Szwecja – Finlandia 2:1 (koniec) | Stany Zjednoczon – Kanada 0:1 (koniec)
Szwecja
2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Finlandia
Piątek 21.02.2014, 13:00 • Pałac lodowy Balszoj • Zimowe Igrzyska Olimpijskie - mężczyźni

Dziękuję za uwagę i zapraszam do częstego zaglądania na Lajfy.com. (15:20:53)

Szwecja wygrywa 2:1 z Finlandią! Brawa dla obydwu ekip za niesamowity spektakl jaki zaprezentowały one w Sochi. Szwedzi w wielkim finale, a Finowie będą grać o brąz!

58:03
    Szwedzi przejmują krążek w tercji obronnej rywali.

57:12
    Krążek wstrzelony został przed bramką Szwecji, ale żaden z Finów z tego nie skorzystał.

56:51
    Guma za bramką strzeżoną przez Lundqvista.

56:20
    Kolejna zmarnowana okazja zawodników Trzech Koron.

56:00
    Ostatnie cztery minuty meczu.

55:15
    Eriksson! Fantastyczna sytuacja Szweda, ale jeszcze lepiej broni Lehtonen!

54:40
    Backström dość niespodziewanie, ale Lehtonen zdołał odbić gumę.

54:02
    Szwedzi wychodzą z niezłą akcją, ale szybko tracą krążek.

53:19
    Komarov dość ostro wjechał w bramkarza rywali i hokeiści obydwu ekip wymienili uprzejmości pod szwedzką bramką.

51:57
    Korpikoski ładnie się przedzierał, ale nie zdołał dokładnie podać krążka przed bramką.

51:25
    Prawie 30 sekund zajęło Finom założenie zamka.

50:58
    Aaltonen chyba powrócił do hali lodowej.

50:58
    Sedin na ławce kar! Szansa przed reprezentacją Suomi!

50:04
    Ładna akcja Jimmie Ericssona, ale świetnie broni Lehtonen.

49:40
    Finowie próbują, ale mają spore problemy z minięciem szwedzkiego muru.

49:13
    Steen nie trafia w krążek w niezłej sytuacji.

48:05
    Lepistö uderza z dystansu, lecz krążek zatrzymuje się na jednym z zawodników znajdujących się przed bramką.

47:01
    Było gorąco pod bramką reprezentacji Trzech Koron, ale ostatecznie guma zostaje wybita sprzed bramki.

45:59
    Aaltonen zniknął w szatni. Nie wyglądał na kontuzjowanego.

45:59
    Hagelin z lewego skrzydła. Świetnie broni Lehtonen!

45:00
    Pięć minut ostatniej części meczu już za nami. Finowie wciąż bez celnego strzału na bramkę rywali.

44:07
    Ruutu przeprowadził indywidualną akcję, ale będąc już przed bramką fatalnie przestrzelił!

43:07
    Selänne z kilku metrów nie trafia w bramkę.

42:34
    Szwedzi grają bardzo uważnie w tercji neutralnej i na niewiele pozwalają rywalom.

41:43
    Po pierwszej groźniej akcji Szwedów, w następnych sekundach trzeciej tercji nie dzieje się nic ciekawego.

40:09
    Cóż za początek Szwedów! Sedin wyszedł sam na sam z bramkarzem rywali, ale nie zdołał go pokonać!

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Szwecja po 40 minutach gry prowadzi 2:1 z reprezentacją Finlandii. Strzelać zaczęli Finowie, ale druga część tercji to już kompletna dominacja zawodników Trzech Koron.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:06
    Było groźnie pod bramką Finów, ale Sedin uderzył tylko w boczną siatkę!

38:45
    Lehtonen przerywa akcję rywali łapiąc gumę nad bramką.

38:08
    Strzał z daleka w wykonaniu fińskiego zawodnika. Pewnie broni Lundqvist.

37:20
    Guma wstrzelona została pod bramkę Suomi, a tam jeden z Szwedów uderzył z najbliższej odległości w poprzeczkę!

36:26
    Bramka dla Szwecji!

Świetne uderzenie ERIKA KARLSSONA spod niebieskiej linii! Strzał nie został zablokowany, a Lehtonen nie opanował gumy! 2:1 dla Szwecji!

