Sochaux – Olympique 1:1 (koniec) | Ajaccio – Toulouse 2:2 (koniec) | Évian TG – Monaco 1:0 (koniec)
Montpellier – Valenciennes 0:0 (koniec) | Nantes – Bordeaux 0:0 (koniec) | Reims – Lorient 1:1 (koniec)
FC Sochaux
1:1 (1:0)
Olympique Marsylia
Sobota 29.03.2014, 17:00 • Stade Auguste Bonal, Montbéliard • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Drużyna FC Sochaux zajmuje w ligowej tabeli dziewiętnastą pozycję i ma na swoim koncie 25 punktów. Ich sobotni rywale są na szóstej pozycji i uzbierali w trzydziestu kolejkach 44 oczka.

W ostatniej kolejce ligowej przedostatnia drużyna Ligue 1 uległa 3:1 z St. Etienne. Jedynego gola dla gości w tamtej rywalizacji strzelił Butin. Zieloni natomiast odpowiedzieli bramkami Erdinga (dwa gole) oraz Tabanou. Olympique de Marseille natomiast przegrało na własnym boisku z Rennes 1:0. Jedyną bramkę w tamtej rywalizacji strzelił Doucoure w 76 minucie meczu.

Pierwszy pojedynek w tym sezonie tych zespołów zakończył się rezultatem 2:1 dla Marseille. Dla gospodarzy tamtej rywalizacji bramki zdobywali Thauvin oraz Gignac, natomiast goście zdobyli jedną bramkę autorstwa Mayuka.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Marseille jest Gignac, który w ligowych spotkaniach już trzynastokrotnie pokonywał golkiperów rywali. W drużynie FC Sochaux najwięcej bramek ma na koncie Bakambu (7 trafień).

Na to spotkanie zapraszamy bardzo serdecznie już w najbliższą sobotę o godzinie 17:00!

Właśnie oba zespoły witają się ze sobą na środku boiska. Za moment nastąpi losowanie.

1

1
    Od środka grę rozpoczęli gracze miejscowego zespołu.

1
    Andre Ayew fauluje rywala w ofensywie i od rzutu wolnego grę wznowią gospodarze.

2
    Pierwszy strzał w tym spotkaniu. Ande Pierre Gignac obrócił się z piłką na dwudziestym piątym metrze i uderzył, ale bardzo wysoko nad poprzeczką.

3
    Po nieudanej akcji Butina, piłka ląduje w rękach Mandandy.

4
    Na spalonym Gignac i od rzutu wolnego pośredniego grę rozpocznie Pele.

4
    Dobre dośrodkowanie z lewego skrzydła i piłkę defensor Marsylii zdejmuje z głowy Jordana Ayew, wybijając ją na rzut rożny.

5
    Na środku boiska leży Valbuena, sędzia przerywa grę i sprawdza czy z zawodnikiem wszystko w porządku.

6
    Jeremy Morel zderzył się z rywalem i przez dłuższy moment nie podnosił się z murawy. Po chwili jednak okazało się, że z lewym defensorem gości wszystko dobrze.

7
    Próba podłączenia się do akcji ofensywnej Marange, ale piłka ucieka mu poza linię boczna boiska.

8
    Dobra interwencja Prcicia w defensywie. Zawodnik uprzedził rywala i wyekspediował piłkę poza linię boczną boiska.

10
    Romao faulowany przez swojego byłego kolegę z zespołu, Jordana Ayew, na czterdziestym metrze od bramki rywali.

11
    Z dośrodkowaniem Andre Ayew bardzo dobrze radzi sobie Yoann Pele.

12
    Próba bardzo dobrego podania między obrońców gości zakończona niepowodzeniem. Piłka pod kontrolą N'Koulou.

13
    Corchia uderzony głową przez Morela, jednak nie otrzymał słusznie za to przewinienie żółtej kartki.

14
    Bardzo fajnie zawodnicy Sochaux rozgrywali piłkę na skrzydle. Dośrodkowanie Butina po ziemi zostało jednak spokojnie wybite przez jednego z obrońców gości na aut.

