Magnitogorsk – Saławat 1:0 (po dogrywce)
1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Saławat Jułajew Ufa
Piątek 11.04.2014, 15:00Kontinental Hockey League - Play-off

Dziękuje za uwagę i zapraszam na pozostałe sportowe emocje na portalu lajfy.com! (17:36:31)

Tytuł MVP wędruje do Jarosława Chabarowa za decydujące o zwycięstwie uderzenie. Co ciekawe, to był jego jedyny celny strzał w całym meczu!

Statystyka celnych strzałów: 38:24

Metallurg Magnitogorsk w finale Kontynentalnej Ligi Hokejowej! W końcu miejscowi znaleźli sposób na golkipera Saławatu i to jedno celne uderzenie wystarczyło do wygrania tego pojedynku!

Koniec meczu

61:25
    Gol dla Metallurga!

Gospodarze w końcu dopięli swego! Wasilewskij najpierw odbija strzał Potechina, ten jednak zdołał dojść ponownie do krążka, objechał bramkę i wystawił go na środek do świetnie ustawionego JAROSŁAWA CHABAROWA i ten potężnym uderzeniem umieszcza go w bramce!

Statystyka celnych strzałów: 36:24

A więc czeka nas dogrywka, kto pierwszy strzeli gola wygrywa. Prędzej czy później bramka będzie musiała paść, cóż za emocje w Magnitogorsku!

60:00
    Trzecia tercja skończona

59:30
    Skomasowane ataki Metallurga, ale krążek za nic w świecie nie chce wpaść do bramki!

56:05
    Gorąco pod bramką Saławatu, ale od czego w tej drużynie jest Andriej Wasilewskij!

54:05
    Kapitalne podanie do Osali, uderzenie z czystej pozycji wyłapane przez Wasilewskija!

53:45
    Przyjezdni bardzo rzadko w ostatnim czasie mają w posiadaniu krążek, jedna z nielicznych kontr zatrzymana przez Koszeczkina

52:05
    Mocne uderzenie Malenkicha z dystansu, kolejna pewna interwencja golkipera Saławatu

51:20
    Wasilewskij chwyta gumę, małe przepychanki za jego bramką, obyło się jednak bez kar

51:10
    Metallurg w pełnym składzie

50:35
    Saławat nie ma pomysłu na przebicie się do tercji gospodarzy, krążek co chwilę wybijany na ich połowę

50:00
    Połowa trzeciej tercji za nami

49:10
    Jarosław Chabarow wykluczony z gry na dwie minuty za odepchnięcie rywala

48:35
    Kolejne uderzenia lecą w stronę bramki Wasilewskija, jednak tym razem są niecelne

47:15
    Zaripow próbował strzału z ostrego kąta na lewym skrzydle, trafia w golkipera gości

46:50
    Spalony po akcji gospodarzy, wznowienie na niebieskiej przez nich wygrane i sunie kolejny atak

45:45
    Chwila spokojnej gry, krążek w posiadaniu Metallurga

44:45
    Goście niemal zamknięci pod własną bramką, wyczekują okazji do kontrataku

43:55
    Mozjakin już miał wyjść na pozycję sam na sam, jednak w prosty sposób zgubił gumę

42:30
    W końcu jakaś akcja Saławatu, strzał Zaborskiego pewnie wybroniony przez Koszeczkina

41:35
    Przyjezdni mają problem z dostaniem się do krążka, w ataku wciąż znajduje się Metallurg

40:45
    Gospodarze nie zamierzają czekać, od razu ruszają do mocnej ofensywy

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta

Następna tercja rozpocznie się około 16:35

Statystyka celnych strzałów: 25:18

Drugie dwadzieścia minut zdecydowanie należało do gospodarzy, jednak wynik mamy wciąż bezbramkowy. Duża w tym zasługa bramkarza Saławatu, ale czy zdoła on również pozostać niepokonany w następnej tercji? Przekonamy się po przerwie!

40:00
    Druga tercja skończona

39:00
    Minuta do końca drugiej części gry

38:50
    Potechin był sam przed Wasilewskim, ale nie ma ciągle bramki dla Metallurga!

38:30
    Metallurg cały czas w natarciu, ale nie może znaleźć sposobu na świetnie grającego golkipera gosci

37:20
    Kontratak gospodarzy, dwóch na jednego, Mozjakin jednak nie decydował się podawać, próbował uderzać, jednak kapitalnym refleksem popisał się Andriej Wasilewskij!

36:55
    Spalony po akcji Metallurga

35:10
    Dobra interwencja Koszeczkina

34:30
    Sporo teraz niedokładności na lodzie w Magnitogorsku, guma często przekracza linię środkową

33:15
    Krążek znowu wpada w łapaczkę Koszeczkina

32:05
    Szarżujący lewym skrzydłem Platonow został skutecznie przyblokowany przez defensywę gości

29:35
    Znowu Wasilewskij! Zamieszanie pod jego bramką i obroniony strzał z bliskiej odległości!

28:50
    Timkin mógł wyjść na pozycję sam na sam, ale w porę został przyblokowany przez obrońcę

27:45
    Metallurg teraz niemal cały czas w ofensywie

26:15
    Nie było gola! Wasilewskij zdołał złapać krążek jak ten był jeszcze na linii!

26:15
    Kapitalną okazję miał Antipin! Dopadł do krążka, bramka wydawała się pusta, ale jakimś cudem wyciągnął jeszcze rękę golkiper gości i go złapał! Sędziowie sprawdzają tą sytuację!

