NY Islanders – St. Louis 3:4 (1:2 po rz. karnych) | Philadelphia – Boston 1:6 (koniec)
koniec po rz. karnych (1:2)
New York Islanders
3:4 (2:1, 1:1, 0:1)
St. Louis Blues
Sobota 25.01.2014, 19:00 • Nassau Veterans Memorial Coliseum (Uniondale, NY) • National Hockey League

Dziękuję za uwagę i zapraszam do częstego zaglądania na Lajfy.com. Dobranoc. (22:04:10)

St. Louis Blues po emocjonującej końcówce i serii rzutów karnych wygrywają 4:3 z New York Islanders.

W rzutach karnych zwyciężyła drużyna St. Louis Blues.

Decydującą bramkę zdobył KEVIN SHATTENKIRK!

Shattenkirk strzela i St. Louis Blues wygrywają!

Tavares obok bramki!

Steen również wykorzystuje rzut karny! 1:1!

Vanek z sporym szczęściem trafia!

Oshie również nie trafia!

Halák broni!

Rozpoczynają się rzuty karne.

Nielsen pojawił się na lodzie.

Dalej czekamy na rozpoczęcie rzutów karnych.

Dogrywka nie wyłoniła zwycięzcy. Czekamy na rozpoczęcie konkursu rzutów karnych.

65:00
    Dogrywka skończona.

64:44
    Goście w pełnym składzie.

64:00
    Sędziowie nie uznają bramki! Kontrowersyjna decyzja!

64:00
    THOMAS VANEK zdobywa decydującą bramkę! Ale jeszcze trzeba poczekać na końcową decyzję sędziów, którzy będą analizować zapis video.

63:24
    Pierwszy strzał i broni Halák.

63:11
    Bardzo szybko założony zamek. Gościom broniącym się w trójkę będzie bardzo trudno przetrwać do końca kary.

62:44
    Schwartz na ławce kar. Wyspiarze prawie do końca tercji będą grać w przewadze.

61:50
    Świetna akcja gości, którzy wypracowali sobie czystą pozycję, ale nie udało im się trafić do bramki!

61:27
    Pietrangelo uderzył z dystansu. Krążek zostaje odbity przez bramkarza New York Islanders.

60:46
    Szybka akcja gości i Poulin zmuszony do interwencji po lekkim strzale.

60:01
    Dogrywka rozpoczęta.

Mamy remis 3:3 w meczu między New York Islanders, a St. Louis Blues. Za chwilę początek dogrywki.

60:00
    Trzecia tercja skończona.

59:54
    Jeszcze jedna próba gości, ale broni Poulin.

59:34
    Gol dla St. Louis!

T.J. OSHIE najpierw źle sobie przyjął krążek, ale potem oddał sprytny strzał, po którym krążek wpadł do siatki, tuż obok zaskoczonego Poulina!

59:22
    Poulin łapie krążek i przerywa akcję gości.

58:59
    Regin nie trafił spod własnej bramki do pustej bramki rywali.

58:48
    Timeout dla gości.

58:30
    Halák zjechał do boksu.

58:19
    Sędziwie jeszcze sprawdzali czy nie było gola w sytuacji z 57 minuty, kiedy krążek odbijał się od słupków. Uznali że krążek nie przekroczył linii bramkowej.

57:56
    Goście zamknęli rywali w ich tercji obronnej.

57:20
    Pietrangelo z dystansu. Niecelne uderzenie.

56:23
    Niesamowite! Znów wydawało się że padł gol dla gości, ale krążek odbił się jedynie od obramowania bramki! Próba dobitki również nieudana!

55:00
    Goście mają już tylko pięć minut na odrobienie jednobramkowej straty.

54:44
    Poulin mrozi krążek i gra zostanie wznowiona w tercji obronnej gospodarzy.

53:46
    Gospodarze w pełnym składzie.

53:08
    Kolejny strzał z dystansu, ale tym razem zostaje ofiarnie zablokowany przez jednego z Wyspiarzy.

52:36
    Oshie uderzył z daleka, krążek zmienił jeszcze tor lotu, ale Poulin zdołał go złapać!

52:07
    Goście szybko założyli zamek.

51:46
    C. de Haan na ławce kar.

51:09
    Świetna akcja gospodarzy, ale Halák zdołał obronić strzał z dystansu.

50:18
    Niecelne zagranie i krążek znalazł się pod parkanami Haláka.

