Młyny Stoisław – Piotrcovia 29:22 (koniec) | Zagłębie – Arka 25:18 (koniec)
Młyny Stoisław Koszalin
29:22 (16:10)
MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski
Niedziela 02.02.2014, 17:00 • Hala sportowa MOSiR, Chorzów • PGNiG Superliga kobiet

W pełni zasłużone zwycięstwo akademiczek (18:29:34)

60
    Koniec meczu. (29:22)

60
    Izabela Czarna broni ostatni rzut w meczu (29:22) (29:22)

60
    Agata Wypych zdobywa 22 bramkę dla Piotrcovii (29:22) (29:22)

60
    Ostatnia minuta rozpoczęła się (29:21) (29:21)

59
    Matuszczyk o własnych siłach, przy aplauzie publiczności opuszcza plac gry (29:21) (29:21)

59
    Matuszczyk zdobywa gola i przy okazji ucierpiała. Piłkarka lezy na parkiecie (29:21) (29:21)

59
    Kara dla Malwiny Olek. Piotrcovia do końca w osłabieniu (28:21) (28:21)

59
    Rozpoczęła się przed ostatnia minuta meczu (28:21) (28:21)

58
    Czarna niesamowicie broni w sytuacji sam na sam z Pauliną Cieślak. Kibice w Koszalinie już świętują zwycięstwo... (28:21) (28:21)

57
    Czarna ponownie skuteczna... (28:21) (28:21)

57
    Ponownie Matuszczyk, tym razem w poprzeczkę (28:21) (28:21)

56
    Sylwia Matuszczyk zdobywa ładne trafienie, lobem nad bramkarką Piotrcovii... (28:21) (28:21)

56
    Ze skrzydła nieskutecznie Muchocka, ale piłkę przejęła Matuszczyk (27:21) (27:21)

55
    Izabela Czarna ponownie broni (27:21) (27:21)

55
    Bilenia skuteczna z rzutu karnego (27:21) (27:21)

54
    Trzecia kara dwóch minut dla Anny Szafnickiej. Szczypiornistka, w konsekwencji ukarana czerwoną kartką (26:21) (26:21)

54
    Z rzutu karnego Bilenia skutecznie (26:21) (26:21)

54
    Sylwia Matuszczyk faulowana, do piłki podchodzi Bilenia (25:21) (25:21)

53
    Agata Wypych z drugiej linii od słupka. Izabela Czarna odprowadziła jedynie piłkę zwrokiej. Piękne trafienie. (25:21) (25:21)

52
    Szybka kontra i Aleksandra Kobyłecka zdobywa kolejnego gola (25:20) (25:20)

51
    Zapowiada się emocjonująca końcówka (24:20) (24:20)

51
    Dwie akcje gospodyń zakończone na bramkarce Piotrcovii... (24:20) (24:20)

49
    Kara dwóch minut dla Aleksandry Kobyłeckiej (24:20) (24:20)

49
    Paulina Cieślak skutecznie z rzutu karnego (24:20) (24:20)

48
    Po raz kolejny Izabela Czarna powstrzymuje Piotrcovię (24:19) (24:19)

48
    Sara Garovic sprytnie koło nogi Skury podwyższa rezultat do pięciu bramek (24:19) (24:19)

47
    Dwie minuty kary dla Pauliny Muchockiej (23:19) (23:19)

47
    Monika Odrowska w dogodnej sytuacji trafia w słupek! (23:19) (23:19)

45
    Rozpoczyna się ostatni kwadrans spotkania, rzut karny dla gospodyń Monika Odrowska przegrywa ze Skurą (23:19) (23:19)

