Portugalia – Hiszpania 4:8 (koniec) | Włochy – Rosja 3:1 (koniec)
Portugalia
4:8 (2:6)
Hiszpania
Sobota 08.02.2014, 18:00 • Sportpaleis, Antwerp (BEL) • Mistrzostwa Europy

To dopiero połowa emocji z Antwerp. Już za niespełna godzinę początek wielkiego finału, w którym zmierzą się reprezentację Włoch i Rosji. Zapraszam na relację z tego spotkania! (19:37:01)

Reprezentacja Hiszpanii zdominowała pierwszą połowę, którą wygrała 6:2. Taki wynik ustawił warunki tego spotkania. Portugalczycy w drugiej połowie musieli zaatakować, aby myśleć o medalach. Bramkę kontaktową udało im się zdobyć w 26. minucie. 600 sekund później doprowadzili do wyniku 4:6, co jeszcze dawało im nadzieje na zakończenie tych mistrzostw z brązowymi krążkami. Gra z lotnym bramkarzem okazała się zgubna, bowiem przez to padła siódma bramka dla Hiszpanów, zaś w samej końcówce niefrasobliwość jednego z Portugalczyków została zamieniona na kontrę i bramkę Hiszpanów. Sześciokrotni mistrzowie Europy zasłużenie więc odbierają dzisiejszego wieczoru medale.

Koniec meczu. Hiszpanie z brązowymi medalami!

40
    Gol dla Hiszpanii!
    Nokaut! Portugalczycy rozgrywają, ale piłkę przejmuje POLA, biegnie sam i na koniec pokonuje bramkarza!

39
    Hiszpanie w posiadaniu piłki i starają się ją rozgrywać między sobą jak najdłużej.

38
    Strzał Queirosa zablokowany, z piłką biegnie FERNANDAO. Pusta bramka, uderza, ale ofiarnie wybija Ricardinho. Na jego nieszczęście piłka wpada pod nogi Hiszpana i ten strzela na pustą bramkę.

38
    Fauluje Aicardo i ogląda żółtą kartkę.

37
    Goncalo uderza, ale ofiarnie broni Juanjo.

37
    Queiros uderza, ale broni Juanjo!

37
    Ricardinho niecelnie.

36
    Gol dla Portugalii!
    Zagranie do Leitao w pole karne, ten piętką odgrywa do QUEIROSA, który mocnym strzałem po ziemi pakuje piłkę w siatce.

34
    Lozano biegnie indywidualnie, strzela po ziemi, ale pięknie pracuje nogami Cristiano i broni strzał Hiszpana.

34
    Ponownie Quieros. Tym razem piłka mija słupek.

33
    Quieros bliski strzelenia bramki.

33
    Lotny bramkarz w reprezentacji Portugalii.

33
    Próba zagrania do Ricardinho nieskuteczna.

32
    Wracamy do gry!

32
    Co raz bliżej końca spotkania i Hiszpanie pomału mogą przynosić szampany na ławkę rezerwową. Nie zanosi się na jakiś wielki zryw ze strony Portugalczyków, jednak futsal to bardzo nieprzewidywalny sport i te trzy bramki różnicy mogą wpaść w minutę. Na razie mamy przerwę w grze.

31
    Próba zagrania na skrzydło do Usina, ale zawodnik nie dochodzi do piłki.

31
    Usin w dogodnej sytuacji do podwyższenia prowadzenia, jednak fatalnie pudłuje.

30
    Teraz Cristiano interweniuje głową. Stara się pomóc zawodnikom z pola jak najwięcej – na razie zdało się to na jedną bramkę.

30
    Pola faulowany w środkowej części boiska przez Goncalo, który ogląda żółta kartkę.

29
    Po raz kolejny Cristiano wychodzi prawie do połowy, aby wybić piłkę.

28
    Miguelin dostrzegł wysoko ustawionego Cristiana i próbował strzałem z daleka zdobyć bramkę, jednak jego strzał okazał się niecelny.

27
    Miguelin z woleja, ale również obok bramki.

27
    Fernandao obok bramki.

27
    Lozano uderza, ale broni Cristiano.

26
    Cristiano wybija piłkę, która trafia w ręce Juanjo. Ten jednak popełnia błąd, wybija piłkę przed siebie, gdzie stał akurat COSTA i pakuje piłkę do siatki!

