej pory 23 oczka.

W poprzedniej rundzie Pucharu Hiszpanii Atletico bez problemów rozprawiło się w dwumeczu z Sant Andreu wygrywając 6:1. Valencia miała o wiele większe problemy i wciągu 180. minut zdołała tylko zdobyć jedną bramkę w starciu z Gimnastic, jednak ten gol był decydujący o awansie do 1/8 finału.

W pierwszym meczu rozegranym na Estadio Mestalla padł wynik 1:1. Wpierw w 72. minucie na prowadzenie gości wyprowadził Raul Garcia, a do wyrównania doprowadził w trzeciej minucie doliczonego czasu gry Helder Postiga.

W spotkaniu rewanżowym 1/8 finału Pucharu Króla Atletico Madryt podejmie na Estadio Vicente Calderon Valencię.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:30.