Schalke 04 – Hoffenheim 4:0 (koniec) | Borussia M. – Augsburg 1:2 (koniec) | Stuttgart – Braunschweig 2:2 (koniec)
Hannover – Bayer 1:1 (koniec) | Wolfsburg – Bayern 1:6 (koniec) | Hamburg – Eintracht 1:1 (koniec)
1. FC Nurnberg – Werder 0:2 (koniec)
Hamburger SV
1:1 (0:1)
Eintracht Frankfurt
Sobota 08.03.2014, 15:30 • Imtech Arena, Hamburg • Niemiecka Bundesliga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Zagrożony spadkiem zespół Hamburgera SV podejmuje na swoim stadionie drużynę Eintrachtu. Oba zespoły w bieżącym sezonie zajmują miejsca w drugiej części stawki, a piłkarze gospodarzy w ostatnich tygodniach, co chwilę słyszą od swoich fanów uwagi i groźby.

Spotkanie wydaje się być jednym z ważniejszych dla Hamburgera, bo ewentualne zwycięstwo pozwoli na zbliżenie się do drużyn, które mają kilka punktów przewagi nad strefą spadkową. Eintracht nie zachwyca swoimi występami, ale mając sześć punktów przewagi nad Hamburgerem może uchodzić za faworyta sobotniego meczu. Warto dodać, że drużyna z Frankfurtu wygrała w poprzedniej kolejce spotkanie ze Stuttgartem, a ten przecież sąsiaduje w tabeli z drużyną z Hamburga.

W świetle ostatnich wyników obu drużyn pewne zdziwienie może budzić fakt, że gospodarze sobotniego spotkania z łatwością pokonali Borussię Dortmund (3:0), a goście ulegli w Dortmundzie 4:0. Trzeba również pamiętać, że gospodarze z wielką łatwością pozwalają rywalom strzelać do swojej bramki, ale gdy zdarzy im się doskonały (Borussia) mecz trudno ich zatrzymać.

Gwiazdami Hamburger są: napastnik Pierre-Michelle Lasogga, który strzelił w bieżącym sezonie jedenaście bramek oraz Rafael van der Vaart, który próbuje walczyć za dwóch, ale bez wsparcia kolegów niewiele daje jego zaangażowanie i poświęcenie.

W Eintrachcie warto zwrócić uwagę na Johannesa Flum'a, który w bieżącym sezonie regularnie występuje w niemal każdym spotkaniu swojego zespołu. Pozostaje istotnym wsparciem środka pola Eintrachtu.

Zaczniemy naszą relację kilka minut po godzinie 15:00. Składy będą znane przed godziną 15:15. Zapraszamy do udziału w naszej relacji.

Dzień dobry Państwu.

Hamburger SV: Adler – Diekmeier, Djourou, Mancienne, Westermann – Rincon, Badelj, Arslan, Ilicevic – Calhanoglu – Zoua
    Rezerwowi: Neuhaus, Tah, Bouy, Steinmann, Tesche, John, Nafiu

Eintracht Frankfurt: Trapp – Jung, Djakpa, Zambrano, Madlung – Russ, Schwegler, Flum, Barnetta – Aigner, Meier
    Rezerwowi: Wiedwald, Resenthal, Inui, Lanig, Weis, Joselu, Kadlec

Sędziowie: Michael Weiner.

Do rozpoczęcia relacji pozostało mniej niż 10 minut.

1

2
    Początek meczu i akcja gości. Zagranie ze skrzydła w kierunku napastników zostało przejęte przez obrońców HSV.

3
    Eintracht zamknął graczy gospodarze na ich połowie boiska.

4
    Próba szybkiej kontry w wykonaniu HSV. Ilicevic zagrywa do Rincona, który nie zdołał przejąć piłki w polu karnym gości. Grę wznowi bramkarz Eintrachtu.

6
    Eintracht długo rozgrywa piłkę w środku pola. Ostatecznie futbolówka trafia do zawodników gospodarzy, którzy w kilkanaście sekund oddają ją gościom. Pierwsze minuty zdecydowanie dla zawodników z Frankfurtu.

