Pittsburgh – Philadelphia 3:4 (koniec) | Florida – Vancouver 3:4 (0:1 po rz. karnych) | Washington – Toronto 4:2 (koniec)
Carolina – Edmonton 1:2 (koniec)
Pittsburgh Penguins
3:4 (1:3, 2:1, 0:0)
Philadelphia Flyers
Niedziela 16.03.2014, 17:30 • Consol Energy Center, Pittsburgh • National Hockey League

Na więcej relacji zapraszamy na lajfy.com! (19:57:23)

Drugi dzień derbów Pensylwanii i drugi raz zwycięstwo odnoszą Lotnicy! Zwyciężają na Consol Energy Center 4:3 i awansują na drugie miejsce w Dywizji Metropolitarnej. Pittsburgh pozostanie liderem jeszcze przez długi czas, bo mają aż 13 punktów przewagi.

60:00

59:58
    Słupek po strzale jednego z Pingwinów!

59:41
    Łapie krążek Mason i mamy 19 sekund nadziei dla Pingwinów.

58:18
    Oddał strzał teraz Goc, lecz było to za mało, by zaskczyć Masona. Pewnie łapie krążek bramkarz gości.

57:50
    Pingwiny szykują się powoli do ściągnięcia swojego bramkarza.

57:03
    Wybijają obrońcy gospodarzy krążek ze swojej tercji.

56:01
    Próbował Jokinen i broni Mason.

55:25
    Powstrzymują akcję gospodarzy Lotnicy i mamy uwolnienie. Wracamy pod bramkę Masona.

54:15
    Mocny strzał Małkina.

53:23
    Engelland świetnie strzelił w krążek w powietrzu i uspokoił sytuację po tym jak Lotnicy wyszli z kontrą i mieli już tylko jego przed bramką Zatkoffa.

52:51
    Dobry strzał Simmondsa, ale na posterunku Zatkoff.

52:32
    Strzelał z niebieskiej Voraczek, ale niecelnie.

52:01
    Wleciał jeden z Lotników na Bortuzzo i powalił go na lód.

51:23
    Próbował teraz oczarować Masona Małkin, ale nic z tego.

50:40
    Z niebieskiej próbował teraz MacDonald, ale niecelnie.

50:15
    Wstrzelił krążek do tercji ataku Goc, ale przejęli go natychmiast goście.

49:25
    Poradzili sobie z atakiem gości Pingwiny i rozpoczną teraz swoją akcję.

48:40
    Odbiera krążek Lotnikom Gibbons.

48:00
    Przejął krążek w powietrzu Małkin, wyszedł przez Masona, ale nie potrafił go pokonać!

47:43
    Próbował teraz Małkin, ale łapie Mason. Wznowienie niedaleko jego bramki.

47:29
    Na spalonym teraz Lotnicy.

46:53
    Strzelał teraz spod niebieskiej Timonen, ale łapie gumę Zatkoff.

46:15
    Gubią krążek w ataku goście, szansa dla gospodarzy.

45:23
    W pełnym składzie już Lotnicy.

44:50
    Próbowali stworzyć sobie okazję gospodarze, ale zgubił krążek Niskanen.

44:08
    Wybijają krążek ze swojej tercji goście.

43:29
    Kara mniejsza dla Matta Reada. W osłabieniu Lotnicy.

43:29
    Po strzale Maatty krążek spadł obok Megny, ale za długo zwlekał ze strzałem i nie udało mu się strzelić!

43:08
    Strzelał Bortuzzo sprzed niebieskiej linii, ale pewnie łapie krążek Mason.

42:43
    Znowu dobrze Zatkoff.

42:29
    Mrozi gumę Zatkoff po strzale jednego z Lotników.

42:15
    Broni Zatkoff po strzale Matta Reada.

41:28
    Strzał z backhandu Reada obroniony przez Zatkoffa.

40:41
    Znowu próbował Crosby, ale znów zwycięsko wychodzi Mason.

40:24
    Strzał z nadgarstka Crosbyego, ale broni dobrze Mason.

40:01
    Wygrane wznowienie przez Pingwiny.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Koniec drugiej tercji. Pingwiny zbliżyły się do Lotników i różni ich już tylko jedna bramka. Bramki dla gospodarzy zdobyli Niskanen i Megna, a dla Philadelphi Read. Gospodarze wyglądali o niebo lepiej niż w pierwszej tercji, a to oznacza, że czeka nas bardzo interesująca ostatnia część meczu. Zostańcie z nami, w derbach Pensylwanii może zdarzyć się jeszcze wiele!

40:00
    Druga tercja skończona.

39:46
    I mamy kolejne uwolnienie ze strony Lotników.

37:18
    Wybili krążek gospodarze, ale nie ma uwolnienia.