35:42
    Korpikoski ruszył samotnie, wyprzedził obrońcę i oddał strzał z bardzo bliskiej odległości! Świetnie broni Lundqvist!

35:16
    Wystrzelony krążek przez Finów.

34:56
    Sedin po lodzie uderza na bramkę, ale Lehtonen szybko łapie krążek i nie pozwala na dobitkę.

34:39
    O. Jokinen ukarany dwoma minutami kary.

33:38
    Ciekawa akcja Szwedów, ale zabrakło precyzji w ostatnim podaniu.

32:11
    Vatanen miał mnóstwo miejsca na szóstym metrze, ale nie trafił gumą w światło bramki.

31:39

Krążek świetnie został rozprowadzony przed fińską bramką przez Szwedów. Guma trafiła do LOUI ERIKSSONA, który strzałem z najbliższej odległości pokonuje bramkarza rywali i doprowadza do wyrównania!

31:17
    Niezła kontra Finów, ale Ruutu traci krążek za bramką.

30:00
    Połowa meczu za nami.

29:50
    Szwedzi w pełnym zestawieniu na lodzie.

28:58
    Määttä z dystansu, ale jego strzał został zablokowany.

28:27
    Świetna szansa Finów! Strzał z dystansu próbował dobijać Salo, ale bardzo dobrze broni Lundqvist!

27:50
    Alfredsson otrzymuje dwie minuty kary.

27:41
    Sędziowie sygnalizują karę dla Szweda.

26:17
    Bramka dla Finlandii!

OLLI JOKINEN otwiera wynik meczu! Sędziowie uznają bramkę.

26:17
    O. Jokinen świetnie w tej sytuacji ruszył lewą stroną, uderzył z nadgarstka z bardzo ostego kąta, a Lundqvist popełnił olbrzymi błąd i przepuścił gumę!

25:47
    Jeszcze raz Karlsson i tym razem dobrze broni Lehtonen.

25:19
    Karlsson znów zablokowany.

25:09
    Steen był bliski umieszczenia krążka w siatce, ale uderzył zbyt słabo!

24:50
    Nie bardzo idzie gra w przewadze Szwedom.

24:05
    Strzał jednak z Szwedów został ofiarnie zablokowany przez fińskiego obrońcę.

23:54
    Granlund ląduje na ławce kar.

23:02
    Karlsson uderza słabo sprzed bramki. Spokojnie broni Lehtonen.

22:54
    Krążek długo znajdował się za fińską bramką, ale Szwedzi nie zdołali go dokładnie wycofać przed bramkę.

21:38
    Finowie grają dużo wyżej niż w pierwszej części meczu.

20:27
    Strzelał Immonen, ale krążek przeleciał tuż obok słupka.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Po pierwszych 20 minutach gry Szwecja bezbramkowo remisuje z Finlandią. Jak na razie lepiej prezentuje się reprezentacja Suomi, która stworzyła sobie dogodniejsze sytuację do zdobycia gola.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:55
    Spalony Finów w samej końcówce pierwszej części meczu.

18:57
    Aaltonen! Ależ okazja Fina! Kolejny raz swój zespół ratuje jednak Lundqvist!

18:42
    Próbował Kronwall, ale został zablokowany.

18:00
    Dwie minuty do końca pierwszej tercji. Niewiele dzieje się na lodzie po wyrównaniu się składów.

16:55
    Steen z kilku metrów, ale to uderzenie nie mogło zaskoczyć bramkarza Suomi.

16:17
    Silfverberg uderza spod bandy. Spokojnie interweniuje Lehtonen.

15:18
    Szwedzi w pełnym zestawieniu.

14:53
    Berglund już na lodzie.

14:26
    Fantastyczna interwencja Lundqvista! Selänne płasko po lodzie, mimo że miał praktycznie odsłoniętą bramkę!

14:01
    Zablokowany strzał jednego z Finów.

13:28
    Pierwszy strzał, ale broni Lundqvist.

13:18
    Kronwall na ławce kar! Finowie w podwójnej przewadze!

12:53
    Berglund fauluje w ofensywie i otrzymuje dwie minuty kary.

12:53
    Steen z kilku metrów, ale broni Lehtonen.