15
    Podopieczni Renarda mają w tym momencie delikatną przewagę. Konstruują akcję ofensywne, jednak póki co nie kończą się one strzałami na bramkę Mandandy.

17
    Kolejna akcja gospodarzy kończy się na obrońcach Marsylii. Tym razem dobrze interweniuje Rod Fanni.

18
    Za mocne podanie otrzymał na lewym skrzydle Payet i nie zdołał dogonić piłki, która wyszła na aut bramkowy.

19
    Bardzo dobra akcja gospodarzy. Po przerzucie na prawe skrzydło Corchia zagrał w tempo do partnera z zespołu, jednak jego dośrodkowanie wychodzi nad bramką Mandandy.

20
    Długie zagranie na Jordana Ayew i obrońca uprzedził napastnika gospodarzy i wybił piłkę na rożny.

22
    Butin ostro potraktowany przez Romao, ale i tym razem arbiter nie udziela napomnienia zawodnikowi gości.

22
    Gignac otrzymał wspaniałe podanie z własnej połowy na wolne pole, jednak piłka w ostatniej chwili mu odskoczyła i zaprzepaścił sytuację jeden na jeden z bramkarzem rywali!

23
    Kolejny raz Edouard Butin zwija się z bólu na murawie. W związku z tym zawodnicy gospodarzy ruszyli na rozgrzewkę. Przekonamy się czy zawodnik będzie w stanie kontynuować grę.

25
    Gol dla Sochaux!
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę zdobywa STOPPILA SUNZU!!!

25
    Za kontuzjowanego Butina na boisko wchodzi Mayuka.

27
    Nieporozumienie między Valbueną i współpartnerami, co skutkuje tym, że od bramki rozpocznie grę Pele.

28
    Po bardzo ostrym wejściu w nogi Roudet, żółtą kartką ukarany Lemina.

30
    Sędzia usuwa z ławki rezerwowych Marsylii, jednego z jej działaczy.

30
    Lemina szybko naszedł na piłkę dośrodkowaną z lewego skrzydła i uderzył głową wysoko nad poprzeczką bramki Pele.

32
    Po festiwalu błędów zarówno jednego jak i drugiego zespołu, grę od autu rozpoczną gospodarze.

33
    Sochaux umiejętnie atakują po lewej stronie boiska. Wszystko jednak zakończyło się spalonym Mayuka.

33
    Andre Ayew umiejętnie zastawił piłkę i został sfaulowany na dwudziestym piątym metrze przed bramką Pele.

34
    Techniczne uderzenie Valbueny o kilka centymetrów mija słupek bramki Sochaux!!!

36
    Gignac zgrał piłkę na skrzydło do Valbueny. Ten po serii zwodów odegrał przed pole karne do Payeta, ale temu zawodnikowi nie udało się oddać strzału i stracił w prosty sposób futbolówkę.

37
    W ofensywie swojego rywala faulował Jordan Ayew i grę rozpocznie od rzutu wolnego Mandanda.

38
    Co za okazja dla Marsylii!!! Valbuena otrzymał piłkę, będąc w pełnym biegu, przed polem karnym i wbiegł z nią w obszar szesnastki. Oddał strzał z prostego podbicia, który minimalnie mija bramkę golkipera gospodarzy!!!

40
    Corchia faulowany w środkowej strefie boiska przez Romao.

40
    I kolejny faul na młodym francuzie po prawej stronie boiska. Tym razem przepisy przekroczył Valbuena.

41
    Po dłuższej chwili sędzia za to przewinienie karze Valbuene żółtą kartką.

42
    Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego wybite na korner przez Mendesa.

43
    Prawie mieliśmy powtórkę z akcji bramkowej dla Sochaux, jednak tym razem Jordan Ayew nie potrafił celnie uderzyć piłki głową.

44
    Gospodarze posuwają się coraz bliżej bramki rywali po prawej stronie boiska.

45
    Andre Ayew otrzymał piłkę w polu karnym Sochaux, ale jego mocne uderzenie z ostrego kąta bez problemów broni Pele.

