Finlandia – Stany Zjednoczon 5:0 (koniec)
Finlandia
5:0 (0:0, 2:0, 3:0)
Stany Zjednoczon
Sobota 22.02.2014, 16:00 • Ledowyj dworiec Bolszoj • Zimowe Igrzyska Olimpijskie - mężczyźni

Dziękuje za uwagę i zapraszam na relację live z jutrzejszego wielkiego finału na lajfy.com! (18:18:49)

Kapitalne spotkanie rozegrali dzisiaj Suomi. Amerykanie byli bezradni wobec gry Finów. Z pewnością było to zasłużone zwycięstwo Finlandii.

Koniec! Finlandia z brązowym medalem Igrzysk Olimpijskich w Soczi!

60:00

59:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta spotkania.

58:22
    Kompletnie nieudana akcja Parise. Finowie ruszają z kontrą.

57:56
    Tym razem wybronili się Amerykanie. USA w pełnym zestawieniu.

57:22
    Finowie spokojnie rozgrywają zamek...

56:09
    Amerykanie wyprowadzają gumę z własnej tercji obronnej.

55:56
    Kolejna kara dla USA. Kane dwie minuty za uderzanie.

55:45
    Niecelne zagranie Jussiego Jokinena, gumę przejmują zawodnicy USA.

54:23
    Suomi ponownie w ofensywie, Amerykanie nie mogą wjechać do tercji ataku.

53:09
    Bramka dla Finlandii!
    Bramkę zdobył OLLI MAATTA.

GOOOOL! Pogrom urządzają sobie Finowie! Kapitalne uderzenie OLLIEGO MAATTA po podaniu Lehtery! 5:0!

52:28
    Karę mniejszą za uderzenie otrzymał Suter. Suomi w przewadze.

52:09
    Sygnalizowana kara dla Amerykanów.

51:43
    Finowie spokojnie prowadzą grę na lodzie.

50:10
    Spalony na linii niebieskiej podczas akcji Amerykanów. Wycofanie gry do tercji neutralnej.

49:06
    Bramkę zdobył TEEMU SELANNE.

Brąz będzie w posiadaniu Finów! Wykorzystali Finowie kolejną grę w przewadze. Do siatki po raz kolejny trafił TEEMU SELANNE. 4:0!

48:40
    Finowie wyrzuceni z gumą do własnej tercji obronnej.

48:17
    Karę mniejszą za uderzanie otrzymał Oshie. Finowie ponownie w przewadze.

48:04
    Oshie mocno spod niebieskiej, pewnie broni Rask.

47:21
    Fatalnie grają teraz Amerykanie, nie przypominają oni drużyny z poprzednich spotkań.

46:10
    Bramkę zdobył JUUSO HIETANEN.

GOOOL! Brąz zapewne padnie łupem Finów! Kapitalne uderzenie JUSSO HIETANENA spod niebieskiej ląduje w siatce Quicka!

45:58
    Mocne, ale równie niecelne uderzenie Granlunda na bramkę Quicka.

45:06
    Suomi na pozycji spalonej. Wycofanie gry do tercji neutralnej.

44:10
    Karę mniejszą za spowodowanie upadku przeciwnika otrzymał Kane. Finowie w przewadze.

43:23
    Jak na razie słabo grają Amerykanie w trzeciej tercji. Z taką grą mogą oni zapomnieć o medalu.

42:23
    Timonen trafia wprost w bark amerykańskiego golkipera.

41:12
    Mocny strzał Jussiego Jokinena na bramkę Quicka, niestety guma przelatuje obok słupka.

40:34
    W posiadaniu gumy już Finowie, którzy ruszają do ofensywy.

40:01
    Pierwsze wznowienie trzeciej tercji dla reprezentacji USA.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się o 17:46.

Finowie po fantastycznej drugiej tercji prowadzą ze Stanami Zjednoczonymi 2:0.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta gry drugiej tercji spotkania.

38:04
    Amerykanie rozgrywają gumę w tercji ataku, ale kapitalnie w defensywie spisują się Finowie.

37:34
    Niecelne zagranie jednego z fińskich zawodników, USA rusza z kolejną akcją.

36:38
    Pospieszyli się Amerykanie. Spalony na linii niebieskiej, wycofanie gry do tercji neutralnej.

35:45
    Finowie blokują mocne uderzenie Pavelskiego.

