Schalke 04 – Braunschweig 3:1 (koniec) | Stuttgart – Hamburg 1:0 (koniec) | Hannover – Borussia D. 0:3 (koniec)
Wolfsburg – Augsburg 1:1 (koniec) | Mainz – Bayern 0:2 (koniec) | Borussia M. – Hertha 3:0 (koniec)
Hannover 96
0:3 (0:1)
Borussia Dortmund
Sobota 22.03.2014, 15:30 • AWD-Arena, Hannover • Niemiecka Bundesliga

Niesamowite emocje na stadionie w Hannoverze! Borussia Dortmund rozbiła gospodarzy 3:0, choć pierwsze 40 minut pozwalała myśleć raczej o odwrotnym wyniku! Ciesz fakt, że jednego z goli, i t w piękny sposób, zdobył Robert Lewandowski! Drugi z naszych reprezentantów, Łukasz Piszczek, był w tym spotkaniu niestety przez większość czasu niewidoczny. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne tylko na Lajfy.com! (17:22:58)

90+2

90+1
    Gol dla Borussii!
    Świetne prostopadłe zagranie z głębi pola do Marco Reusa, który minął bramkarza, a następnie z bardzo ostrego kąta wpakował piłkę do siatki! 3:0 dla Dortmundu!

90
    Dwie minuty dłużej potrwa pierwsza część spotkania.

90
    Ależ odpowiedź Borussii! Dośrodkowanie z lewej strony, piłka trafia do Reusa, który z kilku metrów uderza ponad bramkę!

88
    Świetną okazję zmarnował teraz Stindl! W wyśmienitej pozycji uderzył wprost w ofiarnie interweniującego Weidenfellera!

88
    Grosskreutz w prostej sytuacji traci piłkę na połowie gospodarzy, którzy wyprowadzają właśnie kontratak.

86
    Stindl decyduje się na uderzenie spoza pola karnego, ale jego strzał pewnie broni Weidenfeller.

84
    Prostopadłe zagranie do Reusa, który był jednak na pozycji spalonej. Rzut wolny dla Hannoveru.

83
    Ostatnia zmiana w zepsole z Dortmundu. Z boiska schodzi Robert Lewandowski, a w jego miejsce wejdzie Schieber.

82
    Teraz to piłkarze Borussii przeszli na połowę rywala, ale również nie są w stanie zagrozić bramce przeciwnika.

81
    Kolejny raz obrońcy drużyny z Dortmundu radzą sobie z akcją Hannoveru, ale gospodarze cały czas utrzymują się przy piłce.

79
    Gospodarze grają zbyt chaotycznie, aby skutecznie zagrozić bramce Weidenfellera. Ich dośrodkowania są wybijane poza obręb szesnastki przez defensywę Borussii.

77
    Walka Mkhitaryana i Bittencourta przy narożniku boiska na połowie Borussii zakończyła się wybiciem piłki w aut przez zawodnika Hannoveru.

75
    Do końca meczu pozostał już tylko kwadrans! W drugiej połowie widzimy nieco słabsze widowisko niż w pierwszej, ale składnych akcji i dobrych okazji podbramkowych nie brakuje!

74
    Mats Hummels ukarany przez arbitra żółtą kartką za faul na wyprowadzającym kontrę rywalu.

74
    Robert wbiegł z piłką w pole karne, ale tym razem nie zdołał przedryblować licznej defensywy gospodarzy i traci futbolówkę.

73
    Druga zmiana w ekipie gospodarzy. Schodzi Prib, wchodzi Schlaudraff.

72
    Bardzo ładne uderzenie Durma zza linii pola karnego, ale piłka ląduje tylko na "dachu" bramki Hannoveru. Z piątego metra rozpocznie Zieler.

Gole: 43. Hummels, 52. Lewandowski, 90+1. Reus

Kartki:   36. Sakai (HAN) – 74. Hummels (DOR)

Hannover 96: Zieler – Sakai, Hoffmann, Schulz, Pocognoli – Stindl, Schmiedebach, Bittencourt, Sane (59. Ya Konan), Huszti – Prib (73. Schlaudraff)
    Zmiany: Marcelo, Miller, Pander, Rajtoral, Schlaudraff, Sulejmani, Ya Konan

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Papastathoupoulos, Hummels, Durm – Hofmann (68. Reus), Kirch, Mkhitaryan, Sahin (66. Kehl), Grosskreutz – Lewandowski
    Zmiany: Alomerovic, Ducksch, Friedrich, Jojić, Kehl, Reus, Schieber

Sędziowie: Perl – Schalk, Emmer