Schalke 04 – Braunschweig 3:1 (koniec) | Stuttgart – Hamburg 1:0 (koniec) | Hannover – Borussia D. 0:3 (koniec)
Wolfsburg – Augsburg 1:1 (koniec) | Mainz – Bayern 0:2 (koniec) | Borussia M. – Hertha 3:0 (koniec)
Hannover 96
0:3 (0:1)
Borussia Dortmund
Sobota 22.03.2014, 15:30 • AWD-Arena, Hannover • Niemiecka Bundesliga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Na AWD Arenie miejscowy Hannover zmierzy się z Borussią Dortmund. Będzie to mecz w ramach 26. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Gospodarze tego pojedynku z dorobkiem 29 punktów zajmują obecnie jedenastą pozycję. Zespół Hannoveru wygrał jak na razie osiem spotkań, pięć zremisował, a dwanaście przegrał. W ostatnim ligowym spotkaniu gospodarze dzisiejszego meczu wysoko wygrali w wyjazdowym spotkaniu z Herthą Berlin 3:0.

Goście dzisiejszego starcia plasują się na drugiej pozycji, a na koncie mają 48 "oczek". Drużynie prowadzonej przez Jurgena Kloppa pozostała walka jedynie o wicemistrzostwo Niemiec, gdyż do liderującego Bayernu drużyna z Dortmundu traci aż 23 punkty! W ostatniej kolejce zespół Z Zagłębia Ruhry przegrał na własnym stadionie 1:2 z Borussią Moenchengladbach.

Warto dodać, że Borussia Dortmund w środku tygodnia walczyła o ćwierćfinał z rosyjskim Zenitem. Drużyna Jurgena Kloppa przegrała 1:2, ale dzięki zaliczce z meczu wyjazdowego awansowała do dalszej fazy, w której zmierzy się z Realem Madryt,

W pierwszym meczu obu zespołów w tym sezonie Borussia zwyciężyła na własnym stadionie 1:0. Gola na wagę trzech punktów już w czwartej minucie zdobył Marco Reus, pewnie wykorzystując jedenastkę.

Głównym arbitrem tego pojedynku będzie Gunter Perl, którego na liniach wspierać będą Georg Schalk oraz Michael Emmer. Na relację "na żywo" z tego spotkania zapraszam do portalu Lajfy.com!

Witam Państwa serdecznie! Już za nieco ponad dwadzieścia minut rozpocznie się ten mecz, a my za moment poznamy podstawowe jedenastki obu zespołów! Ilu Polaków zobaczymy dziś na boisku? Bądźcie z nami, aby się przekonać!

Hannover 96: Zieler – Sakai, Hoffmann, Schulz, Pocognoli – Stindl, Schmiedebach, Bittencourt, Sane, Huszti – Prib

Rezerwowi: Marcelo, Miller, Pander, Rajtoral, Schlaudraff, Sulejmani, Ya Konan

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Papastathoupoulos, Hummels, Durm – Hofmann, Kirch, Mkhitaryan, Sahin, Grosskreutz – Lewandowski

Rezerwowi: Alomerovic, Ducksch, Friedrich, Jojić, Kehl, Reus, Schieber

Sędziowie: Perl – Schalk, Emmer.

Piłkarze znajdują się już na murawie, mecz zaraz się zacznie!

1

1
    Rozpoczęli zawodnicy gospodarzy.

2
    Ładny przerzut piłki na lewą stronę do Grosskreuza, pomocnik Borussi minął jednego z obrońców, a następnie oddał mocny strzał na bramkę rywali, ale pewną interwencją popisał się Zieler.

3
    Gospodarze w prosty sposób tracą piłką w środkowej strefie boiska i teraz w jej posiadaniu znajdują się piłkarze z Dortmundu.

4
    Hummels faulował wyprowadzającego kontrę rywala i piłkarze Hannoveru 96 zaczną od rzutu wolnego w środku pola.

5
    Papastathoupoulos źle zagrywał piłkę do wybiegającego Łukasza Piszczka i gospodarze rozpoczną grę od wrzutu z autu.

