Szwecja – Słowenia 2 5:0 (koniec) | Finlandia – Rosja 3:1 (koniec) | Kanada – Łotwa 2:1 (koniec)
Stany Zjednoczon – Czechy 5:2 (koniec)
Kanada
2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Łotwa
Środa 19.02.2014, 18:00Zimowe Igrzyska Olimpijskie - mężczyźni

Kanada w półfinale zagra z reprezentacją Stanów Zjednoczonych. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje z turnieju hokejowego na Igrzyskach Olimpijskich w Sochi w Lajfy.com. (20:26:28)

Tak jest! Koniec spotkania! Nic więcej już się tutaj nie wydarzyło i Kanada wygrywa w ćwierćfinale po bardzo ciężkim meczu z Łotwą. Łotysze spisali się bardzo dobrze, świetnie się bronili i napsuli dużo krwi Kanadyjczykom.

60:00

59:17
    Czas dla Kanady!

59:17
    Girgensons strzelał z dystansu, ale Price łapie krążek rękawicą.

58:30
    Łotysze wycofali już bramkarza – podejmują ryzyko.

58:22
    Czas dla Łotwy!

58:22
    Gdzieś tam pod bramkę Kanady zapędzili się Łotysze, ale Price zdołał wygarnąć krążek rękawicą.

57:01
    Przerwa na potrzeby czyszczenia lodu.

56:43
    Aaaaj! Niewiele brakowało! Uderzał Darzinš – strzelec pierwszego gola.

54:11
    Zespół Łotwy ma coraz mniej czasu na odrobienie strat, a przewagę wciąż mają Kanadyjczycy.

53:06
    Bramka dla Kanady!

Gol! Upragniona bramka dla Kanady! Doskonale założony zamek, krążek trafił niemalże pod niebieską linię do SHEA WEBERA, który mocnym strzałem pokonał zasłoniętego Gudlevskisa. Kanada bliżej półfinału!

52:53
    Znowu w nie wiadomo jaki sposób Gudlevskis zdołał nakryć krążek.

52:00
    Kanadyjczycy zakładają hokejowy zamek – czy to coś da?

51:23
    Sharp z dystansu, ale bramki znowu nie ma!

51:10
    Łotwa zagra teraz w osłabieniu. Na ławkę kar wędruje Pujacs – za uderzanie kijem.

50:30
    Price zjechał z bramki – ryzykują Kanadyjczycy!

50:15
    Raz po raz kotłuje się pod bramką Łotwy – przyznam, że to chyba cud, że bramki nie zdobyli jeszcze Kanadyjczycy.

49:48
    Przepychanki przed bramką reprezentacji Łotwy – chwilę wcześniej strzał z dystansu pewnie wyłapuje Gudlevskis – uderzał Bouwmeester.

48:37
    Darzinš! Uderzenie na bramkę Kanady, ale instynktownie broni strzał Price.

Jeszcze raz sędziowie potwierdzają, że bramki nie ma! Rzeczywiście arbitrzy mają rację.

A to ciekawe, jeszcze raz będą oglądać powtórkę arbitrzy!

Decyzja sędziów jest jednoznaczna! Nie ma bramki!

Fantastyczny kocioł pod bramką Łotyszy. Czy krążek wpadł do bramki? Zadecyduje powtórka wideo!

47:45
    To, co robi dzisiaj Gudlevskis jest niesamowite! Bramkarz Kanady broni się znakomicie!

46:45
    Bardzo ciężko ogląda się to spotkanie – Łotysze się tylko bronią, a Kanadyjczycy rozpaczliwie atakują.

45:58
    Bardzo dobre uderzenie Nasha, ale znowu górą łotewski bramkarz.

45:40
    Trwa ogromne ostrzeliwanie bramki Gudlevskisa.

45:00
    Strzały: 41-11.

44:30
    Kanada w tej chwili ma już miażdżącą przewagę – ciągle kotłuje się przed bramką Gudlevskisa.

42:40
    Marleau jest bardzo aktywny – oddał groźny strzał obok bramki Łotyszy.

42:00
    Na spalony na linii niebieskiej w wykonaniu Kanadyjczyków – gra przerwana.

41:05
    Odbity krążek trafił pod kij Crosby'ego, ale ten nie trafił w bramkę.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Utrzymuje się sensacyjny wynik remisowy 1-1. Kanada ma przewagę, ale nie potrafi jej udokumentować. Zapraszamy po przerwie na trzecią tercję, która powinna zadecydować o losach boju.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:34
    Ozolinš na ławkę kar za grę wysoko uniesionym kijem.

