Austria – Norwegia 3:1 (koniec) | Rosja – Słowacja 1:0 (2:0 po rz. karnych) | Słowenia 2 – Stany Zjednoczon 1:5 (koniec)
Finlandia – Kanada 1:2 (po dogrywce)
koniec po dogrywce
Finlandia
1:2 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Kanada
Niedziela 16.02.2014, 18:00 • Ledowyj dworiec Bolszoj • Zimowe Igrzyska Olimpijskie - mężczyźni

Dziękuje za uwagę i zapraszam ponownie na lajfy.com! (20:19:01)

Koniec spotkania! Kanadyjczycy pokonują po zaciętym spotkaniu Finlandię 2:1 po dogrywce. Teraz przed nami dzień przerwy, a do gry wracamy we wtorek.

62:33
    Bramka dla Kanady!
    Bramkę zdobył DREW DOUGHTY.

GOOL! DREW DOUGHTY ładnym uderzeniem z ostrego kąta pokonuje Raska i zapewnia zwycięstwo Kanadyjczykom!

62:13
    Dobre uderzenie Cartera z nadgarstka, broni Rask parkanami.

61:21
    Ostre starcie pod bandą za bramką Raska. Bez kar.

60:54
    Salo! Przestrzelił Fin w doskonałej okazji!

60:15
    Crosby bliski zdobycia bramki!

60:01
    Pierwsze wznowienie dogrywki dla Kanadyjczyków.

60:01
    Dogrywka rozpoczęta.

Koniec regulaminowego czasu gry. Czeka nas dogrywka!

60:00
    Trzecia tercja skończona.

59:27
    Ah, przestrzelił w dobrzej sytuacji Vlasic!

59:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry.

58:09
    Kanadyjczycy zamknęli Finów w ich własnej tercji.

57:42
    Finowie wybijają gumę na uwolnienie. Przerwa w grze.

56:37
    Nieudany indywidualny atak Granlunda, guma ponownie w posiadaniu Kanady.

55:43
    Dominuje Kanada tą końcówkę spotkania, ale jak na razie bramką nam tutaj nie pachnie.

54:32
    Kanadyjczycy od dłuższego czasu rozgrywają gumę w tercji ataku.

53:17
    Niedokładne podanie jednego z zawodników Suomi i mamy uwolnienie.

52:34
    Chwila lepszej gry ze strony fińskiej reprezentacji.

51:32
    Komarov mógł być w sytuacji sam na sam z Pricem, mógł bo w porę wrócił jeden z obrońców Kanady.

50:14
    Mocne uderzenie Toewsa z bliskiej odległości, świetna interwencja Raska.

49:33
    Jeden z fińskich obrońców skutecznie zablokował uderzenie Tavaresa z bliskiej odległości.

48:32
    Niezbyt udana indywidualna kontra Duchene.

47:32
    Maatta sprytnie próbował podać przed niebieską do Kontioli, ale ten zbyt szybko znalazł się w tercji ataku. Sygnalizacja spalonego.

46:21
    Niecelny strzał Pietrangelo na bramkę Raska, guma w posiadaniu Finlandii.

45:12
    Starają się Suomi atakować kanadyjską bramkę, ale świetnie spisuje się defensywa zawodników spod znaku Klonowego Liścia.

44:33
    Finowie na pozycji spalonej. Wycofanie gry do tercji neutralnej.

43:43
    Salo odbiera gumę spod kija Cartera i rusza z kontratakiem.

42:21
    Guma po zagraniu jednego z Kanadyjczyków wylądowała w boksie zawodników. Przerwa w grze.

41:39
    Pospieszyli się teraz Finowie i guma uciekła na uwolnienie. Wracamy z grą do tercji obronnej Suomi.

40:23
    Niecelne uderzenie Duchene na fińską bramkę.

40:01
    Pierwsze wznowienie trzeciej tercji dla Kanadyjczyków.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się o 19:42.