7
    Hofmann złapany przez defensywę miejscowych w pułapkę ofsajdową.

9
    Bittencourt rozpędził się na lewej flance, ale był skutecznie pilnowany przez defensorów przyjezdnych i nie zdołał wywalczyć nawet wrzutu z autu.

10
    Weidefeller rozpocznie grę wykopem piłki z piątego metra.

11
    Akcja Borussi przerwana przez defensywę gospodarzy, którzy wyruszają z szybkim kontratakiem.

12
    Szybką akcję Hannoveru strzałem z pola karnego kończy Prib, ale jego próba niecelna. To było dobra okazja gospodarzy na strzelenie gola, ale zabrakło skuteczności.

13
    Hofmann dał się sfaulować przeciwnikowi na połowie Hannoveru i sędzia dyktuje rzut wolny na korzyść ekipy z Zagłębia Ruhry.

14
    Grosskreutz po raz kolejny dostał piłkę na lewym skrzydle, tym razem nie był jednak pilnowany przez obrońców, ale uderzył bardzo niecelnie i Zieler zacnie od własnej brami.

15
    Pierwszy kwadrans gry już za nami! Jak na razie częściej przy piłce znajduje się Borussia, ale i gospodarze mieli swoją szansę na zdobycie gola.

16
    Lewandowski przewrócił się na piłce na trzydziestym metrze i futbolówkę przejmują zawodnicy Hannoveru 96.

17
    Papastathoupoulos przewracał na prawym skrzydle jednego z rywali i gospodarze będą mieli okazje do dośrodkowania w pole karne Borussii Dortmund z rzutu wolnego.

18
    To powinien być gol dla gospodarzy! Po dośrodkowaniu w szesnastkę gości piłka spadła pod nogi niepilnowanego Hoffmanna, który uderzył mocno, jednak piłka odbiła się od słupka! Ogromne szczęście podopiecznych Kloppa!

20
    Kolejny faul w środku pola na zawodniku gospodarzy, tym razem w starciu z rywalem ucierpiał Sane.

21
    Dośrodkowanie Schulza z rzutu wolnego było zbyt głębokie i od wrzutu z autu na wysokości własnego pola karnego rozpoczną piłkarze Borussii.

22
    Piłkarze z Dortmundu nerwowo rozgrywają piłkę na własnej połowie, ale po chwili ta wychodzi na aut.

23
    Akcja gości lewym skrzydłem kończy się wybiciem piłki przez defensywę gospodarzy na aut.

24
    Ogromne zamieszanie w polu karnym Hannoveru, ale piłka zmierzająca do bramki odbija się od jednego z zawodników gospodarzy!

25
    Zablokowana centra w pole karne Borussii i gospodarze mają rzut rożny.

27
    Stinld świetnie przebił się na prawym skrzydle przez dwóch rywali, ale trzeciemu defensorowi Borussii nie dął już rady stawić czoła. Mimo to, gospodarze zaczną grę od wrzutu z autu.

28
    Bittencourt pomagał sobie ręką przy przyjmowaniu piłki w środku pola i sędzia dyktuje rzut wolny dla Borussii. Goście jednak bardzo szybką tracą futbolówkę.

30
    Stindl uporał się z dwoma obrońcami Borussii i oddał atomowe uderzenie na bramkę gości, ale świetnym refleksem wykazał się Weidenfeller! Tylko rzut rożny dla Hannoveru!

32
    Gospodarze cały czas utrzymują się w posiadaniu piłki, gdy tylko piłkarze Borussii ją odbiorą, nie potrafią zbudować solidnego ataku.

33
    Mkhitaryan ostro potraktowany przez rywala w środku pola, ale sędzia nie decyduje się na indywidualna karę dla zawodnika Hannoveru.

34
    Groźna akcja gospodarzy przerwana gwizdkiem sędziego. Wybiegający na czystą pozycję Prib w momencie podania był na pozycji spalonej.

35
    Zbyt mocne podanie do Roberta Lewandowskiego, który nie zdołał opanować piłki i ta ląduje w objęciach Zielera.

36
    Sakai zostaje ukarany żółtą kartką za zagranie piłki ręką w walce o górną piłkę na własnej połowie. Borussia Dortmund rozpocznie od rzutu wolnego.