48:56
    Goście już podnosili ręce ciesząc się z zdobycia bramki, ale krążek jakimś cudem nie wpadł do bramki strzeżonej przez Poulina!

48:02
    Tavares dość niespodziewanie przejął krążek pod bramką St. Louis Blues, ale nie zdołał pokonać bramkarz rywali.

47:19
    Berglund próbował wstrzelić krążek pod bramkę gospodarzy, ale został zablokowany.

45:15
    Obie ekipy w pełnych składach.

45:08
    Bardzo spadło tempo spotkania. Momentami hokeiści poruszają się jakby w zwolnionym tempie.

43:15
    Reaves i Carkner na ławce kar. Gramy po czterech.

42:40
    Regin znalazł się w niezłej sytuacji, ale zbyt długo zwlekał ze strzałem i ostatecznie Halák zamroził krążek.

41:52
    Niewiele dzieje się na lodzie w pierwszych sekundach trzeciej części meczu.

40:35

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Drugie 20 minut kończy się wynikiem 1:1, a więc New York Islanders wciąż prowadzą u siebie z St. Louis Blues.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:56
    Grabner był bliski zdobycia bramki, ale rywal zdołał wybić mu krążek w ostatniej chwili.

39:43

38:35
    Goście popełniają błąd i sędziowie nakładają na zespół St. Louis Blues karę dwóch minut, za zbyt wielu zawodników na lodzie.

37:43
    Okposo na ławce kar.

37:43
    Tarasenko był bliski zdobycia trzeciej bramki, ale fantastycznie broni Poulin!

35:45
    Od dłuższego czasu na lodzie przeważają hokeiści gospodarzy, ale ich wysiłki nie przekładają się na sytuację bramkowe.

33:41
    Poulin mrozi krążek i gra zostanie wznowiona w tercji obronnej New York Islanders.

32:37
    Strzał z dystansu i pewnie broni Poulin. Po przerwaniu akcji doszło do zamieszania pod bramką gospodarzy, ale obyło się bez kar.

30:56
    Martin mocno ucierpiał w starciu z rywalem pod bandami.

30:23
    Gorąco było pod bramką gospodarzy. Sędziowie przerywają grę.

30:10
    Steen znalazł się w wymarzonej sytuacji, ale w ostatniej chwili został zablokowany!

29:27

28:09
    Znów gra w przewadze w wykonaniu gospodarzy nie wygląda najlepiej.

27:27
    Ponownie któryś z hokeistów St. Louis Blues otrzymał karę dwóch minut.

26:19

26:02
    Słabo wygląda gra w przewadze w wykonaniu hokeistów New York Islanders.

25:40
    Ładna kontra gości, którzy mimo że grają w osłabieniu zdołali przedostać się w tercję obronną rywali. Dobrze broni Poulin.

24:19
    Shattenkirk na ławce kar.

23:58
    Gol dla Islanders!

Ależ akcja gospodarzy! McDonald zagrał do nadjeżdżającego MATTA MARTINA, który uderzył potężnie z czterech metrów. Piękna bramka i New York Islanders znów obejmują prowadzenie!

22:06
    Znów Tarasenko! Rosjanin mając przed sobą tylko bramkarza uderzył z dystansu, ale Poulin obronił ten strzał.

21:17

Krążek został wycofany do VLADIMIRA TARASENKO, który z sześciu metrów uderza tuż przy słupku. Druga bramka Rosjanina i mamy remis!

20:46
    Mocny początek gości. Dwa mocne strzały, ale przy żadnym z nich nie musiał interweniować bramkarz New York Islanders.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

New York Islanders prowadzą po pierwszych 20 minutach gry 2:1 z St. Louis Blues. Bramki dla gospodarzy strzelali Vanek i Okposo, natomiast dla gości trafił Tarasenko.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:44
    Znów było gorąco pod bramką gości, ale tym razem obyło się bez celnego uderzenia.

18:47

18:35
    Świetna szansa hokeistów New York Islanders. Hickey miał przed sobą tylko bramkarza, ale nie zdołał go pokonać!

17:17

VLADIMIR TARASENKO przeprowadził indywidualną akcje i uderzył z dystansu w samo okienko bramki gospodarzy! Bluesmani zdobywają bramkę kontaktową!

16:47
    I to by było chyba na tyle. Gramy po czterech.

16:47
    Wydaje się że na ławce kar zasiedli McDonald i Morrow.

