Stróże – Termalica 1:1 (koniec) | Górnik Ł. – Flota 0:0 (koniec)
Górnik Łęczna
0:0 (0:0)
Flota Świnoujście
Niedziela 16.03.2014, 12:30 • Stadion Górnika, Łęczna • Fortuna 1 Liga

Wynik jest raczej sprawiedliwy. Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy do innych na lajfy.com! (14:25:04)

Druga połowa nie przyniosła rezultatów i ostateczny wynik pozostaje bezbramkowy! Lepszy mecz Górnika i lidera pierwszej ligi, ale w ofensywie zabrakło 'tego czegoś". Czerwona kartka zmieniła trochę ustawienie na boisku, ale Flota także nie zdołała skierować piłki do siatki.

90+3
    Ostatnia akcja Górnika i dośrodkowanie Sasina! Dobra piłka, ale spada ona na głowę obrońcy, który oddala grę! Ostatni gwizdek sędziego!

90+3
    Kolendowicz próbuje jeszcze ograć obrońcę na skrzydle. Centra w pole karne bez adresata i futbolówkę zgarnia Prusak!

90+2
    Łęcznianie utrzymują się przy piłce, chyba już nic się nie wydarzy w tym spotkaniu!

90+1
    3 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry! Rzut rożny rozegrany słabo i piłka opuszcza plac gry – od bramki Prusak.

90
    Podobna akcja po drugiej stronie boiska i z narożnika rozpoczną teraz gracze ze Świnoujścia.

89
    Szałachowski uderza zza pola karnego, ale piłka leci obok słupka bramki Brljaka!

88
    Dość nudnawa końcówka spotkania, Górnik będzie chyba w ostatnich minutach zagrywał długie dośrodkowania w stronę szesnastki Floty! Rzut rożny dla miejscowych!

87
    Hošek w swojej pierwszej akcji indywidualnej! Napastnik wpada w pole karne, po czym przewraca się tracąc piłkę! Nie ma mowy o rzucie karnym!

86
    Zostało około 5 minut meczu, czy gościom uda wykorzystać się przewagę liczebną i w końcu wyjdą na prowadzenie?

85
    Zmiana w drużynie Flota Świnoujście: z boiska schodzi Arifović, na boisku pojawia się Hošek.

84
    Zbyt mocne zagranie piłki w stronę uciekającego Arifovicia! Nieukłada się ta ofensywa Flocie. Dodatkowo Arifović był chyba na pozycji spalonej.

83
    Jednak na uderzenie zdecydował się Kieruzel! Z problemami broni Prusak, który paruje piłkę na bok!

82
    Słaba końcówka na boisku w Łęcznej. Rzut wolny dla Floty i kolejna okazja dla Grzelaka, który czeka na gwizdek sędziego.

80
    Goście utrzymują się od dłuższego czasu przy piłce, ale zupełnie nic z tego nie wynika. Akcje przyjezdnych nawet nie kończą się strzałem w światło bramki Prusaka. 10 minut do końca meczu!

78
    Czyżby Flota zdecydowała się teraz mocniej zaatakować? Z pewnością Górnik nieco się cofnął, ale o bramki będzie trudno!

77
    Zmiana w drużynie Flota Świnoujście: z boiska schodzi Bodziony, na boisku pojawia się Sołowiej.

76
    Woźniak ukarany drugą żółtą kartką za próbę wymuszenia rzutu karnego! No to Górnik stawia się w trudnej sytuacji!

75
    Został kwadrans gry! Piłkarze coraz bardziej zmęczeni i chyba ciężko już będzie skutecznie zaatakować.

74
    Bodziony ukarany żółtą kartką za faul w środku pola. Sporo kartoników pokazał już arbiter.

72
    Szansa dla gospodarzy a konkretnie Szałachowskiego, który wdarł się w szesnastkę rywali! Dwóch obrońców szybko dobiega do zawodnika Górnika i blokują go!

71
    Brawa dla Prusaka, który stoi już na własnych nogach. Gramy dalej!

69
    Prusak ucierpiał w polu karnym po zderzeniu w powietrzu! Będzie chwila przerwy w meczu – na boisku medycy.

68
    Znów spokojniejsze minuty, sporo przewinień i strat. Potrzebna jest bramka, która otworzyłaby ten mecz jeszcze bardziej!

67
    Zmiana w drużynie Flota Świnoujście: z boiska schodzi Opałacz, na boisku pojawia się Kamiński.

67
    Zaczyna się coś dziać! Miejmy nadzieję, że w końcu zobaczymy dzisiaj celne trafienia w Łęcznej. Arifović fauluje, ale unika jeszcze żółtej kartki – chyba po raz ostatni!