38
    Goście od dłuższego czasu zamknięci na własnej połowie boiska. Czy podopiecznym Kloppa uda się wyjść z opresji? Z tak dysponowanym rywalem, jakim dzisiaj jest Hannover, będzie zdecydowanie ciężko!

39
    Hummels skutecznie złapany przez defensywę gospodarzy w pułapkę ofsajdową.

41
    Kolejny korner dla piłkarzy Hannoveru, tym razem głową piłkę poza własne pole karne wybija Mats Hummels.

42
    Tempo meczu trochę siadło tuż przed przerwą. Piłkarze Borussii szukają sposobu na pokonanie Zielera, ale jak na razie nie są w stanie zagrozić bramce rywali.

43
    Gol dla Borussii!
    Po dośrodkowaniu w pole karne gospodarzy najlepiej odnalazł się MATS HUMMELS, który nie daje najmniejszych szans bramkarzowi! Borussia prowadzi 1:0!

44
    Gospodarze szybko starali się odpowiedzieć rywalom na strzeloną bramkę, ale faulowany został Huszti.

45

Przerwa! Gospodarze w tym spotkaniu przeważali, ale to goście strzelili gola i schodzą do szatni z jednobramkowym prowadzeniem. Zapraszam za niecały kwadrans na drugą połowę, zostańcie z nami!

46

47
    Obie drużyny przystąpiły do drugiej połowy bez zmian w wyjściowych jedenastkach.

48
    Huszti przewracany w środku pola przez Sahina i sędzia dyktuje rzut wolny dla drużyny Hannoveru.

49
    Drużyna Borussii długo buduje swoją akcję przed polem karnym gospodarzy, ale na razie nie stwarza to większego zagrożenia.

51
    Drużyna gości rozpocznie od rzutu wolnego po faulu w środku pola.

52
    Ależ bramka ROBERTA LEWANDOWSKIEGO! Reprezentant Polski dostał długie podanie na połowę rywala, minął CZTERECH obrońców Hannoveru po wbiegnięciu z piłką w pole karne i pokonał bramkarza gospodarzy! 2:0 dla Borussii!

54
    Czy po tym ciosie gospodarze będą w stanie się podnieść? Druga połowa zaczęła się dla nich niekorzystnie, ale jeśli będą grali tak jak w pierwszej połowie, wszystko może się zdarzyć!

56
    Rzut rożny dla Borussii po tym, jak zablokowany został strzał Mkhitaryana.

57
    Defensywa gości skutecznie przerywa długo budowaną akcję Hannoveru.

58
    Jeden z piłkarzy Borussii w prosty sposób traci piłkę i gospodarze wyruszają z kontratakiem.

59
    Pierwsza zmiana w ekipie gospodarzy. Za Sane wchodzi Ya Konan.

60
    Godzina gry już za nami! Jak na razie prowadzą goście, ale drużyna Hannoveru nie odpuszcza i stać ją jeszcze na zdobycie gola!

61
    Weidenfeller nie ma problemów z wyłapaniem piłki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w pole karne Borussii.

62
    Groźny kontratak Hannoveru, ale strzał Priba skutecznie broni Weidenfeller.

64
    Świetny kontratak Borussii, po dośrodkowaniu w pole karne Hannoveru doszło do zamieszania, ostatecznie na strzał piętą zdecydował się Lewandowski, ale jego uderzenie zablokowane!

66
    Pierwszą zmianę przeprowadza Jurgen Klopp. Za Sahina wchodzi Kehl.

67
    Z kolejnym dośrodkowaniem we własne pole karne najmniejszych problemów nie ma Weidenfeller.

68
    Druga zmiana w Borussii Dortmund. Hofmann zostaje zastąpiony przez Marco Reusa.

69
    Po nieudanym wykończeniu akcji przez jednego z zawodników Borussii Dortmund grę wznowi golkiper Hannoveru.

70
    Akcja Hannoveru przerwana, w momencie podania Huszti był za linia obrońców i piłkarze Dortmundu znajdują się w posiadaniu piłki.

