1:5 (0:1)
Celtic F.C.
Środa 26.03.2014, 20:45Szkocka Premier League

Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na portal lajfy.com abyśmy wspólnie mogli przeżywać emocje związane z różnymi dyscyplinami sportu. (22:45:08)

Gospodarze starali się dorównać gościom, ale udawało im się to tylko w pierwszej połowie, gdzie co prawda przegrywali 1:0, ale nie odstawali oni od swoich rywali, aż tak bardzo, jak miało to miejsce w drugich 45 minutach.

Samo spotkanie mogło się podobać, goście od samego początku wiedzieli o co grają i że już dziś mogą zapewnić sobie mistrzowski tytuł. Podeszli do tego bardzo poważnie, a dowodem tego jest wysoki wynik, jaki uzyskali podopieczni Neila Lennona. W każdym zawodniku było widać chęć zwycięstwa w tym spotkaniu.

Gracze Celticu w ostatnich minutach sporządzili sobie prawdziwy festiwal strzelecki, a do gry idealnie wprowadził się Samaras, który dwukrotnie asystował przy golach zdobytych w doliczonym czasie gry.

Celtic zdobywa Mistrzowski tytuł Szkockiej Premier League wygrywając w pięknym stylu z Partick Thistle 5:1.

90+4

90+3
    Gol dla Celticu!
    I jeszcze raz dogrywał Samaras, a dzieła dopełnił KRIS COMMONS, który strzałem pomiędzy nogami Gallachera pakuje piłkę do bramki.

90+2
    Goście przerywają kontratak gospodarzy i wychodzą z groźną kontrą.

90+1
    Bardzo dobra indywidualna akcja Samarasa, poźniej Grek oddał piłkę do ANTHONEGO STOKESA, a ten cudownym strzałem w długi róg pokonuje bramkarza gospodarzy.

90
    Arbiter dolicza 3 minuty do końcowego gwizdka. Neil Lennon wyraźnie niezadowolony decyzją sędziego.

89
    Faulowany w środku pola był Commons, gracz Celticu zdecydował się szybko wznowić grę po czym stracił futbolówkę.

88
    Kibice Celticu zaczynają już świętować mistrzowski tytuł, głośne śpiewy fanów z Glasgow.

87
    Długie podanie do Samarasa, jednak Grek został uprzedzony przez stopera gospodarzy.

86
    Rzut rożny dla gości.

85
    Gol dla Partick Thistle!
    Długie podanie do CHRISTIE ELLIOTTA, ale mimo wszystko powinien przejąć je Van Dijk, jednak obrońca Celticu minął się z piłką i sytuacje sam na sam wykorzystuje napastnik gospodarzy.

84
    Piękna akcja Celticu po, której padł gol, ale ponownie asystent dopatrzył się pozycji spalonej. Akcja godna mistrzów Szkocji.

83
    Dośrodkowanie Izaguirre i dużą nieporadnością popisał się Mair, a zaskoczony całą sytuacją Stokes nie zdołał opanować piłki i ta wyszła poza plac gry.

82
    Jednak na krótkie rozegranie zdecydowali się gracze Partick, ale nie była to trafna decyzja bowiem piłkę przejęli już podopieczni Neila Lennona.

Gole: 85. Elliott – 3. Stokes, 48. Henderson, 52. Johansen, 90+1. Stokes, 90+3. Commons

Kartki:   28. Mulgrew (CEL), 53. Johansen (CEL)

Partick Thistle F.C.: Gallacher – Fraser, O' Donnell, Taylor-Sinclair, Mair – Bannigan, Buaben, Piccolo, Erskine(63' Elliott) – Taylor(78' Doolan), Higginbotham(69' Lawless)
    Zmiany: Fox – Craigen, Doolan, Lawless, Elliott, McMillan, Moncur

Celtic F.C.: Forster – Matthews(46' Henderson), Ambrose, van Dijk, Izaguirre – Brown, Johansen, Mulgrew(70' Kayal), Commons – Stokes, Griffiths(77' Samaras)
    Zmiany: Załuska – Samaras, Balde, Pukki, Kayal, O’Connell, Henderson

Sędziowie: Steven McLean – Graham Chambers, David McGeachie