Słowacja – Słowenia 2 1:3 (koniec) | Stany Zjednoczon – Rosja 3:2 (4:3 po rz. karnych) | Szwajcaria – Czechy 1:0 (koniec)
Szwecja – Łotwa 5:3 (koniec)
Słowacja
1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
Słowenia 2
Sobota 15.02.2014, 09:00 • Pałac lodowy Balszoj • Zimowe Igrzyska Olimpijskie - mężczyźni

Dziękuję za uwagę i zapraszam do częstego zaglądania na Lajfy.com. (11:11:15)

Słowenia dość niespodziewanie pokonuje 3:1 reprezentację Słowacji. Świetna trzecia tercja w wykonaniu Słoweńców i zasłużone zwycięstwo.

60:00

59:43
    Bramka dla Słowacji!

Spore zamieszanie pod słoweńska bramką i TOMAS JURCO umieszcza krążek w siatce!

59:15
    Słowacy szukają bramki honorowej, ale nie bardzo im to wychodzi.

58:18
    Tavželj na ławce kar. Sędziowie dopatrzyli się faulu Słoweńca przy poprzedniej sytuacji.

58:16
    Spore zamieszanie pod bramką Słowenii, ale Słowacy nie zdołali umieścić krążka w siatce przeciwników.

57:12
    Robar sprzed linii niebieskiej minimalnie niecelnie. Potem jeszcze próbował dobijać jego uderzenie, któryś z Słoweńców, ale został zablokowany.

56:45
    Kranjc tuż obok słupka.

55:13
    Obie ekipy już w pełnych składach na lodzie.

55:06
    Gregorc świetnie najeżdżał na wycofany krążek, ale fantastycznie broni Halak!

54:35
    Halak interweniuje z problemami, ale rywale nie wykorzystują jego błędu.

54:23
    Słoweńcy w pełnym zestawieniu.

53:13
    Tatar otrzymuje dwie minuty, a więc składy na lodzie się wyrównują.

53:02
    Kolejny raz Kristan.

52:42
    Wstrzelenie krążka pod bramkę Słoweńców, ale Kristan pewnie go łapie, gdyż żaden z Słowaków nie zdołał stracić gumy.

52:23
    Pavlin na ławce kar.

51:40
    Słowacy próbują, ale wydają się być lekko podłamani stratą trzech bramek.

50:18
    Olvecky próbował indywidualnie, ale szybko został powstrzymany.

49:22
    Bramka dla Słowenii!

ANZE KOPITAR! Ależ akcja Słoweńca! Spokojnie prowadził krążek, objechał zawodników znajdujących się przed bramką rywali i uderzył z bardzo ostrego kąta! 3:0 dla Słowenii!

49:00

Świetna kontra Słoweńców i TOMAZ RAZINGAR kończy ją sprytnym uderzeniem!

48:42
    Marian Hossa uderzał, krążek próbował jeszcze dobijać Handzus, ale dobrze interweniuje Halak.

47:57
    Nieudana kontra Słowacji. Coraz mniej czasu pozostało Słowakom na wyrównanie.

46:50
    Rodman z daleka. Broni Halak.

46:21
    Uwolnienie i wracamy pod bramkę Słoweńców.

45:39
    Najpierw próbował Tatar, a potem Marian Hossa, ale nie udało im się poważnie zagrozić bramce rywali.

44:37
    Spora niespodzianka wisi w powietrzu. Czwarta drużyna poprzednich Igrzysk przegrywająca z debiutantem?

43:23

Najpierw krążek odbił się od słupka, a potem trafił do ROKA TICARA, który z kilku metrów pewnie umieszcza gumę w siatce! 1:0 dla Słowenii!

42:44
    Ależ okazja Słoweńców! Świetnie broni... Baranka!

41:36
    Meszaros na ławce kar.

41:35
    Jeglič niespodziewanie otrzymał krążek tuż przed bramkarzem rywali, ale Halik z sporym szczęściem broni!

41:00
    Marian Hossa znalazł się w niezłej pozycji, ale nie trafił czysto w krążek.

40:44

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Po 40 minutach gry w Sochi nadal mamy bezbramkowy remis. W drugiej części meczu lepiej zaprezentowali się Słoweńcy, ale nie udało im się przewagi udokumentować bramką.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:54
    Surovy! Ależ okazja Słowaka! Był sam przed bramkarzem, ale nawet nie trafił w bramkę!

38:54
    Kranjc wyjeżdżając z boksu miał szansę przejąć krążek i stanąć oko w oko z bramkarzem rywali. Halak jednak wychodzi z bramki i ubiega Słoweńca.