36:19
    Gol dla Pittsburgh!
    Strzelcem bramki MEGNA!
    Oszukał przy bandzie jednego z zawodników Gibbons, wraz z Megną byli 2 na 1 i po świetnym podaniu Jayson Megna zdobywa bramkę dla Pingwinów!

36:04
    Crosby na spalonym.

35:39
    Próbował Simmonds, ale świetnie łapie krążek Zatkoff.

35:00
    Koniec kary Rafflego.

34:36
    Zgubił teraz krążek Maatta i znów muszą wjechać do tercji ataku Pingwiny.

33:48
    Ładny strzał Olliego Maatty, ale nie ma bramki!

33:00
    Kara mniejsza dla Rafflego. Znów w przewadze gospodarze.

32:21
    Gol dla Philadelphii!
    Strzelcem bramki READ!

Akcja 2 na 1 zakończona pięknym strzałem Reada, który zamiast podawać wolał sam wykończyć akcję i to była słuszna decyzja. Lotnicy znów odskakują!

31:39
    Jeszcze jedna minuta gry w przewadze.

31:31
    Na spalonym Pingwiny.

30:57
    Wybijają krążek goście z własnej tercji obronnej.

30:36
    Kara mniejsza dla Downiego. W przewadze grać będą gospodarze.

30:36
    Dobrze broni teraz Zatkoff po strzale Coutreriera.

30:08
    Złamał kij jeden z zawodników Philadelphi i z akcją ruszają Pingwiny.

29:25
    Próbowali teraz gospodarze, ale nic z tego.

29:08
    Walka pod bandą o krążek za bramką Masona.

28:02
    Próbowali swojej szansy Lotnicy, ale udało się obronić gospodarzom swoją bramkę.

27:20
    Uwolnienie i wracamy pod bramkę Zatkoffa.

26:45
    Wygrane wznowienie przez Girouxa i wybili krążek Lotnicy.

26:41
    Strzał Adamsa zatrzymany przez Masona.

25:49
    Gol dla Pittsburgha!
    STRZELCEM BRAMKI NISKANEN

Piękny strzał gracza Pingwinów, który nie dał szans Masonowi! Bramka kontaktowa!

25:09
    Wygrane wznowienie przez Małkina.

24:34
    Próbował Matt Read, ale dobrze broni Zatkoff.

23:40
    Próbowal Jayson Megna, ale nie potrafił pokonać Masona.

23:05
    Przejął krążek Adams za bramką Zatkoffa.

22:45
    Próbował Voraczek, ale dobrze Zatkoff.

21:56
    Muszą znów wjechać z krążkiem zawodnicy gospodarzy.

21:09
    Ładny strzał Małkina, ale broni Mason!

20:01
    Zaczynamy drugą tercję. Wznowienie wygrane przez Lotników.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Po pierwszej tercji Pittsburgh Penguins przegrywa 1:3 z Philadelphią Flyers. Goście są zespołem lepszym i widać to po pierwszej tercji. Stworzyli sobie więcej sytuacji pod bramką przeciwników i więcej ich wykorzystali. Bramka kontaktowa dla Pingwinów sprawiła, że nic nie jest jeszcze stracone. Czekamy na drugą tercję.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:54
    Kara mniejsza dla strzelca pierwszej bramki dla Lotników Schenna.

19:10
    Strzelał Stempniak, ale dobrze broni Mason.

19:00
    Ostatnia minuta regulaminowego czasu.

18:32
    Próbowali teraz dwójkową akcję Lotnicy, ale nie udało im się stworzyć zagrożenia.

18:02
    Ależ sił dostali nagle gracze gospodarzy!

17:32
    Strzela z niebieskiej Orpik i zdobywa bramkę dla swojego zespołu!

17:25
    Ładna akcja gospodarzy, ale nie trafił Małkin.

16:30
    Oddali 2 strzały zawodnicy gości, ale nie potrafili zagrozić bramce Zatkoffa.

15:52
    Znowu w posiadania krążka są Lotnicy. Zdecydowana przewaga na lodowisku gości.

15:02
    Próbowali teraz stworzyć sobie sytuację gospodarze, ale nie potrafili nic zrobić.

14:32
    Znowu przenosimy się pod bramkę Masona.

14:15
    Mrozi gumę teraz Mason, będziemy mieć wznowienie blisko jego bramki.

13:47
    Zszedł z lodowiska Fleury, bronić będzie teraz Zatkoff.

13:41
    Simmonds! Druga bramka tego zawodnika dzisiaj! Zakręcił się przed bramką Fleury'ego gracz Lotników i za drugim razem pokonał bramkarza Pingwinów.

12:47
    Kara mniejsza dla Pyatta, to już trzecia kara dla gospodarzy.

12:37
    Próbował teraz zaskoczyć bramkarza gości Megna, ale nic z tego. Guma u Masona.

