Boston – Edmonton 4:0 (koniec) | Montreal – Tampa 1:2 (po dogrywce) | Colorado – Buffalo 7:1 (koniec)
Los Angeles – Philadelphia 0:2 (koniec)
koniec po dogrywce
Montreal Canadiens
1:2 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Tampa Bay Lightning
Sobota 01.02.2014, 19:10 • Bell Centre, Montreal • National Hockey League

Dziękuje za uwagę i zapraszam ponownie na lajfy.com! (22:01:40)

Koniec! Tampa Bay Lightning po emocjonującym spotkaniu pokonuje Montreal Canadiens 2:1 po dogrywce.

64:36
    Gol dla Tampy!
    Bramkę zdobył THOMPSON.

GOOOL! Wydawało się, że będą rzuty karne, ale Lightning strzelają bramkę! THOMPSON otrzymał świetnie podanie od Hedmana i wpakował gumę do niemal pustej bramki Canadiens!

64:00
    Ostatnia minuta dogrywki.

62:12
    Niecelne uderzenie Plekanca na bramkę Bishopa.

61:08
    Uwolnienie po stronie Tampy Bay. Wycofanie gry pod bramkę Bishopa.

60:55
    Goście na lodzie już w czwórkę.

60:01
    Pierwsze wznowienie dogrywki dla Błyskawic.

60:01
    Dogrywka rozpoczęta.

Koniec regulaminowego czasu gry. Czeka nas dogrywka!

60:00
    Trzecia tercja skończona.

59:00
    Ostatnia minuta regulaminowego czasu gry.

58:55
    Brewer na ławce kar za przeszkadzanie. Montreal w przewadze. Będzie gorąco!

58:20
    Moen obija słupek bramki Błyskawic!

57:37
    Dobra interwencja Bishopa po strzale Desharnaisa.

56:50
    Gospodarze grają już w pełnym zestawieniu.

55:17
    Gospodarze wybijają gumę daleko pod bramkę Bishopa.

54:50
    Beaulieu otrzymał karę mniejszą za zagranie krążka ręką. Błyskawice w przewadze.

53:34
    Jeszcze jedna dobra interwencja Price'a, tym razem strzelał St. Louis.

52:32
    Killorn przedarł się pod bramkę Price'a z gumą, kolejną dobrą interwencją popisał się golkiper gospodarzy.

51:34
    Hedman mocno spod niebieskiej, obok bramki.

50:19
    Guma poza obszarem gry. Przerwa na czyszczenie lodu.

49:34
    Johnson strzelał spod bandy z backhandu, broni Price.

48:23
    Montreal złapał wiatr w żagle. Dzieje się pod bramką Bishopa. Coraz głośniej w Bell Centre.

47:25
    Gol dla Montrealu!
    Bramkę zdobył BRIERE.

Doczekali się gospodarze upragnionej bramki! Remis! Zabójcza kontra Montrealu! BRIERE wykorzystuje świetne podanie od Gionty i mamy remis!

46:21
    Niedokładne podanie Purcella, z kontratakiem ruszają Canadiens.

45:33
    Błyskawice na lodzie w pełnym zestawieniu. Słaba gra gospodarzy w przewadze.

44:34
    Dopiero teraz udało się Montrealowi założyć hokejowy zamek w tercji gości.

43:33
    Kuczerow otrzymał karę mniejszą za zahaczanie. Canadiens w przewadze.

43:16
    Gospodarze wybijają gumę na uwolnienie. Przerwa w grze.

42:49
    Dobra interwencja Price'a po uderzeniu Thompsona.

41:14
    Przy krążku już zawodnicy z Florydy. Spokojna gra gości.

40:13
    Sprytne uderzenie Pacioretty'ego. Kolejna dobra interwencja Bishopa.

40:01
    Pierwsze wznowienie trzeciej tercji dla Canadiens.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się o 21:13.

Koniec drugiej tercji spotkania. Tampa po 40. minutach gry prowadzi w Montrealu 1:0 po samobójczej bramce Subbana.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:02
    Oba zespoły już w pełnych zestawieniach.

39:00
    Ostatnia sekunda drugiej tercji spotkania.

37:02
    Posypały się kary. Prust i Bishop otrzymali kary mniejsze za niesportowe zachowanie. Bishop i Price otrzymali także kary za opuszczenie swojej tercji obronnej. Dodatkowo Gudas i Parros po 10 minut za niesportowe zachowanie. Montreal w przewadze.

37:02
    Świetna interwencja Bishopa po strzale Bourque'a z ostrego kąta.

36:40
    Kolejne niecelne uderzenie Purcella na bramkę Price'a.

35:44
    Uwolnienie po stronie Montrealu. Kolejna przerwa w grze.

34:03
    Gionta z nadgarstka, broni Bishop.

33:23
    Zbyt często gubią zawodnicy Montrealu gumę. Uniemożliwia im to rozegranie dobrej akcji.

32:24
    Strzał Johnsona z okolic linii niebieskiej zablokowany przez Jemelina.

31:03
    Tym razem już celny strzał Purcella, broni jednak Price.

30:50
    Niecelne uderzenie Purcella na bramkę Canadiens.

29:27
    Uwolnienie po stronie Montrealu. Wznowienie pod bramką Price'a.

28:32
    Goście w ofensywie. Jemelin przerywa jednak atak Lightning.

27:58
    Tampa Bay na lodzie już w piątkę.

