SPR Olkusz – Piotrcovia 25:28 (koniec) | EKS Start – Młyny Stoisław 32:28 (koniec) | MKS Perła – KPR Ruch 36:27 (koniec)
KPR J.G. – SPR Pogoń 30:35 (koniec) | Olimpia-Beskid – Arka 21:29 (koniec)
MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz
21:29 (11:14)
Arka Gdynia (K)
Sobota 08.03.2014, 20:30 • Hala MOSiR, Nowy Sącz • PGNiG Superliga kobiet

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

W sobotni wieczór zapraszamy na emocje związane z piłką ręczną w kobiecym wydaniu. Do Nowego Sącza przyjadą zawodniczki Vistalu Gdynia.

Spotkanie na południu Polski zapowiada się najciekawiej spośród całej 21. kolejki Superligi kobiet. Gdynianki są trzecie, ale mają za sobą męczącą podróż przez całą Polskę do siódmego zespołu MKS Olimpii.

Choć rywal jest niżej notowany, dla gdynianek nie ma meczów, które można by potraktować ulgowo. Drużyna wciąż ma ambicje walczyć o czołowe miejsca w lidze, a więc obowiązkowo musi wygrywać spotkania z ekipami z niższych miejsc.

W ostatnim meczu zawodniczki z Nowego Sącza zremisowały po 29 z Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Najlepszą zawodniczką tamtego spotkania była Katarina Dubajova, autorka 9 trafień.

Gdynianki w poprzedniej kolejce pauzowały. Mają za to lepsze wspomnienia z pierwszego starcia obu zespołów. W Gdyni Vistal pokonał Olimpię 24:19.

Najwięcej bramek rzucały wtedy Iwona Niedźwiedź i Patrycja Kulwńska dla Vistalu (po 6) oraz Anna Maślanka dla drużyny ze Śląska – 7 goli.

Już za kilka minut rozpocznie się spotkanie. Mecz powinien być wyrównany, z nieznacznym wskazaniem na drużynę Vistalu Gdynia.

Trwa prezentacja drużyn, na hali w Nowym Sączu frekwencja dopisała. Oby poziom kibiców trzymały zawodniczki, które mamy nadzieję powalczą jak równy z równym.

Zawodniczki dostały po tulipanie z okazji Dnia Kobiet, w tym miejscu wszystkim Paniom, które obserwują relację życzę wszystkiego najlepszego.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

1
    Zych otwiera wynik meczu, rzuciła przez obronę Olimpii. (0:1) (0:1)

2
    Figiel świetnie przedarła się przez obronę. (1:1) (1:1)

2
    Szybki atak, Dubajova pewnie w swoim stylu mocno rzuciła obok bramkarki. (2:1) (2:1)

3
    Vistal pewnie odpowiada. (2:2) (2:2)

3
    Niedźwiedź wykorzystała kontratak, wyszła na czystą pozycję i pewnie wykończyła akcję w sytuacji sam na sam. (2:3) (2:3)

3
    Nieprzygotowany rzut Figiel, broni bramkarka Vistalu. (2:3) (2:3)

4
    Dobry rzut z drugiej linii, lepiej powinna zachować się bramkarka gospodarzy. (2:4) (2:4)

5
    Zmarnowany kontratak Vistalu, Janiszewska jednak zgubiła piłkę. (2:4) (2:4)

5
    Żółtą kartkę otrzymała Aleksandra Zych (Vistal Gdynia). (2:4)

6
    Patrycja Kulwińska świetnie przechwyciła piłkę i znalazła się w sytuacji sam na sam z bramkarką, którą pewnie wykończyła. (2:5) (2:5)

7
    Fatalnie ustawiona była Olimpia, żadna zawodniczka gospodarzy nie znalazła się w obronie, po czym Vistal pewnie wykończył akcję. (2:6) (2:6)

8
    Zych wykorzystuje kolejną kontrę, prawdziwy pogrom na początku tego spotkaniu w wykonaniu Vistalu Gdynia. (2:7) (2:7)

8
    Czas dla MKS Olimpii-Beskid Nowy Sącz. (2:7) (2:7)

8
    Kara dwóch minut dla Aleksandry Zych. (2:7) (2:7)

9
    Żółtą kartkę otrzymał Niedźwiedź (Vistal Gdynia). (2:7)

9
    Sach świetnie w bramce, Kulwińska zatrzymana. (2:7) (2:7)

10
    Joanna Gadzina zdobywa bramkę, może odblokuje się Beskid. (3:7) (3:7)

10
    Z drugiej linii Vistal, zbyt łatwo tracą bramki gospodynie. (3:8) (3:8)

11
    Strzałem spod ręki rzuciła Dubajova. (4:8) (4:8)

11
    Iwona Niedźwiedź w słupek. (4:8) (4:8)

11
    Żółtą kartkę otrzymała Figiel (MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz). (4:8)

