Sochaux – Olympique 1:1 (koniec) | Ajaccio – Toulouse 2:2 (koniec) | Évian TG – Monaco 1:0 (koniec)
Montpellier – Valenciennes 0:0 (koniec) | Nantes – Bordeaux 0:0 (koniec) | Reims – Lorient 1:1 (koniec)
Montpellier HSC
0:0 (0:0)
Valenciennes FC
Sobota 29.03.2014, 20:00 • Stade de la Mosson, Montpellier • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

31 kolejka francuskiej Ligue 1, spotkanie pomiędzy Montpellier HSC, a Valenciennes FC.

Jednym z sobotnich spotkań ligi francuskiej będzie starcie drużyn z dolnej części ligowej tabeli – Montepellier z Valenciennes.

Montpellier to aktualnie 15. drużyna francuskiej Ligue 1. HSC po 30 spotkaniach ma na swoim koncie łącznie 34 punkty.

Valenciennes zaś znajduje się na 18. miejscu, które aktualnie powoduje spadek do niższej klasy rozgrywkowej. VFC walczy więc o utrzymanie w najwyżej klasie rozgrywkowej. Jak na razie po 30 meczach Valenciennes łącznie zdobyło 28 punktów.

W ostatniej kolejce Valenciennes przegrało na własnej murawie z Ajaccio 3:2, a Montpellier przegrało na wyjeździe z Nantes 2:1.

W tym sezonie obydwa zespoły grały już ze sobą. Miało to miejsce na początku listopada. Wówczas padł remis 1:1. Jak będzie dzisiaj? Przekonamy się już niedługo!

Na relację z tego spotkania zapraszamy na lajfy.com!

Montpellier HSC: Jourdren – Tiéné, El Kaoutari, Stambouli, Deplagne – Martin, Cabella, Sanson, Saihi – Mounier, Niang.
    Rezerwowi: Pionnier – Bocaly, Jebbour, Tinhan, Aït-Fana, Camara, Deza.

Valenciennes FC: Novaes – Masuaku, Medjani, Lala, Ciss – Kagelmacher, Ducourtioux, Doumbia, da Silva – Melikson, Pujol.
    Rezerwowi: Penneteau – Néry, Enza-Yamissi, Dossevi, Houri, Bahebeck, Le Tallec.

Sędziowie: Kalt – Ocak, Paceli.

Początek spotkania za 30 minut.

Zawodnicy na murawie!

1

1
    Spotkanie rozpoczęte przez zawodników Valenciennes!

2
    Goście spokojnie konstruują swoją pierwszą akcję. Seria podań wymienianych przez zawodników VAFC.

3
    Goście rozgrywają futbolówkę w okolicach pola karnego gospodarzy. Szukają przyjezdni pozycji strzeleckiej.

4
    Szybka kontra gospodarzy. Montpellier znalazło się jednak na pozycji spalonej co momentalnie wychwycili arbitrzy liniowi.

5
    Valenciennes ponownie spokojnie konstruuje akcję na środku murawy.

6
    Niecelne uderzenie Doumbii z dystansu na bramkę Montepellier. Jourden za parę chwil wznowi grę.

7
    Na murawie z bólu zwija się Martin. Głośne gwizdy kibiców na trybunach. Arbiter przerywa grę.

8
    Powracamy do gry po dłuższej przerwie medycznej spowodowanej urazem Martina. Zawodnik HSC wrócił już do gry.

9
    Montpellier w posiadaniu futbolówki. Gospodarze starają się stworzyć pierwszą, dobrze zaplanowaną ofensywną akcję.

10
    Sędzia dyktuje rzut wolny dla Montpellier sprzed pola karnego gości po kolejnym faulu na Martinie. Dobra okazja dla gospodarzy.

11
    Źle wykonany ten rzut wolny przez Montpellier. Grę od bramki za parę chwil wznowi Novaes.

12
    Niedokładna gra gospodarzy w ofensywie, którzy raz po raz gubią piłkę na rzecz Valenciennes.

13
    Ducourtioux wyprowadza kontratak VAFC lewym skrzydłem, zobaczymy co z tego wyjdzie...

14
    Wyszło niewiele – piłka już w posiadaniu gospodarzy po nieudanym strzale da Silvy.

15
    Montpellier spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie. Valenciennes jak na razie przypatruje się grze gospodarzy.

