Parma – Genoa 1:1 (koniec) | Inter – Atalanta 1:2 (koniec) | Bologna – Cagliari 1:0 (koniec)
Sampdoria – Hellas Verona 5:0 (koniec) | Udinese – Sassuolo 1:0 (koniec) | Napoli – Fiorentina 0:1 (koniec)
Catania – Juventus 0:1 (koniec) | Lazio – AC Milan 1:1 (koniec)
UC Sampdoria
5:0 (3:0)
Hellas Verona
Niedziela 23.03.2014, 15:00 • Luigi Ferraris, Genoa • Włoska Serie A

Zarówno w pierwszej, jak i w drugiej połowie, arbiter nie decyduje się na doliczenie dodatkowych minut do regulaminowego czasu gry! Sampdoria deklasuje rywala i zwycięża 5:0! Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne tylko na Lajfy.com! (16:49:51)

90
    Rzut wolny dla Verony, ale piłka po bezpośrednim uderzeniu na bramkę odbija się od muru.

89
    Znakomita parada w wykonaniu da Costy ratuje zespół gospodarzy przed utratą bramki!

88
    Lopez zakręcił obrońcami Verony i wrzucił piłkę w pole karne rywali, ale świetnym piąstkowaniem piłki popisał się Rafael.

86
    Bardzo groźna akcja Verony, ale defensorzy gospodarzy w ostatniej chwili wybijają piłkę na rzut rożny.

85
    Wrzut z autu na wysokości linii środkowej dla Verony.

84
    Sędzia odgwizduje pozycję spaloną Iturbe. Gospodarze w posiadaniu piłki.

82
    Właśnie obserwujemy nudniejszy fragment meczu, piłka nie opuszcza środkowej strefy boiska, a zamiast ładnych akcji widzimy faule.

80
    Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy! Na boisku melduje się reprezentant Polski, Bartosz Salamon, który zastępuje na ostatnie dziesięć minut Palombo.

79
    Da Costa pewnie łapie piłkę po wrzutce w pole karne Sampdorii z rzutu wolnego.

78
    Dośrodkowanie Jankovicia w pole karne gospodarzy zbyt głębokie i da Costa wznowi grę z piątego metra.

77
    Lopez faulowany na lewym skrzydle blisko pola karnego i Sampdoria będzie miała okazje do dośrodkowania z rzutu wolnego.

76
    Palombo zbyt mocno zagrywał do Lopeza i piłka ląduje w objęciach Rafaela. W poczynania gospodarzy wkradł się chaos.

75
    Ostatnia zmiana w zespole gości. Toniego zastępuje Cacia.

74
    Rośnie przewaga gości, kolejny rzut rożny dla Verony po zablokowanej centrze.

72
    Bardzo dobre dośrodkowanie w pole karne gospodarzy z prawego skrzydła, ale strzał głową Luci Toniego minimalnie niecelny.

71
    Druga zmiana w ekipie Sampdorii. Bjarnason wchodzi, Sansone schodzi.

70
    Sansone ukarany żółtą kartką za faul na Pilludzie.

69
    Druga zmiana w drużynie gości. Cacciatore schodzi, Pillud wchodzi.

68
    Świetna interwencja golkipera gospodarzy po uderzeniu Toniego, kolejny korner dla Verony!

67
    Cały czas w posiadaniu piłki znajdują się goście, czy uda im się zdobyć honorowego gola?

66
    Fantastyczna okazja Verony! W zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Rabusic, ale jego uderzenie z najbliższej odległości broni da Costa! Tylko korner dla ekipy przyjezdnych!

65
    Sytuacja na boisku uspokoiła się, piłkarze Verony wymieniają między sobą podania, ale nie decydują się na gwałtowne atakowanie bramki rywala.

