Portugalia – Włochy 3:4 (koniec) | Rosja – Hiszpania 4:3 (po dogrywce)
4:3 (0:1)
Hiszpania
Czwartek 06.02.2014, 20:30 • Sportpaleis, Antwerp (BEL) • Mistrzostwa Europy

Dziękuję za uwagę. Relację z tego emocjonującego pojedynku prowadził dla Was Kamil Kaźmierczak. (22:41:01)

Ależ się dzisiaj działo! Dogrywka nie była tak emocjonująca, jak regulaminowy czas gry...do 49. minuty. Wtedy to Robinho dał radość ekipie Sbornej, za sprawą zdobytego gola. Jeszcze w końcówce Hiszpanie starali się wyrównać, ale ich próby nic nie wskórały. Rosjanie przerywają hegemonię piłkarzy halowych z półwyspu Iberyjskiego i zostają drugimi finalistami tego turnieju.

Koniec meczu. Hiszpanie nie zdobędą piątego Mistrzostwa Europy z rzędu.

50
    Strzał Hiszpanów z daleka zablokowany!

50
    Fernandao jeszcze coś tam kombinuje w polu karnym. Chyba zapomniał, że to nie walka o Oscary, a o Mistrzostwo Europy.

50
    Rzut sędziowski na 6 sekund przed końcem.

50
    Gustavo dalekim wyrzutem do Limy, ten opanowuje piłkę, dzięki czemu zyskuje cenne sekundy.

50
    Miguelin jako lotny bramkarz uderza w boczną siatkę.

50
    Gustavo broni strzał jednego z Hiszpanów.

49
    Gooooooooooooooooool dla Rosji!
    Trójkowe zagranie Rosji. W ostatniej fazie akcji Lima do ROBINHO, a ten pewnie pokonuje Rafę!

49
    Milovanov na skrzydle, jednak zatrzymany w odpowiedniej chwili.

48
    Miguelin uderza z dużej odległości, ale piłkę na aut bramkowy wybija Gustavo.

48
    Miguelin fauluje i ogląda żółtą kartkę.

48
    Zagranie na prawą flankę do Lina, ten jednak nie opanowuje piłki.

47
    Lin próbował zagrać indywidualnie, ale za mocno wypuścił sobie piłkę.

47
    Campos indywidualnie lewym skrzydłem, ale piłka została mu wybita spod nóg w ostatniej chwili.

46
    Hiszpanie starają się szybko rozgrywać, jednak popełniają błąd.

46
    Druga dogrywka rozpoczęta.

W pierwszej części dogrywki przeważali Hiszpanie, jednak tej przewagi nie potrafili wykorzystać.

Pierwsza połowa dogrywki skończona.

45
    Fernandao do Lozano, który uderza wysoko nad bramką.

44
    Campos prawie z połowy boiska, ale piłka nie wpada do bramki.

44
    Aicardo uderza, jednak pewnie broni Gustavo.

43
    Miguelin uderza mocno, jednak jego strzał leci nad bramką.

43
    Kutuzov mocno z daleka, ale nad bramką.

42
    Lin mocno, ale niecelnie.

41
    Usin podawał do Lina, jednak piłka nie znalazła adresata.

41
    Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta.

Koniec regulaminowego czasu gry. Czeka nas dodatkowe 10 minut. W drugiej połowie pewniej na boisku czuli się Rosjanie, dzięki czemu zdobyli aż trzy bramki. Najciekawsza była 27. minuta, kiedy padły aż trzy bramki. Całe spotkanie jest perfekcyjne pod względem technicznym i na pewno jest najpiękniejszym starciem turnieju. Zapraszam na dogrywkę!

40
    Rosjanie przy piłce, ale czekają na dogrywkę!

40
    Robinho z uderza prawej strony, ale trafia w bok bramki.

39
    Wprowadzenie lotnego bramkarza dało Hiszpanom wiele. Teraz remisują i najprawdopodobniej będziemy oglądać dogrywkę.

38
    Gol dla Hiszpanii!
    Aicardo zagrywa do MIGUELINA, ten strzela mocno po ziemi i nie daje szans na obronę Gustavo.

