Boston – Carolina 5:1 (koniec) | Philadelphia – Pittsburgh 4:0 (koniec)
4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Pittsburgh Penguins
Sobota 15.03.2014, 18:00 • Wells Fargo Center • National Hockey League

Dziękuje za uwagę i zapraszam ponownie na lajfy.com! (20:35:31)

Koniec spotkania. Pingwiny po fatalnym spotkaniu przegrywają w Philadelphii 4:0. Jutro rewanż w Pittsburghu.

60:00

59:00
    Ostatnia minuta spotkania.

58:31
    Mason broni parkanami uderzenie Glassa z backhandu.

57:05
    Ładne uderzenie Goca ze środka, golkiper Flyers zdołał jednak złapać krążek.

56:03
    Mason mrozi gumę po kolejnej nieudanej akcji Pittsburgha.

55:45
    Niecelne uderzenie Suttera na bramkę Masona.

54:55
    Jokinen próbował dobić strzał Engellanda, ale w porę zainterweniował Mason.

54:04
    Pingwiny na lodzie już w pełnym zestawieniu.

53:12
    Goc wybija gumę daleko pod bramkę Masona.

52:04
    Vitale na ławce kar za uderzanie. Lotnicy w przewadze.

51:34
    Dobra interwencja Scuderiego na Voraczku. Gumę przejmują goście.

50:56
    Niecelne uderzenie Rinaldo spod niebieskiej na bramkę Flowera.

49:27
    Philadelphia na lodzie już w pełnym zestawieniu.

48:32
    Dopiero teraz udało się założyć hokejowy zamek...

48:04
    Pittsburgh ponownie nie może poradzić sobie z założeniem zamka w tercji Flyers.

47:27
    Schenn otrzymał karę mniejszą za niebezpieczną grę wysoko uniesionym kijem.

46:34
    Sygnalizowana pozycja spalona Pittsburgha. Pingwiny muszą wyjechać z tercji ataku.

45:43
    Flyers wprowadzają gumę do tercji ataku. Spokojna gra z krążkiem...

44:11
    Guma po zagraniu Timonena opuściła obszar lodowiska. Przerwa w grze.

43:50
    Scuderi próbował strzelać spod niebieskiej, jego uderzenie zostało jednak zablokowane.

42:42
    Pingwiny szukają swojego pierwszego trafienia, ale nie mogą dzisiaj porozumień się zawodnicy Pittsburgha.

41:32
    Jak na razie spokojny początek trzeciej tercji w wykonaniu obydwu zespołów.

40:34
    Pingwiny w ofensywie, guma po uderzeniu Despresa poza obszarem gry.

40:01
    Pierwsze wznowienie trzeciej tercji dla Lotników.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się o 20:05.

Koniec drugiej tercji spotkania. To nie jest dzień Pingwinów. Flyers prowadzą już 4:0.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:43
    Gol dla Philadelphii!
    Bramkę zdobył MATT READ.

Kolejna branka dla Flyers. Defensywa Pittsburgha całkowicie rozklepana. Drugie trafienie dzisiejszego wieczora zalicza MATT READ.

39:27
    Kolejne uderzenie Despresa, kolejna dobra interwencja Masona.

39:00
    Ostatnia minuta drugiej tercji spotkania.

38:20
    Philadelphia ponownie spokojnie rozgrywa gumę w tercji ataku.

37:21
    Despres celował na dłuższy słupek, pewną interwencją popisał się jednak Mason.

36:31
    Niecelne uderzenie MacDonalda spod bandy na bramkę Fleury'ego.

35:12
    Gra Pittsburgha ponownie prezentuje się bardzo słabo. Pingwiny od dłuższego czasu nie oddały celnego strzału.

34:00
    Bramkę zdobył VINCENT LECAVALIER.

Trzecia bramka dla Lotników. VINCENT LECAVALIER otrzymał świetne podanie od Schenna i w sytuacji sam na sam nie dał szans Flowerowi.