64
    Zmiana również w ekipie gości. Za Romulo wchodzi Rabusic.

62
    Pierwsza zmiana w tym spotkaniu! Eder wchodzi za Gabbiadiniego.

61
    Wspaniała indywidualna akcja Luci Toniego! Zawodnik Verony w pojedynkę uporał się z paroma obrońcami gospodarzy, ale jego strzał wspaniale broni golkiper Sampdorii!

60
    Godzina gry za nami! Losy tego meczu są już praktycznie rozstrzygnięte, ale ilość bramek wciąż może się zmienić, zostańcie z nami!

58
    Gol dla Sampdorii!
    ANGELO PALOMBO zdecydował się na bezpośrednie uderzenie na bramkę Verony, bramkarz gości sięgnął jeszcze piłkę, ale ta i tak ląduje w siatce! To jest pogrom, 5:0 dla gospodarzy!

57
    Gabbiadini faulowany tuż przed linią pola karnego gości! Rzut wolny dla Sampdorii z bardzo bliskiej odległości do bramki!

56
    Bardzo ładna akcja Verony! Piłka trafiła przed pole karne do Iturbe, który technicznym strzałem próbował pokonać bramkarz Sampdorii. Golkiper gospodarze nie miał jednak kłopotów z wyłapaniem tej piłki.

55
    Iturbe ucierpiał w starciu z rywalem, ale sędzia nie przerywa gry.

54
    Ogromne zamieszanie w polu karnym gości, ale ostatecznie Rafael wspaniale broni strzał Lopeza!

53
    Zbyt głębokie dośrodkowanie gospodarzy w pole karne Verony i gości rozpoczną grę od wrzutu z autu na wysokości własnego pola karnego.

52
    Da Costa popisał się bardzo dobrą interwencją po strzale ze stałego fragmentu gry, długim wyrzutem piłki uruchomił Sansone, który jednak w wybornej sytuacji spudłował! To była zabójcza kontra, ale ostatecznie nie przyniosła ona piątego gola.

51
    Luca Toni faulowany na połowie rywala, rzut wolny dla Verony z odległości trzydziestu metrów od bramki Sampdorii.

50
    Gospodarze mają ochotę na jeszcze jednego gola, ale tym razem Soriano skutecznie był powstrzymywany przez obrońców Verony.

48
    Świetna indywidualna akcja ROBERTO SORIANO, który przebiegł z piłką kilkanaście metrów, minął rywala i z linii pola karnego uderzył na dłuższy słupek! 4:0 dla Sampdorii!

47
    Palombo po raz kolejny nieprzepisowo zatrzymywany przez rywala i sędzia dyktuje rzut wolny.

46
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w składzie swojego zespołu w trakcie przerwy.

46

Przerwa! Sampdoria szybko zdobyła pierwszego gola, ale równie dobrze mogła schodzić do szatni przegrywając w tej połowie! Goście jednak nie potrafili wykorzystać swoich sytuacji, które ostatecznie się zemściły i w konsekwencji zawodnicy Verony schodzą na przerwę z bagażem trzech goli. Zapraszam za niecały kwadrans na drugą odsłonę tego widowiska!

45

44
    Sędzia dyktuje rzut wolny dla Sampdorii po tym, jak na własnej połowie przewracany był Palombo.

43
    Piłkarze Verony przez dłuższy okres czasu utrzymywali się przy piłce na połowie gospodarzy, ale nie mieli pomysłu na stworzenie zagrożenia pod bramką Sampdorii.

41
    Obrońcy gospodarzy nie mają problemów z wybijaniem piłki po dośrodkowaniach rywali.

40
    Do końca pierwszej połowy pozostało już tylko 5 minut! Czy goście zdołają zdobyć chociaż honorowego gola? A może to Sampdoria zdobędzie gola do szatni? Emocji nie zabraknie na pewno!

38
    Kolejny gol dla gospodarzy! Lopez w ostatniej chwili dograł piłkę w pole karne do ROBERTO SORIANO, który ze stoickim spokojem uderza obok bezradnego bramkarza rywali!