Koniec drugiej tercji spotkania. Po 40. minutach gry w hali Bolszoj mamy remis 1:1.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:36
    Ładny strzał Granlunda, broni Price.

39:12
    Znacznie aktywniejsza gra Suomi po strzelonej bramce.

39:00
    Ostatnia minuta gry drugiej tercji spotkania.

38:00
    Bramka dla Finlandii!
    Bramkę zdobył JARKKO RUUTU.

GOOOL! Remis! Jussi Jokinen podał do Vaananena przed niebieską, ten mocno strzelał na bramkę Price'a, tor lotu krążka przeciął JARKKO RUUTU i mamy remis!

37:16
    Maatta mocno spod niebieskiej, Price odbija gumę parkanami.

35:04
    Crosby blokuje strzał Fina i wyprowadza kontratak zespołu spod znaku Klonowego Liścia.

34:23
    Kanadyjczycy ostrzeliwują bramkę Finów, jak na razie dobrze broni Rask.

33:29
    Guma po uderzeniu Salo opuszcza obszar lodowiska, przerwa w grze.

32:23
    Mocne uderzenie Duchena na bramkę Raska, przestrzelił minimalnie Kanadyjczyk.

31:12
    Chwila niezbyt ciekawej gry ze strony obydwu zespołów.

30:54
    Ładnie rozgrywali Finowie gumę w tercji ataku, brakło jedynie dobrego strzału.

30:14
    Uderzenie Nasha z ostrego kąta, broni Rask.

29:03
    Bergeron stracił równowagę i guma uciekła na uwolnienie. Wznowienie pod bramką Price'a.

28:34
    Finowie starają się wprowadzić gumę do tercji ataku.

27:57
    Pewna interwencja Raska po mocnym uderzeniu Pietrangelo z nadgarstka.

27:08
    Teraz gumę na uwolnienie wybili Finowie. Jak na razie zrobiło nam się strasznie senne spotkanie.

26:06
    Kanada wybija gumę na uwolnienie. Wycofanie gry pod bramkę Price'a.

25:34
    Finowie zrobili trochę "szumu" pod bramka Price'a, ale nic z tego nie wynikło.

24:12
    Zbyt mocne podanie Kunitza pod niebieską do Pietrangelo, guma ucieka do tercji neutralnej.

23:30
    Spalony na linii niebieskiej podczas akcji Kanadyjczyków.

23:12
    Nieudane uderzenie Keitha spod niebieskiej.

22:10
    Dobra interwencja Price po ładnym strzale Ruutu. Wznowienie w tercji obronnej Kanady.

21:21
    Finowie spokojnie rozgrywają gumę we własnej tercji obronnej.

20:05
    Kanadyjczycy na lodzie w pełnym zestawieniu.

20:01
    Pierwsze wznowienie drugiej tercji dla Finów.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się o 18:55.

Koniec pierwszej tercji spotkania. Po 20. minutach szybkiej gry Finowie przegrywają z Kanadyjczykami 1:0.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:34
    Jak na razie słaba gra Finów w przewadze.

19:00
    Ostatnia minuta gry pierwszej tercji spotkania.

18:05
    Nash otrzymał karę mniejszą za niebezpieczną grę wysoko uniesionym kijem. Finlandia w przewadze.

17:08
    Toews! Kanadyjczyk próbował zaskoczyć Raska strzałem zza bramki, ale golkiper Finlandii w porę zainterweniował.

16:31
    Niecelny strzał Perry'ego na bramkę Raska, gumę przejmują Finowie.

15:04
    Kapitalna interwencja Raska po strzale Kunitza! Blisko było!

14:24
    Nieudany kontratak Finlandii – spalony na linii niebieskiej. Wznowienie gry w tercji neutralnej.

13:44

GOOL! Świetnie rozegrany zamek przez Kanadyjczyków zakończony precyzyjnym uderzeniem DREW DOUGHTY'EGO! Kanada na prowadzeniu!

