Parma Calcio 1913
Środa 02.04.2014, 18:30 • Olimpico, Roma • Włoska Serie A

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

W 22. kolejce włoskiej Serie A rzymska AS Roma zmierzy się z Parmą FC.

Bardzo trudne zadanie czeka w niedzielę walczącą o mistrzostwo kraju Romę. Pretendent zagra na swoim terenie z najlepiej punktującą w 2014 roku włoską drużyną, czyli...Parmą, która jest jedynym klubem występującym w Serie A, który w tym roku kalendarzowym nie straciła nawet jednego punktu.

Rzymianie udowadniają w ostatnich tygodniach, że są gotowi podjąć wyzwanie i stoczyć walkę z Juventusem o Scudetto. Wprawdzie na starcie tego roku przegrali oni właśnie z turyńczykami aż 0:3, ale później trzy kolejne mecze ligowe wygrali.

W odniesieniu czwartego z rzędu na pewno nie pomogą kontuzjowani Dodo i Balzaretti oraz zawieszony Nainggolan. Parma problemów kadrowych ma dokładnie tyle samo. Z powodu urazów nie wystąpią Pavarini i Obi, a Felipe odpocznie z powodu nadmiaru kartek.

Bardzo trudno jest wskazać faworyta tego spotkania, ale jednego możemy być pewni. Sobotnie popołudnie czeka nas dużo emocjo związanych z Serie A!

Zapraszamy na relację live z tego spotkania w portalu lajfy.com!

AS Roma: De Sanctis – Maicon, Benatia, Castan, Torosidis – Pjanic, De Rossi Strootman – Florenzi, Totti, Gervinho.
    Rezerwowi: Skorupski, Lobont – Ljajic, Taddei, Bastos, Destro, Jedvaj, Romagnoli, Battaglia, Ricci.

Parma FC: Mirante – Cassani, Paletta, Lucarelli, Gobbi – Gargano, Marchionni, Parolo – Biabiany, Amauri, Cassano.
    Rezerwowi: Bajza, Coric – Molinaro, Galloppa, Cerri, Palladino, Schelotto, Munari, Mauri, Acquah, Rossini, Sall.i.

1

2
    Spotkanie będzie toczone w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. W Rzymie cały czas pada deszcz.

4
    Totti zdecydował się na strzał z dystansu, ale przestrzelił.

6
    Gra od samego początku spotkania jest bardzo ostro. Arbiter prowadzący to spotkanie wzywa do siebie obu kapitanów.

8
    Trener Parmy domaga się przerwania gry.. stan boiska nie nadaje się kompletnie do gry..

9
    Boiska jest bardzo nasiąknięte wodą, piłka czasami staję w kałużach. Wydaję się, że spotkanie może zostać przerwane.

Tak jak można było się spodziewać spotkanie zostaje przerwane i dokończone w innym terminie.

Piłkarze obu zespołów udali się do szatni! Spotkanie zostanie dokończone 2 kwietnia o godzinie 18:30.

AS Roma: De Sanctis – Maicon, Castán, Benatia, Torosidis – Strootman, De Rossi, Pjanić – Florenzi, Totti, Gervinho.

Parma: Mirante – Cassani, Paletta, Lucarelli, Gobbi – Gargano, Parolo, Marchionni – Biabiany, Amauri, Cassano.

Za moment początek przerwanego spotkania 22. kolejki włoskiej ekstraklasy pomiędzy AS Romą i Parmą FC.

Zawodnicy obu drużyn są już na murawie. Za moment początek spotkania.

9

10
    Od rzutu z autu rozpoczęli zawodnicy Parmy. Piłka od razu powędrowała do Amauriego, który jednak po dośrodkowaniu Marchionniego fatalnie spudłował z piątego metra.

12
    Gol dla Romy!

GERVINHO!!

Fantastyczna akcja gospodarzy. Lewą stroną właśnie to były zawodnik Arsenalu Londyn zagrał do środka, gdzie osamotniony stał Florenzi, który natychmiast zagrał do lepiej ustawionego Pjanicia, ale ten z ostrego kąta trafił w słupek. Na jego szczęście futbolówka trafiła wprost do GERVINHO, który z dwóch metrów wpakował ją do siatki.