12
    Błąd kroków w kontrataku Katarzyny Janiszewskiej. (4:8) (4:8)

13
    Indywidualna akcja Karoliny Olszowej zakończona celnym rzutem. (5:8) (5:8)

14
    Sach po raz kolejny bardzo dobrze w bramce. (5:8) (5:8)

14
    Czas dla drużyny Vistalu Gdynia. (5:8) (5:8)

15
    Żółtą kartkę otrzymał Masna (MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz). (5:8)

15
    Patrycja Kulwińska urwała się do środka strefy i skończyła atak. (5:9) (5:9)

16
    Po raz kolejny skutecznie Patrycja Kulwińska. (5:10) (5:10)

17
    Długo rozgrywały gospodynie, piłka trafiła do Olszowej, a ta dobrym strzałem rzuciła celnie do bramki. (6:10) (6:10)

18
    Rzut Małgorzaty Rączki na pełnej szybkości. (7:10) (7:10)

19
    Iwona Niedźwiedź chciała zagrać crossowym podaniem, pomyliła się i rzuciła w trybuny. (7:10) (7:10)

19
    Rzut z podłoża Dubajowej, już tylko dwa punkty straty gospodyń. (8:10) (8:10)

20
    Khouildi z dystansu w słupek. (8:10) (8:10)

21
    Dubajova rzuciła nieskutecznie. (8:10) (8:10)

22
    Iwona Niedźwiedź zatrzymana przez Sach. (8:10) (8:10)

23
    Rzut karny dla Vistalu Gdynia. (8:10) (8:10)

23
    Gapska wykorzystuje rzut karny. (8:11) (8:11)

23
    Olszowa miała dużo miejsca i pewnie to wykorzystała. (9:11) (9:11)

24
    Długo rozgrywają gospodynie. (9:11) (9:11)

25
    Szybka akcja Vistalu, Patrycja Kulwińska wykorzystała szansę. (9:12) (9:12)

25
    Dubajova pewnie odpowiada. (10:12) (10:12)

26
    Atak budował Vistal, wszystko zakończyło się niecelnym rzutem. (10:12) (10:12)

27
    Janiszewska dostaje karę dwóch minut za faul na Gadzinie. (10:12) (10:12)

27
    Pewny rzut Maślanki z rzutu karnego, już tylko punkt dzieli obie drużyny. (11:12) (11:12)

28
    Magdalena Pawłowska ładnie rzuciła pod poprzeczkę bramki Sach. (11:13) (11:13)

29
    Gadzina świetnie przejęła piłkę, atak Vistalu Gdynia zmarnowany. (11:13) (11:13)

29
    Fatalnie myli się zawodniczka Olimpii w ataku. (11:13) (11:13)

30
    Błąd kroków Pawłowskiej. (11:13) (11:13)

30
    Pawłowska w szybkim kontrataku i Vistal skończy z trzema bramkami przewagi. (11:14) (11:14)

30
    Pierwsza połowa skończona. (11:14)

Wyrównana pierwsza połowa meczu, wynik pozostaje otwarty. Po fatalnym początku Beskidu, kiedy to przegrywał 2:7 wszystko wróciło do normy i gospodynie na przerwę zeszły tylko z trzema bramkami straty. Zapraszam za kilka minut na drugą połowę meczu.

Przerwa dobiega końca, druga połowa zapowiada się niezwykle ciekawie.

31
    Druga połowa rozpoczęta. (11:14)

31
    Płachta trafiła Maślankę w głowę, na szczęście nic się nie stało. (11:14) (11:14)

32
    Rzutem po bloku piłka trafiła do bramki, dobra próba Iwony Niedźwiedź. (11:15) (11:15)

33
    Dwie minuty kary dla Katarzyny Janiszewskiej. (11:15) (11:15)

33
    Dubajova obok bramki. (11:15) (11:15)

34
    Iwona Niedźwiedź po raz kolejny pokonuje Wawrzynkowską. (11:16) (11:16)

34
    Olszowa skuteczna w dynamicznym ataku. (12:16) (12:16)

35
    Masna popełnia błąd kroków. (12:16) (12:16)

36
    Khouildi po koźle obok Wawrzynkowskiej. (12:17) (12:17)

37
    Dubajova mineła Kozłowską i pewnie rzuciła. (13:17) (13:17)

37
    Masna otrzymuje karę dwóch minut. Skrzydłowa Olimpii-Beskid faulowała Kulwińską. (13:17) (13:17)

38
    Płachta rzucała, skutecznie przeszkadzała Patrycja Kulwińska. (13:17) (13:17)

39
    Karolina Płachta zderzyła się z Aleksandrą Zych. Płachta ma prawdopodobnie rozcięty łuk brwiowy. (13:17) (13:17)

39
    Karolina Płachta jest opatrywana, schodzi z boiska w asyście pomocy medycznej. (13:17) (13:17)

39
    Kalska w kontrataku, pewnie wykończony. (13:18) (13:18)

40
    Kalska z ostrego kąta, trudna pozycja jednak znakomite wykończenie. (13:19) (13:19)

41
    Niedźwiedź świetnie z dystansu. (13:20) (13:20)

41
    Przerwa dla Olimpii-Beskid Nowy Sącz. (13:20) (13:20)

42
    Dubajova rzuca swoją szóstą bramkę w tym meczu. (14:20) (14:20)

42
    Świetna długa piłka do Rączki, a ta bez problemu wykorzystuje sytuację sam na sam z bramkarką Vistalu Gdynia. (15:20) (15:20)