65
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Niedziela, na boisku pojawia się Szałachowski.

64
    Zawistowski marnuje okazję na wyprowadzenie Górnika na prowadzenie! Dobre dośrodkowanie ze skrzydła, piłka zostaje przedłużona w polu karnym i wpada pod nogi Zawistowskiego, który strzela wprost w Brljaka!

63
    Z narożnika boiska rozpoczynają grę miejscowi. Mraz dośrodkowuje, ale obrońcy radzą sobie z tym zagraniem. Wciąż przy piłce łęcznianie.

62
    Woźniak za kłótnie z arbitrem otrzymuje żółtą kartkę! Wydaje się jednak, że piłkarz miał rację w tej sytuacji.

61
    Być może zmiennicy wprowadziliby nieco świeżej krwi na boisko. Słabe minuty na stadionie Górnika.

60
    Godzina gry za nami i na tablicy wyników wciąż 0:0. Zawistowski bije na dłuższy słupek z wolnego, ale piłka leci obok słupka! Dobre uderzenie zawodnika z Łęcznej.

59
    Grzelak mierzy z rzutu wolnego i piłka zaskakuje Prusaka! Golkiper na szczęście sięga futbolówkę i zdołał jeszcze unieść ją nad poprzeczkę! Rzut rożny.

58
    Arifović niepotrzebnie faulowany! Będzie dobra okazja dla Floty ze stałego fragmentu gry.

57
    Niedziela złapany teraz w pułapkę ofsajdową i kończy sie ofensywa gospodarzy.

56
    Dość niepewnie w ofensywie grają teraz obie ekipy, którym brakuje ostatniego podania do bramki. Szczególnie dotyczy to łęczniak, bo Flota przeszła do defensywy od dłuższego czasu.

55
    Opałacz ofiarnie blokuje zagranie Sasina na prawej flance! Akcja Górnika kończy się na rzucie rożnym!

53
    Odpowiadają miejscowi! Sasin rozpędza się z piłką i centruje w pole karne rywali! Chwilę potem Flota wybija piłkę na aut, ponieważ na boisku leży Grzelak.

52
    Dobrze zawiązała się akcja Floty i dośrodkowanie na Jasińskiego leci ciut za wysoko! Ciekawa akcja, która mogła skończyć się nieco lepiej!

51
    Arifović powtrzymywany nieprzepisowo i ze stałego fragmentu gry będą grali przyjezdni.

50
    Tak, jak w pierwszej połowie, tak i teraz w posiadaniu częściej są gracze Górnika. Nowak decyduje się na uderzenie z dystansu, ale z nieprzygotowanej pozycji! Piłka leci sporo nad bramką Brljaka.

48
    Raczej spokojny początek drugiej odsłony, piłkarze dość często tracą piłkę i niecelnie zagrywają do partnerów.

46
    Szybki rzut wolny dla gości, dośrodkowanie w pole karne i piłka po strzale głową leci do rąk Prusaka.

46
    Drugą odsłonę rozpoczynają gracze Floty! Bez zmian od pierwszego gwizdka.

46

Strzały celne: 3 – 2
    Strzały niecelne: 3 – 3
    Rzuty rożne: 4 – 2.

Dosyć ciekawa pierwsza połowa niestety kończy się bezbramkowo. W pierwszej połowie szanse na gola miał Arifović, który zmarnował akcję sam na sam, a także Kwiecień, który uderzał w słupek. Przed nami drugie 45 minut – czekamy na bramki!

45+3

45+2
    Nowak otrzymuje jeszcze kartkę w końcówce po brzydkim faulu od tyłu!

45+2
    Chyba już nic wielkiego nie wydarzy się w tej odsłonie. Uciekają ostatnie sekundy, a piłkarze nawet już nie atakują.

45+1
    2 minuty doliczone do czasu pierwszej połowy.

45+1
    Z powodu kontuzji boisko musi opuścić Bielak. Debiutuje na stadionie w Łęcznej Bożok!

45
    Chwila przerwy, wciąż na murawie leży Bielak. Bożok pojawi się na boisku!

44
    Arifović fauluje Bielaka. Zawodnik Górnika ucierpiał w tym starciu i wymaga on pomocy lekarskiej – chyba będzie zmiana!

42
    Kieruzel skutecznie wybija piłkę z szesnastki Floty, zwiększają napór na bramkę Brljaka gospodarze! Kolejny strzał niestety przelatuje obok słupka.

