Magnitogorsk – Lev 0:3 (koniec)
Metallurg Magnitogorsk
0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Lev Praha
Piątek 18.04.2014, 15:00 • Metallurg Ice Arena, Magnitogorsk • Kontinental Hockey League - Play-off

Dziękuje za uwagę i zapraszam ponownie na lajfy.com! (17:04:16)

Kolejne spotkanie tej serii już w najbliższą niedzielę.

Koniec spotkania! Lew Praga w pierwszym finałowym spotkaniu pewnie pokonuje Metallurg Magnitogorsk 3:0 i obejmuje prowadzenie w serii!

60:00

59:00
    Ostatnie sześćdziesiąt sekund gry.

58:37
    Vrana otrzymał karę mniejszą za spowodowanie upadku przeciwnika.

58:17
    Gol dla HC Lev!
    Bramkę zdobył JUSTIN AZEVEDO.

GOOL! Praga wygra ten mecz! JUSTIN AZEVEDO ustala wynik spotkania strzałem do pustej bramki Magnitogorska!

58:00
    Ostatnie dwie minuty regulaminowego czasu gry.

57:39
    Guma po zagraniu Platonowa poza obszarem gry. Wznowienie w tercji neutralnej.

56:32
    Ofiarna interwencja Nakladala po uderzeniu Ibragimowa.

55:05
    Vehanen mrozi gumę po mocnym strzale Tierieszczenki spod niebieskiej.

54:12
    Niezłe uderzenie Potiechina zza zasłony, Vehanen odbija gumę parkanami.

53:34
    Lew spokojnie rozgrywa gumę we własnej tercji obronnej.

52:23
    Świetne uderzenie Platonowa! Po raz kolejny broni Vehanen!

51:23
    Praga wciąż bez celnego strzału w tej części spotkania. Wszystkie siły skierowane do obrony.

50:34
    Strzał Kazionowa spod niebieskiej zablokowany przez jednego z praskich defensorów.

50:00
    Ostatnie dziesięć minut regulaminowego czasu gry. Praga wciąż prowadzi 2:0.

49:23
    Magnitogorsk podkręca tempo gry – nic dziwnego, gospodarze mają sporą stratą do odrobienia a czasu coraz mniej.

48:23
    Pierwsza od dłuższego czasu akcja ofensywna Lwa momentalnie rozbita przez defensywą Metallurga.

47:23
    Chwila niezbyt ciekawej gry na lodzie ze strony obydwu zespołów. Sporo chaosu w szeregach Magnitogorska.

46:32
    Prażanie przerwali w końcu akcję Magnitogorska. Nakladal wycofał grę za bramkę Vehanena.

45:45
    Jak na razie Lew w tej tercji nie oddał jeszcze żadnego celnego strzału na bramkę Koszeczkina.

45:12
    Brent ponownie wprowadza gumę do tercji ataku.

44:34
    Prażanie wybijają gumę do tercji obronnej Magnitogorska. Chwila na zmianę formacji ofensywnych.

44:23
    Świetna interwencja Vehanena po strzale Juńkowa spod bandy.

43:45
    Gospodarze od dłuższego czasu utrzymują się w ofensywie, ale wciąż kapitalnie spisuje się obrona Pragi.

42:12
    Praga wyraźnie nastawiona na grę defensywną. Metallurg w ofensywie.

41:12
    Dobra interwencja Vehanena po nieprzyjemnym strzale Zaripowa.

40:34
    Goście spokojnie rozgrywają gumę we własnej tercji obronnej.

Pierwsze wznowienie trzeciej tercji dla Magnitogorska.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się o 16:39.

Koniec drugiej tercji spotkania. Po 40. minutach gry Praga prowadzi już w Magnitogorsku 2:0.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta gry drugiej tercji spotkania.

38:23
    Prażanie przerywają kolejną ofensywną akcję gospodarzy.

37:34
    Koszeczkin mrozi gumę po strzale Mataia z najbliższej odległości. Wznowienie w tercji obronnej Magnitogorska.

