Środa 05.02.2014, 16:00 • Arcos de la Frontera • Spotkania towarzyskie

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

W dzisiejszym spotkaniu towarzyskim Lech Poznań zmierzy się z mocną rosyjską drużyną, FK Krasnodar.

Warto przypomnieć, że w drużynie z Krasnodaru występuje na codzień były gracz Legii Warszawa, Artur Jędrzejczyk.

Zespół Mariusza Rumaka ma za sobą kilka spotkań towarzyskich. Kilka dni temu poznaniacy ulegli wiceliderowi rosyjskiej Premier Ligi, Lokomotiwowi Moskwa 1:3. Z innej strony zespół pokazał się w sparingu z liderem ligi czeskiej. spartą Praga z którą lechici wygrali po dobrym spotkaniu 2:1.

Krasnodar to obecnie szósta drużyna swojej ligi. Dla tego zespołu będzie to pierwszy sparing. Warto wspomnieć także o tym, że drużyna w ostatnim swoim ligowym zmaganiu pokonała dosyć niespodziewanie 1:0 CSKA Moskwa.

Serdecznie zapraszamy na relację ze spotkania, które odbędzie się na stadionie Arcos de la Frontera i będzie jednocześnie ostatnim etapem przygotowań dla zespołu trenera Rumaka przed batalią o mistrzostwo Polski.

Lech Poznań: Gostomski – Możdżeń, Wołąkiewicz, Marcin Kamiński, Henriquez – Trałka, Injac – Pawłowski, Kownacki, Możdżeń – Teodorczyk

Rezerwowi:
    Kotorowski, Matysiak, Douglas, Kędziora, Arboleda, Linetty, Lovrencsics, Hamalainen, Arajuuri, Zgarda

FK Krasnodar: Fitsov – Markov, Martynovich, Jędrzejczyk, Granqvist – Mamayev, Gazinskiy, Joaozinho, Shipitsin – Pereyra, Wanderson

Rezerwowi:
    Yermakov, Kavlinov – Andelkovic, Kaleshin, Sigurdsson, Tubić, Isael, Laborde, Gohou, Abreu, Pomerko, Petrov.

Piłkarze wychodzą już na murawę!

1

1
    Spotkanie rozpoczęli gracze FK Krasnodar.

2
    Pierwszy korner dla zespołu z Rosji.

2
    Bardzo dobra interwencja Kamińskiego, który wybija piłkę głową poza własne pole karne.

3
    Dużo mówiło się o tym, że trener Rumak wystawi dzisiaj taką jedenastkę, która rozpocznie pierwsze "wiosenne" spotkanie w 16. lutego z Śląskiem Wrocław. Trudno jednak przypuszczać by na ławce w tym meczu zasiedli Hamalainen czy Lovrencsics.

5
    Rosjanie w ataku pozycyjnym.

6
    Udana interwencja Luisa Henriqueza, który powstrzymał szarżującego Wandersona.

7
    Niedokładne długie zagranie w kierunku Pereyry.

9
    Ajj! Uderzenie Możdżenia bardzo dobrze obronił Fitsov, Kownacki zagrał jeszcze do Claasena, ten zdobył bramkę, ale w momencie podania był na pozycji spalonej.

10
    Kownacki próbował uruchomić Teo, ale bardzo dobrze piłkę spod nóg napastnika Lecha wybił Martynovich.

10
    Korner dla Lecha.

11
    Ładne dośrodkowanie, główkował Trałka – nad bramką.

12
    Niezła akcja Krasnodaru, będzie korner dla Rosjan.

13
    Dobra interwencja jednego z defensorów Lecha. Po chwili szybka akcja rywala Polaków, minimalnie źle dośrodkowywał Joaozinho.

14
    Było groźnie! Dogranie w pole karne Rosjan, główkował Claasen i będzie korner.

14
    Nieudane dośrodkowanie Henriqueza, piłka została wybita przez Jędrzejczyka.

15
    Nieporozumienie na linii Injac – Teodorczyk i grę od bramki wznowi golkiper z Rosji.

17
    Spadło nieco tempo spotkania, gra toczy się teraz głównie w środkowym sektorze boiska.

18
    Na prawym skrzydle przedzierał się Pereyra, ale został bardzo dobrze zastopowany przez Luisa Henriqueza.

20
    Bardzo ładne uderzenie z dystansu Injaca, ale świetnie broni Fitsov! Rzut rożny dla Polaków.

21
    Za mocne dośrodkowanie Henriqueza, łatwa strata piłki.

22
    Długie zagranie w kierunku Pereyry, ale piłkę łapie Gostomski, który niedawno przedłużył kontrakt z Kolejorzem.

24
    Przycisnęli teraz nieco goście, ale w ich zagraniach brakuje dokładności.

24
    Rzut wolny dla Lecha, około 35. metrów od bramki rywali.

25
    Ładne dośrodkowanie, ale piłkę głową wybija jeden z graczy z Krasnodaru.