41
    Źle wyliczył lot piłki Prusak i zbyt szybko wyszedł z bramki do dośrodkowania! Pozostawił on pustą bramkę, ale na jego szczęście nikt nie zamknął tej akcji!

40
    Opałacz faulowany na lewym skrzydle. Nie ma żółtej kartki dla gracza Górnika.

40
    Arifović dobrze ucieka obrońcom, oddaje uderzenie z ostrego kąta, ale to nie mogło zaskoczyć czujnego Prusaka. Wchodzimy w decydujące minuty pierwszej połowy!

38
    Nowak walczy do końca o piłkę, ale zdaniem arbitra czyni to nieczysto! Faul w środku pola i rzut wolny dla gości.

37
    Łęcznianie w zdecydowanej przewadze, ale nie widać tego w bezpośrednich atakach na bramkę Floty.

35
    Rzut rożny, piłka spada na 11. metr pola karnego Floty a tam na uderzenie czekał już Kwiecień! Futbolówka wpada na słupek, który broni Brljaka przed utratą gola!

34
    Bonin już nie po raz pierwszy decyduje się na akcję indywidualną. Mija dwóch rywali, ale kolejny już go przyblokował. Chwilę potem gospodarze wywalczyli korner.

33
    Trochę zabawili się teraz gospodarze we własnym polu karnym i wysoki pressing Floty prawie przyniósł korzyść!

32
    Mraz z wolnego, ale prosto do bramkarza. Flota wybiega z akcją kontrującą, ale Arifović faulowany taktycznie.

31
    Gusočenko fauluje i zasłużył chyba na kartkę! Sędzia postanawia go oszczędzić, bo ma już na swoim koncie żółtko! Rzut wolny dla łęcznian.

30
    Dobra okazja dla Górnika! Zaskakujący strzał z pierwszej piłki Mraza i broni przy ziemi Brljak! Sporo pracy jak dotychczas ma golkiper przyjezdnych!

29
    Od czasu do czasu Flota chce przedrzeć się przez defensywę rywali, ale żadna z okazji nie staje się zagrożeniem. Z kontrą wychodzą miejscowi!

28
    Od rzutu rożnego rozpoczynają łęcznianie. Zbyt długie dośrodkowanie przelatuje przez całą szerokość boiska i wypada poza linią boczną.

27
    Powtarza akcję Bonin! Tym razem zostaje przyblokowany przez obrońców, którzy zatrzymują ofensywę gospodarzy.

26
    Górnik zdecydowanie prowadzi grę i częściej utrzymuje się w posiadaniu. W końcu Bonin decyduje sie na uderzenie z dystansu, ale piłka leci zbyt słabo po ziemi, aby zaskoczyć golkipera.

24
    Mraz nabija piłkę w pole karne Floty z rzutu wolnego, ale futbolówka leci prosto do koszyczka Brljaka.

24
    Gusočenko jest drugim obrońcą Floty, który zgarnia żółtą kartkę! Goście muszą uważać!

23
    Od tej okazji Arifovicia sam na sam zupełnie nic się nie wydarzyło. Kilka uderzeń, ale głównie niecelnych. Niespełna 25 minut gry za nami, czekamy na bramki!

22
    Brljak niezbyt pewnie wychodzi z bramki, aby piąstkować piłkę! W efekcie tego chyba nawet w nią nie trafia, ale obrońcy naprawiają błąd i oddalają grę.

20
    Kieruzel wychodzi dobrze do góry i oddaje strzał głową. Strzał był jednak nieprzygotowany i futbolówka zmierza obok bramki Prusaka.

19
    Muszę przyznać, że niezbyt mocne tempo narzucają obie ekipy. Od rzutu rożnego rozpoczną grę gracze ze Świnoujścia.

18
    Kieruzel mocno bezpośrednio z wolnego! Piłka przelatuje kilkadziesiąt centymetrów od okienka bramki Prusaka!

17
    Tym razem to Flota będzie miała okazję z rzutu wolnego. To może zakończyć się skutecznym uderzeniem na bramkę!

16
    Jasiński wrzuca futbolówkę mocno w szesnastkę Górnika, ale Prusak pewnie wychodzi z bramki i chwyta piłkę. W Łęcznej mocno pada deszcz, ale i świeci słońce!

15
    Zawistowski uderza z rzutu wolnego, piłka leci nad murem, ale także nad poprzeczką bramki Brljaka! Dobre uderzenie zawodnika z Łęcznej.

