Atletico – AC Milan 4:1 (koniec) | Bayern – Arsenal 1:1 (koniec)
Atletico Madryt
4:1 (2:1)
AC Milan
Wtorek 11.03.2014, 20:45 • Estadio Vicente Calderón, Madryt • Liga Mistrzów UEFA

Nie zawiedli nas piłkarze obu ekip w tym spotkaniu, a szczególnie gospodarze, którzy nastrzelali aż 4 bramki! Milan zdołał tylko raz pokonać Courtois i niestety odpada z Ligi Mistrzów!

85
    Gol dla Atlético!

Tym razem DIEGO COSTA już się nie myli! Ofiarnie z murawy podawał Sosa myląc obrońców! Napastnik uderza obok nóg Abbiati'ego i piłka odbijając się od słupka wpada do bramki! Wszystko staje się jasne!

84
    Diego Costa chciał się już chyba zabawić w polu karnym! Otrzymał świetne podanie, ale zwolnił akcję i zagrał "na pamięć" do partnera! Tylko, że tam nikogo nie było.

81
    Ostatnia zmiana w dzisiejszym meczu. Diego wbiega za Koke.

78
    Zmiana w drużynie AC Milan: z boiska schodzi Nigel de Jong, na boisku pojawia się Sulley Ali Muntari.

78
    Zmiana w drużynie Atlético Madryt: z boiska schodzi Arda Turan, na boisku pojawia się Cristian Rodríguez.

74
    Robinho nie wytrzymuje ciśnienia i także ucieka się do faulu – kolejna żółta kartka!

72
    Schodzi strzelec ostatniej bramki Raúl García! W jego miejsce wbiega Sosa.

71

Gabi dośrodkowuje wgłąb szesnastki Milanu z rzutu wolnego, najwyżej do piłki wyskakuje RAÚL GARCÍA, który pakuje ją do bramki! To chyba koniec marzeń Milanu na pokonanie ekipy z Hiszpanii!

70
    Kartkę otrzymuje Bonera za brzydki wślizg w nogi rywala.

69
    Ależ okazję na bramkę zmarnowali gospodarze! Arda Turan odebrał piłkę pod linią końcową, następnie wycofał do partnera, a ten zaczął kręcić z nią kółeczka zamiast rozbić bank!

68
    Zmiana w drużynie AC Milan: z boiska schodzi Michael Essien, na boisku pojawia się Giampaolo Pazzini.

48
    Dośrodkowanie Milanu z rzutu rożnego nic nie przynosi, ale Atlético wybiega z kontratakiem! Świetnie na bramkę popędził Gabi, ale jego strzał ociera się tylko o poprzeczkę!

46
    Zmiana od pierwszej minuty drugiej połowy w szykach Milanu! Robinho za Taarabta. Wznawiają grę gospodarze.

Piłkarze wracają na boisko! Przed nami druga połowa!

45+2
    Spadło nieco tempo i emocje po drugiej bramce Atlético. Balotelli jeszcze kłóci się z arbitrem, ale zostaje ukarany żółtą kartką.

42
    Raúl García świetnie składa się do przewrotki w szesnastce Milanu i oddaje piękny strzał! Niestety tuż obok bramki! Wciąż atakują gospodarze!

40

Przecudna bramka gospodarzy! Świetne 3 podania, piłka spada na nogę ARDY TURAN'A, który bez wahania oddaje strzał! Futbolówka odbija się trochę od nogi obrońcy i Abbiati nawet nie interweniuje!

36
    Dobre minuty graczy Milanu, którzy teraz przycisnęli trochę mocniej! Dośrodkowanie prosto na głowę Kaki, który strzela minimalnie nad poprzeczką Courtois!

27
    Gol dla Milanu!

Milan po ponad 20 minutach wyrównuje! Bardzo dobra akcja Włochów, którzy rozciągnęli nieco obronę Atlético. Dośrodkowanie Poli'ego z prawej strony pola karnego, które strzałem głową przy asyście obrońcy zamyka KAKA!

7
    Będzie kolejna kartka! Zaostrza się to spotkanie. Adil Rami nieprzepisowo zatrzymuje akcję rywala i dodatkowo powoduje okazję dla Atletico z rzutu wolnego!

5
    Raúl García jako pierwszy w dzisiejszym meczu zgarnia żółtą kartkę! Niepotrzebne zachowanie pomocnika z Madrytu.

3

Atlético Madryt rozpoczyna w ekspresowym tempie! Świetne dośrodkowanie Koke na wybiegającego zza obrońcy DIEGO COSTĘ! Napastnik wystawia nogę kilka metrów przed Abbiatim i nie pozostawia mu żadnych szans!

Czas na Hymn Ligi Mistrzów! Przed nami mecz o wyjście do ćwierćfinału!

Wiktor Bukowski

Gole: 3. Diego Costa, 40. Arda Turan, 71. Raúl García, 85. Diego Costa – 27. Kaka

Kartki:   5. Raúl García (MAD) – 7. Rami (MIL), 45+2. Balotelli (MIL), 70. Bonera (MIL), 74. Robinho (MIL)

Atletico Madryt: Courtois – Juanfran, Miranda, Godin, Filipe Luís – Arda Turan (78. Rodríguez), Gabi, Suárez, Koke (81. Diego), Raúl García (72. Sosa) – Diego Costa.
    Zmiany: Aranzubía – Alderweireld, Insua, Rodríguez, Sosa, Diego, Villa.

AC Milan: Abbiati – Abate, Rami, Bonera, Emanuelson – de Jong (78. Muntari), Essien (68. Pazzini), Poli, Kaka, Taarabt (46. Robinho) – Balotelli.
    Zmiany: Amelia – De Sciglio, Mexes, Zaccardo, Muntari, Robinho, Pazzini.

Sędziowie: Mark Clattenburg (Anglia)

1. mecz: AC Milan - Atletico 0:1