Saławat – Niżny Nowogród 2:1 (po dogrywce) | Lev – Donieck 4:1 (koniec) | HC Slovan – Din. Mińsk 4:3 (1:0 po rz. karnych)
Lev Praha
4:1 (3:1, 1:0, 0:0)
HK Donnbass Donieck
Środa 26.02.2014, 19:00 • Tipsport Arena • Kontinental Hockey League

Dziękuje za uwagę i zapraszam ponownie na lajfy.com! (21:07:42)

Koniec! Lew Praga w pierwszym meczu po przerwie olimpijskiej pewnie pokonuje Donnbassa Donieck 4:1! Zwycięstwo to daje prażanom ponownie trzecie miejsce w Konferencji Zachodniej.

60:00

59:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry.

58:34
    Spokojna gra ze strony obydwu zespołów w końcówce spotkania.

57:19
    Thornberg huknął spod niebieskiej, ale efektem tego nie była bramka lecz złamany kij.

56:21
    Gospodarze szukają piątego trafienia, teraz bliski zdobycia bramki był Sekacz.

55:21
    Mocne uderzenie Oystricka spod niebieskiej, odbija krążek Laco.

54:24
    Praga rozgrywa gumę w tercji ataku.

53:34
    Guma po zagraniu jednego z zawodników Lwa uciekła na uwolnienie. Wznowienie pod bramką Vehanena.

52:20
    Tym razem lepiej zagrali goście w tej liczebnej przewadze, ale bramki także nie zobaczyliśmy. Gramy 5 na 5.

51:27
    Prażanie wybijają gumę daleko pod bramkę Laco.

50:20
    Gospodarze ponownie będą się bronić. Na ławce kar za uderzanie Meanpaa.

49:23
    Lew na lodzie w pełnym zestawienu. Donieck podczas tej przewagi bez celnego uderzenia na bramkę Vehanena.

48:21
    Pomimo gry w osłabieniu przy gumie utrzymują się zawodnicy Lwa.

47:23
    Kar ciąg dalszy. Ridderwall dwie minuty za spowodowanie upadku przeciwnika.

46:23
    Krążek poza obszarem lodowiska. Przerwa w grze.

45:29
    Z taką grą Donnbass nie ma co myśleć o odwróceniu losów spotkania. Lew gra już w piątkę.

44:03
    Jak na razie goście nie mogą wprowadzić krążka do tercji ataku.

43:29
    Wykluczenie dla zawodnika Lwa. Jaakola otrzymał karę mniejszą za niebezpieczną grę wysoko uniesionym kijem.

43:13
    Długo rozgrywali ten zamek gospodarze, mimo tego bramka nie padła. Donnbass w pełnym zestawieniu.

42:21
    Praga spokojnie rozgrywa zamek w tercji obronnej Doniecka.

41:13
    Lew w przewadze. Fedotenko na ławce kar za przeszkadzanie.

40:43
    Prażanie spokojnie rozgrywają gumę w tercji rywala...

40:01
    Pierwsze wznowienie trzeciej tercji dla Lwa.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się o 20:37.

Koniec drugiej tercji spotkania. Po 40. minutach gry prażanie prowadzają już z Donnbassem Donieck 4:1.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta gry drugiej tercji spotkania.

38:32
    Pierwsza od dłuższego czasu ofensywna akcja Donnbassu...

37:43
    Dobra interwencja Laco po mocnym uderzeniu Gragnaniego.

36:34
    Dłuższy okres bez przerwy w grze. Na lodzie jednak nie dzieje się nic ciekawego.

35:32
    Spokojna gra Lwa z krążkiem, prażanie ponownie zdominowali przebieg wydarzeń na lodzie.

34:21
    Czwarta bramka Lwa wyraźnie dobiła Donnbassa. Goście grają bez wiary.

33:55
    Ostre, ale także czyste wejście Wilsona na Nakladala.

32:37
    Gol dla HC Lev!
    Bramkę zdobył MARTIN THORNBERG.