45
    Ponownie Malwina Olek trafia bramkę (23:19) (23:19)

44
    Po pięciu minutach bez bramki dla koszalinianek, wreszcie Aleksandra Kobyłecka zdobywa bramkę (23:18) (23:18)

44
    Czas dla gospodyń (22:18) (22:18)

44
    Bramkę zdobyła Malwina Olek (22:18) (22:18)

43
    Koszalinianki przekraczają linię bramkową, co wykorzystały w kolejnej akcji przyjezdne (22:17) (22:17)

43
    W krótkim czasie z przewagi dziesięciu bramek zrobiło się tylko pięć (22:17) (22:17)

41
    Akademiczki, już czują smak zwycięstwa mylą się w łatwych sytuacjach (22:15) (22:15)

40
    Dwie bramki z rzędu dla Piotrcovii, drugą rzuciła Malwina Olek (22:15) (22:15)

39
    Po karze Sylwii Lisewskie, 22 bramkę zdobyła Sara Garovic (22:13) (22:13)

38
    Liczebną przewagę bardzo dobrze wykorzystały przyjezdne, które rzuciły bardzo szybko dwie bramki (21:13) (21:13)

38
    Kara dwóch minut dla Odrowskiej, Piotrcovia z przewagą dwóch zawodniczek (21:11) (21:11)

37
    Odrowska zdobywa kolejną bramkę dla Energii... (21:11) (21:11)

37
    Izabela Czarna broni kolejny rzut karny (20:11) (20:11)

37
    Kara dwóch minut dla Sylwii Lisewskiej (20:11) (20:11)

36
    Jennifer WInter dwudziesta bramka dla gospodyń (21:11) (20:11)

35
    Aleksandra Kobyłecka i ponownie bramka dla ENERGII AZS (19:11) (19:11)

34
    kara dwóch minut dla Malwiny Olek, warto dodać, że w swojej karierze grała w Koszalinie (18:11) (18:11)

34
    Kara dwóch minut dla Katarzyny Piaceby (18:11) (18:11)

34
    Izabela Czarna powstrzymała z rzutu karnego Paulinę Cieślak (18:11) (18:11)

34
    Jennifer Winter i już siedem bramek przewagi. Ładny rzut nad bramkarką – Beatą Skurą (18:11) (18:11)

33
    Izabela Oreszczuk i siedemnaste trafienie dla koszalinianek (17:11) (17:11)

31
    Przyjezdne rzucają bramkę (16:11) (16:11)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (16:11)

30
    Pierwsza połowa skończona. (16:10)

30
    W ostatniej akcji gospodynie trafiają bramkę z rzutu wolnego. Już po regulaminowych 30 minutach, gola wykorzystały (16:10) (16:10)

28
    Aleksandra Kobyłecka zdobywa kolejne trafienie dla zespołu z Koszalina. Bardzo dobry mecz akademiczek. (15:9) (15:9)

27
    Bramka dla Piotrcovii oraz dwie minuty dla Sary Garovic (14:9) (14:9)

26
    Dwie minuty kary dla Anny Szafnickiej, to jej druga kara 2 minutowa w dzisiejszym spotkaniu (14:8) (14:8)

25
    Skutecznie w bramce Izabela Czarna (14:8) (14:8)

25
    Sara Garovic zdobywa kolejne trafienie dla ENERGA AZS, bardzo dobry okres gry gospodyń (14:8) (14:8)

24
    O czas poprosił Henryk Rozmiarka (13:8) (13:8)

23
    Koszalinianki zdobywają kolejną bramkę, tym razem Niemka – Jennifer Winter (12:8) (12:8)

23
    Tatiana Bilenia rzutem w długi róg bramki Beaty Skury zdobywa jedenastą bramkę dla gospodyń (11:8) (11:8)

22
    Pierwszą bramkę w spotkaniu trafiła Sara Garovic (10:8) (10:8)

21
    Ponownie skuteczna w bramce Czarna (9:8) (9:8)

20
    Izabela Czarna niesamowicie broni w trudnej sytuacji. Potwierdza wysoką formę z ostatnich meczów. (9:8) (9:8)

19
    O pierwszą przerwę w meczu poprosił Reidar Moistad (9:8) (9:8)

19
    Ponownie karny dla przyjezdnych skutecznie wykorzystała go Paulina Cieślak (9:8) (9:8)

19
    Kolejne trafienie z rzutu karnego, tym razem dla koszalinianek Monika Odrowska (9:7) (9:7)

17
    Sędziowie widzą dzisiaj dosłownie, każdy faul w polu bramkowym, kolejny rzut karny ponownie skuteczna Paulina Cieślak (8:7) (8:7)