12:28
    Karę mniejszą za przeszkadzanie otrzymał Immonen. Kanada w przewadze.

12:11
    Guma po zagraniu jednego z Finów poza obszarem lodowiska. Przerwa w grze.

11:32
    Kanadyjczycy spokojnie rozgrywają gumę, jak na razie widoczna optyczna przewaga zawodników Klonowego Liścia.

10:32
    Ładne nagranie Nasha do Kunitza na słupek, ten drugi nie trafił jednak czysto w gumę.

9:10
    Kanada wybija gumę na uwolnienie. Wznowienie pod bramką Price'a.

8:58
    Ładne uderzenie Doughty'ego spod niebieskiej, broni po raz kolejny Rask.

8:44
    Rask wyłapuje gumę po strzale Marleau z nadgarstka.

7:58
    Nie ma jednak bramki dla Kanady! Krążek wylądował na górnej siatce bramki Raska, Nash uderzył w gumę, która spadła na ramię fińskiego golkipera i wtoczyła się do bramki Raska. Sędziowie po analizie video gola nie uznali.

7:12
    Duchene próbował strzelać z ostrego kąta, ale guma uciekła mu spod kija.

6:12
    Pograli chwilę Kanadyjczycy z gumą, a teraz, solidarnie, to samo robią Finowie.

5:32
    Finowie próbują wprowadzić krążek pod bramkę Price'a. Jak na razie z mizernym rezultatem.

4:27
    Sporo się dzieje na lodzie w pierwszych minutach tego spotkania, kolejna seria strzałów zawodników spod znaku "Klonowego Liścia".

3:04
    Mocne uderzenie Marleau, guma odbija się od kijów fińskich defensorów.

2:22
    Niecelne uderzenie Webera na bramkę Raska. Guma ucieka do tercji neutralnej.

1:54
    Kanadyjczycy spokojnie rozgrywają gumę w tercji ataku.

1:10
    Price łapie do raka gumę po jej wstrzeleniu przez Finów.

0:21
    Pierwsza akcja Finów. Dobra interwencja Price'a.

0:01
    Pierwsze wznowienie dla Finów!

00:01

Zawodnicy na lodzie.

Finlandia: Rask (Niemi) – Timonen, Vatanen, Määtta, Salo, Lepistö, Hietanen, Vaananen, Kukkonen – Selanne, Immonen, Granlund – O. Jokinen, Ruutu, Korpikoski – Kontiola, J. Jokinen, Aaltonen – Lehterä, Pihlström, Komarov

Kanada: Price (Luongo) – Keith, Weber, Doughty, Vlasic, Bouwmeester, Pietrangelo, Hamhuis – Benn, Bergeron, Crosby – Duchene, Getzlaf, Perry – Marleau, Toews, Carter – Sharp, Tavares, Kunitz – Nash

Sędziowie: Jeřábek (Czechy), Pollock (Kanada) – Dedioulia (Białoruś), Sergejev (Rosja).

Na relację z tego meczu zapraszamy na lajfy.com!

Finowie na turnieju radzą sobie bardzo dobrze. Wysokie zwycięstwa nad Norwegami i Austriakami dają im aktualnie pierwsze miejsce w grupie. Czy Suomi zdołają je dzisiaj utrzymać? Przekonamy się już niedługo!

Kanada to drużna naszpikowana samymi gwiazdami NHL. Jak na razie zawodnicy spod znaku Klonowego Liścia nie prezentują jednak najlepszej formy.

Mecz na szczycie olimpijskiej grupy "B". Kanadyjczycy zagrają o pierwsze miejsce w grupie z Finami.

Męski turniej hokeja na lodzie Soczi 2014, spotkanie pomiędzy reprezentacją Finlandii i Kanady.

Dawid Szewczyk

Składy i statystyki: 38. Ruutu (Jokinen, Vaananen) – 14. Doughty (Weber, Crosby), 63. Doughty (Carter)