38:59
    Perry dwukrotnie miał niezłą okazję żeby wyprowadzić swój zespół na prowadzenie, ale górą Gudlevskis.

38:00
    Kunitz wychodził na niezłą pozycję, już ścinał do środka, ale Sprukts w porę się połapał.

35:50
    Znowu groźnie było pod bramką Kanady po strzale Darzinša.

35:24
    Bergeron próbował pokonać Gudlevskisa strzałem z dystansu, ale ten spokojnie łapie krążek.

34:42
    Spalony na niebieskiej Łotyszy – przerwa na czyszczenie lodu.

34:04
    Kolejne minuty upływają – na lodzie nie dzieje się zbyt wiele, a czas mija.

32:21
    Kara skończona – Kanada znów w komplecie, a uderzenie jednego z Łotyszy wyłapuje Price.

31:20
    Trybuny raczej po stronie Łotwy, a Kanada jeszcze broni się w osłabieniu.

30:21
    St. Louis wędruje na ławkę kar – Kanadyjczykom zaczyna się spieszyć, bo po pół godziny gry tylko remisują.

29:20
    Spalony na niebieskiej w wykonaniu Kanady.

28:56
    Kanada wciąż przeważa! Gudlevskis nakrywa ostatecznie krążek, bo było już bardzo gorąco. Przerwa na czyszczenie lodu.

27:41
    Łotwa już w komplecie, ale niezmiennie trwa napór reprezentacji Kanady.

26:17
    Ależ interwencja Gudlevskisa! Znakomicie spisał się bramkarz Łotwy!

25:41
    Girgensons na ławce kar! Łotwa w osłabieniu.

25:37
    Znakomita okazja Łotwy, ale nie zdążył z kijem Indrašis i krążek uciekł mu za bramkę.

25:11
    Tavares wpadł rozpędzony w bandę – mamy przerwę w grze, bo Kanadyjczyk mocno ucierpiał.

24:08
    Kolejna okazja dla Kanady, ale nie sięgnął krążka Getzlaf.

23:52
    Benn próbował strzału z dystansu, ale znowu górą bramkarz!

22:09
    Bergeron strzelił od razu po wznowieniu, ale łotewski bramkarz nie dał się zaskoczyć i nakrywa krążek.

21:56
    Zabronione uwolnienie Łotyszy – zmiany w zespole Kanady.

21:25
    Keninš strzelił na bramkę, do dobitki popędził jeszcze Cipulis, ale czujny Price nakrywa krążek rękawicą.

21:14
    Zakotłowało się teraz pod bramką Łotwy, ale Perry nie wykorzystał swojej okazji!

20:49
    Dwukrotnie z dystansu próbował Carter, ale góra Gudlevskis, który przy drugim strzale nakrywa krążek.

20:08
    Łotysze wybijają krążek na uwolnienie. Za nami już wznowienie gry.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Druga tercja spotkania rozpocznie się o godz. 18:55.

Za nami pierwsza tercja spotkania Kanady z Łotwą. Mecz jest bardzo wyrównany i ciekawy – zobaczymy jak to będzie przebiegało w drugiej tercji. Spotykamy się po przerwie!

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

18:40
    Jesteśmy w tercji Łotyszy – bardzo ambitnie grają oba zespoły, kości trzeszczą!

18:04
    Kanada już w komplecie! Druga liczebna przewaga niewykorzystana przez Łotwę.

17:15
    Kanadyjczycy starają się jak najdłużej utrzymywać przy krążku póki grają w osłabieniu.

16:04
    Keith na ławce kar! Kanadyjczycy znów będą grali w osłabieniu.

15:41
    Bramka dla Łotwy!

Mamy sensację! Doskonałe podanie Kuldy do LAURISA DARZINŠA, który położył na ziemi golkipera Kanadyjczyków i wbił krążek pod poprzeczkę!

15:36
    Spalony Kanadyjczyków na linii niebieskiej. Krótka przerwa w grze i wracamy od wznowienia w tercji neutralnej.

15:28
    Łotysze co jakiś czas niepokoją Price – mecz jest dość wyrównany.

14:40
    Kanadyjczycy wygrali wznowienie i szybko przedostali się w strefę obronną Łotwy.

14:30
    Uderzneie z dystansu Štalsa, ale doskonale spisał się Price – nakrywa krążek i czekamy na wznowienie w tercji obronnej Kanady.

14:07
    Marleau dostał prezent od rywali, czyli krążek kilka metrów przed bramką, ale strzelił prosto w bramkarza Łotwy.

