Schalke 04 – Braunschweig 3:1 (koniec) | Stuttgart – Hamburg 1:0 (koniec) | Hannover – Borussia D. 0:3 (koniec)
Wolfsburg – Augsburg 1:1 (koniec) | Mainz – Bayern 0:2 (koniec) | Borussia M. – Hertha 3:0 (koniec)
FC Schalke 04 Gelsenkirchen
3:1 (1:0)
Eintracht Braunschweig
Sobota 22.03.2014, 15:30 • Veltins-Arena, Gelsenkirchen • Niemiecka Bundesliga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

26. kolejka niemieckiej Bundesligi, spotkanie pomiędzy FC Schalke 04 Gelsenkirchen a Eintrachtem Braunschweig.

Czas na kolejne emocje związane z rozgrywkami ligi niemieckiej. Jednym z sobotnich spotkań będzie starcie Schalke z Eintrachtem Braunschweig.

Będzie to starcie drużyn z dwóch skrajnych końców ligowej tabeli. Schalke to aktualnie trzecia drużyna w Bundeslidze. Piłkarze z Gelsenkirchen po 25 meczach mają na swoim koncie 47 punktów.

Braunschweig zaś zamyka ligową klasyfikację. Eintracht po 25 starciach ma na swoim koncie zaledwie 18 punktów co daje mu ostatnią, 18 lokatę.

Faworytem spotkania będzie oczywiście drużyna z Gelsenkirchen, która dodatkowo będzie miała przewagę publiczności. Spotkanie odbędzie się bowiem na Veltins-Arena.

W ostatniej kolejce Schalke pokonało na wyjeździe Augsburg 2:1, a Braunschweig na własnej murawie zremisował z Wolsfburgiem 1:1.

Na relację z tego spotkania zapraszamy na lajfy.com!

Początek spotkania za 20 minut.

FC Schalke 04 Gelsenkirchen: Fährmann – Hoogland, Ayhan, Matip, Kolasinac – Goretzka, K-P. Boateng, Meyer, Neustädter, Draxler – Huntelaar.
    Rezerwowi: Hildebrand – Erdmann, Max, Sobottka, Annan, Obasi, Szalai

Eintracht Braunschweig: Davari – Kessel, Bicakcic, Correia, Perthel – Bellarabi, Theuerkauf, Hochscheidt, Pfitzner, Boland – Kumbela
    Rezerwowi: Later – Dogan, Vrancic, Elabdellaoui, Kratz, Nielsen, Ademi

Sędziowie: Stark – Salver, Pickel.

Zawodnicy pojawiają się na murawie!

1

1
    Spotkanie rozpoczęte przez zawodników z Braunschweig.

1
    Na początek spotkania mamy spaloną pozycję przyjezdnych, a dokładniej zawodnika oznaczonego numerem 12 – Kumbeli.

2
    Pierwsza, niezbyt udana akcja gospodarzy. Meyer posłał piłkę wysoko nad bramkę Davariego.

3
    Przy piłce już ponownie zawodnicy z Gelsenkirchen. Schalke jak na razie spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie.

4
    Zacięta walka Mayera z defensorami Eintrachtu przy linii końcowej. Ostatecznie zawodnik gospodarzy wywalczył rzut rożny.

5
    Sędziowie odgwizdują przewinienie Boetanga w ofensywie. Grę zaraz wznowią zawodnicy Braunschweig.

6
    Ah, blisko było! Minimalnie niecelny strzał Boetanga na bramkę Davariego. Piłka przelatuje tuż obok słupka.

7
    Arbitrzy dyktują rzut wolny dla Lwów po przewinieniu jednego z zawodników Schalke. Rzut wykonywany z odległości ok. 20 metrów od bramki Fahrmanna.