26:05
    Uwolnienie po stronie przyjezdnych

25:30
    Wasilewskij zakrywa krążek i ratuje swój zespół przed utratą gola, blisko wbicia go do bramki był jeden z miejscowych hokeistów

24:35
    Makarow przedarł się przez obrońcę, uciekł lewą flanką, jednak nie zdołał celnie dograć pod bramkę rywala

21:35
    Timkin próbował podać gumę do wychodzącego na pozycję kolegi, jednak zabrakło mu celności

20:45
    Saławat rozgrywa gumę na własnej połowie, bardzo spokojny początek tej tercji

20:01
    Druga tercja rozpoczęta

Następna tercja rozpocznie się około 15:45

Statystyka celnych strzałów: 8:10

Po początkowych kilku minutach przewagi Metallurga, później nieco gra się wyrównała i tak też pozostało do końca tej pierwszej tercji. Emocji nie powinno zabraknąć, zostańcie z nami!

20:00
    Pierwsza tercja skończona

19:30
    Wznowienie pod bramką Koszeczkina wygrane przez jego kolegów, próbują jeszcze atakować gospodarze

19:00
    Minuta do końca pierwszej części gry

18:35
    Goście w pełnym składzie, nie udało się miejscowym stworzyć większego zagrożenia pod bramką Saławatu mimo gry w przewadze

17:15
    Mrozi gumę Wasilewskij, Metallurg zamknął swojego przeciwnika w jego tercji

16:35
    Pierwsza kara w dzisiejszym meczu. Na dwie minuty wykluczony został Anton Slepyszew za celowe wybicie krążka poza pole gry

15:50
    Niedokładne podanie do Platonowa zniweczyło dobrze zapowiadającą się akcję Metallurga

14:45
    Chwila spokojniejszej gry na lodowisku w Magnitogorsku, przy gumie przyjezdni

13:50
    Golkiper Metallurga zakrywa krążek

13:00
    Po drugiej stronie ładne wyjście z bramki Koszeczkina. Bramkarze obu ekip póki co w dobrej dyspozycji

12:10
    Świetna interwencja Andrieja Wasilewskija! Obroniona sytuacja sam na sam!

7:55
    Ładnie zapowiadała się kontra miejscowych, jednak ostatnie podanie było za mocne i zdążyli wrócić obrońcy gości

6:50
    W końcu mieliśmy dobrze rozegraną akcję Saławatu, krążek trafia na środek do niepilnowanego Wiszniewskiego, ten uderza, jednak świetnie interweniuje Koszeczkin!

5:45
    Przyjezdni próbują uspokoić sytuację na lodzie, póki co nie mają zbyt wiele do powiedzenia

4:25
    Antti Pihlstrom zdołał przejąć gumę w tercji gospodarzy, ale był osamotniony i nie miał komu podać, w konsekwencji stracił nad nią panowanie

4:10
    Wasilewskij chwyta krążek

3:35
    Dobra gra defensywna Metallurga, skutecznie przecinane są podania gości w strefie neutralnej

2:05
    Mało nie brakowało aby Kosow dopadł do bezpańskiej krążka w strefie Saławatu

1:25
    Niedokładne podanie z własnej połowy pod bramkę Saławatu i wychodzi z tego uwolnienie

0:20
    Krążek wypada poza bandy, wznowienie wygrane przez gospodarzy, którzy od razu ruszają do ataku

0:01
    Mecz się właśnie rozpoczął

Hokeiści obu drużyn już są na lodowisku, niedługo rozpocznie się mecz!

Metallurg Magnitogorsk: Koszeczkin (Peczurskij) – Antipin, Birjukow, Tereszczenko, Chabarow, Lee, Ibragimow, Malenkich – Mozjakin, Zaripow, Kowar, Pare, Kazionow, Potechin, Platonow, Kosow, Junkow, Timkin, Brent, Osala, Malinowskij

Saławat Jułajew Ufa: An. Wasilevskij (Sochackij) – Wiszniewskij, Proszkin, Zubarew, Kolcow, Sopel, Kulda, Isangulow, Al. Wasilevskij – Mereskin, Chłystow, Slepyszew, Mirnow, Pihlstrom, Kajgorodow, Makarow, Hartikainen, Stepanow, Głuchow, Dubrowskij, Zaborsky.

Na relację z tego spotkania zapraszam na godzinę 15:00 na portal lajfy.com!

Czwarty pojedynek był niezwykle zacięty. Ostatecznie górą po jedynej w tym meczu bramce autorstwa Wiktora Antipina był Metallurg. Świetną partię rozegrał bramkarz z Magniogorska – Wasilij Koszeczkin. W całym spotkaniu obronił 37 uderzeń, z czego niektóre po naprawdę wyśmienitych interwencjach

W trzecim spotkaniu, które rozegrane zostało na lodowisku w Ufie, zdecydowanie lepszy był Saławat. Wysoko pokonał rywala 4:0, a autorami bramek byli Antii Pihlstorm 2, Anton Slepyszew i Tomas Zaborsky

W pierwszym pojedynku w Magnitogorsku lepsi po zaciętej walce okazali się gospodarze, którzy pokonali Saławat 3:2. W kolejnym także lepszy w takim samym stosunku był Metallurg, ale dopiero po dogrywce

Będzie to piąte starcie obu drużyn. Po poprzednich czterech na prowadzeniu jest ekipa z Magnitogorska, która prowadzi 3:1. Zatem Metallurg stanie dziś przed szansą awansu do finału!

Serdecznie zapraszam na relacje z półfinałowego meczu ligi KHL. Metallurg Magnitogorsk podejmie Saławat Jułajew Ufa

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.