38:51
    Słoweńcy już w czwórkę na lodzie.

38:44
    Gregorc na ławce kar, a więc Słoweńcy przez kilka sekund w trójkę na lodzie.

38:28
    Bardzo dobrze strzał Hossy broni Kristan.

37:59
    Tatar próbował sam, ale szybko został wypchany sprzed bramki rywali.

37:36
    Słowacy znów gubią krążek.

37:20
    Nieudana konta Słoweńców.

36:51
    Kranjc najbliższe dwie minuty spędzi na ławce kar.

36:29
    Marian Hossa! Świetna akcja prawą stroną i minimalnie niecelny strzał!

35:43
    Znów ruszył Kopitar, ale tym razem został powstrzymany pod bandą za bramką przeciwników.

34:50
    Niemożna odmówić Słowakom ambicji, ale zupełnie im dziś nie wychodzi gra w ofensywie.

33:52
    Kopitar ruszył indywidualnie, odegrał przed bramkę i tam z dystansu potężnie uderzył jeden z jego partnerów. Genialną interwencją popisuje się jednak Halak!

33:25
    Baranka świetnie w defensywie! Udało mu się zażegnać niebezpieczeństwo, mimo że rywala mieli przewagę liczebną.

32:18
    Chara bardzo mocno spod linii niebieskiej. Kristan zdołał odbić krążek do boku.

31:32
    Robar z dystansu. Halak łapie krążek.

31:01
    Jurco spod bandy. Krążek przed siebie odbija Kristan.

30:18
    Kolejna nieudana akcja Słowaków.

29:26
    Uwolnienie i gra wraca pod bramkę Halaka.

28:34
    Niewiele dzieje się w ostatnich minutach na lodzie.

26:48
    Szybka kontra Słoweńców, ale nie udało im się oddać celnego strzału.

24:59
    Tatar otrzymał dość niespodziewanie gumę, odwrócił się i uderzył. Kristan z sporymi problemami przenosi gumę nad poprzeczką.

24:38
    Kopitar na ławce kar. Dwie minuty gry w przewadze dla Słowacji.

24:03
    Uwolnienie i gra rozpocznie się pod bramką Słowacji.

23:53
    Sekera wstrzelił krążek za bramkę rywali, ale tam nie było żadnego z jego kolegów.

22:40
    Dwie ciekawe akcje Słowaków, ale nie udaje im się oddać po nich strzałów.

21:29
    Świetna kontra Słowaków, ale Surovy nie zdołał skierować krążka w światło bramki.

21:12
    Kovačevič z ostrego kata, ale broni Halak.

20:23
    Słowacy w pełnym zestawieniu.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Po pierwszych 20 minutach gry w kolejnym dniu zmagań olimpijskich w Sochi mamy bezbramkowy remis. Słowacy prezentują się nieznacznie lepiej niż Słoweńcy, ale ciężko się spodziewać by któraś z drużyn miała w następnej części meczu osiągnąć zdecydowaną przewagę.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:59
    Krążek został wybity tuż sprzed linii bramkowej, przez jednego z Słowaków!

19:51
    Nie bardzo idzie gra w przewadze Słoweńcom.

19:14
    Rodman przed bramkę, ale tam nikt nie zamyka jego podania.

18:45
    Muršak był blisko, ale świetnie broni Halak.

18:23
    Surovy na ławce kar. Słoweńcy do końca tercji będą grać w przewadze.

17:38
    Zagotowało się pod bramką Słoweńców, ale sędziowie szybko opanowali sytuację.

17:12
    Słowacy długo utrzymują się z gumą pod bramką rywali, ale nie stwarzają sobie sytuacji do strzału.

15:32
    Groźna sytuacja Gregorca, ale bardzo dobrze broni Halak.

14:58
    Starosta z kilku metrów, ale pewnie broni Kristan.

13:55
    Słoweńcy zaczęli grać zdecydowanie wyżej, niż na początku spotkania.

12:40
    Olvecky długo walczył o krążek, ale ostatecznie musiał uznać wyższość rywali.

12:00
    Kopecky ucierpiał w jednym ze starć na lodzie i w tej tercji już go nie zobaczymy.

11:34
    Próbował Sekera, ale został powstrzymany.

11:15
    Bardzo dużo niedokładności oglądamy po wyrównaniu się składów.

10:18
    Słowacy w pełnym składzie.

9:55
    Krążek wyszedł poza linię niebieską i zaczniemy od wznowienia w tercji neutralnej.