8
    Prostopadłe i kompletnie nieudane zagranie Bellarabiego do pola karnego Gelsenkirchen. Piłkę przejmują gospodarze.

9
    Małe zamieszanie pod bramką Davariego podczas akcji Górników. Golkiper gości w porę jednak wybił futbolówkę.

10
    Goretzka wywraca się w polu karnym Eintrachtu po interwencji jednego z defensorów Eintrachtu. Faulu jednak nie było.

11
    Schalke spokojnie rozgrywa futbolówkę na własnej połowie.

12
    Z minuty na minutę coraz bardziej widoczna przewaga gospodarzy. Nie oszukujmy się – tego można było spodziewać się przed spotkaniem.

13
    Kotłuje się pod bramką Braunschweigu. Zdołał jednak złapać piłkę do rąk Davari.

14
    Pierwszy w tym spotkaniu rzut rożny podyktowany dla zawodników Eintrachtu. Goście jednak marnują okazję z kornera.

15
    Aktywniejsza gra gości w porównaniu z postawą sprzed kilku minut. Eintracht próbuje atakować, ale niewiele z tego jak na razie wychodzi.

16
    Gra już ponownie przeniosła się w okolice pola karnego Braunschweigu.

17
    Kolejny korner dla Schalke. Dobrze głowami zainterweniowali obrońcy Eintrachtu i piłka wybita na środek murawy.

17
    Gol dla Schalke
    Bramkę zdobył LEON GORETZKA.

GOOOL! Ta bramka wisiała w powietrzu od dłuższego czasu. LEON GORETZKA kapitalnym uderzeniem sprzed pola karnego Braunschweigu pewnie pokonuje Davariego! Gospodarze na prowadzeniu!

19
    Chwila spokojniejszej gry ze strony gospodarzy po zdobyciu bramki. Eintracht gra z piłką na środku murawy.

20
    Niedokładne zagranie Bellarabiego i piłka ucieka poza linię końcową. Grę za parę chwil wznowią zawodnicy z Gelsenkirchen.

21
    Goście ponownie starają się atakować na bramkę Fahrmanna. Zobaczymy co tym razem z tego wyjdzie...

22
    Rzut rożny dla drużyny z Braunschweig.

22
    Goście zamieniają rzut rożny na rzut z autu. Wysoko kryją zawodników Eintrachtu obrońcy Schalke.

24
    Koniec tego dobrego dla przyjezdnych. Gospodarze ruszają do ofensywy.

24
    Ładne uderzenie Neustädtera z rzutu wolnego. Równie dobrą interwencją popisał się jednak golkiper Eintrachtu.

26
    Gelsenkirchen spokojnie wymienia podania na środku murawy. Gospodarze szukają miejsca do ruszenia z kolejną akcją.

27
    Mayer! Zawodnik Schalke trafia jedynie w siatkę boczną bramki Davariego.

29
    Goście od dłuższego czasu mają spore problemy z odebraniem piłki gospodarzom. Schalke w tym momencie zdominowało grę niemal całkowicie.

30
    Mayer wyprowadza lewym skrzydłem szybką kontrę gospodarzy.

31
    Ostra wymiana słów pomiędzy Kumbelą i arbitrem po odgwizdanym faulu na zawodniku Schalke. Zawodnik Eintrachtu upomniany.

32
    Dominację gospodarzy idealnie ilustruje statystyka posiadanej piłki. Schalke – 64%. Eintracht – 36%.

33
    Kolejny niezbyt dobrze wykonany rzut rożny przez gospodarzy. Schalke jednak zdołało utrzymać piłkę w ofensywie.

34
    Jeszcze jedno niecelne uderzenie Mayera na bramkę Davariego. Nie może się dzisiaj wstrzelić zawodnik Schalke.

35
    Świetna interwencja defensywna Kumbeli po strzale Draxlera.

36
    Odgwizdany faul w ataku zawodnika z Braunschweigu. Grę za chwilę wznowi golkiper gospodarzy – Fahrmann.

37
    Gospodarze wycofali grę na własną połowę. Trochę brakuje już sił w tej połowie zawodnikom Schalke.

38
    Mayer tym razem już z celnym strzałem, ale Davari nie miał większych problemów z obronieniem tego uderzenia.

38
    Doczekaliśmy się pierwszej żółtej kartki w tym spotkaniu. Jej zdobywca został Kolasinac, który faulował Hochscheidta.