14
    Kolejny stały fragment gry dla gospodarzy! Miejscowi już szykują się do uderzenia na bramkę Brljaka!

13
    Zawistowski zbyt mocno zagrywał w stronę uciekającego partnera i piłka opuszcza plac gry! Na razie niewiele akcji wychodzi zawodnikom obu drużyn.

12
    W ataku pozycyjnym Górnik Łęczna. W sumie ciężko nazwać to atakiem, bowiem gospodarze wymieniają podania na własnej połowie. Dodatkowo próba rozegrania do przodu kończy się stratą.

11
    Dobra centra w szesnastkę Floty, ale pewnie piąstkuje golkiper, który nieco oddala grę. Wciąż w posiadaniu są gospodarze.

10
    Jasiński nieładnie atakuje Niedzielę i otrzymuje za to pierwszą żółtą kartkę w meczu.

9
    Kolendowicz dobrze podpina się pod akcje swojego zespołu na lewym skrzydle. Jego kolejne dośrodkowanie nie dociera do adresata.

8
    Bielak kończy akcję swojej ekipy nieudanym dośrodkowaniem, które opuszcza plac gry. Od bramki Brljak.

7
    Brljak dobrze interweniuje po strzale zawodnika gospodarzy. Szybko wznawia grę wyrzutem do swojego partnera.

6
    Bonin wywalczył rzut wolny zaraz przed linią boczną boiska! To może być dobra szansa dla gospodarzy ze stałego fragmentu gry!

5
    Kolendowicz próbuje akcji oskrzydlającej i w końcu dośrodkowuje w szesnastkę Górnika. Obrońcy na swoich posterunkach i przerywają akcje.

4
    Beznadziejne zachowanie w defensywie bodajże Nowaka i Arifović nagle znalazł się sam na sam z Prusakiem! Napastnik strzela, ale nie trafia w światło bramki! Zmarnowana stuprocentowa okazja!

3
    Nowak niepotrzebnie fauluje Opałacza i to Świnoujście wznowi od stałego fragmentu gry. Spokojny początek meczu.

3
    Zamieszanie w polu karnym, ale obrońcy wybijają futbolówkę. Wciąż w posiadaniu utrzymują się miejscowi.

2
    Pierwsza szybsza akcja gospodarzy! Górnik rozpocznie od rzutu rożnego!

2
    Pierwsze przewinienie gracza Górnika, który faulował na połowie przeciwników. Flota wznawia długim wykopem w środkową strefę boiska.

1
    Rozpoczęli gospodarze, w czarnych strojach! Flota na biało-niebiesko.

1

Piłkarze wychodzą na boisko! Pogoda nie powinna sprawiać problemów!

Górnik Łęczna: Prusak, Mraz, Kwiecień, Szmatiuk, Sasin, Bielak, Zawistowski, Nowak, Bonin, Niedziela, Woźniak

Flota Świnoujście: Brljak, Jasiński, Gusočenko, Opałacz, Kieruzel, Mokwa, Niewiada, Bodziony, Grzelak, Kolendowicz, Arifović

Sędziowie: Tomasz Wajda – Krzysztof Myrmus, Sławomir Kowalewski – Miłosz Widlarz.

Dwa poprzednie mecze bezpośrednie kończyły się podziałem punktów. Tym razem mamy nadzieję, że będzie nieco inaczej, a i bramek co niemiara!
    Zapraszamy na lajfy.com!

Miejscowi bez najlepszego strzelca – Łukasza Zwolińskiego, który pauzuje za kartki. Kontuzjowany nadal jest natomiast Julien Tadrowski. Do składu wraca z kolei Grzegorz Bonin.
    Jedyna różnica w 18-stce Floty w porównaniu do zestawienia przeciwko Miedzi to obecność Hoška, zamiast wykartkowanego Śpiączki.

Piłkarze ze Świnoujścia przed przystąpieniem do "zimowego snu" notorycznie remisowali.
    W poprzednią sobotę pokonali u siebie jednak legnicką Miedź 1:0 i do meczu na lubelszczyźnie przystąpią w umiarkowanie dobrych humorach.

Gospodarze po raz ostatni przegrali w Rybniku 11 gier temu. Pięć poprzednich potyczek, w tym ostatnią w Płocku (1:0) rozstrzygnęli na swoją korzyść. Mało tego – stracili w nich zaledwie jedną bramkę!

Po długiej, zimowej przerwie piłkarze wracają na stadion w Łęcznej, gdzie lider – Górnik (38 pkt) zmierzy się z broniącą przed spadkiem, 14. Flotą (22 pkt).