GOOL! Bramka samobójcza gości! MARTIN THORNBERG strzelał spod bandy, guma odbiła się od łyżew jednego z ukraińskich defensorów i wylądowała w bramce Laco.

32:14
    Niecelne uderzenie Vrany na bramkę Laco spod bandy.

31:43
    Po raz kolejny świetna gra gospodarzy w osłabieniu. Gramy 5 na 5.

30:19
    Prażanie wyprowadzają gumę z tercji obronnej. Donieck musi tworzyć akcję od nowa.

29:43
    Kolejne wykluczenie dla Lwa. Dwie minuty kary dla Sekacza za uderzanie.

28:57
    Praga na lodzie już w pełnym zestawieniu.

28:07
    Pewna interwencja Vehanena po strzale Piganowicza.

27:43
    Jak na razie świetna destrukcyjna gra prażan w osłabieniu.

26:57
    Karę mniejszą za niebezpieczną grę wysoko uniesionym kijem otrzymał Kapanen.

26:33
    Rzepik mocno spod niebieskiej, broni parkanami Laco.

25:21
    Pierwsza od dłuższego czasu ofensywna akcja praskiego Lwa.

24:26
    Słaba gra przyjezdnych w przewadze. Lew już w pełnym zestawieniu.

23:12
    Prażanie wybijają gumę daleko pod bramką Laco.

22:26
    Matai otrzymał karę mniejszą za spowodowanie upadku przeciwnika. Donnbass w przewadze.

22:13
    Niedokładne zagranie jednego z praskich obrońców, guma ucieka na uwolnienie.

21:06
    Vrana ponownie bliski zdobycia bramki! Zawodnik Lwa jednak przestrzelił pomimo dobrej okazji.

20:45
    Donieck na pozycji spalonej. Wycofanie gry do tercji neutralnej.

20:01
    Pierwsze wznowienie drugiej tercji dla Donnbassu.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się o 19:49.

Koniec pierwszej tercji spotkania. Po 20. minutach gry Prażanie w pełni zasłużenie prowadzą z Donnbassem Donieck 3:1.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:32
    Donnbass wybija gumę na uwolnienie. Wznowienie pod bramką Laco.

19:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta gry pierwszej tercji spotkania.

18:20
    Bramkę zdobył PETR VRANA.

GOOOL! Kapitalna akcja praskiego Lwa! Obrona Doniecka kompletnie rozklepana! PETR VRANA ze stoickim spokojem pokonuje z najbliższej odległości leżącego już na lodzie Laco. Lew prowadzi 3:1.

17:04
    Bartulis nieczysto trafił w gumę, krążek przejmują gospodarze.

16:09
    Lew po raz kolejny na pozycji spalonej. Przerwa w grze.

15:32
    Goście po zdobyciu bramki prezentują znacznie lepszą grę. Tempo spotkania wzrasta.

14:53
    Donnbass na lodzie już w piątkę. Wybronili się goście.

13:17
    Gol dla Donnbassu!
    Bramkę zdobył BARTIS BARTULIS.

GOL! Tak Lew nie może grać w przewadze. Kontra gości zakończona mocnym uderzeniem BARTISA BARTULISA i mamy bramkę kontaktową ukraińskiej drużyny.

13:14
    Gospodarze na pozycji spalonej. Wycofanie gry do tercji neutralnej.

12:53
    Teraz Lew otrzyma swoją szansę podczas gry w przewadze. Dwie minuty dla Fedotenki.

12:48

12:03

11:12

10:48
    Pierwsze wykluczenie w tym spotkaniu. Karę mniejszą za zahaczanie otrzymał Meanpaa. Donieck w przewadze.

9:28
    Zacięta walka o gumę pod bandą przy bramce Vehanena.

8:21
    Goście nie mogą poradzić sobie ze spokojnym rozegraniem gumy.

7:21
    Lew cały czas w posiadaniu gumy. Praga całkowicie zdominowała wydarzenia na lodzie.