9:40
    Dobra sytuacja, ale świetnie broni Halak.

9:21
    Ciekawa akcja reprezentacji Słowenii, ale zabrakło celności w ostatnim podaniu.

8:52
    Słoweńcy mają problemy z założeniem zamku.

8:18
    Marincin ląduje na ławce kar za zahaczanie.

8:18
    Sabolič był bliski, ale nie zdołał trafić w krążek. Wydaje się że był faulowany.

7:20
    Radivojevič ruszył lewą stroną, objechał bramkę i potem został umiejętnie zablokowany przez powracającego rywala.

6:27
    Nieudany kontratak Słowaków.

5:54
    Słoweńcy długo utrzymywali się przy krążku w tercji rywali. Skończyło się na wybiciu gumy i uwolnieniu.

5:21
    Zaborsky z kilku metrów, ale Kristan odbija krążek do boku.

4:28
    Po początkowym naporze Słowaków, teraz gra powoli się wyrównuje.

4:30
    Urbas nie zabrał się z gumą i Słoweńcy tracą szansę na groźną kontrę.

4:09
    Tičar objechał bramkę, ale niewiele z tego wynikło.

3:23
    Próbował Kopitar. Ładne uderzenie, ale spokojnie broni Halak.

2:37
    Indywidualna akcja jednego z Słowaków, który szybko zostaje powstrzymany przez rywali.

1:37
    Kolejny strzał Słowacji. Tym razem próbował Panik.

1:21
    Bartovic spod bandy. Broni bramkarz reprezentacji Słowenii.

00:46
    Groźna sytuacja Słowaków. Kopecky zgrał przed bramkę do Baranka, ale świetnie broni Kristan.

00:01

Słowacja: Halak (Budaj) – Chara, Sekera, Baranka, Meszaros, Jurcina, Starosta, Marincin, Olvecky – Marian Hossa, Handzus, Zaborsky – Tatar, Kopecky, Jurco – Panik, Surovy, Bartovic – Radivojevič, Marcel Hossa, Miklík

Słowenia: Kristan (Gračnar) – Kranjc, Kovačevič, Gregorc, Robar, Podlipnik, Pavlin, Tavželj, Pretnar – Kopitar, M. Rodman, Muršak – Jeglič, Tičar, Sabolič – Razingar, D. Rodman, Urbas – Mušič, Pance, Goličič

Sędziowie: Olenin (RUS), Peel (USA) – Amell (CAN), Dědulja (BLR).

Początek relacji z meczu na Lajfy.com już od godziny 9:00.

W drugim meczu tej grupy rozgrywanym w czwartek również nie doszło do niespodzianki. Gospodarze turnieju olimpijskiego – Rosjanie, pokonali 5:2 Słowenię, choć trzeba przyznać że Słoweńcy w pierwszej i drugiej tercji napędzili sporego stracha faworytom imprezy.

Słowacy w pierwszym meczu zmierzyli się ze Stanami Zjednoczonymi. Amerykanie nie dali szans naszym południowym sąsiadom i pewnie wygrali 7:1.

W Pałacu hokejowym Balszoj zmierzą się reprezentacje Słowacji i Słowenii. Obie ekipy występują w grupie A, która jak dotąd rozegrała tylko jedną kolejkę spotkań.

W sobotni poranek czeka nas kolejny mecz w ramach olimpijskiego turniej hokeja na lodzie. W Sochi swoje zmagania we wtorek rozpoczęły najlepsze męskie reprezentacje świata.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 09:00.

Tomasz Surma

Składy i statystyki: 60. Jurco (Zaborsky, Chara) – 44. Tičar (Jeglič, Sabolič), 49. Razingar (Urbas, Rodman), 50. Kopitar (Muršak)

Słowacja: Halak (Budaj) – Chara, Sekera, Baranka, Meszaros, Jurcina, Starosta, Marincin, Olvecky– Marian Hossa, Handzus, Zaborsky – Tatar, Kopecky, Jurco – Panik, Surovy, Bartovic – Radivojevič, Marcel Hossa, Miklík
    Słowenia 2: Kristan (Gračnar) – Kranjc, Kovačevič, Gregorc, Robar, Podlipnik, Pavlin, Tavželj, Pretnar – Kopitar, M. Rodman, Muršak – Jeglič, Tičar, Sabolič – Razingar, D. Rodman, Urbas – Mušič, Pance, Goličič

Sędziowie: Olenin (RUS), Peel (USA) – Amell (CAN), Dědulja (BLR)