26
    Przedzierał się Teo, zagrał piłkę w pole karne, ale dobrze przeczytał akcję Jędza i wybił piłkę.

28
    Bardzo wyrównane spotkanie, obie ekipy szanują piłkę.

28
    Joazinho próbował zaskoczyć Gostomskiego uderzeniem z dystansu, ale nie trafił w bramkę Kolejorza.

29
    Szybka odpowiedź Lecha i po akcji Kownasia będziemy mieli rzut rożny.

29
    Źle rozegrali ten stały fragment gry lechici i na spalonym znalazł się Luis Henriquez.

30
    Akcje przenoszą się spod jednego bramki pod drugą, korner dla Krasnodaru.

31
    Bardzo dobra interwencja Wołąkiewicza.

32
    Szybka kontra Lecha, dogranie Pawłowskiego w pole karne, ale znów zabrakło nieco dokładności.

33
    Ładne zagranie do Szymona, pomocnik Lecha, mija jednego rywala, ale nie daje sobie rady z Jędzą i będzie kolejny korner.

34
    I kolejna pewna interwencja defensywy rosyjskiego zespołu.

Przypomnijmy, że na ławce w dzisiejszym spotkaniu znajduje się styczniowe wzmocnienie Kolejorza – Paulus Arajuuri.

35
    Nieco ponad 10. minut do gwizdka oznaczającego koniec pierwszej części meczu.

36
    Ufff, możemy odetchnąć z ulgą! Joaozinho zdobywa bramkę, ale gracz Krasnodaru w momencie podania znajdował się na pozycji spalonej.

37
    Piękna akcja Lecha! Możdżeń zagrywa do Pawłowskiego, ten wycofuje piłkę na linię pola karnego do Trałki, Łukasz ładnie uderza, ale piłka o milimetry przelatuje nad bramką Fitsova!

38
    Zagranie do Teodorczyka, ale ten niecelnie starał się zagrywać w kierunku Kownackiego.

39
    Prawdopodobnie w drugiej połowie będziemy świadkami 'lotnych' zmian, czyli gracze będą wchodzić na murawę bez reakcji arbitra.

39
    Joaozinho piętą odgrywał do Wandersona, ale wmieszał się w tę sytuację Kamiński i wybił futbolówkę.

41
    Niezła próba podania do Teo, ale piłka ostatecznie nie dotarła do reprezentanta Polski.

42
    Za mocne podanie do Wandersona, grę od bramki wznowi Gostomski.

43
    Aktywny jest Łukasz Trałka, który wyróżnia się bardzo dużą ochotą do gry w dzisiejszym spotkaniu.

44
    Łatwa strata pod polem karnym Krasnodaru w wykonaniu Dawida Kownackiego.

45
    Będzie jeszcze jeden rzut rożny dla Lecha.

45+1
    Dośrodkowanie/strzał Pawłowskiego i duże problemy miał Fitsov! Kolejny korner.

45+2
    Ajj! Kamiński uderzał z około 7. metrów – nad bramką!

Po pierwszej połowie Kolejorz przeważa nad Krasnodarem i jego gra może się podobać. Serdecznie zapraszamy na relację z drugiej części meczu.

Gracze wracają na murawę, po prawej stronie można zobaczyć skład w jakim Kolejorz zagra w tej części meczu.

46

46
    Drugą połowę rozpoczęli gracze Lecha.

47
    Długie zagranie w kierunku Joaozinho, ale piłkę głową wybija Kędziora.

49
    Nieudana dwójkowa akcja Injac – Douglas, od rzutu z autu grę wznowią gracze Krasnodaru.

50
    Próba zagrania w kierunku Wandersona, ale głową piłkę wybija Kamiński.

51
    Korner dla Lecha Poznań.

52
    Dośrokowanie Gergo, próbował głowkować Kamiński, ale był w trudnej sytuacji.

53
    Wiele wskazuje na to, że za kilka minut na murawie pojawi się Hamalainen w miejsce Teodorczyka i podobnie jak w meczu ze Spartą, Fin zagra na pozycji wysuniętego napastnika.

54
    Ładne podanie do Joaozinho, ale świetnie interweniuje Barry Douglas.