13:37

Kanadyjczycy zyskali przewagę, cały czas przebywali w tercji obronnej rywala, w końcu krążek został wyłożony przed bramkę przez Nasha do niepilnowanego PATRICKA SHARPA, który strzałem pod poprzeczkę zdobywa bramkę.

11:50
    Keith strzelał z dystansu, ale niecelnie. Mocne uderzenie hokeisty z Kanady, mogło się udać!

10:20
    Bardzo ambitnie grają Łotysze! Walczą, zobaczymy na ile wystarczy im sił!

09:42
    Vlasic miał znakomitą okazję, ale nie trafił z bliska do bramki Łotwy. Dobra akcja Kanady!

09:07
    Łotysze na dłużej przedostali się teraz w tercję Kanadyjczyków – rozgrywają krążek po obwodzie.

08:46
    Uderzenie Kunitza z prawej strony, ale Gudlevskis bez problemów wyłapuje krążek.

08:24
    Ponownie krążek nakrywa Gudlevskis – statystyka strzałów: 10-2.

08:18
    Tak, zespół Kanady gra już w komplecie.

08:10
    Brakuje dokładności w grze Łotyszy – chyba nie uda im się wykorzystać przewagi.

06:55
    Łotysze próbują wykorzystać grę w przewadze, ale bardzo utrudniają im to ambitnie grający Kanadyjczycy.

06:18
    Sharp odpocznie dwie minuty na ławce kar za podcinanie.

05:51
    Gudlevskis nakrywa krążek i czekamy na wznowienie.

05:15
    Błąd popełnił bramkarz Łotwy, ale nie zdążył dobić strzału Perry.

04:55
    Darzinš ładnie ograł obrońcę i próbował wbić krążek obok bramkarza, ale przestrzelił.

03:30
    Crosby wychodzi sam na sam, ale przestrzelił. Kilka chwil później Kunitz trafia w poprzeczkę. Trwa napór Kanady!

02:18
    Ładnie Benn strzelił z dystansu, ale krążek zdołał nakryć Gudlevskis. Wznowienie po prawej ręce bramkarza Łotyszy.

01:45
    Łotysze spokojnie rozgrywają krążek. Kanadyjczycy na razie tylko przesuwają się w obronie i czekają.

00:31
    Zamieszanie pod bramką reprezentacji Kanady, ale spokojnie wychodzą z opresji hokeiści reprezentacji spod znaku "Czerwonego Klonowego Liścia".

00:10
    Kanada na biało-czerwono, Łotwa w ciemnoczerwonych strojach.

00:01

Hokeiści wybiegają właśnie na lód – za kilka chwil rozpoczniemy spotkanie ćwierćfinałowe. Czy będzie kolejna sensacja i po odpadnięciu Rosjan z turniejem pożegna się kolejny faworyt Kanada?

Kanada: Price (Luongo) – Keith, Weber, Doughty, Vlasic, Bouwmeester, Pietrangelo, Hamhuis – Bergeron, Crosby, Kunitz – Perry, Getzlaf, Benn – Carter, Toews, Marleau – Sharp, Tavares, Nash – St. Louis

Łotwa: Gudlevskis (Masalskis) – Kulda, Bartulis, Rekis, Ozolinš, Sotnieks, Pujacs, K. Redlihs, Freibergs – Karsums, Girgensons, Indrašis – Darzinš, Sprukts, M. Redlihs – Keninš, Pavlovs, Cipulis – Jass, Berzinš, Štals..

Na relację z tego meczu zapraszamy na lajfy.com!

Faworytem tego spotkania są oczywiście Kanadyjczycy, którzy także i w tym roku są murowanym faworytem do złota. Łotysze swój sukces już osiągnęli.

Łotysze zaś sensacyjnie wyeliminowali z turnieju Szwajcarów i to oni zagrają w ćwierćfinałach Igrzysk Olimpijskich po raz pierwszy od 1996 roku.

Kanada broni złotego medalu w Vancouver. Podopieczni Mike Babcocka w grupie wygrali wszystkie mecze, ale jeden z nich dopiero po dogrywce – było to spotkanie z Finami.

Turniej w Soczi wkracza w decydującą fazę. Rozpoczyna się najlepszy spektakl hokejowy na świecie. Jednym z jego "aktów" będzie spotkanie Kanady z Łotwą.

Ćwierćfinał hokejowego turnieju mężczyzn Soczi 2014, spotkanie pomiędzy reprezentacją Kanady i Łotwy.

Rafał Gnutek

Składy i statystyki: 14. Sharp (Nash), 54. Weber (Doughty, Toews) – 16. Darzinš (Kulda, Sprukts)

Sędziowie: Peel (USA), Ronn – Suominen (obaj FIN), Kovachik (CAN)