Korona – Zagłębie L. 1:1 (koniec) | Wisła K. – Cracovia 3:1 (koniec) | Śląsk – Ruch 2:3 (koniec)
Wisła Kraków
3:1 (2:0)
Cracovia
Niedziela 23.02.2014, 15:30 • Stadion Miejski im. Henryka Reymana, Kraków • PKO Ekstraklasa

Po bardzo ciekawym spotkaniu i pięknych bramkach w pełni zasłużone zwycięstwo odniosła drużyna Wisły Kraków! Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje live w portalu lajfy.com! (17:19:32)

90+3

90+2
    Losy tej rywalizacji są już od kilku minut przesądzone. Na trybunach trwa już wielka feta Kibiców Białej Gwiazdy.

90
    Sędzia doliczył dwie minuty do regulaminowych 90!

89
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Michał Chrapek, na boisku pojawia się Fabian Burdenski.

89
    Boljević uderzył z około 25 metrów, ale piłka w dużej odległości minęła bramkę Wisły.

87
    Gol dla Wisły!
    Pogubiła się defensywa Cracovii! Nykiel zagrał pod nogi wbiegającego w pole karne ŁUKASZA GARGUŁY, który pewnie umieścił piłkę w bramce!

87
    Straus oddał bardzo mocny strzał sprzed pola karnego! Efektowną paradą popisał się Miśkiewicz!

86
    Ależ zamieszanie w polu karnym! Dośrodkowanie z rzutu rożnego, strzał głową oddaję jeden z zawodników Pasów, ale piłkę z linii bramkowej wybija Piotr Brożek!

85
    Piotr Brożek został ukarany żółtą za faul na Kicie!

83
    Wisła głęboko cofnęła się na własną połowę boiska i cierpliwie czeka na możliwość do kontrataku. Cracovia mimo przewagi ma spore problemy z przedarciem się pod bramkę Miśkiewicza.

82
    Damian Dąbrowski bardzo brzydko faulował Łukasza Gargułę za co został ukarany żółtą kartką!

81
    Paweł Brożek znalazł się na pozycji spalonej, ale dobrze wszystko widział arbiter liniowy.

80
    Ntibazonkiza był faulowany przez Chrapka, ale sędzia nie widział przewinienia Wiślaka!

78
    Wisła w ostatnich minutach nieco spuściła z tonu! To Cracovia jest zdecydowanie groźniejsza, Pasy dążą do zdobycia wyrównującej bramki!

77
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Ostoja Stjepanović, na boisku pojawia się Łukasz Garguła.

76
    Gol dla Cracovii!
    Kapitalna akcja Cracovii! Rakels zagrał do Kity, który zgrał piłkę SAIDI"EMU NTIBAZONKIZIE! Zawodnik Pasów uderzył bez przyjęcia w samo okienko bramki Miśkiewicza!

74
    Ntibazonkiza oddał zaskakujący strzał z około 18 metrów! Piłka po nodze Głowackiego powinna znaleźć się w siatce, ale na posterunku był jeszcze Miśkiewicz!

73
    Guerrier znalazł się w bardzo dobrej okazji do zdobycia bramki, wiec zdecydował się na strzał, ale nie trafił! Paweł Brożek miał pretensje do swojego kolegi, który po raz kolejny nie podawał..

72
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Sławomir Szeliga, na boisku pojawia się Bartłomiej Dudzic.

71
    Rakels znalazł się na pozycji spalonej, co nie umknęło uwadze arbitra liniowego.

69
    Piotr Brożek świetnie odebrał piłkę, która trafiła do Guerriera, który zachował się bardzo egoistycznie strzelając na bramkę zamiast podawać do partnerów.

68
    Obaj trenerzy zdecydowali się na dokonanie zmian w wyjściowych składach. Zobaczymy jaki będą miały one wpływ na grę.

67
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Emmanuel Sarki, na boisku pojawia się Dariusz Dudka.

65
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Krzysztof Danielewicz, na boisku pojawia się Deniss Rakels.

63
    Oba zespoły mają na boisku bardzo dużo miejsca, gra się zdecydowanie otworzyła. Cracovia walczy o kontaktową bramkę.

61
    Boljević uderzył bardzo mocno z rzutu wolnego, ale trafił tylko w mur! Dobrze zachowała się obrona Wisły.

60
    Chrapek faulował przed polem karnym Szeligę. Kolejny stały fragment gry w tym spotkaniu.

58
    Groźny kontratak Cracovii! Ntibazonkiza popędził lewą stroną boiska i dośrodkował w pole karne, ale Boljević nie zdołał oddać strzału! Piłka była poza jego zasięgiem.