38
    Lozano próbował do Usina, jednak Hiszpan skutecznie blokowany przez Sergeeva.

38
    Aicardo na skrzydło, tam uderza jeden z jego kolegów, ale broni Gustavo.

37
    Strzał Miguelina w boczną siatkę.

37
    Strzał Usina nad poprzeczką.

37
    Miguelin w roli lotnego bramkarza. Niekorzystny wynik zmusza Hiszpanów do takiego ryzykownego posunięcia.

36

35
    Abramov uderza z lewej strony, ale wychodzi do niego Rafa i broni strzał.

34
    Aicardo uderza mocno i groźnie, jednak niecelnie.

34
    Fernandao uderza i zmusza interwencji Gustavo.

33
    Próba Lyskova zablokowana.

32
    Lyskov zagrywa prostopadle do Pereverzeva, a ten uderza obok słupka.

32
    Zagranie do Limy, a ten z bliskiej odległości uderza nad poprzeczką.

31
    Zagranie w pole karne do Fernandao, ale w ostatnim momencie podanie zostało przecięte.

31
    Zagranie pod bramkę Hiszpanów, ale piłka wylatuje za końcową linię boiska.

29
    Strata Hiszpanów w obronie. Jeden z Rosjan zagrywa do Robinho, a ten próbuje przelobować Rafę. Jego zagranie przelatuje nad poprzeczką.

29
    Z rzutu wolnego zagranie na skrzydło do Miguelina, który uderza w bramkarza.

29
    Lima fauluje Lozano. Świetna okazja do wyrównania dla Hiszpanów.

29
    Ruiz próbował po raz kolejny, tym razem piłka nie leciała w światło bramki.

28
    Z daleka uderza Ruiz, ale jego strzał wybija Gustavo.

27
    Gol dla Rosji!
    Błąd Camposa, traci piłkę na lewym skrzydle, przejmuje FUKIN i zdobywa bramkę!

27
    Ależ odpowiedź Hiszpanów! USIN indywidualnie biegnie i z prawej flanki zdobywa bramkę!

27
    Zagranie do LYSKOVA z autu i mamy 2:1 dla Sbornej!

27
    Abramov uderza, ale wybija obrońca reprezentacji Hiszpanii.

26
    Zagranie Lina do Lozano, ale ten uderza wprost w bramkarza.

26
    Przepiękne zagranie do Camposa, ten uderza z powietrza, ale na posterunku Gustavo.

25
    Campos uderza, ale niecelnie.

25
    Zagranie do Robinho, który jest blisko bramki, ale uderza lekko i spokojnie piłkę łapie Rafa.

25
    Zagranie do Abramova, którego strzał broni Rafa.

25
    Lin schodzi do środka pola, przewraca się, ale jeszcze oddaje strzał. Zagrywa ręką jeden z Rosjan, jednak sędziowie nie zauważają przewinienia.

24
    Gustavo zagrywa do Limy, jednak podanie jest za mocne, aby jego adresat mógł je przyjąć.

23
    Zagranie z rożnego do SERGEEVA, a ten przepięknym mocnym strzałem z daleka pokonuje Rafę. Jest to setna bramka turnieju.

23
    Sergeev uderza mocno, ale jego strzał broni Rafa.

22
    Miguelin biegnie na skrzydło, uderza z lewej flanki, ale jego strzał broni Gustavo.

22
    Fernandao wychodzi z kontrą, jednak jego akcja przerwana.

22
    Strzał Sergeeva zablokowany.

21
    Zagranie w pole karne, piłkę w stronę bramki kieruje Fukin, ale pięknie broni Rafa.

21
    Walczy pod bramką Rosjan Fernandao, jednak traci piłkę.

21
    Miguelin mocnym strzałem obok bramki.

21

Pierwsza połowa skończona. Hiszpanie to drużyna kompletna. Gdy trzeba, świetnie atakują i zdobywają widowiskowe bramki, zaś w słabszych momentach świetnie się bronią i nie dają sobie strzelić bramki. Piłkarze halowi z półwyspu Iberyjskiego zasłużenie więc prowadzą po pierwszej połowie 1:0.