16
    Świetna okazja przed gospodarzami! Mocne i przede wszystkim celne uderzenie Nianga. Broni Novaes!

18
    Goście starają się nieco uspokoić grę. Spokojna gra zawodników VAFC z piłką na własnej połowie.

19
    Kolejną świetną okazję na zdobycie bramki mieli gospodarzy. Tym razem strzelał Sanson.

20
    Pierwszy w tym spotkaniu rzut rożny dla drużyny gospodarzy.

21
    Z minuty na minutę coraz lepsza gra Montepellier na murawie. Od dłuższego czasu nie widzieliśmy żadnej ofensywnej akcji VAFC.

22
    Dopiero teraz gościom udało się wyprowadzić kontratak. Jourden jednak pewnie złapał piłkę do rąk przerywając akcję Valenciennes.

23
    Gospodarze już ponownie w ofensywie, strzelać próbował Martin, ale został zablokowany przez defensora Valenciennes.

24
    Niecelny strzał Ducourtiouxa na bramkę Jourdrena. Golkiper gospodarzy wznowi za parę chwil grę.

25
    Valenciennes na pozycji spalonej. Piłka ponownie wędruje w posiadanie gospodarzy.

26
    Montepellier spokojnie rozgrywa futbolówkę na własnej połowie. Nie spieszą się gospodarze z kolejną akcją.

27
    Pierwsza żółta kartka dzisiejszego spotkania. Jej zdobywcą został Ciss.

28
    Szybki kontratak gospodarzy zakończony niezłym uderzeniem Pujola. Będziemy mieli rzut rożny dla HSC.

29
    Montepellier przez cały czas utrzymuje piłkę w ataku.

30
    Pół godziny gry za nami. Jak na razie mamy bezbramkowy remis, a w sytuacjach podbramkowych przeważają gospodarze. Montepellier – 5. Valenciennes – 0.

31
    Valenciennes w końcu dorwało się do piłki. Goście ruszają na połowę przeciwnika.

32
    Ależ kapitalna okazja VAFC! Cisse dośrodkował do pola karnego gospodarzy gdzie Niang strzałem z główki obija poprzeczkę bramki Jourdrena!

33
    Montpellier przeniosło już grę pod pole karne przyjezdnych. Saihi próbuje oddać strzał.

35
    Gospodarze wycofali grę na własną połowę.

36
    Ładne uderzenie Sansona z dystansu. Novaes nie miał jednak większych problemów z obroną tego strzału.

38
    Wzmaga się doping kibiców na trybunach. Montepellier cały czas w posiadaniu piłki.

39
    Pierwsza od dłuższego czasu ofensywna akcja Valenciennes. Zobaczymy co z tego wyjdzie...

40
    Wyszło niewiele – Ducourtioux ruszył lewym skrzydłem, tam nadział się na jednego z defensorów Montepellier, który wybił piłkę na środek boiska.

41
    Montepellier wycofało grę daleko pod bramkę Jourdren. Gospodarze już delikatnie zmęczeni.

42
    Jak na razie statystyka posiadania piłki wyraźnie na korzyść gospodarzy. Montepellier – 60%. Valenciennes – 40%.

44
    Gra od dłuższego czasu toczy się w okolicach środkowej części murawy.

45
    Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czas gry pierwszej połowy spotkania.

45
    Druga żółta kartka w dzisiejszym spotkaniu. Jej zdobywcą został Deplagne.

45+1
    Sędzia dolicza jedną minutę do pierwszej części spotkania.

45+1

Koniec pierwszej połowy spotkania. Po 45. minutach gry na Stade de la Mosson w Montpellier mamy bezbramkowy remis, pomimo wyraźnej przewagi gospodarzy.

Druga połowa rozpocznie się o 21:01.

46

46
    Zawodnicy Montpellier rozpoczęli drugą połowę spotkania!

47
    Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę na środku murawy, konstruując swoją pierwszą akcję w drugiej połowie.

48
    W posiadaniu piłki już przyjezdni. Da Silva wyprowadza szybki kontratak Valenciennes.

49
    Goście rozgrywają futbolówkę przed polem karnym gospodarzy.

50
    Jourdren rzucił się pod piłkę i przerwał nieźle zapowiadającą się akcję Valenciennes. Dosyć ryzykowna interwencja golkipera gospodarzy.