36:37
    Pewna interwencja Vehanena po kolejnym niezbyt udanym strzale Moziakina.

35:33
    Lew na lodzie już w pełnym zestawieniu.

35:05
    Moziakin mocno spod niebieskiej, broni Vehanen!

34:34
    Prażanie przerywają długo rozgrywany zamek przez Magnitogorsk. Jeszcze minuta gry w osłabieniu.

33:33
    Maenpaa na ławce kar za zahaczanie. Magnitogorsk zagra w przewadze.

33:23
    Niecelne daleki podanie Niemca. Guma ucieka na uwolnienie. Przerwa w grze.

32:31
    Mocne uderzenie Gragnaniego spod niebieskiej, guma przelatuje obok bramki Koszeczkina.

31:12
    Chwila lepszej ofensywnej gry ze strony Metallurga. Vehanen zmuszony do pierwszej od dłuższego czasu interwencji.

30:12
    Lew ponownie wprowadza gumę do tercji ofensywnej.

29:12
    Praga spokojnie rozgrywa krążek w okolicach własnej tercji obronnej.

28:12
    Niecelne podanie Ridderwalla do Cingela. Z kontratakiem ruszają gospodarze.

27:34
    Z minuty na minutę coraz lepsza gra Magnitogorska. Prażanie jednak wciąż czujnie w defensywie.

26:12
    Goście rozgrywają gumę w okolicach neutralnej części lodowiska.

25:12
    Metallurg próbuje przejść do ofensywy, ale gospodarze nie mogą wprowadzić gumy do tercji ataku.

24:35
    Bramkę zdobył PETR VRANA.

GOOOOL! Kapitalna akcja praskiego Lwa! Sekacz podał zza bramki do nadjeżdżającego PETRA VRANY, który przyjął gumę i strzałem z backhandu pokonał Koszeczkina! 2:0!

23:34
    Niecelny strzał Azevedo spod bandy. Dobry początek tercji w wykonaniu czeskiej drużyny.

22:34
    Świetny strzał Mataia ze środka na bramkę Koszeczkina. Broni to uderzenie golkiper Magnitogorska.

21:12
    Nieporozumienie w szeregach Lwa i dobrze zapowiadająca się akcja gości przerwana.

20:34
    Kolejna groźna akcja Mietałłurga. Efektowną interwencją popisał się teraz Vehanen.

20:01
    Pierwsze wznowienie drugiej tercji spotkania dla prażan.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się o 15:52.

Koniec pierwszej tercji spotkania. Po 20. minutach gry w Metallurg Ice Arena Lew prowadzi z gospodarzami 1:0.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta pierwszej tercji spotkania.

18:23
    Niezła akcja gości, obrona Magnitogorska spisała się jednak tym razem na medal.

17:56
    Praga na lodzie już w pełnym zestawieniu.

17:03
    Prażanie wybijają gumę daleko pod bramkę Koszeczkina.

16:12
    Magnitogorsk rozgrywa zamek w tercji obronnej Lwa...

15:56
    Ponownie Metallurg zagra w przewadze. Dwie minuty dla Mataia za trzymanie.

15:32
    Zamieszanie pod bramką Vehanena! Sędzia przerywa grę!

15:08
    Gospodarze na lodzie już w pełnym zestawieniu.

14:12
    Prażanie jeszcze przez minutę grają w przewadze. Lew ponownie w ataku.

13:35
    Bramkę zdobył MARTIN SZEWC.

GOOOL! Lew obejmuje prowadzenie! Azevedo podał pod niebieską do MARTINA SZEWCA, który mocnym uderzeniem pokonuje Koszeczkina! 1:0 dla Pragi!

13:12
    Goście ponownie zakładają zamek w tercji obronnej gospodarzy...

12:25
    Koszeczkin mrozi krążek po uderzeniu Nakladala ze środka. Przerwa w grze.

11:03
    Guma wybita przez gospodarzy daleko pod bramkę Vehanena.

10:34
    Jak na razie prażanie mają spore problemy z założeniem hokejowego zamka.