72
    Bardzo ładne uderzenie Durma zza linii pola karnego, ale piłka ląduje tylko na "dachu" bramki Hannoveru. Z piątego metra rozpocznie Zieler.

73
    Druga zmiana w ekipie gospodarzy. Schodzi Prib, wchodzi Schlaudraff.

74
    Robert wbiegł z piłką w pole karne, ale tym razem nie zdołał przedryblować licznej defensywy gospodarzy i traci futbolówkę.

74
    Mats Hummels ukarany przez arbitra żółtą kartką za faul na wyprowadzającym kontrę rywalu.

75
    Do końca meczu pozostał już tylko kwadrans! W drugiej połowie widzimy nieco słabsze widowisko niż w pierwszej, ale składnych akcji i dobrych okazji podbramkowych nie brakuje!

77
    Walka Mkhitaryana i Bittencourta przy narożniku boiska na połowie Borussii zakończyła się wybiciem piłki w aut przez zawodnika Hannoveru.

79
    Gospodarze grają zbyt chaotycznie, aby skutecznie zagrozić bramce Weidenfellera. Ich dośrodkowania są wybijane poza obręb szesnastki przez defensywę Borussii.

81
    Kolejny raz obrońcy drużyny z Dortmundu radzą sobie z akcją Hannoveru, ale gospodarze cały czas utrzymują się przy piłce.

82
    Teraz to piłkarze Borussii przeszli na połowę rywala, ale również nie są w stanie zagrozić bramce przeciwnika.

83
    Ostatnia zmiana w zepsole z Dortmundu. Z boiska schodzi Robert Lewandowski, a w jego miejsce wejdzie Schieber.

84
    Prostopadłe zagranie do Reusa, który był jednak na pozycji spalonej. Rzut wolny dla Hannoveru.

86
    Stindl decyduje się na uderzenie spoza pola karnego, ale jego strzał pewnie broni Weidenfeller.

88
    Grosskreutz w prostej sytuacji traci piłkę na połowie gospodarzy, którzy wyprowadzają właśnie kontratak.

88
    Świetną okazję zmarnował teraz Stindl! W wyśmienitej pozycji uderzył wprost w ofiarnie interweniującego Weidenfellera!

90
    Ależ odpowiedź Borussii! Dośrodkowanie z lewej strony, piłka trafia do Reusa, który z kilku metrów uderza ponad bramkę!

90
    Dwie minuty dłużej potrwa pierwsza część spotkania.

90+1
    Świetne prostopadłe zagranie z głębi pola do Marco Reusa, który minął bramkarza, a następnie z bardzo ostrego kąta wpakował piłkę do siatki! 3:0 dla Dortmundu!

90+2

Niesamowite emocje na stadionie w Hannoverze! Borussia Dortmund rozbiła gospodarzy 3:0, choć pierwsze 40 minut pozwalała myśleć raczej o odwrotnym wyniku! Ciesz fakt, że jednego z goli, i t w piękny sposób, zdobył Robert Lewandowski! Drugi z naszych reprezentantów, Łukasz Piszczek, był w tym spotkaniu niestety przez większość czasu niewidoczny. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne tylko na Lajfy.com! (17:22:58)

Gole: 43. Hummels, 52. Lewandowski, 90+1. Reus

Kartki:   36. Sakai (HAN) – 74. Hummels (DOR)

Hannover 96: Zieler – Sakai, Hoffmann, Schulz, Pocognoli – Stindl, Schmiedebach, Bittencourt, Sane (59. Ya Konan), Huszti – Prib (73. Schlaudraff)
    Zmiany: Marcelo, Miller, Pander, Rajtoral, Schlaudraff, Sulejmani, Ya Konan

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Papastathoupoulos, Hummels, Durm – Hofmann (68. Reus), Kirch, Mkhitaryan, Sahin (66. Kehl), Grosskreutz – Lewandowski
    Zmiany: Alomerovic, Ducksch, Friedrich, Jojić, Kehl, Reus, Schieber

Sędziowie: Perl – Schalk, Emmer