55
    Danielewicz uderzył z okolic pola karnego, ale próba pomocnika Cracovii była za słaba, aby zaskoczyć Miśkiewicza.

54
    Boljević uderzył z rzutu wolnego, ale na wysokości zadania stanął.. Bunoza!

53
    Burliga faulował przed polem karnym Saidiego Ntibazonkizę! Będzie bardzo dobra okazja do uderzenia z rzutu wolnego dla Cracovii.

51
    Gra została wznowiona, Wisła ma inicjatywę i chce atakować a Cracovia liczy na kontrataki.

50
    Kibice Wisły Kraków wrzucili na murawę race! Sędzia został zmuszony przerwać na chwilę spotkanie!

48
    Burliga znakomicie zagrał w pole karne do Pawła Brożka, który z pierwszej piłki uderzył na bramkę Cracovii, ale fantastyczną interwencją popisał się Pilarz!

47
    Chrapek dośrodkował w pole karne do Pawła Brożka, który przyjął sobie piłkę i huknął z woleja ponad bramką!

46

46
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Edgar Bernhardt, na boisku pojawia się Przemysław Kita.

Po pierwszej części gry Wisła Kraków w pełni zasłużenie prowadzi z Cracovią w Wielkich Derbach Krakowa! Na drugą odsłonę tego meczu zapraszamy za 15. minut!

45+1

45
    Boljević upadł w polu karnym po starciu z Głowackim, ale sędzia nie zdecydował się wskazać na wapno!

44
    Boljević wygrał walkę o piłkę, ale został sfaulowany przez obrońców już w środku boiska!

43
    Kapitalna akcja Semira Stilica! Bośniak przebiegł z piłką połowę boiska, minął Dąbrowskiego i uderzył na bramkę z około 15 metrów, ale fantastycznie broni Krzysztof Pilarz!

41
    Wisła gra bardzo dobrze pressingiem, gospodarze często odbierają piłkę już na połowie rywali.

39
    Piękna akcja Wisły! Brożek zagrał w tempo do SEMIRA STILICA, który zwiódł Kusia, położył Pilarza i umieścił piłkę w siatce!

38
    Wisła z minuty na minutę osiąga coraz większą przewagę. Cracovia ma spore problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych. Gra toczy się głównie na połowie Pasów.

36
    Stilić dośrodkował z narożnika boiska, ale żaden z Wiślaków nie zdołał oddać celnego strzału.

35
    Wisła po zdobyciu bramki chce pójść za ciosem! Do narożnika boiska zmierza Stilić.

33
    Semir Stilić świetnie dośrodkował z rzutu wolnego na głowę ARKADIUSZA GŁOWACKIEGO, który pięknym strzałem głową umieścił piłkę w siatce!

32
    Powracający na własną połowę boiska Paweł Brożek faulował Nykiela.

30
    Obraz gry się nie zmienia, oba zespoły dobrze sobie radzą, ale tylko do 20 metra bramki rywala. Natomiast na trybunach mamy blisko 30 tysięcy widzów!

28
    Saidi Ntibazonkiza po raz kolejny uderzył na bramkę, ale został zablokowany przez jednego ze stoperów Białej Gwiazdy.

27
    Stilić zagrał w pole karne do Brożka, ale napastnik Wisły nie zdołał przyjąć sobie futbolówki i stracił ją.

26
    Ntibazonkiza przedarł się w pole karne Wisły, ale fatalnie uderzył na bramkę! Grę wznowi golkiper Białej Gwiazdy – Miśkiewicz.

25
    Gra jest bardzo wyrównana, oba zespoły nie potrafią przejąć inicjatywy. Miśkiewicz i Pilarz mają jak do tej pory niewiele pracy.

23
    Bardzo dobry kontratak Wisły! Brożek popędził z piłką, odegrał to Stilica, który zdecydował się uderzać, ale ofiarnym wślizgiem zablokował Bośniaka Szeliga!

21
    Stjepanović zdecydował się na strzał z dystansu, ale jego próba została zablokowana przez obrońcę.

20
    Kompletnie niewidoczny w pierwszych 20 minutach tego meczu jest Semir Stilić, który miał kreować grę Białej Gwiazdy.

19
    Danielewicz pomagał sobie ręką, co dobrze zauważył arbiter prowadzący te zawody.

18
    Stjepanović dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, do strzału głową doszedł Głowacki, ale wyraźnie przestrzelił.

17
    Danielewicz powalił na murawę Chrapka, ale sędzia nie ukarał żółtą kartką pomocnika Cracovii. Od rzutu wolnego grę wznowi Wisła.