55
    Wprowadzony w przerwie Isael otrzymał piłkę przed polem karnym Lecha, zdecydował się na uderzenie – obok bramki.

57
    Póki co druga połowa nie zachwyca i nie mieliśmy jeszcze żadnej dobrej sytuacji podbramkowej.

58
    Linetty fauluje jednego z rywali, rzut wolny dla Krasnodaru około 30. metrów od naszej bramki.

58
    Sigurdsson wchodzi w miejsce Martynovicha.

59
    Dobra okazja Pomerko, ale jego uderzenie blokuje Trałka.

60
    Szybka kontra Lecha Poznań, spod linii końcowej dośrodkowuje Teo, piłkę otrzymał Gero i uderzył – mocno i kilka metrów od słupka.

61
    Z boiska zszedł właśnie zgodnie z oczekiwaniami Teo. W jego miejsce Hamalainen, który zagra na szpicy.

62
    Arboleda wchodzi za Kamyka.

63
    Rzut wolny dla Krasnodaru.

64
    Piłkę w polu karnym próbował przyjmować jeden z graczy rosyjskiego zespołu, ale nie opanował futbolówki.

65
    Druga połowa spotkania stoi na zdecydowanie niższym poziomie.

67
    Długie zagranie Hamalainena, ten próbował uderzać głową – za lekko.

68
    Szybka akcja Lecha, dośrodkowanie Claasena zostało zablokowane przez Tubicia.

70
    Fatalne dośrodkowanie w pole karne lechitów, grę od bramki wznowi Gostomski.

71
    Douglas fauluje rywala niemal 20. metrów od bramki Lecha. Będzie groźnie.

72
    Za szybko ruszyli z muru lechici, powtórka stałego fragmentu gry.

73
    Uderzenie prosto w polski mur, bez zagrożenia pod bramką Gostomskiego.

75
    Podanie do Gergo, ten mija rywala, wykłada piłkę Linettemu, ale młody gracz Lecha nie trafia czysto w futbolówkę.

76
    Korner dla Kolejorza.

77
    Było groźnie! Do piłki dośrodkowanej przez Douglasa dobiegł Arajuuri, ale Fin uderzył nad bramką!

78
    Szybka akcja Krasnodara, fatalny błąd Arboledy, Gohou stanął oko w oko z Gostomskim! Świetną interwencją popisał się jednak golkiper Lecha i nie ma bramki!

79
    Kolejne zamieszanie w polu karnym poznaniaków, ale piłkę wybija Arboleda.

80
    Niezła akcja Lecha, ale dośrodkowanie Gergo zostało zablokowane.

81
    Dośrodkowanie w pole karne Rosjan, ale żaden z naszych graczy nie oddał strzału na bramkę rywali.

82
    Prosta strata Pawłowskiego. Lech w drugiej połowie gra dużo, dużo gorzej i nie stworzył jeszcze sobie praktycznie żadnej akcji pod bramką rywali.

83
    Rzut wolny dla Lecha, około 30. metrów do bramki Fitsova.

84
    Gracze z Poznania zdecydowali się na spokojne rozegranie tego stałego fragmentu gry i bez zagrożenia pod bramką rosyjskiego zespołu.

85
    Dwie bardzo dobre okazje Krasnodaru! Najpierw jednak przed stratą bramki ratuje nas Arajuuri, za chwilę bardzo niecelnie strzela Gohou.

86
    Zaskakujące uderzenie Isaela, obok bramki.

87
    Przedzierał się Hamalainen, ale szybko stracił piłkę Fin.

88
    Douglas znów fauluje rywala, rzut wolny około 28. metrów od bramki Gostomskiego.

89
    Szybko rozegrany stały fragment gry i piłka wybita z pola karnego Lecha. Imponuje w drugiej połowie gra Arajuuriego.

89
    Kombinacyjna akcja Krasnodaru zakończona stratą.

90
    Gergo bardzo niedokładnie odgrywa do nadbiegającego Kędziory.

90+1
    Marcio uderza z przed pola karnego – wysoko, wysoko nad bramką.

90+3
    Dośrodkowanie w pole karne Krasnodaru, był tam Hamalainen, ale piłkę wypiąstkował udanie Fitsov.

Po przeciętnym spotkaniu gracze Lecha Poznań w swoim ostatnim sparingu remisują bezbramkowo z szóstą ekipą ligi rosyjskiej – FK Krasnodar. Serdecznie dziękuję za śledzenie relacji i zapraszamy na inne spotkania na lajfy.com (17:48:06)