33:23
    Nie mogą Pingwiny wypracować sobie pozycji strzeleckiej. Kotłuje się za to pod bramką Fleury'ego.

32:30
    Jokinen wraca do gry. Oba zespoły w pełnych zestawieniach.

31:40
    Flyers na lodzie już w piątkę. Gospodarze przez kilkanaście sekund w przewadze.

31:14
    Lecavalier uderza wysoko nad bramkę Fleury'ego. Przerwa w grze.

30:30
    Siły na lodzie wyrównane. Na ławce kar Jokinen za przeszkadzanie.

30:15
    Niskanen mocno spod niebieskiej, broni na raty Mason.

29:40
    Rinaldo otrzymał karę mniejszą za przeszkadzanie. Pingwiny po raz kolejny w przewadze.

28:45
    Szybka gra ze strony obydwu zespołów, mało mamy teraz przerw w grze.

27:25
    Mason mrozi gumę po backhandowym uderzeniu Suttera.

26:10
    Świetna interwencja Flowera padami po kolejnym niezłym strzale Voraczka.

25:34
    Despres spod niebieskiej, dobitka Megny – broni wszystko Mason.

24:19
    Kolejna niewykorzystana gra w przewadze przez Pittsburgh. Gramy 5 na 5.

23:13
    Jak na razie Pingwiny nie mogą poradzić sobie z założeniem dobrego zamka.

22:19
    Karę mniejszą za spowodowanie upadku przeciwnika otrzymał Simmonds. Pens w przewadze.

21:42
    Dobra interwencja Flowera po strzale Voraczka.

21:08
    Gospodarze wybijają gumę na uwolnienie. Wycofanie gry pod bramkę Masona.

20:34
    Mocne uderzenie Niskanena spod niebieskiej zostało zablokowane przez jednego z defensorów Flyers.

20:01
    Pierwsze wznowienie drugiej tercji dla Lotników.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się o 19:07.

Koniec pierwszej tercji spotkania. Po 20. minutach gry Lotnicy prowadzą z Pingwinami 2:0.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:00
    Ostatnia minuta gry pierwszej tercji spotkania.

18:03
    Teraz golkipera gospodarzy próbował pokonać Glass – nic z tego.

17:44
    Dobra interwencja Masona po uderzeniu Niskanena spod niebieskiej.

17:05
    Gorąco pod bramką Pittsburgha! Mogło być 3:0!

16:27
    Mason mrozi gumę po niedokładnym dalekim zagraniu Stempniaka. Wznowienie w tercji neutralnej Lotników.

15:06
    Małe zamieszanie pod bramką Pingwinów. Fleury zdołał złapać gumę.

14:19
    Pewna interwencja Masona rakiem po delikatnym uderzeniu Megny.

13:34
    Pingwiny starają się nieco uspokoić grę. Pittsburgh rozgrywa gumę w okolicach neutralnej części lodowiska.

12:04
    Tym razem wybronił się Pittsburgh w liczebnym osłabieniu. Gramy 5 na 5.

12:12
    Lotnicy cały czas nie dają sobie odebrać gumy...

11:34
    Flyers spokojnie rozgrywają zamek w tercji Pittsburgha.

11:04
    Crosby otrzymał karę mniejszą za zahaczanie. Flyers zagrają w przewadze.

10:12
    Zacięta walka o gumę za bramką Fleury'ego. Goc wyłuskuje gumę i wyprowadza kontratak.

9:41
    Gospodarze ponownie wybronili się podczas gry w osłabieniu.

8:12

Bramka dla Flyers podczas gry w osłabieniu! Fatalny błąd Jokinena w defensywie, który stracił gumę na rzecz Couturier, ten podał na środek do MATTA READA, który uderzeniem z pierwszej pokonał Fleury'ego.

7:41
    Kolejna kara dla gospodarzy. Dwie minuty dla MacDonald dwie minuty za rzucenie na bandę.