12:30
    Hagelin bardzo szybko ruszył lewą stroną, ale potem źle odegrał przed bramkę.

11:22
    Krüger ładnie odwrócił się przed bramką i uderzył minimalnie niecelnie.

10:38
    Salo huknął spod niebieskiej, ale ponownie broni bramkarz z Szwecji.

9:28
    Imponująca kontra Finów! Komarov znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale nie zdołał pokonać świetnie interweniującego Lundqvista!

8:53
    Dobra interwencja bramkarza Trzech Koron.

8:34
    Karlsson z dystansu. Strzał został jednak zablokowany przez Steena, który próbował go zatrzymać tuż przed bramką.

7:04
    Dobrze tuż przed bramką interweniuje Lehtonen.

6:45
    Szwedzi długo rozgrywają krążek pod bramką rywali. Na razie nie udaje im się oddać strzału.

5:56
    Uderzał Edler, ale gumę pewnie łapie fiński bramkarz.

5:26

5:01
    Nieudana kontra Szwedów.

4:12
    I znów atakują groźnie Finowie.

3:44
    Ależ teraz było groźnie pod szwedzką bramką! Kilka strzałów, dwie imponujące obrony bramkarza i krążek ostatecznie zostaje wybity!

3:31
    Pierwszy strzał Finów. Broni Lundqvist.

3:26
    Steen ląduje na ławce kar za zahaczanie.

3:17
    Akcja za bramką Finów. Wycofanie krążka i bardzo dobra interwencja bramkarza reprezentacji Finlandii.

3:08
    Steen z ostrego kąta. Lehtonen łapie gumę.

2:19
    D. Sedin uderzył z daleka. Krążek odbił się przed bramką i Eriksson był bliski udanej dobitki.

1:45
    Finowie pierwszy raz zagościli w tercji rywali. Szybko stracili krążek.

1:06
    Było groźnie pod bramką Finlandii, ale strzał Steena został zatrzymany przez Lehtonena.

00:31
    Kronwall potężnie z dystansu, ale krążek ciałem blokuje jeden z Finów.

00:01

Szwecja: Lundqvist (Enroth) – Jonathan Ericsson, Kronwall, Hjalmarsson, Oduya, Edler, Karlsson, Ekman-Larsson – Alfredsson, Berglund, Steen – Backström, Eriksson, D. Sedin – Silfverberg, Johansson, Landeskog – Krüger, Nyquist, Jimmie Ericsson – Hagelin

Finlandia: Lehtonen (Niemi) – Timonen, Vatanen, Määttä, Salo, Lepistö, Hietanen, Väänänen, Kukkonen – Selänne, Immonen, Granlund – O. Jokinen, Ruutu, J. Jokinen – Kontiola, Korpikoski, Aaltonen – Lehterä, Pihlström, Komarov

Sędziowie: Olenin (RUS), Peel (USA) – Amell (CAN), Carlson (CAN).

Początek relacji z meczu na Lajfy.com już od godziny 13:00.

Finowie również nie uczestniczyli w meczach 1/8 finału, mimo że w grupie zajęli drugie miejsce, tuż za Kanadą. W ćwierćfinale Finlandia trafiła na Rosję i po zaciętym meczu pokonała 3:1 gospodarzy turnieju.

Szwecja po zajęciu pierwszego miejsca w grupie zaczęła fazę play-off od ćwierćfinałów. Tam pewnie pokonała 5:0 Słowenię.

W pierwszym dzisiejszym półfinale zmierzą się reprezentację Szwecji i Finlandii. Gospodarze dwóch ostatnich Mistrzostw Świata Elity powinny stworzyć pasjonujący spektakl.

W piątkowe popołudnie czeka nas kolejny mecz w ramach olimpijskiego turniej hokeja na lodzie. W Sochi swoje zmagania kontynuują już tylko ostatnie cztery drużyny.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

Tomasz Surma

Składy i statystyki: 32. Eriksson (Jonathan Ericsson, Backström), 37. Karlsson (Steen, D. Sedin) – 27. Jokinen (Vatanen)

Sędziowie: Olenin (RUS), Peel (USA) – Amell (CAN), Carlson (CAN)