24
    Cristiano przecina podanie Hiszpanów przyjmując piłkę na klatkę piersiową. Zagranie ryzykowne, ale skuteczne.

23
    Aicardo uderza z woleja w słupek!

23
    Campos uderza z bliskiej odległości, ale pięknie broni Cristiano.

23

23
    Długie zagranie Poli nie znalazło adresata.

22
    Ricardinho do Queirosa, ale ten nie sięga piłki.

21

Obie reprezentacje już na hali, zaraz zaczynamy!

Pierwsza połowa skończona. Hiszpanie wyraźnie przeważali w pierwszej części meczu, dzięki czemu wygrywają 6:2 i zrobili wielki krok do zdobycia brązowych medali Mistrzostw Europy. Na dalsze emocje zapraszam po przerwie.

20
    Leitao uderza w bramkarza.

20
    CAMPOS biegnie indywidualnie przez pół boiska, mija po drodze dwóch rywali, a później pewnie pokonuje bramkarza!

20
    Ricardinho indywidualnie, ale jego strzał broni Juanjo.

19
    Gra wznowiona!

19
    Kolejna przerwa w grze na życzenie. Tym razem poprosił o nią Jose Venancio Lopez.

19

18
    Zagranie Ortiza do będącego na środku pola USINA, a ten pewnie pokonuje mocnym strzałem bramkarza.

18
    Ricardinho z rzutu wolnego do Queirosa, ale jego strzał zablokowany.

18

18
    Trener Portugalczyków prosi o przerwę w grze.

18
    Lozano fauluje pod własnym polem karnym.

17
    Dwójkowa akcja Miguelin – Lozano. Podawali piłkę pod polem karnym, aż udało się zagrać Lozano tak, aby MIGUELIN mógł wyjść sam na sam. Ten wykorzystał swoją okazję i podwyższył prowadzenie.

17
    Costa uderza mocno, ale obok bramki.

16
    Zagranie na skrzydło do Ricardinho, a temu udaje się wywalczyć rozpoczęcie gry z linii bocznej.

16
    Fernandao źle przyjmuje piłkę na skrzydle.

15
    Lozano uderza z lewej flanki, ale obok bramki.

15
    Aicardo w pole karne do Fernandao, a ten nie sięga piłki.

14
    Miguelin uderza obok słupka.

14
    Próba Aicardo niecelna.

14
    Quieros do Carego, a ten nie trafia czysto w piłkę.

14
    Juanjo popisuje się piękną obroną po strzale Queirosa.

13
    Leitao zagrywał do Queirosa. Ten oddaje strzał, jednak jego próba zablokowana.

13
    Queiros próbuje kiwać, jednak piłka zostaje mu wybita spod nóg.

13
    Fernandao zagrywał piłkę w pole karne, jednak nie było tam żadnego z Hiszpanów.

13
    Strzał Camposa z prawej strony zablokowany.

12
    Leitao wrzuca piłkę z rzutu rożnego wprost na nogę CAREGO, który pięknym uderzeniem z woleja strzela bramkę dla Portugalii!

12
    Fernandao uderza niecelnie.

12
    Podanie na skrzydło do Lina, ten zagrywa do Usina, jednak w ostatnim momencie podanie zostało przecięte.

10
    Od minuty Hiszpanie w posiadaniu piłki, jednak nie udaje im się stworzyć sytuacji bramkowej.

9
    Ricardinho uderza, ale niecelnie.

8
    Fantastyczne zagranie Fernandao w pole karne, ale jego kolega z drużyny nie trafia czysto w piłkę.

8
    Matos zagrywa do RICARDINHO, który pokonuje mocnym strzałem bramkarza Hiszpanii.

7
    Miguelin przejmuje złe podanie w obronie Portugalczyków, zagrywa w pole karne, gdzie czeka LOZANO, który pakuje piłkę do bramki!

7
    Portugalczycy mylą się w obronie, przejmuje RUIZ, zagrywa do Miguelina, ten odgrywa do kolegi z drużyny, który pokonuje bramkarza. Mamy już dwubramkowe prowadzenie!