37
    Gabbiadini zdecydował się na bezpośredni strzał na bramkę Verony, ale piłka spokojnie ląduje w objęciach Rafaela.

36
    Janković ukarany żółtym kartonikiem za przewracanie wyprowadzającego kontratak De Silvestriego.

36
    Luca Toni na ogromnej szybkości wbiegł z piłką w pole karne Sampdorii, ale jego próba dośrodkowania została zablokowana i goście mają tylko wrzut z autu.

35
    Zablokowane podanie Lopeza i goście przejmują piłkę na własnej połowie.

33
    Goście w prosty sposób tracą piłkę na lewym skrzydle i narażają się na szybką, groźną kontrę ze strony piłkarzy z Genoi.

32
    Tempo meczu nieco siadło w ostatnich minutach gry.

31
    Zbyt wysoko uniesiona noga Palombo w środkowej strefie boiska i sędzia dyktuje rzut wolny na korzyść drużyny gości.

30
    Chwilowa przerwa w grze, w starciu z rywalem ucierpiał Cacciatore, który nie jest jak na razie w stanie podnieść się z murawy.

29
    Donadel ukarany żółtą kartką za faul na Polombo.

28
    Gospodarze wyruszyli z bardzo szybkim kontratakiem, który został zakończony niecelnym strzałem zza linii pola karnego w wykonaniu Gabbiadiniego.

27
    Zablokowane dośrodkowanie w pole karne gospodarzy przez jednego z defensorów i zespół przyjezdnych będzie miał rzut rożny.

26
    Zawodnicy Sampdorii spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie boiska.

25
    Piłkarze Verony szybko próbują odpowiedzieć na straconego gola, ale do piłki dośrodkowanej z narożnika boiska najwyżej wyskoczyli defensorzy Sampdorii.

23
    Rzut rożny dla Sampdorii, piłka trafia przed pole karne do GARCII RENANA, który mocnym strzałem tuż przy słupku podwyższa prowadzenie swojego zespołu!

22
    Jeden z zawodników Sampdorii faulowany niedaleko pola karnego rywali, rzut wolny dla gospodarzy.

21
    Goście będą mieli okazję do dośrodkowania z rzutu rożnego.

19
    Janković próbował prostopadłym zagraniem zaskoczyć defensywę gospodarzy, ale nikt z jego kolegów nie zdołał dopaść do piłki.

17
    Gastadello zostaje ukarany przez arbitra żółtą kartką.

16
    Świetne prostopadłe zagranie w pole karne od Soriano do Sansone, ale ten drugi przegrywa pojedynek z bramkarzem Verony!

15
    Dobre interwencja na prawej stronie boiska w wykonaniu Cacciatore, który czystym wślizgiem odebrał piłkę szarżującemu Lopezowi.

14
    Palombo zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale go strzał był niecelny. Od bramki zacznie Rafael.

13
    Rzut wolny dla Sampdorii po faulu zawodnika Verony w środku pola.

12
    Piłkarze Sampdorii chwilowo opanowali sytuację na boisku i wymieniają się podaniami na połowie rywala.

11
    Kapitalna indywidualna akcja Romulo, ale piłkarz Verony w najważniejszym momencie nie popisał się skutecznością! Ogromne emocje od samego początku w tym spotkaniu!

10
    Kolejna wspaniała okazja do wyrównania! Iturbe znalazł się z futbolówką w szesnastce Sampdorii, ale piłka po jego uderzeniu minimalnie minęła słupek bramki gospodarzy!

9
    Ładna dwójkowa akcja Toniego z Hallfredssonem zostaje przerwana dzięki ofiarnej interwencji Gastadello.

8
    Goście bliscy wyrównania! Toni znalazł się sam na sam z bramkarzem Sampdorii, ale strzelił wprost w interweniującego golkipera!

7
    Ożywili się również goście, ale centra Hallfressona w pole karne Sampdorii zbyt słaba i gospodarze przejmują piłkę.