20
    Ruiz fauluje w środku pola.

19
    Cirilo próbuje zagrywać ze skrzydła w pole karne, ale pewnie interweniuje Rafa.

18
    Próba Fernandao niecelna.

18
    Miguelin uderza bardzo mocno, ale na jego nieszczęście trafia w Camposa.

17
    Strzał Aicardo zablokowany.

17
    Okazja dla Rosjan, jednak pewnie broni Rafa.

17
    Przepiękne zagranie Aicardo do Camposa, ten znajduje się przy prawym słupku. Zagrywa jednak do tyłu, gdzie już znajdował się POLA i tylko zostało mu dopełnić formalności.

16
    Rosjanie od pewnego czasu przeżywają oblężenie własnej bramki.

16
    Klepią Hiszpanie pod bramką Rosjan, jednak w pewnym momencie się mylą i przejmuje jeden z zawodników defensywnych.

15
    Szybka kontra Hiszpanów. Zagranie do Aicardo, a jego strzał zablokowany.

15
    Bliscy strzelenia bramki Rosjanie. Kutuzov chce zagrywać do kolegi, jednak uderza w Lina. Piłka odbija się od Hiszpana i mija słupek o kilkanaście centymetrów!

14
    Wracamy do gry.

14
    Przerwa w grze na prośbę trenerów Rosjan.

14
    Fernandao mija rywali na skrzydle, zagrywa do Lina, którego strzał zablokowany przez Sergeeva.

13
    Abramov zagrywa na skrzydło do kolegi z drużyny, jednak jego podanie zatrzymane.

13
    Lin z wolnego do Miguelina, który oddaje strzał nad poprzeczką.

13
    Miguelin zatrzymywany nieprzepisowo przez Sergeeva, za co rosjanin ogląda żółtą kartkę.

13
    Rajdem i strzałem popisuje się Abramov, jednak jego strzał mija słupek.

12
    kolejna akcja Rosjan. Tym razem uderzał Sergeev, ale blokują Hiszpanie.

12
    Pojedynczy atak Milovanova, który podczas rajdu z piłką zostaje zatrzymany przez Fernandao.

11
    Dobra sytuacja Rosjan. Zagranie Limy do Lyskova, który nie pokonuje bramkarza rywali.

10
    Rosjanie mają rzut rożny, jednak kontrę wyprowadzają Hiszpanie. Zagranie do będącego w przodzie Poli, który wychodzi sam na sam z Gustavo, jednak nie udaje mu się pokonać rosyjskiego golkipera.

9
    Niedokładne zagranie Pereverzeva, przejmuje Lozano, ale nie trafia w bramkę.

9
    Zagranie do Poli, który stara się przelobować Gustavo. Bramkarz Sbornej na szczęście nie daje się zaskoczyć.

9
    Dobra sytuacja Rosjan. Robinho stara się opanować piłkę, jednak zostaje zablokowany przez dwójkę Hiszpanów.

8
    Rosjanie mają w pierwszych fragmentach gry niewiele do powiedzenia.

8
    Fernandao wystawia piłkę Miguelinowi, który popisuje się mocnym strzałem. Jego zagranie mija słupek o kilkanaście centymetrów!

7
    Zagranie do Miguelina, ten oddaje strzał, który zostaje zablokowany przez Pereverzeva.

7
    Ponownie Lin. Tym razem z lewego skrzydła, jednak na posterunku Gustavo.

6
    Zagranie do Lina, który znajduje się blisko bramki, jednak ten nie trafia w piłkę.

6
    Kutuzov nie opanowuje podania od kolegi.

6
    Wrzut z autu na nogę Aicardo, który strzałem z woleja uderza obok bramki.

6
    Walczy na skrzydle Fernandao, ale piłkę wybija Robinho.

5
    Kolejna próba Hiszpanów, tym razem próbował Miguelin.

5
    Ze skrzydła uderza Fernandao, ale niecelnie.

4
    Prostopadłe zagranie do Lina, który wychodzi sam na sam z bramkarzem i uderza obok słupka!

4
    Zagranie do Camposa, jednak nic z tego nie wynika.

3
    Podanie Gustavo do jednego z reprezentacyjnych kolegów, ten jednak oddaje niecelny strzał ze skrzydła.

2
    Pola bliski strzelenia bramki. Nie sięgnął piłki.

1
    Próba Camposa.

1
    Ruiz próbował uderzyć, jednak obok bramki.

1

Właśnie wysłuchaliśmy Marsz Królewski oraz hymn Rosji i za chwilę zaczynamy!

