Kraków – Clearex 3:2 (koniec) | Rekord – AZS UŚ 5:2 (koniec)
Rekord Bielsko-Biała
5:2 (1:2)
AZS UŚ Katowice
Niedziela 30.03.2014, 18:00 • Hala BTS Rekord, Bielsko-Biała • FOGO Futsal Ekstraklasa

Mimo początkowych problemów Rekord nie traci punktów na własnej hali i po dobrej oraz w końcu skutecznej grze w ataku wygrywa z AZS-em UŚ Katowice 5:2. Zapraszam jutro na spotkanie kończące tą kolejkę, a więc mecz Euromastera Chrobry Głogów z Gattą Zduńska Wola. Relacja od 19:15 na lajfy.com. (19:30:38)

39.35
    Gol dla Rekordu!
    Bramkę zdobył POLASEK. Przechwyt RADKA POLASKA, dobry drybling i mocny strzał pod poprzeczkę. Rekord wygrywa to spotkanie.

39.20
    Gładczak próbował z dalszej odległości, ale nie udało mu się wcelować w bramkę.

38.48
    Strata katowiczan, Polasek uderzał na pustą bramkę, ale trafił w ofiarnie interweniującego Gładczaka.

38.10
    Długa piłka do Franza, jednak obrońcy gości skutecznie zablokowali jego podanie w pole karne.

37.35
    Kamil Kmiecik w starciu z Brzenkiem, bramkarz Rekordu górą, ale nieco ucierpiał.

36.58
    Bednarczyk broni uderzenie Franza!

36.58
    Żółtą kartkę otrzymał Jasiński (AZS UŚ Katowice) za faul na Szymurze. Będzie przedłużony rzut karny.

36.40
    Barański jako lotny bramkarz.

36.13
    Czas dla trenera gości, za moment katowiczanie zapewne wycofają bramkarza.

35.40
    Jasiński po raz kolejny indywidualnie, ale strzał z dalszej odległości nie sprawił problemu Brzenkowi.

34.44
    Jasiński doskonale obrócił się z piłką, jednak uderzył obok słupka bramki Rekordu.

33.35
    Fatalnie spudłował z bliskiej odległości Morgała po dobrej akcji Krzywki.

33.20
    Bednarczyk broni nieprzyjemny strzał po ziemi Łysonia.

32.23
    Żółtą kartkę otrzymał Krzywka (AZS UŚ Katowice) za piąte już przewinienie akademików.

32.00
    Doskonała akcja katowiczan na pełnej szybkości. Krzywka zagrał w pole karne do Kolmasa, ale ten nie trafił czysto w piłkę.

31.17
    Czwarty faul gości w tej części gry.

30.22
    Bramkę zdobył FRANZ. Asysta Janovsky'ego, który doskonale podał na wolne pole do RAFAŁA FRANZA. Doświadczony gracz Rekordu w sytuacji sam na sam pokonuje Bednarczyka.

29.22
    Bramkę zdobył FRANZ. Podanie z prawej strony boiska do niepokrytego RAFAŁA FRANZA i Rekord prowadzi!

29.00
    Nieporozumienie Szymury i Mentela kończy się autem dla katowiczan.

28.18
    Morgała fauluje Łysonia, trzecie przewinienie przyjezdnych.

27.40
    Długa piłka do Kmiecika, ale nie zdołał jej opanować w boisku napastnik gości.

27.04
    Franz znalazł podaniem na lewej stronie Polaska, jednak w porę jego strzał zablokował obrońca AZS-u.

26.39
    Franz pouczony przez sędziego po faulu na Gładczaku.

26.01
    Żółtą kartkę otrzymał Gładczak (AZS UŚ Katowice), to drugi faul katowiczan w tej połowie.

25.55
    Barański podawał z autu w pole karne, ale nie doszedł do niej żaden z partnerów.

24.12
    Żółtą kartkę otrzymał Szymura (Rekord Bielsko-Biała) za niepotrzebne dyskusje z sędzią.

23.29
    Bramkę zdobył ŁYSOŃ. WOJCIECH ŁYSOŃ tym razem trafia do właściwej bramki, z najbliższej odległości. Duża w tym zasługa Marka, który doskonale rozegrał tą sytuację.

22.50
    Trójką wyszli w ataku gospodarze, ale Dura spowolnił grę i zanotował łatwą stratę.

21.15
    Gładczak strzelał z ostrego kąta i tym razem nie trafił w światło bramki.

21.02
    Pierwszy faul gospodarzy.

20.35
    Pierwsza próba w drugiej części gry, nie najlepiej uderzał Franz.

20.01

Do przerwy sensacja w hali Rekordu. Lider tabeli przegrywa z outsiderem rozgrywek 1:2. Rekordziści dominują w tym spotkaniu, ale to przyjezdni są do tej pory skuteczniejsi. Wrócimy do gry po 10 minutach przerwy.

19.59
    Strzał "na wiwat" katowiczan.

19.29
    Bramkę zdobył DURA. Szymura podał z rożnego do Janovsky'ego. Jego uderzenie odbił Bednarczyk, ale piłka trafiła pod nogi TOMASZA DURY, który z najbliższej odległości wpakował ją do bramki.

19.00
    Piaty faul katowiczan, kolejny to przedłużony karny, więc muszą uważać goście w ostatniej minucie tej części gry.

18.02
    Gol dla AZS-u UŚ!
    Bramkę zdobył GŁADCZAK. Doskonała kontra akademików i ROBERT GŁADCZAK zmieścił piłkę tuż przy słupku. Niedowierzanie na twarzy graczy Rekordu.