16:47
    Doszło do sporego spięcia przy boksach drużyn. Będą kary.

16:26
    Nieudana kontra gospodarzy, mimo że mieli przewagę w tercji obronnej rywali.

15:16

Vanek zagrał w tempo do KYLE OKPOSO, który wrócił zza bramki i dość niespodziewanie zmieścił krążek między słupkiem, a parkanami bramkarza rywali! 2:0 dla New York Islanders!

14:15
    Spalony gości. Wznowienie w tercji neutralnej.

13:32
    Clutterbuck uderzył dość niepodziewanie z daleka. Potężne uderzenie efektownie broni Halák.

12:27
    Backes był bliski dobicia strzału kolegi z zespołu, ale został skutecznie przepchnięty przez powracającego rywala.

11:20
    Strait ładnie się obrócił i oddał potężny strzał, po którym krążek przeleciał tuż obok słupka.

10:19
    Okposo uderzył z kilku metrów. Krążek spokojnie łapie bramkarz St. Louis Blues.

9:30

8:37
    Tavares! Jak on tego nie trafił? Bramkarz było po drugiej stronie bramki, a Tavares miał krążek na kiju pół metra przed bramką! Niesamowite pudło!

8:23
    Gospodarzom w końcu udało się założyć zamek i oddać strzał. Broni Halák.

7:30
    Schwartz na ławce kar. New York Islanders będą grać w przewadze.

6:37
    Teraz było gorąco pod bramką gospodarzy. Tarasenko miał mnóstwo miejsca pod bramką rywali, ale nie zdołał pokonać Poulina.

6:11
    Jak na razie hokeiści New York Islanders w pełni kontrolują sytuację na lodzie. Natomiast ich rywale z St. Louis jak dotąd nie zagrozili jeszcze bramce strzeżonej przez Poulina.

5:46
    Carkner uderzył z dystansu, ale zbyt słabo by zaskoczyć Haláka.

4:01

Szybka akcja gospodarzy. Krążek został wycofany do THOMASA VANKA, który z czterech metrów nie dał szans bramkarzowi St. Louis Blues! 1:0 dla New York Islanders!

3:04
    Okposo znalazł się w niezłej sytuacji, ale zgubił krążek.

1:52
    Sędziowie przerywają grę po zamieszaniu pod bramką Haláka.

1:45
    Clutterbuck był bardzo bliski otwarcia wyniku meczu, ale nie zdołał zmieścić krążka w bramce!

1:20
    Pierwszy strzał w wykonaniu gości. Bardzo niecelny.

00:01

New York Islanders: Poulin (Nilsson) – MacDonald, Strait, Donovan, de Haan, Hickey, Martínek – Okposo, Tavares, Vanek – Bailey, Nielsen, Regin – Clutterbuck, Nelson, Grabner – McDonald, Cizikas, Martin

St. Louis Blues: Halák (Elliott) – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Jackman, Cole, Polák – Schwartz, Backes, Steen – Stewart, Berglund, Oshie – Paajarvi, Sobotka, Tarasenko – Morrow, Lapierre, Reaves

Sędziowie: Kowal, Martell – Cormier, Nowak.

Początek relacji z spotkania na Lajfy.com już od godziny 19:00.

St. Louis Blues spisują się dużo lepiej od swoich rywali. Dzisiejsi gości zdobyli już 73 punkty i zajmują drugą pozycję w tabeli dywizji centralnej.

New York Islanders w obecnym sezonie spisują się słabiej niż w poprzednim. Obecnie z 49 punktami na koncie zajmują ostatnią pozycję w dywizji metropolitalnej.

Oba zespoły całkiem odmiennie wspominają swoje ostatnie spotkania. Wyspiarze przegrali u siebie 4:6 z Pittsburgh Penguins, a Bluesmani pokonali na wyjeździe 2:1 New York Rangers.

W sobotni wieczór czeka nas mecz w ramach National Hockey League. Zmierzą się w nim New York Islanders i St. Louis Blues.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Tomasz Surma

Składy i statystyki: 5. Vanek, 16. Okposo (Vanek, Hickey), 24. Martin (McDonald) – 18. Tarasenko (Lapierre), 22. Tarasenko (Steen, Shattenkirk), 60. Oshie (Pietrangelo, Steen), kar. Shattenkirk

Sędziowie: Kowal, Martell – Cormier, Nowak