35:05
    Szybka kontra Suomi zakończona niecelnym strzałem Timonena.

34:48
    Ładne uderzenie Shattenkirka na fińską bramkę, Rask odbił gumę parkanami.

33:54
    Kane uderza wysoko nad bramką Raska.

33:31
    Skuteczna gra podopiecznych Dana Bylsmy w osłabieniu. USA gra już w piątkę.

32:32

31:42
    Finowie błyskawicznie zakładają zamek w tercji obronnej USA.

31:31
    Backes otrzymał karę mniejszą za spowodowanie upadku przeciwnika. Finlandia w przewadze.

30:34
    Niecelne uderzenie Keslera na bramkę Raska z dystansu.

29:03
    Oshie z dystansu trafia wprost w golkipera Finów.

28:31
    Finowie ponownie ruszają do ofensywy.

27:32
    Niecelne podanie Jussiego Jokinena do Olliego Jokinena, gumę przejmują Amerykanie.

26:12
    Kane po raz kolejny nie wykorzystuje okazji z rzutu karnego! Zawodnik USA trafia w poprzeczkę!

26:12
    Rzut karny dla USA po faulu na amerykańskim zawodniku!

25:50
    Świetna interwencja Raska po uderzeniu Kane'a.

25:32
    USA zamknęło Finów w ich własnej tercji, spokojna gra z krążkiem Amerykanów...

24:21
    Finlandia gra jak zupełnie inna drużyna. Amerykanie niemal całkowicie zostali zdominowani.

23:23
    Finowie na pozycji spalonej. Wycofanie gry do tercji neutralnej.

22:45
    Pewna interwencja Raska po uderzeniu Kane'a.

21:38
    Timeout dla USA.

21:38
    Bramkę zdobył JUSSI JOKINEN.

GOOOL! Kolejna bramka dla Finów! Kapitalna akcja Suomi! Lehtera podał na drugą stronę do JUSSIEGO JOKINENA, który pewnym uderzeniem zdobywa swoje drugie trafienie na turnieju!

21:27

GOOOOL! Finowie na prowadzeniu! Kapitalne uderzenie TEEMU SELANNE z backhandu! Suomi na prowadzeniu!

20:51
    Finowie grają już w pełnym zestawieniu.

20:01
    Pierwsze wznowienie drugiej tercji dla Amerykanów.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się o 16:57.

Koniec pierwszej tercji spotkania. Po 20. minutach gry Amerykanie bezbramkowo remisują z Finami.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:43
    Finowie wyrzucają gumę do tercji neutralnej.

19:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta pierwszej tercji spotkania.

18:51
    Karę mniejszą za spowodowanie upadku przeciwnika otrzymał Salminen. USA w przewadze.

18:51
    Pacioretty przegrywa pojedynek sam na sam z Raskiem!

18:14
    Nieudane uderzenie Pilstroma na bramkę Quicka. To uderzenie nie mogło zaskoczyć amerykańskiego obrońcy.

17:21
    Od dobrych kilku minut Finowie nie mogą wprowadzić gumy do tercji ataku.

16:09
    Orpik strzelał spod bandy i trafił wprost w fińskiego golkipera.

15:10
    Mocne uderzenie Carlsona spod niebieskiej, guma przelatuje nad bramką Raska.

14:27
    Guma po strzale Parise ucieka poza obszar lodowiska. Wznowienie w tercji obronnej Finlandii.

14:03
    Mocne uderzenie Salo spod niebieskiej, dobrze broni Quick.

13:40
    Kane nie wykorzystał okazji z rzutu karnego!

13:40
    Będziemy mieli rzut karny dla Stanów Zjednoczonych za zagranie złamanym kijem przez Selanne!

12:43
    Finowie próbują wyprowadzić kontratak, ale jak na razie świetnie spisują się Amerykanie.

11:21
    Skuteczny blok podania Parise w wykonaniu jednego z fińskich obrońców.

10:26
    Stany Zjednoczone grają już w pełnym zestawieniu.

10:03
    Ładne uderzenie Maatty, Jussi Jokinen próbował dobijać strzał swojego kolegi, ale golkiper USA zdołał szybciej zamrozić gumę.

9:43
    Ucieka guma Finom do tercji neutralnej.

9:10
    Piękna interwencja Quicka rakiem po strzale Immonena.