45+1
    Arbiter dolicza dwie minuty do pierwszej połowy.

45+1
    Za próbę wymuszenia rzutu karnego żółtą kartką ukarany Payet.

45+2
    Lucas Mendes dobrze interweniuje przed własnym polem karnym.

45+2
    Rod Fanni wrzucił piłkę w pole karne Sochaux, jednak w ostatniej chwili piłkę z głowy Gignaca zdjął Pele!

Po bardzo emocjonującej pierwszej połowie drużyna FC Sochaux prowadzi z faworyzowaną Marsylią 1:0 po bramce Sunzu.

Z niecierpliwością oczekujemy drugiej części tych zawodów, która rozpocznie się już za niecałe piętnaście minut!

46
    Za Rod Fanniego na boisku pojawia się Dja Djédjé.

46

46
    Nieudana akcja gości, jednak gospodarze nie byli w stanie wyprowadzić piłki z własnej połowy.

47
    Jordan Ayew odzyskał piłkę przed polem karnym rywali i ostro zacentrował w szesnastkę, jednak tam żaden z jego partnerów nie był w stanie oddać strzału.

49
    Bardzo dobre dośrodkowanie na skraj pola karnego do Andre Pierre Gignac, jednak on oddał słaby strzał z woleja, z którym bez problemów poradził sobie Pele.

50
    Gospodarze źle rozgrywali piłkę na połowie Marsylii i w efekcie stracili ją, gdy futbolówka wyszła na aut.

51
    Po interwencji Carlao będzie rzut rożny dla gości.

51
    Lucas Mendes strzelił dobrze główką w róg bramki Pelé, jednak tam z linii bramkowej obrońca Sochaux wybił piłkę!!!

53
    Dwa razy Jeremy Morel przewrócił się w polu karnym gospodarzy, jednak sędzia słusznie nie wskazał na wapno.

53
    Gospodarze przez te osiem minut drugiej połowy praktycznie ani razu nie wyszli z własnej połowy.

55
    Po faulu na Payet żółtą kartką ukarany Sinkala.

56
    Z centrą samego poszkodowanego bardzo dobrze radzi sobie golkiper gospodarzy.

57
    Po interwencji jednego z defensorów gości będzie rzut rożny dla gospodarzy.

57
    Za zawodnika, który zastąpił Butina w pierwszej połowie – Mayuke, na placu gry pojawia się Laimaharitra.

59
    Gdyby Jordan Ayew zorientował się szybciej w sytuacji mógł znaleźć się w dogodnej pozycji do oddania strzału.

60
    Za aktywnego w tym meczu Valbuene na boisko wchodzi Thauvin.

61
    Po rzucie rożnym dla Marsylii bardzo pewnie interweniuje Pelé.

62
    Prcić sfaulowany w środku pola przez Thauvina.

62
    Żółtą kartką przez arbitra upomniany Carlão.

63
    Kolejny rzut rożny dla drużyny gości i kolejny raz bardzo pewnie wrzutkę wyłapuje golkiper gospodarzy.

65
    W polu karnym rywali piłkę otrzymał Andre Ayew, ale z jego strzałem z półwoleja poradził sobie bez większych problemów bramkarz miejscowego zespołu.

66
    Thauvin próbował strzelać główką po dośrodkowaniu w pole karne Sochaux, jednak uderzenie to było bardzo niecelne.

67
    Obaj szkoleniowcy na stojąco oglądają poczynania swoich podopiecznych. Za moment rozpocznie się ostatnie dwadzieścia minut tej rywalizacji.

69
    Marange próbował uruchomić partnera na lewej stronie boiska, jednak ten nie dogonił piłki i od bramki rozpocznie Mandanda.