6
    FERNANDAO z lewej strony schodzi lekko do środka i mocnym uderzeniem z daleka pokonuje Benedito.

6
    Fernandao próbuje zagrać w pole karne, jednak jego podanie zatrzymane.

5
    Lozano do Poli, który uderza mocno, ale broni pewnie bramkarz Portugalii.

5
    Mocne uderzenie Fernandao z prawego skrzydła, ale pewnie wybija Benedito.

4
    Coelho nie przyjmuje podania.

4
    Mocne uderzenie Fernandao.

4
    Fernandao fauluje przy próbie przyjęcia piłki.

3
    Złe zagranie Pereiry na skrzydło.

3
    Juanjo przecina podanie.

2
    Uderzenie jednego z Hiszpanów pewnie broni Benedito.

2
    Zagranie bramkarza ręką do Carego, który nie przyjmuje piłki.

2
    Podanie do Camposa, który nie opanowuje piłki.

1
    Campos do Poli, który uderza, ale na posterunku Benedito.

1
    Strzał Portugalczyków z daleka.

1

Ostatnie sekundy przed rozpoczęciem spotkania.

Teraz swój hymn śpiewają Portugalczycy.

Na halę w Antwerp wyszły już obie reprezentację. Właśnie słyszymy Marsz Królewski, który jest hymnem Hiszpanii.

Ostatnie minuty do rozpoczęcia spotkania. Czekamy na wyjście obu ekip.

Za trochę ponad 30 minut początek meczu o brązowy medal mistrzostw Europy. Na relację z tego wydarzenia zaprasza Kamil Kaźmierczak!

Portugalia:
    Benedito – Cary, Matos, Pereira, Ricardinho.

Rezerwowi: Cristiano, Sousa – Coelho, Costa, Cardinal, Goncalo, Leitao, Queiros, Fernandes.

Trener: Jorge Braz

Hiszpania:
    Juanjo – Ortiz, Aicardo, Pola, Campos.

Rezerwowi: Rafa, Herrero – Ruiz, Fernandao, Miguelin, Lozano, Usin, Lin.

Trener: Jose Venancio Lopez

Sędziowie: Główny: Alessandro Malfer (ITA).
    Asystenci: Ondrej Cerny (CZE), Timo Onatsu (FIN), Marc Birkett (ENG).

Mecz, którego zwycięzcy otrzymają brązowe medale europejskiego czempionatu, rozpocznie się o godzinie 18:00. Wszystkich zapraszamy już wcześniej, kiedy to poznacie składy, w których obie reprezentacje rozpoczną to starcie.

Warto zaznaczyć, że reprezentacja Hiszpanii w regulaminowym czasie gry nie przegrała żadnego meczu od grudnia 2005 roku.

Hiszpanie to aktualni mistrzowie Europy. Po tym turnieju jednak stracą ten tytuł na rzecz reprezentacji Włoch lub Rosji. Drużyna prowadzona przez Jose Venancio Lopeza mijający turniej rozpoczęła od sensacyjnego remisu z Chorwatami (3:3). Później jednak nie dała już szans Czechom (8:1) i Słoweńcom (4:0), jednak po dogrywce uległa w półfinale Rosjanom (3:4).

Portugalczycy zagrają o brązowy medal po porażce w półfinale z drużyną Włoch 3:4. Wcześniej Brazylia Europy wygrała z reprezentacją Holandii 5:0, zremisowała z Rosjanami 4:4 oraz w ćwierćfinale pokonała drużynę z Ukrainy w stosunku 2:1.

Ostatni dzień Mistrzostw Europy w futsalu przed nami. Na początek "spotkanie przegranych", czyli mecz o 3. miejsce. W nim wystąpią reprezentacje Portugalii i Hiszpanii.

Kamil Kazmierczak

Gole: 8. Ricardinho (Matos), 12. Cary (Leitao), 26. Costa, 36. Queiros (Leitao) – 6. Fernandao, 7. Ruiz (Miguelin), 7. Lozano (Miguelin), 17. Miguelin (Lozano), 18. Usin (Ortiz), 20. Campos, 38. Fernandao, 40. Pola

Kartki:   30. Goncalo (POR) – 38. Aicardo (ESP)

Portugalia: Benedito – Cary, Matos, Pereira, Ricardinho.

Hiszpania: Juanjo – Ortiz, Aicardo, Pola, Campos.

Sędziowie: Główny: Alessandro Malfer (ITA). Asystenci: Ondrej Cerny (CZE), Timo Onatsu (FIN), Marc Birkett (ENG).