17.35
    Wysoki pressing gospodarzy – do obrony wyniku to wystarcza...

16.55
    Spadło trochę tempo gry, Rekord spokojniej próbuje budować akcje, ale to również nie przynosi skutku.

15.01
    Dwie akcje zaczepne katowiczan, ale szybko stracili piłkę akademicy.

13.33
    Podanie z rzutu rożnego do Dury, ten uderzył z powietrza i nie trafił w bramkę.

13.08
    Kolejna świetna interwencja golkipera akademików po strzale z dystansu.

12.53
    Drugi faul akumulowany Rekordu.

12.50
    Bednarczyk wygarnął piłkę spod nóg Durze w polu karnym AZS-u.

11.53
    Strzał Gładczaka zablokowany przez obrońcę bielszczan.

11.32
    O czas poprosił trener AZS-u UŚ.

10.45
    Drugi raz zatrzęsła się poprzeczka bramki gości! Tym razem zabrakło odrobiny precyzji Durze.

10.10
    Nie trafił dokładnie w piłkę Łysoń, w efekcie nie miał problemu z obroną jego strzału golkiper katowiczan.

9.10
    Marek trafia w poprzeczkę!

8.55
    Duża przewaga gospodarzy, nie przekłada się to jednak na bramkę.

8.20
    Szymura oddał zaskakujący strzał z dystansu i tylko minimalnie się pomylił.

7.45
    Długi rozpęd Dury, ale nie miał problemu z interwencją Bednarczyk.

7.43
    Czwarty faul na koncie akademików.

7.00
    Kmiecik uderzył precyzyjnie przy słupku, ale kolejna fantastyczna obrona bramkarza Rekordu.

6.15
    Brzenk broni w sytuacji sam na sam z Kmiecikiem!

6.02
    Polasek nie trafia bramki, choć Bednarczyk dopiero do niej wracał.

5.30
    Gładczak zdecydował się na próbę z dystansu, ale zupełnie mu to nie wyszło.

5.10
    Minimalnie niecelny strzał Janovsky'ego.

4.56
    Groźnie uderzał Krzywka, jednak tym razem bez efektu bramkowego.

4.38
    Trzeci faul katowiczan, po chwili rzut rożny dla gospodarzy, ale źle rozegrany przez zawodników z Bielska.

4.25
    Jasiński wyłuskał piłkę, podholował ją na połowę rywala, ale bardzo niecelnie uderzył w kierunku bramki.

3.45
    Bramkę zdobył ŁYSOŃ. Rozegranie z boku Jasińskiego, piłka trafia w WOJCIECHA ŁYSONIA i znajduje drogę do siatki! Niespodziewany początek tego meczu.

2.50
    Faul Franza, ale bez zagrożenia dla bramki Brzenka po rozegraniu rzutu wolnego przez gości.

2.40
    Dura upomniany kartką za zbyt szybkie rozpoczęcie gry z rzutu wolnego. Wcześniej drugi faul katowiczan.

1.55
    Pierwszy faul akademików.

1.39
    W odpowiedzi Gładczak, jednak również niecelnie.

1.25
    Dura próbował uderzać z dystansu, ale nie najlepiej przymierzył.

0.37
    Janovsky wypuścił w bój Polaska, ale jego strzał poszybował nad poprzeczką.

0.01

Czy Rekord wykorzysta potknięcie najgroźniejszego rywala i odskoczy na 4 punkty? A może katowiczanie pokażą hart ducha i walkę do końca, jak przed tygodniem, gdy w ostatnich sekundach wyrwali punkt szczecinianom? Zapraszam na relację z tego spotkania na lajfy.com od godziny 18:00.

W pierwszym spotkaniu tych drużyn bez większych problemów górą był Rekord wygrywając w hali w Szopienicach 5:1. Dorobkiem bramkowym podzielili się Marek, Machura, Bubec, Brzenk i Łysoń, a honorową bramkę dla "akademików" zdobył Jasiński.

Na przeciwległym końcu tabeli znajdują się goście. Katowiczanie w całym sezonie zgromadzili zaledwie 10 punktów i wyprzedzają jedynie GKS Tychy. Porażka z Rekordem może oznaczać koniec ich marzeń na utrzymanie w lidze.

Gospodarze zdobyli jak dotąd 41 punktów i wyprzedzają o jeden punkt Pogoń Szczecin, która nie wykorzystała szansy na objęcie prowadzenia, przegrywając piątkowy mecz z AZS UG Gdańsk. W walce o mistrzostwo wciąż liczy się też Gatta Zduńska Wola, która do bielszczan traci 3 "oczka".

Coraz bliżej ostatecznych rozstrzygnięć w Futsal Ekstraklasie. W 19. kolejce lider tabeli Rekord Bielsko-Biała podejmie AZS UŚ Katowice.

Artur

Gole: 20. Dura, 24. Łysoń, 30. Franz, 31. Franz (Janovsky), 40. Polasek – 4. Łysoń (wł.), 19. Gładczak

Kartki:   3. Dura (REK), 25. Szymura (REK) – 27. Gładczak (KAT), 33. Krzywka (KAT), 37. Jasiński (KAT)

Rekord Bielsko-Biała: 32. Brzenk, 93. Kurowski – 4. Dura, 5. Hyży, 7. Szymura, 10. Franz, 11. Łysoń, 13. Polasek, 14. Mentel, 20. Janovsky, 21. Marek
    AZS UŚ Katowice: 1. Bednarczyk – 5. Krzywka, 6. Kolmas, 8. Kmiecik, 15. Liszka, 16. Tosik, 20. Gładczak, 21. Morgała, 22. Barański, 47. Rozmus, 55. Jasiński

Sędziowie: Dariusz Smolarek, Marek Czernachowski, Krzysztof Bernaś