8
    Minuty mijają, a gracze obu ekip walczą o piłkę w środkowej strefie boiska.

10
    Szybka akcja HSV. Piłkę przejął Ilicevic i pognał w kierunku bramki gości. Uderzył z około 25 metra. Trapp z trupem wybił piłkę przed siebie.

12
    Kolejna akcja Ilicevica, który szaleje od początku spotkania. Zawodnik gospodarzy popędził lewym skrzydłem, minął dwóch rywali i zagrał w kierunku pola karnego, ale piłkę przejęli obrońcy Eintrachtu.

14
    Strzał zza pola karnego w wykonaniu Westermanna. Trapp bez kłopotu złapał piłkę.

15
    Kwadrans gry za nami. Gospodarze wyraźnie oddali inicjatywę gościom. Eintracht długo utrzymuje się przy piłce, ale niewiele z tego wynika.

17
    Badelj skosił rywala, ale sędzia był łaskawy i nie ukarał gracza HSV kartką. Rzut wolny na połowie Eintrachtu dla gości.

20
    Niewiele się dzieje na boisku w Hamburgu. Nadal Eintracht prowadzi grę i przeważa, ale nie ma strzałów ani okazji pod jedną bądź drugą bramką.

21
    Rzut wolny dla Eintrachtu na połowie gospodarzy.

22
    Szybkie rozegranie piłki ze stałego fragmentu gry. Podanie na prawe skrzydło do Fluma, który dośrodkował w pole karne. Madlung uderza głową wysoko ponad bramką HSV.

24
    Kibice zdzierają gardła, a zawodnicy grają jak na treningu. Piłka krąży po obwodzie, a sekundy mijają.

26
    Rzut rożny dla gości.

27
    Meier w pole karnym główkował z piątego metra. Adler jakimś cudem zdołał zatrzymać piłkę i wyrzucić ją za linię końcową boiska.

28

29
    Gol dla Eintrachtu!
    Bramkę zdobył ALEXANDER MADLUNG. Fantastyczna bramka dla Eintrachtu. Po rzucie rożnym piłkę wybili obrońcy HSV, ale ta wróciła w pole karne. Meier zgrał głową futbolówkę, a ta trafiła do Madlunga, który uderzył z woleja.

32
    Rzut wolny dla HSV. Piłka ustawiona tuż obok narożnika pola karnego gości.

33
    Wrzutka w pole karne Calhanoglu trafiła w okolice długiego słupka bramki Eintrachtu. Djourou próbował trącić piłkę, ale przegrał rywalizację z obrońcą gości.

35
    Ostatnie dziesięć minut pierwszej połowy.

37
    Rzut rożny dla HSV.

39
    HSV bije głową w mur, mur ustawiony przez zawodników gości.

40
    Gospodarze długo utrzymują się przy piłce, ale ich akcje lewym skrzydłem kończą się na niedokładnych wrzutkach w pole karne Eintrachtu.

42
    Żółtą kartkę otrzymał Barnetta (Eintracht Frankfurt).

43
    Rzut wolny dla HSV. Piłka ustawiona 40 metrów przed bramką Eintrachtu. Wrzutka w pole karne okazała się być strzałem Calhanoglu. Trapp bez kłopotu złapał piłkę.

45

Za nami pierwsza połowa. Nudna połowa, ale przynajmniej z ładną bramką. Eintracht gra rozważnie i prowadzi. HSV bezradne wobec dobrze ustawionej drużyny gości. Za 10 minut zapraszamy na drugie 45 minut.

Drużyny są już na murawie. Czekamy na gwizdek arbitra.