12:05
    Dobra gra w obronie Lotników i znów wyprowadzają akcję.

11:40
    Stracili krążek gospodarze w ataku.

11:30
    Strzelał teraz Crosby, ale dobrze broni Mason! Ładna akcja kapitana gospodarzy.

10:54
    Pingwiny grają już w 5.

10:10
    Ależ broni teraz Fleury! Kapitalnie obronił teraz bramkarz Pingwinów!
    Blisko bramki był Downie.

09:52
    Dobra gra Pingwinów w osłabieniu.

09:28
    Wygrali wznowienie przed swoją bramką gracze z Pittsburgha i znów wybijają krążek.

09:09
    Wybija krążek Sutter i bronią się gospodarze.

08:53
    Kara mniejsza dla Małkina.

08:40
    Próbują teraz zdziałać coś gospodarze w strefie ataku.

07:34
    Broni teraz Fleury! Mogło być już 3:0!

07:02
    Ruszyły teraz do ataku Pingwiny, muszą zacząć już odrabiać straty.

06:42
    Bramkę zdobywa Simmonds, który pokonuje Fleury'ego! Już 2:0 prowadzą goście! Strzelał z niebieskiej Timmonen, ale zmienił lot gumy Simmonds.

06:00
    Strzelał Goc, ale dobrze broni Mason.

05:47
    Dobrze bronią się jak na razie Pingwiny.

05:13
    Wygrali wznowienie gospodarze i znów będą musieli gracze z Philadelphi wejść do strefy ataku.

04:58
    Kara dla Bortuzzo, w przewadze grać będą goście.

04:30
    Poprzeczka po strzale Streita!

04:15
    Znowu z gumą w tercji ataku są goście.

02:06
    Pięknie przejął krążek Lecavalier, strzelał Simmonds, bronił Fleury, ale krążek wpadł w ręce Schenna, który daje prowadzenie Lotnikom!

03:11
    Świetnie zaczynają grać Lotnicy.

01:30
    Przejęli krążek w tercji neutralnej goście, ale nie potrafili zagrozić Fleury'emu.

00:45
    Wychodził na pozycję Read, ale nieczysto trafił w gumę.

Philadelphia Flyers:

Na relację z tego spotkania zapraszamy na lajfy.com!

Wczoraj bramki dla Lotników zdobyli Hartnell, Lecavalier oraz Read x2. Zobaczymy czy i dzisiaj wpiszą się na listę strzelców i poprowadzą swoją drużynę do zwycięstwa.

Philadelphia Flyers to drużyna, która również występuje w Dywizji Metropolitarnej i zajmuje 4 miejsce. Do tej pory uzyskali 75 punktów i jeżeli zwyciężą dzisiaj w regulaminowym czasie gry, awansują na drugą pozycję i będą za swoimi dzisiejszymi rywalami.

Gospodarze to jednak wciąż jedna z najlepszych drużyn w lidze, prowadzą w Dywizji Metropolitarnej i nad drugą w tabeli drużyną Columbus Blue Jacket mają 16 punktów przewagi. Pingwiny to główny faworyt do zdobycia Pucharu Stanleya.

Pittsburgh będzie chciał za wszelką cenę wygrać dzisiejsze spotkanie. Wczorajsze spotkanie nie będą mogli zaliczyć do udanych. Teraz jednak zagrają na swoim lodowisku i będą chcieli pokazać swoim fanom, że sobotnia porażka to po prostu wpadka.

Wczoraj oba zespoły zmierzyły się po raz pierwszy w tym derbowym weekendzie. Na swoim lodowisku górą byli Lotnicy, którzy pewnie pokonali Pingwinów 4:0 i na pewno będą chcieli to powtórzyć również dzisiaj.

National Hockey League, spotkanie pomiędzy Pittsburgh Penuins, a Philadelphia Flyers.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Miłosz Knapczyk

Składy i statystyki: 18. Orpik (Bortuzzo, Vitale), 26. Niskanen, 37. Megna (Gibbons) – 3. Schenn (Simmonds, Lecavalier), 7. Simmonds (Timmonen), 14. Simmonds (Giroux), 33. Read

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Orpik, Maatta, Niskanen, Scuderi, Despres, Bortuzzo – Stempniak, Crosby, Pyatt – Gibbons, Małkin, Jokinen – Goc, Sutter, Glass – Adams, Vitale, Megna Trener: Dan Bylsma
    Philadelphia Flyers: Mason (Emery) – Timonen, Coburn, Grossman, Streit, L. Schenn, MacDonald – Voraczek, Giroux, Hartnell – Simmonds, B. Schenn, Lecavalier – Downie, Couturier, Read – Raffl, Hall, Rinaldo Trener: Craig Berube

Sędziowie: Leggo, Hasenfratz – Amell, Nowak