6:14
    Guma po zagraniu jednego z praskich zawodników poza obszarem gry. Przerwa na czyszczenie lodu.

5:01
    W bramce Doniecka pojawia się Laco. Leighton kończy występ.

5:00
    Bramkę zdobył TOPI JAAKOLA.

GOOOL! Prażanie już na dwubramkowym prowadzeniu! TOPI JAAKOLA uderzeniem spod niebieskiej pokonuje zasłoniętego Leightona!

4:21
    Praga spokojnie rozgrywa gumę w okolicach neutralnej części lodowiska.

3:12
    Kontra gospodarzy zakończona niecelnym uderzeniem Ullstroma spod bandy. Guma poza obszarem gry.

2:03
    Niecelne uderzenie Kiiskinena spod niebieskiej na bramkę Vehanena.

1:23
    Lew ponownie w ofensywie. Jak na razie fatalny początek Donnbassa.

0:26
    Bramkę zdobył JUSTIN AZEVEDO.

GOOOL! Mocnym akcentem zaczynają prażanie to spotkanie! Nowotny podał na środek do JUSTINA AZEVEDO, który strzałem z bliskiej odległości pokonał Leightona. 1:0 dla Lwa!

0:01
    Pierwsze wznowienie spotkania dla prażan.

00:01

Zawodnicy na lodzie.

HC Lev Praga: Vehanen – Szewc, Mäenpää, Oystrick, Gragnani, Jaakola, O'Byrne, Mikusz, Nakladal – Azevedo, Nowotny, Ullström – Sekacz, Vrána, Thörnberg – Zackrisson, Kapanen, Rzepik – Ridderwall, Cingel, Matai.

HK Donnbass Donieck: Leighton – Kolarz, Piganowicz, Podhradsky, Wilson, Bartulis, Razin, Silnicki – Dadonow, Nedorost, Jakucenia – Kagarlicki, Robitaille, Kaszpar – Kiiskinen, Warłamow, Zacharow..

Na relację ze spotkania zapraszamy na lajfy.com!

Ciężko wskazać jednoznacznego faworyta tego spotkania, większe szanse jednak można upatrywać w praskim Lwie, który będzie miał przewagę własnej publiki.

Spotkanie zapowiada się niezwykle ciekawie bowiem oba zespoły walczą o trzecią lokatę w Konferencji Zachodniej. Zarówno Lew jak i Donnbass po 50 rozegranych meczach mają na swoim koncie równo 90 punktów.

Hokeiści z Pragi we środowy wieczór rozpoczną swój pierwszy mecz ostatniej w sezonie regularnym domowej rundy spotkań. Prażanie zagrają z konferencyjnym rywalem z Doniecka.

Kontynentalna Liga Hokejowa wraca do gry po przerwie olimpijskiej. Każdej drużynie do rozegrania pozostała zaledwie jedna runda spotkań składająca się z czterech meczy.

Kontynentalna Liga Hokejowa, spotkanie pomiędzy Lwem Praga a Donnbassem Donieck.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Dawid Szewczyk

Składy i statystyki: 1. Azevedo (Nowotny), 5. Jaakola (Zackrisson), 19. Vrana (Sekacz, Thornberg), 33. Thornberg – 14. Bartulis (Nedorost)

Lev Praha: Vehanen – Szewc, Mäenpää, Oystrick, Gragnani, Jaakola, O'Byrne, Mikusz, Nakladal – Azevedo, Nowotny, Ullström – Sekacz, Vrána, Thörnberg – Zackrisson, Kapanen, Rzepik – Ridderwall, Cingel, Matai.
    HK Donnbass Donieck: Leighton (od 5:00 Laco) – Kolarz, Piganowicz, Podhradsky, Wilson, Bartulis, Razin, Silnicki – Dadonow, Nedorost, Jakucenia – Kagarlicki, Robitaille, Kaszpar – Kiiskinen, Warłamow, Zacharow – Fedotenko.

Sędziowie: Bułanow, Odins – Streltsow, Tarasow