Saławat – Niżny Nowogród 2:1 (po dogrywce) | Lev – Donieck 4:1 (koniec) | HC Slovan – Din. Mińsk 4:3 (1:0 po rz. karnych)
koniec po dogrywce
Saławat Jułajew Ufa
2:1 (0:1, 1:0, 0:0)
Torpedo Niżny Nowogród
Środa 26.02.2014, 14:00Kontinental Hockey League

Dziękuje za uwagę i zapraszam na kolejne sportowe emocje na portalu lajfy.com!,/b (16:19:57)

Tytuł MVP wędruje mimo wszystko do Iwana Kasutina, który dziś był niezwykle ważnym ogniwem swojej drużyny

Po zaciętym pojedynku i pięknej akcji w dogrywce górą jednak gospodarze! Po tym meczu obie ekipy mają na swoim koncie identyczną liczbę punktów!

Koniec meczu

61:20
    Gol dla Saławat!
    Uśpieni nieco przyjezdni dali się skontrować. Świetne podanie do DMITRIJA MAKAROWA i ten pewnym uderzeniem pokonuje bramkarza!

59:45
    Nikomu się już nie śpieszy, a więc będzie dogrywka!

56:05
    Krążek wylądował w bramce Torpedo, jednak sędziowie po konsultacjach nie uznali gola!

53:10
    Była pozycja do dobrego strzału, ale świetnie wyczuł intencję strzelca Wasilewskij!

52:50
    Idzie akcja za akcją, ale uderzeń to w ostatnim czasie mamy jak na lekarstwo

51:45
    Przechwytuje strzał Immonena golkiper z Ufy

50:00
    Dziesięć minut do końca regulaminowego czasu gry, ale czy do końca meczu?

45:55
    Makarow dostał gumę na dobrej pozycji i w ostatniej chwili przyblokował jego strzał defensor Torpedo!

44:30
    W końcu dobrze rozegrany krążek, sam przed golkiperem był Zinowjew, ale został skutecznie zablokowany przez Kasutina!

44:25
    Torpedo w pełni sił

43:45
    Kolejny raz grają w przewadze miejscowi i ponownie nic nie potrafią wymyślić w ofensywie

Statystyka strzałów: 22:18

Pierwsze minuty drugiej tercji zostały zdominowane przez Saławat i to przyniosło im upragnione trafienie. Po tym golu jednak gra się ponownie wyrównała, tak jak to było na początku spotkania. Emocji nie powinno zabraknąć, zostańcie z nami!

38:10
    Gospodarze już też, niewiele w tym czasie działo się na lodowisku, mimo że miejsca było więcej

34:25
    Ogromne zamieszanie pod bramką Torpedo, na ich szczęście nie ma gola, choć było blisko!

31:05
    Kapitalnie w bramce Kasutin, obroniony strzał z najbliższej odległości!

26:25

ANTTI PIHLSTROM wygrał walkę o krążek na prawej flance, przedarł się pod bramkę rywala, w dobrym stylu oszukał golkipera i wyrównał stan meczu!

25:55
    Ponownie strzelał Zaborsky, nadal bez skutku

24:50
    Kolejna pewna interwencja Kasutina

23:30
    Defensywa Torpedo cały czas na posterunku, choć robi się coraz groźniej pod ich bramką

22:45
    Zamknięci przez dłuższy czas byli w swojej tercji przyjezdni, w końcu udało sie wybić gumę

21:25
    A teraz mrozi gumę Kasutin

21:00
    Od razu do ofensywy ruszyli miejscowi. Strzały Makarowa i Zaborsky'ego jednak obronione

20:01
    Druga tercja rozpoczęta

Statystyka strzałów: 9:5

Po dwudziestu minutach na minimalnym prowadzeniu są goście, ale mecz jest bardzo wyrównany i wszystko może się jeszcze w nim wydarzyć. Serdecznie zapraszam po przerwie!