16
    Aleksandra Kobyłecka skutecznie w sytuacji 1-1 ze Skurą (8:6) (8:6)

16
    Koperkowska rzuca kontaktową bramkę (7:6) (7:6)

14
    Koszalinianki rzucają kolejną bramkę, a dokładniej Monika Odrowska (7:5) (7:5)

12
    Festiwal rzutów karnych trwa, tym razem dla Piotrcovii do piłki podeszła Paulina Cieślak, która pokonała Izabelę Czarną (6:5) (6:5)

11
    Kolejne trafienie dla Piotrcovii, oczywiście rzuciła ją Agata Wypych (5:4) (5:4)

10
    rzut karny, po faulu Lisewskiej, ale Agata Wypych nie pokonała Izabelii Czarnej (5:3) (5:3)

8
    Piotrcovia odrabia straty, dwie bramki z rzędu rzuciła bardzo skuteczna Agata Wypych (5:3) (5:3)

6
    Mieliśmy małe problemy z internetem w Koszalinie, ale już wracamy, bramki zdobyły dotychczas: dla gospodyń trzy Sylwia Lisewska, wszystkie z karnych oraz Dorota Błaszyczk, zaś dla Piotrcovii: Aleksandra Mielczewska (4:1) (4:1)

1
    Sylwia Lisewska, zdobywa pierwszą bramkę z rzutu karnego, pokonana Beata Skura (1:0) (1:0)

1
    Rozpoczęły spokojnie koszalinianki, która zakończyła się na rzucie karnym (0:0) (0:0)

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Energa AZS Koszalin: Czarna, Piechnik – Kobyłecka, Bilenia, Muchocka, Chmiel, , Błaszczyk, Oreszczuk, Odrowska, Lisewska, Garovic, Nowicka, Winter, Matuszczyk

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Skura, Opelt – Kucharska, Mielczewska, Piecaba, Cieślak, Kopertowska, Wypych, Szafnicka, Nowak, Olek, Pasternak, Torz.

W niedzielę 2 lutego, w Koszalinie dojdzie do kolejnego meczu w ramach PGNiG Superligi Kobiet. Rywalkami koszalinianek będą zawodniczki Piotrcovii Piotrków Trybunalski.

Mecz będzie doskonałą okazją do rewanżu dla akademiczek, które w pierwszej rundzie zostały pokonane przez Piotrcovię w Piotrkowie Trybunalskim 25:22. Wówczas ENERGĘ AZS pogrążyła Agata Wypych, która rzuciła, aż jedenaście bramek i została bohaterką gospodyń, dla koszalinianek najwięcej bramek rzuciły Joanna Załoga i Marta Dąbrowska, po pięć trafień.

Obecnie zespół Piotrcovii w ligowej tabeli zajmuje dziewiątą lokatę. W ostatnim czasie zespół z Piotrkowa Trybunalskim zagrał z trzema najlepszymi drużynami w lidze i doznał trzech porażek. Najpierw u siebie poległy MKS Selgros Lublin 24:33, następnie litości dla Piotrcovii nie miał Vistal Gdynia, który wygrał z nią 17:36, a w ostatniej kolejce rozbiło ją Zagłębie 21:32.

Zespół z Koszalina, również w ostatnim czasie nie spisuje się rewelacyjnie. W trzech ostatnich meczach wygrał zaledwie raz i to z zamykającym tabelę SPR Olkusz 32:22. Doznał, również dwóch niespodziewanych porażek z Olimpią-Beskid Nowy Sącz 24:30 i Ruchem Chorzów 25:28.

Z pewnością akademiczki mogą liczyć na swoją niesamowitą najlepszą w Polsce publiczność, która zrobi wszystko, aby ENERGA AZS odniosła kolejne ważne zwycięstwo w walce o jak najlepszą pozycję przed fazą play-off.

Mecz odbędzie się w niedzielę 2 lutego o godzinie 17:00 w hali Widowiskowo Sportowej przy ul. Śniadeckich.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Artur R.

Młyny Stoisław Koszalin: Czarna, Piechnik – Kobyłecka, Bilenia, Muchocka, Chmiel, , Błaszczyk, Oreszczuk, Odrowska, Lisewska, Garovic, Nowicka, Winter, Matuszczyk