43
    Czas dla Vistalu Gdynia. (15:20) (15:20)

44
    Świetne podanie Aleksandry Sach do Joanny Gadziny przez całe boisko i bramka. (16:20) (16:20)

44
    Karolina Kalska otrzymuje karę dwóch minut. (16:20) (16:20)

45
    Joanna Gadzina nie trafia po rzucie ze skrzydła. (16:20) (16:20)

45
    Maślanka indywidualnie, zaprzepaszczony atak. (16:20) (16:20)

46
    Aleksandra Zych niecelnie, piłka po koźle przeleciała ponad bramką Sach. (16:20) (16:20)

47
    Aleksandra Sach perfekcyjnie broni w sytuacji sam na sam z Karoliną Kalską! (16:20) (16:20)

47
    Dubajova trafia i już tylko trzy bramki straty. (17:20) (17:20)

48
    Maślanka trafia z kontry, trafiła dopiero dobijając rzut koleżanki z drużyny. (18:20) (18:20)

48
    Czas dla Vistalu Gdynia. (18:20) (18:20)

48
    Tym razem rzut koleżanki dobiła Kalska. (18:21) (18:21)

49
    Aleksandra Sach broni strzał Matyki. (18:21) (18:21)

50
    Karolina Olszowa i już tylko dwie bramki straty. (19:21) (19:21)

51
    Patrycja Kulwińska w skutecznym rzucie z koła. (19:22) (19:22)

53
    Dubajova nie trafia, strzał po koźle nieskuteczny. (19:22) (19:22)

53
    Patrycja Kulwińska podwyższa wynik po szybkiej akcji. (19:23) (19:23)

54
    Patrycja Kulwińska miała dużo miejsca i pewnie rzuciła w bramkę Aleksandry Sach. (19:24) (19:24)

54
    Kalska w szybkiej kontrze, Vistal Gdynia odskoczył już znacznie. (19:25) (19:25)

55
    Bramka z kontry, na listę strzelców wpisała się Janiszewska. (19:26) (19:26)

56
    Katarzyna Janiszewska dostała podanie od Patrycji Kulwińskiej i w sytuacji sam na sam z Aleksandrą Sach pokonuje bramkarkę Olimpii-Beskid Nowy Sącz. (19:27) (19:27)

56
    Czas dla gospodyń. (19:27) (19:27)

57
    Karolina Olszowa trafia po rzucie z dystansu. (20:27) (20:27)

57
    Pawłowska zatrzymana na lewym skrzydle. (20:27) (20:27)

57
    Pierwsze trafienie Pauliny Masnej w tym meczu. (21:27) (21:27)

58
    Faulowana Kulwińska, przewinienie na koncie Dubajovej. (21:27) (21:27)

58
    Rzut karny broni Aleksandra Sach! (21:27) (21:27)

59
    Faulowana Białek, kolejny rzut karny dla Vistalu Gdynia. (21:27) (21:27)

59
    Kolejny raz rzut karny broni Aleksandra Sach! (21:27) (21:27)

59
    Vistal skutecznie wykończył akcję, już siedem bramek przewagi. (21:28) (21:28)

60
    Janiszewska nie trafia, skutecznie przeszkadzała Gadzina. (21:28) (21:28)

60
    Dubajova zatrzymana. (21:28) (21:28)

60
    Khouildi rzuca ostatnią bramkę w tym meczu. (21:29) (21:29)

60
    Koniec meczu. (21:29)

Vistal Gdynia pewnie wygrywa mecz z Olimpią-Beskid Nowy Sącz. Bardzo ciekawe spotkanie, dużo ładnych akcji i walka do końca. Na pewno obie drużyny zasługują na miejsce w najlepszej ósemce ligi.

Dziękuję wszystkim, którzy obserwowali relację. Zapraszam na inne wydarzenia sportowe, które znaleźć można w serwisie lajfy.com. (22:09:05)

Paweł Świtoń

MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz: Sach, Szczurek, Wawrzynkowska – Gadzina, Figiel, Leśniak, Masna, Maślanka, Moskal, Dubajova, Olszowa, Płachta, Rączka, Szczecina
    Arka Gdynia (K): Kowalska, Gapska, Galewska – Kulwińska, Białek, Kalska, Janiszewska, Pawłowska, Balsam, Andrzejewska, Kozłowska, Matyka, Niedźwiedź, Galińska, Khouildi, Zych, Kłusewicz