20:00
    Pierwsza tercja skończona

19:45
    Świetnie ustawieni defensorzy Torpedo zapobiegli groźnie wyglądającemu kontratakowi

16:50
    Zażarta walka o krążek za bramką Kasutina, próba wycofania do nadjeżdżającego gracza z Ufy nieudana

15:45
    Guma w posiadaniu przyjezdnych, teraz oni próbują spokojnie rozegrać akcję

14:55
    Goście z powrotem w komplecie

14:45
    Zamknięte teraz Torpedo pod własną bramką, blokowane kolejne strzały przez obrońców

13:50
    Świetnie po raz kolejny Kasutin! Sam przed nim był Zaborsky, ale jego uderzenie zostało zablokowane parkanami!

12:55
    Za zbyt wysokie zagranie kijem do boksu na dwie minuty powędrował Konkow

11:30
    Sytuacja na lodowisku się nieco uspokoiła, od dłuższej chwili nie mieliśmy strzału na bramkę

10:00
    Połowa pierwszej tercji już za nami

9:20
    Przyjezdni już w komplecie, tuz przed końcem kary świetną interwencją popisał się Kasutin

8:20
    Dobra defensywa Torpedo póki co, krążek wybijany na połowę przeciwnika

7:20
    Kara zespołowa dla gości, zbyt dużo jednocześnie hokeistów znajdowało się na lodowisku

2:30
    Wyraźnie zaskoczeni są gospodarze takim obrotem sprawy, w ataku ponownie przyjezdni

1:55
    Gol dla Torpedo!

Kapitalna indywidualna akcja DENISA PARSZINA, ominięci trzej defensorzy i na koniec pewnie pokonany golkiper!

1:35
    Pihlstrom wędruje na ławkę kar

1:20
    Od początku do ofensywy ruszyli miejscowi hokeiści, dużo roboty ma obrona Torpedo

0:50
    Dobrą interwencją popisuje się Kasutin

0:01
    Mecz się właśnie rozpoczął

Pojedynek ten zapowiada się bardzo ciekawie. Zapraszam na niego na godzinę 14:00 na portal lajfy.com!

Torpedo także doznało porażki tuż przed przerwą na Olimpiadę. W meczu u siebie rywalizowali z łotewskim Dinamo Ryga i po bezbramkowych trzech tercjach i dogrywce przegrali konkurs rzutów karnych

Saławat w swoim ostatnim starciu przed igrzyskami olimpijskimi grał mecz wyjazdowy z Metallurgiem Nowokuźnieck i przegrał to spotkanie 1:3. Honorową bramkę dla nich zdobył Dmitrij Makarow

Przyjezdni są sąsiadami z tabeli ekipy z Ufy. W tej samej konferencji są na czwartej lokacie z jednym punktem więcej od swoich dzisiejszych rywali!

Gospodarze tego meczu plasują się na piątym miejscu konferencji wschodniej. Z pięćdziesięciu pojedynków wygrali dwadzieścia osiem z czego pięć po dogrywce

Zapraszam na Kontynentalną Ligę Hokejową. Saławat Jułajew Ufa podejmie Torpedo Niżny Nowogród

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00.

Jarosław Kowalski

Składy i statystyki: 27. Pihlstrom (Sopel, Zinowjew), 62. Makarow (Hartikainen) – 2. Parszin (Hietanen, Kasutin)

Saławat Jułajew Ufa: Wasilewskij (Wołkow) – Wisnewskij, Sopel, Kulda, Babcuk, Zubarew, Kolcow, Isangulow, Gurkin, Chłystow, Zinowjew, Zaborsky, Hartikainen, Makarow, Filatow, Pihlstrom, Kajgorodow, Mirnow, Stepanow, Głuchow, Slepysew
    Torpedo Niżny Nowogród: Kasutin (Gelasvili) – Bernackij, Hietanen, Chomickij, Walentenko, Grigorjew, Denisow, Osipow, Wolski, Salminen, Immonen, Galuzin, Skackow, Krasnoslobodcew, Kolanos, Sentjurin, Parszin, Twerdochlebow, Konkow, Potapow, Badjukow

Sędziowie: Tsyplakow, Szczenjow – Michel, Szichanow