46

47
    Początek drugiej połowy bez wyraźnej zmiany tempa.

47
    Obie drużyny bez zmian w składzie.

48
    HSV od pierwszych sekund długo wymienia piłkę. Eintracht ustawione w bloku na swojej połowie.

50
    Calhanoglu uderzył na bramkę, ale piłka daleko od bramki gości.

53
    Na spalonym Ilicevic. Piłka dla Eintrachtu.

55
    Zoua próbował przejąć piłkę zagraną w pole karne gości. Trapp wyszedł z bramki i złapał futbolówkę.

56
    Rzut wolny dla HSV. Piłka ustawiona na połowie gości. Wrzutka w pole karne Eintrachtu nie trafia do żadnego gracza gospodarzy, bo arbiter odgwizdał faul.

57
    Rzut wolny dla gości. Piłka ustawiona na wysokości pola karnego HSV. Wrzutkę w pole karne wybili obrońcy.

58
    Żółtą kartkę otrzymał Westermann (Hamburger SV).

59
    Zagranie ręką Djakpy blisko włąsnego pola karnego. Rzut wolny dla HSV.

59
    Żółtą kartkę otrzymał Djakpa (Eintracht Frankfurt).

61
    Zmiana w drużynie Hamburger SV: z boiska schodzi Rincon, na boisku pojawia się Tesche.

63
    HSV walczy, ale Eintracht doskonale się broni. Blisko dwadzieścia minut za nami, a gospodarze tylko raz groźnie uderzali na bramkę Trapp'a.

65
    Groźne starcie w polu karnym Eintrachtu. Badelj wyciął Zambrano. Rzut wolny dla gości.

66
    Żółtą kartkę otrzymał Badelj (Hamburger SV).

68
    Niewiele dzieje się na boisku w Hamburgu, choć to nadal HSV walczy o gola.

69
    Kapitalne uderzenie Zoui zza pola karnego. Trapp z dużym trudem interweniuje.

69
    Zmiana w drużynie Eintracht Frankfurt: z boiska schodzi Meier, na boisku pojawia się Resenthal.

70
    Rzut rożny dla gospodarzy.

72
    Zoua faulowany w polu karnym przez Zambrano. Jedenastka dla gospodarzy.

72
    Żółtą kartkę otrzymał Zambrano (Eintracht Frankfurt).

72
    Gol dla Hamburga!
    Bramkę zdobył HAKAN CALHANOGLU. Pewny strzał z jedenastki.

74
    HSV strzeliło bramkę, ale zawodnicy gospodarzy nadal walczą o kolejne trafienia.

74
    Korner dla gospodarzy.

75
    Badelj uderzał na bramkę Eintrachtu. Trapp interweniuje.

76
    Zmiana w drużynie Eintracht Frankfurt: z boiska schodzi Barnetta, na boisku pojawia się Weis.

78
    Żółtą kartkę otrzymał Zoua (Hamburger SV).

80
    Ostatnie dziesięć minut spotkania.

82
    Zmiana w drużynie Eintracht Frankfurt: z boiska schodzi Aigner, na boisku pojawia się Kadlec.

84
    Obie drużyny zaczynają ryzykować. HSV stawia wszystko na jedną kartę i przechodzi do gry z trzema obrońcami.

86
    Ilicevic uderzył głową w polu karnym, ale piłka trafiła w środek bramki. Trapp złapał futbolówkę.

87
    Korner dla Eintrachtu.

88
    Akcja za akcję, ale obie drużyny doskonale radzą sobie z grą w defensywie.

89
    Druga połowa przedłużona o trzy minuty.

90+1
    Tesche uderzał głową na bramkę Eintrachtu. Trapp z łatwością przejął piłkę.

90+4

HSV i Eintracht dzielą się punktami. Wynik sprawiedliwy i nie powinien budzić żadnych zastrzeżeń. Bohater meczu? Brak, ale cichym widownia, która miała sił, żeby oglądać spotkanie do końca.

Obie drużyny zagrały słabo, choć Eintracht wykazał się sporym zaangażowaniem w pierwszej połowie. Strategia zawodników z Frankfurtu w drugiej odsłonie meczu z pewnością była błędna, ale i HSV w końcu zaatakowało. Gospodarze nadal muszą walczyć o każdy ligowy punkt, bo widmo spadku jest nadal realne.

Pozdrawiam redakcja LAJFY.COM! (17:26:49)