14
    Piłka drugi raz wpadła do siatki Parmy! Kolejny raz uczynił to Gervinho, który po podaniu Tottiego pokonał po raz drugi Mirante, ale arbiter dopatrzył się pozycji spalonej.

15
    Gol dla Parmy!

AFRIYIE ACQUAH!!

Cóż za początek spotkania!!
    AFRIYIE ACQUAH doprowadził do wyrównania! Fantastycznie w tej akcji z głębi pola do napastnika Parmy zagrał Gobbi, a ten mimo asysty trzech obrońców obrócił się z piłką i wpakował futbolówkę do siatki.

17

FRANCESCO TOTTI!!

Niesamowite rzeczy dzieją się na Stadio di Olimpico!!
    Szybka odpowiedź gospodarzy na bramkę Parmy. Pjanić popędził prawym skrzydłem i zauważył osamotnionego FRANCSESCO TOTTIEGO, który otrzymał od niego piłkę. Kapitan Romy kapitalnie przymierzył i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie!

19
    Piłka kolejny raz znalazła się w bramce Parmy! Po raz kolejny na spalonym złapany został Gervinho.

20
    Złe teraz dośrodkowanie Maicona i od bramki będzie zaczynać Mirante.

23
    Destro!!
    Kolejna wyśmienita okazja dla graczy Romy. Taddei świetnie zagrał z głębi pola do wybiegającego na czystą pozycję Desto. Ten z pierwszej piłki uderzył na bramkę, ale futbolówka przeleciała minimalnie obok lewego słupka bramki.

26
    Piłkarze AS Romy cały czas utrzymują się przy piłce.

28
    Pjanić teraz był faulowany w środku pola przez strzelca jedynej bramki dla Parmy. Rzut wolny dla gospodarzy.

30
    Korner dla Parmy.

32
    Totti teraz próbował zaskoczyć wysuniętego z bramki Mirante, ale ładnie mówiąc, trochę mu to nie wyszło.

35
    Po niezwykłym początku spotkaniu, tempo tego meczu drastycznie spadło. Obie drużyny mają problem ze stworzeniem sobie sytuacji, a gra toczy się głównie w środku boiska.

36
    Rzut wolny dla Parmy. Będzie to dobra okazja do bezpośredniego uderzenie. Około siedemnastu metrów do bramki De Sanctisa.

37
    Uderzenie Parolo z rzutu wolnego, ale pomocnik gości trafił wprost w mur ustawiony przez De Sanctisa.

40
    Dośrodkowanie z prawej strony w wykonaniu Schelotto, ale De Sanctis uprzedził atakującego piłkę napastnika Parmy i ją złapał.

41
    Na pozycji spalonej złapany został Biabany. Od rzutu wolnego rozpocznie AS Roma.

42
    Fantastyczna akcja AS Romy!
    Taddei zauważył wolnego na prawej stronie Pjanicia i od razu do niego zagrał futbolówkę. Bośniak przedryblował jednego obrońcę i dośrodkował w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył Destro, ale napastnik gospodarzy trafił tylko w poprzeczką!

44
    Świetnie teraz w pole karne wbiegł Acquah, ale już jego dośrodkowanie zostało wyłapane przez De Sanctisa.

45
    Rzut wolny dla AS Romy. Do bramki Mirante jest około trzydziestu pięciu metrów.

45+1
    Minuta została doliczona do pierwszej polowy.

45+1

Za nami pierwsza połowa spotkania pomiędzy AS Romą, a Parmą! Po 45. minutach gospodarze prowadzą 2:1. Bramki dla klubu ze stolicy strzelali Gervinho i Totti, a dla rywali Acquah.

46

46
    Drugą połowę rozpoczęli gospodarze, którzy teraz rozgrywają futbolówkę w szeregach obronnych.

48
    Świetny powrót Parolo, który wślizgiem w polu karnym Parmy odebrał futbolówkę dla Destro.

49

MIRALEM PJANIĆ!!

Trzecia bramka dla drużyny AS Romy!
    Gospodarze wyszli z kontrą po stracie jednego z zawodników Parmy. Gervinho przebiegł z piłką dobre trzydzieści metrów i zdecydował się na uderzenie, jednak został on zablokowany. Futbolówka spadła wprost pod dogi MIRALEMA PJANICIA, który mocnym uderzeniem po ziemi wpakował ją do bramki.