26:43
    Canadiens rzucili się do ofensywy. Jeszcze kilkanaście sekund gry w przewadze.

25:58

Cóż za pech gospodarzy! Bramka samobójcza Subbana! Kontratak Tampy podczas gry w osłabieniu, THOMPSON próbował podać do Hedmana, ale tor lotu gumy przeciął Subban i guma wylądowała w siatce Price'a.

25:40
    Killorn na ławce kar za przeszkadzanie. Montreal w przewadze.

25:35
    Słaba gra przyjezdnych w liczebnej przewadze. Gospodarze już na lodzie w piątkę.

24:03
    Lightning wyrzuceni z tercji obronnej Montrealu.

23:35
    Parros otrzymał karę mniejszą za niebezpieczną grę wysoko uniesionym kijem. Teraz w przewadze zagrają goście.

23:13
    Kapitalna akcja trzeciego ataku Canadiens! Prust podał na dłuższy słupek do Bourque, który z najbliższej odległości nie zdołał jednak pokonać Bishopa.

22:08
    Tampa Bay gra już w pełnym zestawieniu.

21:13
    Gospodarze rozgrywają zamek w tercji Błyskawic...

20:08
    Palat otrzymał karę mniejszą za zahaczanie. Canadiens w przewadze.

20:01
    Pierwsze wznowienie drugiej tercji dla Canadiens.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się o 20:13.

Koniec 1. tercji spotkania. Po 20. minutach szybkiej gry Montreal remisuje bezbramkowo z Tampa Bay.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:00
    Ostatnia minuta pierwszej tercji spotkania.

18:06
    Mocne, ale równie niecelne uderzenie St. Louisa.

17:32
    Bishop odbija gumę po strzale Briere.

16:43
    Zamieszanie w tercji obronnej Canadiens. Świetnie spisała się teraz cała defensywa gospodarzy.

15:31
    Niecelne uderzenie Palata na bramkę Price'a. Gumę przejmują gospodarze.

14:10
    Kolejne uwolnienie po stronie Błyskawic. Przerwa w grze.

13:31
    Oba zespoły grają już w pełnych zestawieniach.

12:23
    Barberio wycofał grę daleko za bramkę Bishopa.

11:31
    Obustronne wykluczenia. Gudas i Parros otrzymali dwie minuty kary za nadmierną ostrość w grze. Gramy 4 na 4.

11:13

10:21
    Niecelne uderzenie Johnsona spod niebieskiej na bramkę Price'a.

9:26
    Plekanec tym razem zdołał oddać strzał, Bishop nie dał się zaskoczyć.

8:07
    Price mrozi gumę po uderzeniu Johnsona spod bandy. Przerwa w grze.

7:13
    Plekanec dwukrotnie zablokowany przez obrońców Lightning przy próbie oddania strzału.

6:14
    Świetna interwencja Bishopa po nieprzyjemnym strzale Beaulieu.

5:32
    Chwila aktywniejszej gry ze strony przyjezdnych w ofensywie. Na razie jednak goście nie potrafią w większy sposób zagrozić bramce Price'a.

4:40
    Kuczerow nie wykorzystuje okazji z rzutu karnego!

4:40
    Świetna interwencja Price'a po strzale Kuczerowa, ale mimo tego będziemy mieli rzut karny! Zawodnik Tampy faulowany!

3:27
    Pierwsza walka dzisiejszego wieczora. Prust i Cote otrzymali pięciominutowe wykluczenia za walkę.

2:32
    Początek spotkania zdecydowanie pod dyktando gospodarzy. Tampa nie może przejąć gumy spod kijów Canadiens.

1:32
    Bishop odbija przed siebie gumę po uderzeniu Beaulieu.

0:23
    Zamieszanie pod bramką Bishopa, Pacioretty próbował pokonać golkipera gości z najbliższej odległości.

0:01
    Zaczynamy! Pierwsze wznowienie dla Canadiens.

00:01

Montreal Canadiens: Price – Gorges, Subban, Markow, Jemelin, Beaulieu, Murray – Pacioretty, Desharnais, Gallagher – Thomas, Plekanec, Gionta – Bourque, Eller, Prust – Moen, Briere, Parros.

Tampa Bay Lightning: Bishop – Hedman, Salo, Carle, Gudas, Barberio, Brewer – Palát, Johnson, St. Louis – Killorn, Filppula, Purcell – Kuczerow, Thompson, Brown – Malone, Crombeen, Aulie..

Na relację z tego meczu zapraszamy na lajfy.com!

Faworytem spotkania będą gospodarze. Błyskawice notują zniżkę formy, ostatnio odniosły dwie porażki z rzędu. Canadiens zaś ostatnio pokonali Boston Bruins 4:1.

Tampa zaś to aktualny wicelider tej samej dywizji. Błyskawice także jak na razie rozegrały 54 spotkania, w których zgromadzili 67 oczek.

Montreal aktualnie zajmuje czwarte miejsce w Dywizji Atlantyckiej. Canadiens po 54. spotkaniach mają na swoim koncie 58 punktów.

W sobotni wieczór czasu polskiego w montrealskiej Bell Center odbędzie się spotkanie drużyn z Dywizji Atlantyckiej pomiędzy Canadiens, a Lightning.

National Hockey League, spotkanie pomiędzy Montreal Canadiens, a Tampa Bay Lightning.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Dawid Szewczyk

Składy i statystyki: 48. Briere (Gionta) – 26. Thompson (Hedman, Brown), 65. Thompson (Hedman, Brown)