39
    Kompletnie nieudane zagranie Bellarabiego z rzutu wolnego. Fahrmann wznowi grę od bramki.

40
    Worek z żółtymi kartkami rozwiązany. Kolejny kartonik, tym razem dla Bellarabiego z Eintrachtu, który popisał się brzydkim faulem na Goretzce.

41
    Pierwsza w tym spotkaniu, niestety przymusowa zmiana gości. Pfitzner doznał kontuzji nogi i musiał opuścić murawę. Jego miejsce zajął Ademi.

42
    Tempo spotkania znacznie opadło. Gospodarze bardzo wolno wymieniają podania na środku boiska.

43
    Goretzka próbował mocno uderzać po prostej, ale nadział się na nogi obrońcy Eintrachtu. Piłka poza obszarem gry.

44
    Mayer wywalczył jeszcze jeden rzut rożny dla Schalke w tej części spotkania.

45
    Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry pierwszej połowy spotkania.

45+1
    Arbiter zdecydował się doliczyć jeszcze jedną minutę gry do pierwszej połowy.

45+2

Koniec pierwszej połowy spotkania! Po 45. minutach na Veltins-Arena w Gelsenkirchen Schalke prowadzi z Eintrachtem 1:0 po bramce Goretzki z 17. minuty spotkania.

Druga połowa rozpocznie się o 16:32.

Sytuacje podbramkowe w pierwszej połowie. Schalke – 8. Eintracht – 1.

46

46
    Druga połowa rozpoczęta przez zawodników z Gelsenkirchen.

46
    Bellarabi próbował ruszyć z indywidualnym kontratakiem, ale czujną interwencją popisali się defensorzy Schalke.

47
    Gelsenkirchen rozgrywa piłkę tuż przed polem karnym Eintrachtu. Szukają goście miejsca do oddania strzału.

48
    Głębokie dośrodkowanie Goretzki do pola karnego gości. Piłkę skutecznie wybijają piłkarze z Braunschweigu.

49
    Ogromne zamieszanie w polu karnym Braunschweigu! Cudem bronią się goście przed utratą bramki!

50
    Davari łapie piłkę po niegroźnym strzale Draxlera. Goście wznawiają grę od bramki.

52
    Goście starają się ruszyć z jakimś kontratakiem, ale każda ich akcja jest momentalnie rozbijana przez gospodarzy.

53
    Druga zmiana w ekipie z Braunschweigu. W miejsce Bellarabiego na boisku pojawia się Elabdellaoui.

54
    Gospodarze przez cały czas utrzymują piłkę w ataku. Rzut rożny dla Schalke.

55
    Jeden z zawodników Schalke faulowany przed polem karnym Eintrachtu. Rzut wolny.

57
    Goście po raz pierwszy od dłuższego czasu znaleźli się w posiadaniu piłki. Spokojna gra z futbolówką na własnej połowie zawodników Eintrachtu.

58
    Kompletnie nieudane zagranie Perthela z rzutu rożnego. Piłka ląduje poza linią końcową.

59
    Goreztka dośrodkowuje do pola karnego gości, a Matip główką posyła piłkę tuż nad poprzeczkę bramki Davariego.

61
    Boland faulowany przez Ayhana na środku murawy. Zawodnik Schalke wyraźnie rozgoryczony decyzją arbitra.

62
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 60000 widzów.

63
    Schalke ponownie w głębokiej ofensywie. Może tym razem uda się Górnikom powiększyć prowadzenie.

64
    Kolejny w tym spotkaniu rzut rożny dla zawodników Schalke.

65
    Nieczyste wejście jednego z zawodników Braunschweigu. Rzut wolny dla Schalke tuż sprzed pola karnego Eintrachtu.

66
    Bramkę zdobył KLAAS JAN HUNTELAAR.

GOOOL! Mamy podwyższenie prowadzenia Schalke! Kapitalne uderzenie KLAASA JANA HUNTELAARA z rzutu wolnego! Guma odbiła się jeszcze od muru ustawionego przez zawodników Eintrachtu i wpadła do bramki Davariego.