7:09

6:34
    Gubią się Pingwiny podczas tej gry w przewadze. Flyers raz po raz wyprowadzają kontrataki.

5:25
    Jokinen! Blisko było, guma przeleciała tuż obok bramki Masona!

5:09
    Kolejne wykluczenie. Tym razem dla gospodarzy. Giroux dwie minuty za uderzanie. Penguins w przewadze.

4:34
    Pingwiny jak na razie nie mogą wejść w spotkanie. Słaba gra Pittsburgha.

3:50
    Bramkę zdobył SCOTT HARTNELL.

Philadelphia wykorzystuje grę w przewadze i otwiera wynik spotkania. SCOTT HARTNELL piekielnie mocnym uderzeniem ze środka po podaniu Giroux wpakował gumę do bramki Pens. Asysta Giroux, Simmonds.

3:06
    Fleury mrozi gumę po jej wstrzeleniu przez Timonena. Jak na razie słabo prezentują się Flyers w przewadze.

2:34
    Despres otrzymał karę mniejszą za niebezpieczną grę wysoko uniesionym kijem.

2:34
    Pierwsze pojedynki pięściarskiej pod bramką Pingwinów. Szykują się wykluczenia.

2:01
    Philadelphia na pozycji spalonej. Wycofanie gry do tercji neutralnej.

1:04
    Pierwsza dobra interwencja Masona po strzale Suttera.

0:32
    Małe zamieszanie pod bramką Flowera po uderzeniu Couturiera spod niebieskiej. W porę zainterweniowali defensorzy Pittsburgha.

0:06
    Zaczynamy! Pierwsze wznowienie dla Pingwinów!

00:01

Czas na hymn USA.

Zawodnicy pojawiają się na lodzie!

Philadelphia Flyers: Mason (Heeter) – Coburn, Timonen, Streit, Grossmann, MacDonald, Schenn – Hartnell, Giroux, Voráček, Lecavalier, Schenn, Simmonds, Read, Couturier, Downie, VandeVelde, Hall, Raffl

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Maatta, Orpik, Scuderi, Niskanen, Bortuzzo, Despres – Kunitz, Crosby, Stempniak, Jokinen, Malkin, Gibbons, Glass, Sutter, Goc, Pyatt, Vitale, Adams.

Na relację z tego spotkania zapraszamy na lajfy.com!

Ostatnio Pingwiny pokonały na własnym lodzie Washington Capitals 2:0, a Lotnicy przegrali u siebie z New Jersey Devils 2:1.

Flyers to także drużyna występująca w Dywizji Metropolitarnej, ale zajmująca dopiero czwartą pozycję. Philadelphia w 65 meczach zgromadziła 73 punkty.

Pingwiny to aktualnie jedna z najlepszych drużyn ligi, główny faworyt do zdobycia Pucharu Stanleya, a także absolutny lider Dywizji Metropolitarnej. Pittsburgh po 65 meczach ma na swoim koncie 92 punkty co daje mu 18-punktową przewagę nad drugim Columbus.

Fanów Flyers i Penguins czeka niezwykle emocjonujący weekend. W sobotę oraz niedzielę zostaną rozegrane podwójne derby Pensylwanii z udziałem obydwu zespołów. Na początek rywalizacji czeka nas spotkanie w Wells Fargo Center w Philadelphii.

National Hockey League, spotkanie pomiędzy Philadelphia Flyers, a Pittsburgh Penguins.

Dawid Szewczyk

Składy i statystyki: 4. Hartnell (Giroux, Simmonds), 9. Read (Couturier), 34. Lecavalier (Schenn, Grossmann), 40. Read (Couturier, Giroux)

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Maatta, Orpik, Scuderi, Niskanen, Bortuzzo, Despres – Pyatt, Crosby, Stempniak, Jokinen, Malkin, Gibbons, Glass, Sutter, Goc, Megna, Vitale, Adams