10:08
    Brutalne wejście Antipina na Vranę. Zawodnik Metallurga otrzymał karę 5 + 20 minut (kara meczu). Lew w przewadze przez pięć minut.

9:38
    Kontratak Lwa zakończony niezbyt udanym uderzeniem Azevedo. Przerwa w grze.

8:12
    Przyjezdni zepchnięci do defensywy, w ataku przez cały czas utrzymuje się Magnitogorsk.

7:23
    Praga wbija gumę pod bramkę Koszeczkina, chwila na zmianę formacji ofensywnych.

6:35
    Skuteczna gra gości w osłabieniu. Prażanie na lodzie już w pełnym zestawieniu.

5:03
    Lew wybija gumę daleko pod bramkę Koszeczkina.

4:35
    Mamy pierwsze wykluczenie. Dwie minuty dla Rzepika za przeszkadzanie. Metallurg w przewadze.

4:12
    Strzał Naklada spod niebieskiej zablokowany przez jednego z defensorów Magnitogorska.

3:33
    Zamieszanie pod bramką Pragi po nagraniu gumy przez Moziakina. Vehanen ofiarną interwencją mrozi gumę.

2:03
    Nieprzyjemne uderzenie Potiechina spod bandy, Vehanen popisał się jednak czujną interwencją.

1:13
    Pierwsza dobra interwencja Koszeczkina po uderzeniu Sekacza. Wznowienie w tercji obronnej Metallurga.

0:34
    Prażanie spokojnie rozgrywają gumę we własnej tercji obronnej.

0:01
    Pierwsze wznowienie wielkiego finału dla gospodarzy!

00:01

Odgrywane są hymny państwowe.

Zawodnicy na lodzie!

Metallurg Magnitogorsk: Koszeczkin (Pieczurski) – Biriukow, Antipin, Chabarow, Tierieszczenko, Ibragimow, Lee, Maleńkich – Moziakin, Zaripow, Kovarz – Potiechin, Kazionow, Pare – Juńkow, Kosow, Platonow – Malinowski, Osala, Brent – Timkin.

HC Lev Praga: Vehanen (Engren) – Szewc, Mäenpää, Oystrick, Niemec, Gragnani, O'Byrne, Jaakola, Nakládal – Zackrisson, Nowotny (C), Azevedo – Sekacz, Vrána, Thörnberg – Ullström, Kapanen, Rzepík – Ridderwall Cingel, Matai..

Kto okaże się lepszy w meczu numer jeden? Przekonamy się już niedługo! Na relację z tego meczu zapraszamy na lajfy.com!

Lew w swojej drodze do finału pokonywał kolejno Zagrzeb, Donieck oraz Jarosław. Metallurg zaś musiał się zmierzyć z Władywostokiem. Nowosybirskiem oraz Ufą.

O to z pewnością nie będzie łatwo. Metallurg jest faworytem tej serii. Gospodarze to najlepsza drużyna Konferencji Wschodniej w sezonie regularnym.

Pierwszy raz w historii rozgrywek KHL w finale ligi znalazła się drużyna spoza granic Rosji. Czy Praga zdoła postawić kropkę nad "i" i zdobyć mistrzowski tytuł?

Rozgrywki najlepszej hokejowej ligi w Europie na finiszu. Już dzisiaj rozpoczyna się finałowa seria pomiędzy czeskim Lwem i rosyjskim Metallurgiem.

Finał Kontynentalnej Ligi Hokejowej, spotkanie pomiędzy Metallurgiem Magnitogorsk, a Lwem Praga.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Dawid Szewczyk

Składy i statystyki: 14. Szewc (Azevedo), 25. Vrana (Sekacz, Thornberg), 59. Azevedo (Nowotny)

Lev Praha: Vehanen (Engren) – Szewc, Mäenpää, Oystrick, Niemec, Gragnani, O'Byrne, Jaakola, Nakládal – Zackrisson, Nowotny (C), Azevedo – Sekacz, Vrána, Thörnberg – Ullström, Kapanen, Rzepík – Ridderwall Cingel, Matai.

Sędziowie: Bułanow, Kulakow – Birin, Zacharenkow