Rumunia – Ukraina 0:1 (koniec) | Holandia – Portugalia 0:5 (koniec)
0:5 (0:2)
Portugalia
Czwartek 30.01.2014, 20:45 • Lotto Arena, Antwerp • Mistrzostwa Europy

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Mecz Holandia – Portugalia zostanie rozegrany w ramach grupy B, Mistrzostw Europy w futsalu. Początek spotkania o godzinie 20:45.

Holandia powraca na Mistrzostwa Europy po dziewięcioletniej przerwie. Ostatnio Oranje zakończyli swoje zmagania na pierwszej rundzie, turnieju wówczas rozgrywanego w Czechach.

Portugalia to znacznie wyższa belka futsalowej drabinki. Dwa lata temu drużyna ta doszła do ćwierćfinału Mistrzostw Europy, jednak w 2010 roku, na imprezie tej samej rangi zdobyła wicemistrzostwo!

W swoim pierwszym meczu mistrzostw Holandia wysoko przegrała z reprezentacją Rosji. Wynik 7:1, nie pozostawił złudzeń kto był drużyną lepszą.

Mecz z Portugalią będzie dla Holendrów meczem o wszystko. Na pewno zobaczymy wiele bramek i szybkiej gry. Na relację ze spotkania zapraszam około godziny 20:40!

Holandia: Grimmelius, van Maasbommel – Makhoukhi, El Allouchi, Attaibi, Mossaoui, Saadouni, Allouch, Molkarai, El Ghannouti, Wijdenbosch, St Juste, El Morabiti, Darri

Portugalia: Benedito, Cristiano, Andre Sousa – Gonćalo, Leitao, Joel Queiros, Ricardinho, Bruno Coelho, Pedro Costa, Cardinal, Pedro Cary, Joao Matos, Fernandes

Sędziowie: Saša Tomić, Borut Šivic, Alessandro Malfer – Timo Onatsu.

Obie drużyny na parkiecie. Za chwilę początek spotkania!!

Czas na hymny obu reprezentacji.

1

1
    Pierwszy gwizdek sędziego w tym spotkaniu!

1
    Pierwsza akcja Portugalii, ale w światło bramki nie trafił Queirós.

1
    Benedito broni strzał Attaibiego.

2
    Zablokowane uderzenie Holendra.

3
    Ogromne szczęście po stronie reprezentacji Portugalii! Mossaoui uderzył mocno, ale piłka zatrzymała się na słupku1

4
    Grimmelius szczęśliwie broni strzał Ricardinho.

4
    Gonçalo nie trafia w światło bramki.

5
    Molkarai oddał mocny strzał, ale obok lewego słupka.

6
    Faulowany Ricardinho przez rywala. Portugalczycy mają rzut wolny.

7
    Obie drużyny miały dogodne sytuacje do objęcia prowadzenia, ale fantastycznie zachowują się bramkarze!

7
    Gol dla Portugalii!
    JOAO MATOS pewnym strzałem umieszcza piłkę w siatce! Portugalia na prowadzeniu.

8
    Przewinienie Cardinala na połowie rywala.

9
    Obie drużyny przez dwie minuty nie oddały strzału na bramkę. Tymczasem Portugalczycy mają korner.

10
    Grimmelius broni mocny strzał Pedro Cary.

11
    Ricardinho znów miał okazję na zdobycie gola, ale interweniuje Grimmelius!

12
    Reprezentacja Portugalii od zdobycia gola szanuje piłkę i konstruuje kolejne akcje podbramkowe.

13
    O czas poprosił Marcel Loosveld – szkoleniowiec reprezentacji Holandii.

14
    Jednak przerwa w grze lepiej wyszła zawodnikom z Portugalii! Celnym strzałem popisał się JOEL QUEIROS!

15
    Dużo przewinień po stronie Holendrów.

15
    Kolejna interwencją popisuje się golkiper z Holandii i ratuje swój zespół od utraty gola.

16
    El Ghannouti przewinił w środkowej części parkietu.

16
    Wreszcie okazję na gola mieli Holendrzy, ale źle przymierzył Mossaoui.

17
    Nieudana próba Attaibiego.

19
    Dwie próby strzału z dystansu Attaibiego, ale obie zablokowane.

20
    Sytuację podbramkową miał nawet bramkarz Holandii, który oddał strzał ze środka boiska, ale niecelny.

Za nami pierwsza połowa! Portugalia w pełni zasłużenie prowadzi 2-0 z reprezentacją Holandii. Niebawem wracamy! Zostańcie z nami!

Obie reprezentacje powróciły na parkiet. Za chwilę druga połowa.

21

21
    Gonćalo miał dobrą sytuację na podwyższenie prowadzenia, ale źle trafił w bramkę.

22
    Bardzo aktywny w tym spotkaniu jest Cardinal.

23
    Wreszcie do głosu doszli Holendrzy, ale próba Attaibiego nieudana.

24
    Niecelny strzał Bruno Coelho.

25
    Pięć minut drugiej połowy za nami. Portugalia wciąż kontroluje przebieg spotkania.

26
    Zablokowany strzał Cary'ego.

26
    Pedro Cary znów miał dobrą pozycję strzelecką, ale tym razem piłka po jego uderzeniu powędrowała nad poprzeczką.

27
    Benedito musiał się wykazać swoimi umiejętnościami i wybronił strzał El Allouchiego.

28
    Okres spokojniejszej gry.

29
    Przycisnęli teraz Holendrzy, ale znakomicie w obronie grają rywale.

30
    Zbyt słaby strzał Molkaraiego, z którym żadnych problemów nie miał Benedito.

31
    Znów Attaibi nie umiał pokonać dobrze dysponowanego bramkarza rywali.

33
    Gol dla Holandii, ale nieuznany. Przedwczesna radość kibiców Oranje.

34
    Holendrzy mają rzut rożny.

35
    Pedro Cary ukarany kartką.

36
    O kolejny czas prosi holenderski selekcjoner.

36
    Gra została wznowiona.

37
    El Morabiti ukarany kartką.

37
    Bardzo mocne uderzenie Fernandesa, ale skutecznie broni Grimmelius.

38
    Błyskawicznie rozegrany rzut rożny. Ricardinho wystawił piłkę do CARDINALA, który mocnym strzałem zdobywa bramkę na 3-0!

39
    El Allouchi uderzył nad bramką.

39
    Ricardinho popisuje się kolejną asystą! Bramkę do siatki pakuje BRUNO COELHO!

40
    BRUNO COELHO z bliska zdobywa bramkę na 5-0!

40
    O czas poprosił portugalski selekcjoner! Pół minuty do końcowego gwizdka sędziego.

40
    Jeszcze z dystansu strzelał Andre Sousa, ale obok bramki!

Ostatni gwizdek sędziego w dzisiejszym spotkaniu! Reprezentacja Holandii doznaje sromotnej porażki i żegna się z mistrzostwami! Dziękuje za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne, futsalowe emocje w Lajfy.com! Dobrej nocy! (22:13:00)

Tomek Kałka

Gole: 7. Joao Matos (Cardinal), 14. Joel Queiros, 38. Cardinal (Ricardinho), 39. Bruno Coelho (Ricardinho), 40. Bruno Coelho

Kartki:   37. El Morabiti (NED) – 35. Pedro Cary (POR)

Sędziowie: Saša Tomić, Borut Šivic, Alessandro Malfer – Timo Onatsu