Rubin – Real Betis 0:2 (koniec) | Napoli – Swansea 3:1 (koniec) | Sevilla – Maribor 2:1 (koniec)
Szachtar – Vik. Pilzno 1:2 (koniec) | Łudogorec – Lazio 3:3 (koniec) | FC Salzburg – Ajax 3:1 (koniec)
Basel – Maccabi T.A. 3:0 (koniec) | Eintracht – Porto 3:3 (koniec) | Genk – Anży 0:2 (koniec)
Tottenham – Dnipro 3:1 (koniec) | Trabzonspor – Juventus 0:2 (koniec) | Lyon – Czernomorec 1:0 (koniec)
Fiorentina – Esbjerg 1:1 (koniec) | Valencia – Dynamo Kij. 0:0 (koniec) | Benfica – PAOK 3:0 (koniec)
Alkmaar – Slovan 1:1 (koniec)
FC Basel
3:0 (1:0)
Maccabi Tel Awiw
Czwartek 27.02.2014, 19:00 • St. Jakob-Park, Basel • Liga Europy UEFA

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Zapraszam na spotkanie 1/16 finału Ligi Europy, w którym swoje siły zmierzy FC Basel z Maccabi Tel Awiw. Początek spotkania już o godzinie 19:00.

Pierwsze spotkanie, które odbywało się w Stolicy Izraelu, W Tel Awiw zakończyło się bezbramkowym remisem, co daje dodatkowego smaczka do tego spotkania,które nie jest jeszcze rozstrzygnięte.

C Basel z kolei do ostatniej chwili biło się o awans do 1/8 Ligi Mistrzów! W decydującym meczu musieli jednak uznać wyższość Schalke. Ale trzecia pozycja dała im awans do 1/16 Ligi Europy.

Maccabi awansowało do 1/16 finału zajmując drugie miejsce w grupie F. Goście zdobyli jedenaście punktow w sześciu meczach.

Wszyscy są bardzo ciekaw rozstrzygnięcia tego spotkania, ale faworytem wydaje się FC Basel, które przed własna publicznością spisuje się bardzo dobrze.

FC Basel: Sommer – Ajeti, Suchy, Sauro – P. Degen, Serey Die, Safari – Elneny, Frei, Stocker – Streller.

Maccabi TA: Pablo – Mareval, Ben Harush, Ziv, Tibi – Alberman, Radi, Yeini, Zahavi – Itzhaki, Prica.

Poniżej przedstawiamy dla Państwa wyjściowe jedenastki obu zespołów.

Niestety na St. Jakob-Park ogromne pustki. Zapełniona jest jedynie trybuna z najzagorzalszymi kibicami, którzy będą wspierać swoją drużynę.

Nie zabrakło również kibiców Maccabi. Jest ich około dwustu.

A teraz hymn Ligi Europy i za moment zaczynamy!

Kapitalna oprawa kibiców FC Basel. Duża sektorówka przedstawiająca zawodników gospodarzy!

1

1
    Pierwsza połowa rozpoczęta przez gospodarzy! Od razu długie zagranie w kierunku Serey'a, ale pomocnik gospodarzy nie opanował futbolówki.

2
    Za mocno teraz Tibi zagrywał do napastnika gości, który nie zdołał dobiec do futbolówki i uprzedził go w tym Ajeti.

4
    Na murawie mamy już pierwszego poszkodowanego. Aktualnie leży na niej Degen, który ucierpiał w starciu z zawodnikiem rywali.

5
    Wygląda na to, że jest już wszystko w porządku i obrońca FC Basel powinien pojawić się na murawie.

5
    Kolejny zawodnik FC Basel leży na murawie. Tym raze Stocker, który był ostro faulowany przez Tibiego.

7
    Ostra walka w środku pola, ale arbiter pozwala na taką grę.

8
    Zagranie wzdłuż pola karnego do Stockera, ale napastnik FC Basel został zablokowany i futbolówka wyleciała na rzut z autu.

11
    Uderzenie z jedenastego metra Strellera, ale w ostatnim momencie ofiarnie futbolówkę zablokował Ziv.

12
    Kibice gospodarzy co raz głośniej dopingują swoich zawodników i zagrzewają do walki!

13
    Rozciągnięcie akcji do Safariego, ale pomocnik FC Basel dośrodkował wprost w ręce golkipera Maccabi, Pablo.

15
    Rzut wolny dla gości, około czterdziestu metrów do bramki Sommera, więc raczej będziemy spodziewać się dośrodkowania.

17
    Odważne uderzenie Serey'a Die. Pomocnik uderzył z trzydziestego piątego metra, a futbolówka powędrowała tuż nad poprzeczką.

19
    Gol dla Basel!

VALENTIN STOCKER!!!