5
    Gospodarze cały czas atakują swoich rywali, Verona jest zamknięta na własnej połowie.

4
    GIANLUCA SANSONE idealnie wbiegł w pole karne Verony, dostał podanie i mocnym strzałem nie dął szans bramkarzowi gości! 1:0 dla Sampdorii!

4
    Renan posyła atomowe uderzenie na bramkę przyjezdnych, ale piłka tylko odbija się od słupka!

3
    Dobre dośrodkowanie Soriano w pole karne gości, ale piłka nie trafiła do żadnego z zawodników Sampdorii.

2
    Soriano próbował wbiec z lewego skrzydła w pole karne Verony, ale obrońcy gości skutecznie go zablokowali.

1
    Rozpoczęli goście, którzy od razu ruszyli do ataku.

1

UC Sampdoria: da Costa – De Silvestri, Mustafi, Gastadello, Regini – Gabbiadini, Palombo, Sansone, Renan, Soriano – Lopez

Rezerwowi: Berardi, Bjarnason, Costa, Eder, Falcone, Fiorillo, Fornasier, Lombardo, Obiang, Okaka, Salamon, Wszołek

Hellas Verona FC: Rafael – Cacciatore, Moras, Maietta, Albertazzi – Romulo, Donadel, Hallfredsson – Iturbe, Toni, Janković

Rezerwowi: Cacia, Cirigliano, Gonzalez, Marques, Marquinho, Martinho, Nicolas, Pillud, Rabusic, Sala

Sędziowie: Calvarese – La Rocca, Preti.

Głównym arbitrem tego widowiska jest Gianpaolo Calvarese. Na liniach wspierać go będą Claudio La Rocca oraz Fabiano Preti. Na relację live z tego spotkania zapraszamy już przed 15:00, kiedy poznamy wyjściowe jedenastki obu drużyn. Bądźcie z nami!

Obie drużyny spotkały się ze sobą w 1/16 finału Pucharu Włoch. Mecz w Genoi 4:1 zwyciężyła drużyna gospodarzy. Z kolei w rundzie jesiennej Verona zwyciężyła u siebie z Sampdorią 2:0.

Zespół gości ma na koncie 40 punktów, dzięki czemu zajmuje aktualnie ósme miejsce w lidze. Dla piłkarzy Verony ostatnia kolejka również nie była szczęśliwa, gdyż ulegli oni na własnym stadionie 0:2 Interowi Mediolan.

Drużyna gospodarze z dorobkiem 34 punktów plasuje się obecnie na trzynastej pozycji w tabeli. Zespół Sampdorii uległ w ostatniej kolejce aż 0:3 w wyjazdowym meczu z Atalantą.

W niedzielne popołudnie na Luigi Ferraris w Genoi miejscowa Sampdoria zmierzy się z Hellas Veroną. Będzie to mecz 29. kolejki włoskiej Serie A.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Gole: 4. Sansone, 23. Renan, 38. Soriano, 48. Soriano, 58. Palombo

Kartki:   17. Gastadello (SAM), 70. Sansone (SAM) – 29. Donadel (VRN), 36. Janković (VRN)

UC Sampdoria: da Costa – De Silvestri, Mustafi, Gastadello, Regini – Gabbiadini (62. Eder), Palombo (80. Salamon), Sansone, Renan, Soriano – Lopez
    Zmiany: Berardi, Bjarnason, Costa, Eder, Falcone, Fiorillo, Fornasier, Lombardo, Obiang, Okaka, Salamon, Wszołek

Hellas Verona: Rafael – Cacciatore (69. Pillud), Moras, Maietta, Albertazzi – Romulo (64. Rabusic), Donadel, Hallfredsson – Iturbe, Toni (75. Cacia), Janković
    Zmiany: Cacia, Cirigliano, Gonzalez, Marques, Marquinho, Martinho, Nicolas, Pillud, Rabusic, Sala

Sędziowie: Calvarese – La Rocca, Preti