68
    Gospodarze szybko chcą zadać kolejny cios przyjezdnym. Schalke ponownie tworzy akcję pod bramką Braunschweigu.

69
    Gelsenkirchen wycofało grę na własną połowę boiska.

70
    70. minut gry za nami. W drugiej tercji grę całkowicie zdominowali gospodarze. W tej chwili stworzyli oni sobie już 22 sytuacje podbramkowe, oddając 12 celnych strzałów na bramkę Davariego.

71
    Pierwsza zmiana w ekipie gospodarzy. Meyer kończy dzisiejszy występ. Szansę na rozegranie kilkunastu minut otrzymał Obasi.

72
    Gospodarze wciąż z piłką na własnej połowie. Braunschweig nawet jednak nie próbuje odebrać piłki zawodnikom Schalke.

74
    Ostatniej zmiany dokonuje drużyna z Braunschweigu. Vrancić zastępuje Kumbele.

75
    Kompletnie nieudane uderzenie Vrancicia z dystansu. Grę od bramki wznowi za parę chwil Fahrmann.

77
    Gospodarze znacznie spuścili z tonu. Schalke nie spieszy się już z atakami na bramkę Davariego.

78
    Niecelne dośrodkowanie Obasiego do pola karnego Eintrachtu. Piłkę przejmują przyjezdni.

80
    Druga zmiana w zespole z Gelsenkirchen. Dzisiejszy występ kończy Draxler. Na ostatnie dziesięć minut na boisku pojawia się Annan.

81
    Dobra okazja gości z rzutu wolnego. Zobaczymy jak to wykorzystają przyjezdni...

82
    Gol dla Braunschweigu!
    Bramkę zdobył BENJAMIN KESSEL.

GOOOL! Goście zdobywają kontaktową bramkę! BENJAMIN KESSEL ładnym uderzeniem sprzed pola karnego pokonuje Fahrmanna! Będzie gorąco w ostatnich minutach!

83
    Braunschweig był bliski wyrównana! Słupek ratuje gospodarzy!

85
    Nieczyste wejście Correi. Sędziowie przerywają grę i odgwizdują faul zawodnika Eintrachtu, nagradzając go żółtą kartką.

86
    Theuerkauf spowodował upadek Goretzki. Żółtka kartka dla zawodnika Braunschweigu.

87
    Goście starają się ruszyć z ofensywną akcją. Jest o to jednak niezwykle ciężko bowiem Schalke posłało wszystkie siły do defensywy.

88
    Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy. Na boisku w miejsce Huntelaara pojawia się Szalai.

89
    Dobra interwencja Fahrmanna po uderzeniu Bolanda. Piłka ucieka na środek murawy.

90
    Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry.

90+1
    Arbiter dolicza trzy dodatkowe minuty do spotkania.

90+2
    Niecelne dalekie zagranie Kessela. Piłka ucieka poza linię końcową przy bramce Fahrmanna.

90+3
    Goście ruszają z ostatnią ofensywną akcją w tym spotkaniu.

90+4
    Bramkę zdobył ADAM SZALAI.

GOOOL! Koniec marzeń gości o remisie! Kapitalną akcję gospodarzy skutecznym uderzeniem zakończył ADAM SZALAI. 3:1 dla Schalke.

Koniec spotkania! FC Schalke 04 Gelsenkirchen pomimo sporej przewagi pokonuje Eintracht Braunschweig zaledwie 3:1. Decydującą o zwycięstwie bramkę zdobył w 66 minucie Huntelaar.

Dziękuje za uwagę i zapraszam ponownie na lajfy.com! (17:22:47)