Koniec pierwszego meczu w Sportpaleis. Włosi awansowali do finału! My dalej czekamy na rozpoczęcie meczu z udziałem Rosji i Hiszpanii.

Wielkim nieobecnym dzisiejszego spotkania będzie nominalny kapitan Hiszpanów, Torras. Zawodnik z półwyspu Iberyjskiego nabawił się kontuzji w ostatnim meczu fazy grupowej, przez co będzie pauzował około 6 tygodni.

Jak na razie w Sportpaleis trwa drugi półfinał, w którym Włosi prowadzą z reprezentacją Portugalii 4:3. Oczywiście zapraszam do śledzenia relacji z tego meczu.

Na relację z dzisiejszego spotkania zaprasza Kamil Kaźmierczak. Znamy już składy w jakich zagrają obie reprezentacje.

Rosja: Gustavo – Sergeev, Pereverzev, Cirilo, Fukin.

Rezerwowi: Poddubny – Lyskov, Kutuzov, Milovanov, Eder Lima, Abramov, Robinho.

Trener: Sergei Skorovich

Hiszpania: Rafa – Jose Ruiz, Pola, Lozano, Raul Campos.

Rezerwowi: Juanjo, Jesus Herrero – Aicardo, Fernandao, Miguelin, Rafael Usin, Lin.

Główny: Sasa Tomić.
    Asystent: Timo Onatsu.

Spotkaniem dnia na pewno będzie jednak późniejsze starcie. Pojedynek pierwszej i trzeciej drużyny w światowym rankingu na pewno będzie emocjonujący. Faworyta na tym etapie wskazać trudno, co na pewno doda smaczku temu spotkaniu. Na relację z tego pojedynku zapraszamy od godziny 20:30. Wcześniej oczywiście podamy składy oraz co nieco napiszemy o tym, co dzieje się w Sportpaleis.

Drugim jutrzejszym półfinałem, rozgrywanym o godzinie 18:30, będzie starcie Portugalii i Włoch. Relacja z tego spotkania oczywiście również na lajfy.com!

Rosyjska reprezentacja jest trzecią w światowym rankingu. Jak na razie jej największym osiągnięciem jest, zdobyte w 1999 roku, Mistrzostwo Europy. Rosjanie podczas zmagań grupowych zdobyli cztery punkty, dzięki wygranej z Holandią (7:1) oraz remisowi z Portugalią (4:4). W ćwierćfinale natomiast podopieczni Sergei Skorovicha wygrani z reprezentacją Rumunii 6:0.

Reprezentacja Hiszpanii to najbardziej utytułowana drużyna w Europie. Piłkarze z półwyspu Iberyjskiego dwukrotnie wygrywali Mistrzostwo Świata, a sześciokrotnie okazywali się najlepszym zespołem w Europie. W drodze po półfinał podopieczni Jose Venancio Lopeza zremisowali z Chorwatami (3:3) oraz pokonali Czechów (8:1) i Słoweńców (4:0).

Mistrzostwa Europy w futsalu wkracza w decydującą fazę. Już w czwartkowy wieczór zostaną rozegrane półfinały tego turnieju. W jednym z nich zagrają sześciokrotni mistrzowie Starego Kontynentu – Hiszpanie, ze świetnie sobie radzącą na tym turnieju reprezentacją Rosji.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Kamil Kazmierczak

Gole: 23. Sergeev (Pereverzev), 27. Lyskov (Robinho), 27. Fukin, 49. Robinho (Lima) – 17. Pola (Campos, Aicardo), 27. Usin, 38. Miguelin (Aicardo)

Kartki:   13. Sergeev (RUS), 50. Gustavo (RUS) – 48. Miguelin (ESP)

Sędziowie: Główny: Sasa Tomić. Asystent: Timo Onatsu