8:26
    Pacioretty otrzymał karę mniejszą za niebezpieczną grę wysoko uniesionym kijem. Finlandia po raz pierwszy w przewadze.

7:34
    Pewna interwencja Quicka parkanami po uderzeniu Komarova.

6:54
    Ogromne zamieszanie pod bramką Quicka! Pierwsza dobra akcja Finów, krążek cudem nie wpadł do bramki USA!

5:53
    Finlandia wybroniła się w osłabieniu. Suomi grają już w pełnym zestawieniu.

5:13
    Kotłuje się pod fińską bramką, sporo przypadkowych interwencji defensywy Suomi.

4:21
    Ładna interwencja Raska po uderzeniu van Riemsdyka. Przerwa w grze.

3:53
    Pierwsze wykluczenie w spotkaniu. Karę mniejszą za spowodowanie upadku przeciwnika otrzymał Selanne.

3:45
    Sygnalizowana kara dla Finów.

3:28
    Mocne uderzenie Keslera z pierwszego krążka, guma przelatuje obok bramki Raska.

2:08
    Finowie próbują coś zdziałać pod bramką Amerykanów, Suomi szukają pozycji strzeleckiej.

1:12
    Spalony na linii niebieskiej podczas akcji Amerykanów. Wznowienie gry w tercji neutralnej.

0:34
    Pierwsza akcja Amerykanów skutecznie przerwana przez fińską defensywę.

0:01
    Zaczynamy! Pierwsze wznowienie dla Finów!

00:01

Już za chwilę pierwsze wznowienie.

Zawodnicy na lodzie!

Finlandia: Quick (Miller) – Suter, McDonagh, Carlson, Orpik, Fowler, Shattenkirk, Faulk – Parise (C), Kesler, Kane – Brown, Callahan, Backes – Pavelski, van Riemsdyk, Kessel – Stastny, Wheeler, Pacioretty – Oshie. Trener: Dan Bylsma.

Stany Zjednoczone: Rask (Niemi) – Timonen, Vatanen, Määttä, Salo, Lepistö, Lehtera, Väänänen, Kukkonen – Selänne, Korpikoski, Granlund – O. Jokinen, Ruutu, Komarov – Lehterä, Kontiola, J. Jokinen – Salminen, Immonen, Pihlström. Trener: Erkka Westerlund

Sędziowie: Olenin (RUS), Peel (USA) – Carlson (CAN), Dědulja (BLR).

Na relację z tego meczu zapraszamy na lajfy.com!

Ciężko wskazać jak potoczy się dzisiejszy mecz, szansę na medal mają jedni i drudzy. Z pewnością czeka nas emocjonująca walka.

Amerykanie zaś ulegli w północnoamerykańskich derbach z Kanadą 1:0. Porażka w minimalnym wymiarze z pewnością wpłynie na dzisiejszą grę podopiecznych Dana Bylsmy, którzy mogą mieć w pamięci kolejne przegrane spotkanie z Kanadą.

Finowie przegrali w półfinale z reprezentacją Szwecji 2:1. Suomi walczyli o drugą bramkę do końcowej syreny, ale ostatecznie musieli uznać wyższość Trzech Koron.

Wielcy przegrani piątkowych półfinałów zmierzą się w przeddzień wielkiego finału w meczu pocieszenia o brązowy medal Igrzysk Olimpijskich.

Mecz o brąz męskiego turnieju hokejowego Soczi 2014, spotkanie pomiędzy reprezentacją Finlandii i Stanów Zjednoczonych.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Dawid Szewczyk

Składy i statystyki: 22. Selanne (Granlund, Korpikoski), 22. J. Jokinen (Lehtera, Kontiola), 47. Hietanen (Ruutu, Lepisto), 50. Selanne (Granlund, Korpikoski), 54. Maatta (Lehtera)

Stany Zjednoczon: Rask (Niemi) – Timonen, Vatanen, Määttä, Salo, Lepistö, Lehtera, Väänänen, Kukkonen – Selänne, Korpikoski, Granlund – O. Jokinen, Ruutu, Komarov – Lehterä, Kontiola, J. Jokinen – Salminen, Immonen, Pihlström. Trener: Erkka Westerlund

Sędziowie: Olenin (RUS), Peel (USA) – Carlson (CAN), Dědulja (BLR)