Tottenham – Everton 1:0 (koniec) | Man Utd – Fulham 2:2 (koniec)
Tottenham Hotspur
1:0 (0:0)
Everton F.C.
Niedziela 09.02.2014, 14:30 • White Hart Lane, Londyn • Angielska Premier League

Po ładnym, ciekawym spotkaniu Tottenham pokonał 1:0 Everton. Wynik nie jest do końca sprawiedliwy, ponieważ w pierwszej części gry bliscy zdobycia gola byli goście, jednak nie umieli zamienić dobrych okazji na bramki. Druga połowa była już wyrównanym widowiskiem. Trafienie na wagę piątego miejsca w tabeli zdobył Adebayor po bardzo przytomnym rozegraniu rzutu wolnego przez Walkera.

MVP spotkania wybieram Moussę Dembele, który był dzisiaj najlepszym piłkarzem w drugiej linii Tottenhamu i trzymał grę swojego zespołu.

Dziękuję Państwu za relację i zapraszam także na inne relacje! (16:24:21)

90+4

90+4
    Gospodarze wykonali jeszcze rzut rożny, a chwilę potem Mark Clattenburg kończy to spotkanie!

90+3
    Jedna z ostatnich akcji przyjezdnych. Przechwyt Tottenhamu, Adebayor do Defoe, po którego strzale Howard odbił futbolówkę na korner.

90+2
    W ostatnich minutach nawet Adebayor jest zaangażowany w grę defensywną. Na szpicy teraz Defoe.

90+1
    Everton teraz cały czas w natarciu, a Tottenham w głębokiej defensywie.

90
    Trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

90
    McGeady centruje w pole karne "Kogutów", ale tam jest Dembele, który skutecznie oddala niebezpieczeństwo.

90
    Prawym skrzydłem próbował Coleman, jednak zatrzymuje go Rose. Od rzutu z autu zaczynają goście.

89
    Teraz w akcji ofensywnej faulował Deulofeu. Od wybicia z rzutu wolnego zaczyna francuski golkiper Tottenhamu.

89
    Przedostatnią minutę regulaminowego czasu gry wybiciem od bramki zacznie Lloris.

88
    Cały czas próbują przyjezdni, ale w tym ostatnich minutach gospodarze dobrze utrudniają rozgrywanie piłki.

87
    Żółtą kartką za faul taktyczny ukarany Dembele.

86
    Ostatnia zmiana w zespole Tottenhamu. Lennona zmienia Defoe.

85
    Adebayor faulowany przez Distina. Lecą kolejne sekundy, a gospodarze zaczną od rzutu wolnego.

85
    Znów akcji ofensywnej próbowali przyjezdni, ale po raz kolejny dobrze obrona "Kogutów".

83
    Ponownie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Bainesa dobrze radzi sobie defensywa Tottenhamu.

83
    Baines lewym skrzydłem, jego dośrodkowanie blokuje Walker. Od kornera zaczną "The Toffees".

82
    Dośrodkowanie McGeady'ego, piłka odbiła się jeszcze od Walkera i niebezpiecznie zmierzała nad bramkę gospodarzy, ale dobrze interweniuje Lloris.