15
    Stjepanović wstrzelił piłkę z rzutu wolnego, ale dobrze poradzili sobie obrońcy Pasów.

14
    Straus ostro potraktował Chrapka! Gospodarze będą egzekwowali kolejny stały fragment gry.

12
    Głowacki świetnie zagrał do Stjepanovica, który odegrał do Brożka. Jednak napastnika Wisły zdołał zablokować Danielewicz.

11
    Stjepanović dośrodkował z narożnika boiska w pole karne, ale piłkę pewnie wychwytuje wychodzący z bramki Pilarz.

10
    Wisła ma bardzo duże problemy z wyjściem z własnej połowy boiska. Cracovia dobrze operuje futbolówką.

9
    Kontratak gości! Kuś popędził prawą stroną boiska i dośrodkował w pole karne, ale piłka nie znalazła adresata w polu karnym i grę od bramki wznowi Miśkiewicz.

7
    Bunoza faulował przy linii bocznej Boljevica i grę od rzutu wolnego wznowi Cracovia.

6
    Biała Gwiazda stara się wysokim pressingiem utrudniać rozgrywanie futbolówki gościom.

5
    Dużo problemów w rozgrywaniu piłki mają gospodarze, Cracovia z dużą łatwością konstruuje groźne ataki.

4
    Sarki zdecydował się na strzał z około 25 metrów, ale pewnie interweniuje Pilarz.

3
    Pierwszy raz zaiskrzyło na murawie! Danielewicz ostro starł się przy linii końcowej z Bunonzą.

2
    Boljević dośrodkował z narożnika boiska, ale dobrze poradzili sobie z tym zagraniem obrońcy Wisły.

1
    Dośrodkowanie Marciniaka w pole karne i Piotr Brożek wybija piłkę poza boisko – rzut rożny dla Pasów!

1

Oba zespoły pojawiają się już na murawie! Za chwilę początek wielkich Derbów Krakowa!

Wisła Kraków: Miśkiewicz – Burliga, Bunoza, Głowacki, Piotr Brożek – Sarki, Stjepanović, Chrapek, Štilić, Guerrier – Paweł Brożek.
    Rezerwowi: Bieszczad – Chávez, Dudka, Nalepa, Garguła, Burdenski, Szewczyk.

Cracovia: Pilarz – Nykiel, Dąbrowski, Kuś, Marciniak – Danielewicz, Szeliga, Štraus – Bernhardt, Ntibazonkiza, Boljević.
    Rezerwowi: Perdijić – Mikulić, Zejdler, Dudzic, Kapustka, Kita, Rakels..

Zapraszamy na relację live z tego spotkania w portalu lajfy.com!

Jesienne spotkanie, które rozegrane zostało na stadionie Cracovii, zakończyło się remisem 1:1. Wisła prowadziła w tym pojedynku po trafieniu Michała Chrapka, ale do wyrównania w drugiej połowie zdołał doprowadzić Dawid Nowak.

Do dyspozycji Franciszka Smudy będzie natomiast Dariusz Dudka, który niedawno podpisał kontrakt z klubem. Były reprezentant Polski ma rozpocząć spotkanie na ławce rezerwowych.

Zdecydowanie dłuższa lista nieobecnych jest w drużynie Cracovii. Ze względów zdrowotnych nie zagrają Dawid Nowak i Marcin Budziński, natomiast za kartki pauzować muszą Mateusz Żytko i Sebastian Steblecki.

W niedzielę obie drużyny nie będą mogły zagrać w najsilniejszych składach. W zespole Wisły na pewno zabraknie Marko Jovanovicia i Rafała Boguskiego, a pod dużym znakiem zapytania stoi występ Łukasza Garguły.

W bardzo ciekawie zapowiadającym się spotkaniu 23. kolejki T-mobile Ekstraklasy Wisła Kraków podejmie na własnym obiekcie Cracovię.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.
    Gole: 33. Głowacki, 39. Štilić, 87. Garguła – 76. Ntibazonkiza

Kartki:   53. Burliga (WIS), 85. Piotr Brożek (WIS) – 82. Dąbrowski (CRA)

Wisła Kraków: Miśkiewicz – Burliga, Bunoza, Głowacki, Piotr Brożek – Sarki (67. Dudka), Stjepanović (77. Garguła), Chrapek (89. Burdenski), Štilić, Guerrier – Paweł Brożek.
    Zmiany: Bieszczad – Chávez, Dudka, Nalepa, Garguła, Burdenski, Szewczyk.

Cracovia: Pilarz – Nykiel, Dąbrowski, Kuś, Marciniak – Danielewicz (65. Rakels), Szeliga (72. Dudzic), Štraus – Bernhardt (46. Kita), Ntibazonkiza, Boljević.
    Zmiany: Perdijić – Mikulić, Zejdler, Dudzic, Kapustka, Kita, Rakels.

Sędziowie: Szymon Marciniak (Płock).