70
    Corchia przejął piłkę w strefie obronnej i został sfaulowany przez Morela.

71
    Chyba pierwszy raz w drugiej odsłonie tego meczu mieliśmy ofensywną akcję gospodarzy. Przez minutę składnie wymieniali piłkę w ofensywie po czym zwieńczyli wszystko dobrym uderzeniem Sinkali z dystansu. Z tym uderzeniem dobrze radzi sobie Mandanda.

72
    Za Lemine na placu gry pojawia się Imbula.

72
    Za bardzo dobrze grającego w tym meczu Roudet na boisku pojawia się Razak Boukari.

74
    Goście konstruują akcję od własnej strefy obronnej. Starają się krótkimi podaniami środkiem boiska przedostać w okolice pola karnego rywali.

75
    Z mocnym, ale wysoko zawieszonym dośrodkowaniem Thauvina radzi sobie bardzo dobrze Pelé.

76
    Marange uprzedza Andre Ayew na skrzydle i goście rozpoczną grę od wrzutu z autu.

76
    Bardzo dobry powrót we własną strefę obronną Jordana Ayew i zostaje on sfaulowany w okolicach własnego pola karnego.

78
    Z jednej strony goście nie mają pomysłu na sforsowanie dobrze przesuwających się szyków obronnych Sochaux, ale zarazem gdy gospodarze przejmują piłkę to nie potrafią wyjść z nią na połowę rywala i bardzo szybko ją tracą.

79
    Dja Djédjé podprowadził sobie piłkę na środek pola, w okolice dwudziestego dziewiątego metra, i uderzył na bramkę Pele. Piłka w bardzo dużej odległości minęła jednak jego bramkę.

80
    Dobra, składna akcja gości zakończona dośrodkowaniem w pole karne miejscowego zespołu, jednak nie znajduje futbolówka żadnego z napastników Marsylii na środku pola karnego i zostaje wybita daleko poza nie przez Marange.

82
    Carlão uprzedza napastnika Marsylii i pewnie interweniuje wybijając piłkę daleko w trybuny.

83
    Mocny strzał z ostrego kąta oddaje Florian Thauvin, ale i tym razem na posterunku golkiper gospodarzy.

84
    Bardzo dobra akcja Morela na skrzydle. Obrońca wycofał piłkę przed pole karne miejscowego zespołu, tam piłkę uderzył Romao, ale nie zdołał trafić futbolówką w światło bramki Sochaux.

85
    Zbyt mocne podanie gracza Olympique na skrzydło i nie zdołał jej dogonić jego współpartner.

87
    Dobre zachowanie graczy gospodarzy we własnym polu karnym i ostatecznie piłka spokojnie ląduje w rękach Pelé.

87
    Po bardzo brzydkim faulu na Jordanie Ayew, z niewiadomych powodów, Mendes nie otrzymał żółtej kartki.

90
    Ostatnie minuty tego spotkania i w dalszym ciągu Marsylia nie potrafi stworzyć sobie dobrej sytuacji. Teraz będziemy mieli rzut rożny dla gości.

90
    Gol dla Marsylii!
    Niesamowite co się dzieje!!! Cały czas Marsylia biła głową w mur, a teraz po dośrodkowaniu w pole karne NICOLAS N'KOULOU umieścił piłkę w bramce Pelé!!! Mamy remis!!!

90+1
    Sędzia doliczył aż cztery minuty do drugiej połowy.

90+2
    Dobra akcja gości zakończona bardzo słabą wrzutką Prcicia.

90+2
    Mandanda wpadł w Boukariego w jego własnym polu karnym, ale sędzia nie odgwizdał karnego dla gospodarzy!

90+3
    Kolejny korner dla gości.

Po bardzo dobrym spotkaniu Sochaux remisuje z Marsylią 1:1. bardzo długo wydawało się, że to gospodarze będą cieszyć się z trzech punktów, jednak w jednej z ostatnich akcji meczu Nicolas N'Koulou wyrównał stan spotkania i ostatecznie mamy podział punktów.

Za wspólnie spędzony czas dziękujemy bardzo serdecznie i życzymy dalszych sportowych emocji dzisiejszego wieczora z lajfy.com! (18:56:08)