Czechy – Szwecja 2:4 (koniec) | Łotwa – Szwajcaria 0:1 (koniec)
Czechy
2:4 (0:2, 2:2, 0:0)
Szwecja
Środa 12.02.2014, 18:00Zimowe Igrzyska Olimpijskie - mężczyźni

Dziękuje za uwagę i zapraszam na kolejne hokejowe relacje z Soczi, które startują na lajfy.com już jutro o godzinie 9:00! (20:17:46)

Koniec spotkania! Niespodzianki nie było i Szwedzi na otwarcie turnieju pokonują Czechów 4:2 głównie dzięki świetnej grze w pierwszej połowie spotkania.

60:00

59:00
    Ostatnia minuta regulaminowego czasu gry.

58:47
    Seria bulików w tercji obronnej Szwedów. Ostatnie sekundy na zdobycie bramki przez Czechów.

58:37
    Ekman-Larsson do Alfredssona, a ten próbował pokonać Salaka strzałem spod niebieskiej. Broni golkiper Czech.

57:17
    Kapitalna interwencja Lundqvista po piekielnie mocnym uderzeniu Frolika.

56:06
    Niecelne uderzenie Plekanca z prawego bulika, guma przelatuje obok bramki Szwedów.

55:05
    Szwedzi nastawieni już głównie na grę defensywną. Niespełna pięć minut do końca regulaminowego czasu gry.

54:12
    Frolik w indywidualny kontrataku, w porę jednak wrócił do obrony Ekman-Larsson.

53:04
    Jagr niemal w sytuacji sam na sam nie zdołał wpakować gumy do szwedzkiej bramki. Świetna interwencja Lundqvista.

52:34
    Ładna interwencja Salaka po uderzeniu Erikssona. Wznowienie w tercji obronnej Czech.

51:02
    Salak mrozi gumę i przerywa akcję Szwedów. Przerwa w grze.

50:34
    Niedokładne zagranie jednego z czeskich zawodników i guma ucieka do tercji neutralnej.

49:31
    Czeska reprezentacja cały czas w posiadaniu gumy. Szukają Czesi tej kontaktowej bramki.

48:28
    Trzy Korony grają już w pełnym zestawieniu.

47:12
    Szwedzi wybijają krążek daleko pod bramkę Salaka.

46:28
    Czechy po raz kolejny zagrają w przewadze. Ekman-Larsson dwie minuty za uderzanie.

46:12
    Pewna interwencja Lundqvista po uderzeniu Červenki.

Dawid Szewczyk

Składy i statystyki: 29. Židlický (Eliáš, Michalek), 31. Jagr (Plekanec, Kaberle) – 11. Karlsson (Ekman-Larsson, Steen), 14. Berglund (Ekman-Larsson, Lundqvist), 21. Zetterberg (Landeskog), 25. Karlsson (Sedin, Backstrom)

Czechy: Kovář (od 20:51 Salák) – Židlický, Michálek, Kaberle, Rozsíval, Barinka, Krajíček, Šmíd – Červenka, Plekanec (C), Jágr – Palát, Krejčí, Voráček – Eliáš, Erat, Nedvěd – Michálek, Novotný, Frolík, Hemský. Trener: Alois Hadamczik.
    Szwecja: Lundqvist (Enroth) – Jonathan Ericsson, Kronwall, Hjalmarsson, Oduya, Ekman-Larsson, Karlsson, Tallinder – Steen, Zetterberg (C), Landeskog – Backstrom, Eriksson, D. Sedin – Alfredsson, Berglund, Nyquist – Kruger, Silfverberg, Jimmie Ericsson, Hagelin. Trener: Par Marts.

Sędziowie: Olenin (RUS), Sutherland (CAN) – Dedioulia (BLR), Devorski (CAN)