54
    De Rossi teraz był ostro faulowany w środku pola. Rzut wolny dla Romy.

55
    Rossi!!
    Potężne uderzenie reprezentanta Włoch na bramkę Mirante. Golkiper Parmy z wielkimi trudnościami wybił przed siebie piłkę, do której dopadł jeszcze Destro, ale ten już fatalnie spudłował.

58
    Zmiana w drużynie gospodarzy. Za Destro na murawie melduje się Florenzi.

60
    Z kontrą wychodzą gospodarze.

60
    Gervinho został świetnie zatrzymany przez jednego z zawodników Parmy.

63
    Maicon teraz za ostro próbował odebrać piłkę dla Scheletto i arbiter odgwizdał przewinienie Brazylijczyka.

66
    Rzut rożny dla Parmy.

69
    Gra toczy się w środkowej części boiska.

70
    Z kontrą wychodzi Roma!

71
    Fatalny zachowanie Gervinho. Napastnik Romy zachował się strasznie samolubnie i w ostateczności stracił futbolówkę na rzecz piłkarza Parmy.

73
    Zmiana w drużynie gości. Za Acquaha na murawie melduje się Munari.

75
    Długie zagranie w kierunku rozpędzonego Munariego, ale pomocnik Parmy nie zdołał dobiec do futbolówki.

77
    Zmiana w drużynie AS Romy. Za Tottiego na murawie melduje się Bastos.

79
    Rzut z autu dla Parmy na wysokości pola karnego rywali.

80
    Rzut wolny dla Parmy po tym jak Gervinho faulował w środku pola Parolo.

81
    Ależ teraz nie wiele brakowało dla Florenziego!
    Bastos świetnie minął w pole karnym prawego obrońcę i zagrał wzdłuż piątego metra do napastnika Romy, ale w ostatniej chwili uprzedził go Gobbi.

83

RODRIGO TADDEI!!

Kapitalne zawody rozgrywają dziś piłkarze AS Romy. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Bastos. W polu karnym na pierwszy słupek zbiegł RODRIGO TADDEI, który uderzeniem głową strzelił czwartą bramkę dla swojego zespołu!

85
    Podwójna zmiana w drużynie gości. Za Schelotte na murawie melduje się Palladiniho, a za Parolo wchodzi Mauri.

85
    Żółtą kartką upomniany został Taddei.

87
    Zmiana w drużynie gospodarzy. Za Gervinho wchodzi Ljajić.

87
    Żółtą kartką upomniany został Mauri.

90

JOHNATAN BIABIANY!!

Druga bramka dla Parmy.
    Fantastycznym uderzeniem popisał się JOHNATAN BIAABIANY, który wpakował futbolówkę wprost w okienko bramki De Sanctisa.

Koniec spotkania! Po 90. minutach AS Roma wygrała z Parmą 4:2! Bramki dla gospodarzy strzelali Gervinho, Totti, Taddei i Pjanić, a dla rywali Acquah i Biabiany. (20:14:48)

Karol Sadłowski

Gole: 12. Gervinho, 17. Totti, 49. Pjanić, 83. Taddei – 15. Acquah, 90. Biabiany

Kartki:   85. Taddei (ASR) – 87. Mauri (PRM)

AS Roma: De Sanctis – Maicon, Castán, Benatia, Torosidis – Taddei, De Rossi, Pjanić – Destro (57' Florenzi), Totti (77' Bastos), Gervinho (87' Ljajić).

Rezerwowi: Lobont, Skorupski – Jedvaj, Romagnoli, Tolói, Nainggolan, Bastos, Dodô, Ljajić, Florenzi, Ricci.

Parma Calcio 1913: Mirante – Cassani, Molinaro, Lucarelli, Gobbi – Acquah (73' Munari), Marchionni, Parolo (85' Mauri) – Schelotto (85' Palladiniho), Biabiany, Amauri.

Rezerwowi: Coric, Bajza – Mesbah, Rispoli, Galloppa, Munari, Mauri, Cerri, Palladino.

Sędziowie: De Marco – Galloni, Petrella