51
    Montepellier rusza z kontratakiem. Mounier wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu.

52
    Ah, blisko było! Saihi obija słupek bramki Novaesa! Już nie po raz pierwszy spojenie bramki ratuje VAFC.

54
    Valenciennes stara się nieco uspokoić wydarzenia na boisku i gra podaniami na własnej połowie.

55
    Ducourtioux nie zdołał odebrać dośrodkowania Cissa do pola karnego gospodarzy. Gdyby ta sztuka mu się udała mogło być gorąco.

56
    Fatalnie rozegrana akcja gospodarzy i przy piłce już ponownie zawodnicy Valenciennes.

58
    Chwila niezbyt ciekawej gry ze strony obydwu zespołów. Na murawie nie dzieje się zbyt wiele.

59
    Gra przez cały czas toczy się w okolicach środkowej części boiska. Żadna z drużyn nie może przedostać się pod pole karne rywala.

60
    Godzina gry za nami, na Stade de la Mosson wciąż nie mamy bramek. W sytuacjach podbramkowych przeważają gospodarze. Montpellier – 10. Valenciennes – 3.

61
    Mamy pierwszą zmianę w dzisiejszym spotkaniu. Mouniera w ekipie gospodarzy zastępuje Deza.

62
    Kolejny w tym spotkaniu rzut rożny dla drużyny z Montpellier.

63
    Piłka po strzale Saihiego przelatuje tuż nad poprzeczką bramki Novaesa!

64
    Zamieszanie pod bramką gospodarzy! Po raz kolejny gościom zabrakło centymetrów do zdobycia gola!

66
    Gospodarze ruszają z szybkim kontratakiem po niecelnym uderzeniu Doumbii na bramkę Jourdrena.

67
    Niang! Świenty strzał zawodnika Montpellier! Piłka po raz kolejny jednak jedynie ociera się o słupek bramki Novaesa!

68
    Druga zmiana w drużynie gospodarzy. Saihiego zastępuje Camara.

70
    Gwizdy kibiców na trybunach, którzy domagali się odgwizdania zagrania ręka zawodnika Valenciennes we własnym polu karnym. Sędzia jednak niczego nie widział.

71
    Doumbia otrzymał żółtą kartkę po nieprzepisowym wejściu na Nianga.

73
    Dzieje się na murawie całkiem sporo. Gra zaczyna nabierać szybkiego tempa, do końca spotkania coraz mniej czasu, a na tablicy wyników wciąż bezbramkowy remis.

74
    Niecelne uderzenie Dezy na bramkę Novaesa. Grę za parę chwil wznowi golkiper gości.

75
    Do końca regulaminowego czasu gry piętnaście minut. Trener przyjezdnych wciąż nie dokonał żadnej zmiany w swoim zespole.

77
    Gra przez większość czasu toczy się teraz pod bramką Valenciennes.

78
    Goście wybijają piłkę daleko na środek murawy. Montpellier musi tworzyć akcję od nowa.

79
    Doczekaliśmy się pierwszej zmiany w drużynie Valenciennes. Bahebeck zastąpił na murawie Ducourtiouxa.

80
    Ogromne zamieszanie pod bramką Novaesa! Bramki wciąż nie ma!

81
    Kolejna zmiana w drużynie gości. Enza-Yamissi pojawia się w miejsce Doumbia.

82
    Niecelne uderzenie po ziemi Sansona na bramkę Valenciennes. Grę wznowi ponownie Novaes.

84
    Do końca regulaminowego czasu gry nieco ponad sześć minut. Gospodarze zaczynają powoli opadać z sił.

85
    Golkiper przyjezdnych – Novaes, otrzymał żółtą kartkę za opóźnianie gry.

86
    Ostatnia zmiana w drużynie gości. W miejsce Pujola na murawie pojawił się Le Tallec.

89
    Goście spokojnie rozgrywają piłkę na środku murawy.

90
    Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry.

90+1
    Sędzia dolicza aż cztery minuty do dzisiejszego spotkania.

90+2
    Dobra okazja dla gospodarzy z rzutu wolnego, podyktowanego tuż sprzed pola karnego Valenciennes.

90+3
    Kontratak próbują jeszcze wyprowadzić goście.

Koniec spotkania! Po niezbyt ciekawym widowisku na Stade de la Mosson Montpellier bezbramkowo remisuje z Valenciennes. Obie drużyny mogą przypisać do swojego dorobku po jednym punkcie.

Dziękuje za uwagę i zapraszam ponownie na lajfy.com! (21:53:57)