Znakomite dośrodkowanie z lewej strony w wykonaniu Frei'a, w polu karnym obrońcę wyprzedził VALENTIN STOCKER, który mocnym uderzeniem głową wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie!

20
    Żółtą kartką upomniany został zawodnik FC Basel, Serey Die.

21
    Korner dla Maccabi Tel Awiw.

23
    Obrońcy FC Basel spokojnie rozgrywają futbolówkę między sobą.

27
    Strasznie wolne jest teraz tempo rozgrywania tego spotkania.

30
    Piłkarze FC Basel od dłuższego czasu wymieniają podania między sobą. Ich rywale mają ogromne problemy z jej przejęciem.

32
    Uderzenie z dystansu Stockera, problemy przy obronieniu tego strzału miał Pablo, który musiał łapać futbolówkę na raty.

35
    Sfaulowany w środku pola był Degen i od rzutu wolnego rozpocznie FC Basel.

38
    Teraz strzelec bramki dla FC Basel, Stocker został złapany na pozycji spalonej.

41
    Za moment koniec pierwszej połowy i na razie nie zapowiada się, żeby pod koniec tej części gry było więcej emocji..

43
    Teraz Stocker dostał dobre podanie od Strellera, ale pomocnik FC Basel uderzył obok słupka bramki Pablo.

44
    Zmiana w drużynie Maccabi. Za Altmana na murawie pojawił się Mitrović.

45

Koniec pierwszej połowy! Po 45. minutach FC Basel prowadzi z Maccabi Tel Awiw 1:0 po bramce z 19. minuty Stockera.

46

46
    Druga połowa rozpoczęta przez zawodników Maccabi.

48
    Na pozycji spalonej złapany został Stocker.

49
    Ale teraz pomylił się Degen, który zagrał za plecy wychodzącego na pozycję Strellera i napastnik gospodarzy nie był wstanie zabrać się z futbolówką.

50
    Kolejne zagranie w pole karne Maccabi, ale tym razem Safariego uprzedził dobrze interweniujący Harush.

54
    Wieje nudą na St. Jakob-Park. Od dwóch minut obrońcy Maccabi rozgrywają futbolówkę między sobą..

57
    Rzut wolny dla FC Basel. Będzie to dobra okazja do bezpośredniego uderzenia. Tylko dwadzieścia metrów do bramki Pablo.

57
    Potężne uderzenie Safariego, ale futbolówka przeleciała minimalnie obok lewego słupka bramki strzeżonej przez Pablo.

58
    Jak to nie wpadło?!
    Itzhazaki dopadł do futbolówki źle wybitej przez Sommera i bez zastanowienia huknął na bramkę golkipera FC Basel, ale zawodnik grający z numerem jeden naprawił swój błąd i kapitalnie obronił piłkę strzeloną przez Ithazakiego.

60
    Kolejna zmiana w drużynie Maccabi. Za Radiego na murawie melduje się Mikha.

61

MARCO STRELLER!!

Kapitalnie z lewej strony dośrodkował Serey Die. MARCO STRELLER uwolnił się spod opieki obrońcy i mocnym uderzeniem głowa podwyższył prowadzenie swojego zespołu!

64
    Ostatnia zmiana w drużynie Maccabi. W miejsce Marevala na murawie pojawił się Ben Haim.

69
    FC Basel spokojnie kontroluje przebieg spotkania.

70

Dośrodkowanie z prawej strony, w zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Stocker, który zgrał futbolówkę do Freia, a ten natychmiast podał do MARCO STRELLER, który nie miał problemu z pokonaniem Pablo i drugi raz wpisał się na listę strzelców.

73
    Zmiana w drużynie FC Basel. Za Stockera na murawie melduje się Xhaka .

77
    Na pozycji spalonej złapany został zawodnik FC Basel, Degan.

78
    Druga zmiana w drużynie FC Basel. Za Strellera na murawie melduje się Sio.

80
    Korner dla FC Basel.

81
    Ostatnia zmiana w drużynie FC Basel. Za Fabiana Freia na murawie melduje się Delgado.

84
    Delgado został złapany na pozycji spalonej.

85
    Sio został faulowany w środku pola i od rzutu wolnego rozpocznie FC Basel.

88
    Sio złapany na pozycji spalonej. Napastnik za szybko wybiegł do podanie z głębi pola autorstwa Xhaki.

90
    Trzy minuty zostały doliczone do regulaminowego czasy gry.

Koniec spotkania! Po dziewięćdziesięciu minutach FC Basel gromi Maccabi Tel Awiw 3:0! Dwa razy na listę strzelców wpisał się Streller, a jedno trafienie dołożył Stocker! (20:51:28)