koniec po dogrywce
St. Louis Blues
4:3 (2:0, 0:1, 1:2)
Chicago Blackhawks
Sobota 19.04.2014, 21:00 • Scottrade Center, St. Louis • National Hockey League - Play-off

Dziękuję za uwagę i zapraszam do częstego zaglądania na Lajfy.com. (00:25:48)

St. Louis Blues wygrywają dogrywkę i tym samy cały mecz 4:3! W rywalizacji do czterech zwycięstw Bluesmani prowadzą już 2:0 z Chicago Blackhawks!

65:50
    Gol dla St. Louis!

BARRET JACKMAN uderza z dystansu w kierunku bramki, przed którą znajduje się kilku zawodników obydwu drużyn. Krążek przechodzi przez gąszcz nóg i wpada do bramki między parkanami Crawforda!

65:07
    Goście w pełnym składzie.

64:02
    Jak na razie nie widać tego, by gospodarze grali w przewadze jednego zawodnika.

63:07
    Pierwsze wykluczenie w dogrywce. Na ławkę kar powędrował Toews.

61:12
    Bardzo mocny początek gospodarzy, ale jak na razie Crawford się nie myli.

60:01
    Dogrywka rozpoczęta.

Hokeiści St. Louis Blues wyrównują stan meczu w samej końcówce i doprowadzają tym samym do dogrywki!

60:00
    Trzecia tercja skończona.

59:53

Piękne, płaskie uderzenie VLADIMIRA TASASENKI i mamy wyrównanie w samej końcówce meczu!

59:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta meczu!

58:42
    Kolejne wybicie gumy do tercji obronnej St. Louis Blues.

58:28
    Goście wybijają krążek po wznowieniu.

58:14
    Miller w boksie!

58:14
    Było blisko, ale jeden z gospodarzy fatalnie przestrzelił z kilku metrów.

58:00
    Dwie minuty do końca.

57:20
    Gospodarze atakują, ale nie bardzo im to wychodzi.

55:55
    Chicago Blackhawks już w czwórkę na lodzie.

55:32
    Jeden z gości ofiarnie blokuje strzał z kilu metrów.

55:09
    Gospodarze będą grać przez 46 sekund w podwójnej przewadze!

55:09
    Seabrook dostaje pięć minut!

55:09
    Backes, który ucierpiał w tym starciu nie wróci już chyba do gry.

55:09
    Seabrook bardzo brutalnie atakuje rywala pod bandami. Mamy przerwę w grze.

53:55
    Bickell najbliższe dwie minut spędzi na ławce kar. W przewadze grać będą Bluesmani.

52:30
    Coraz mniej czasu do końca, a wydaje się że to goście są bliżej czwartej bramki, niż hokeiści St. Louis Blues wyrównania.

50:11

48:50
    Hossa dość niespodziewanie znalazł się sam przed bramkarzem rywali. Zmarnował jednak tą sytuację!

48:11
    Keith na ławce kar. Gospodarze przed szansą na wyrównanie.

47:45
    Kolejna świetna okazja gości, lecz tym razem genialnie broni Miller!

46:38
    Gol dla Chicago!

Kolejny strzał z dystansu i kolejny rykoszet, który kompletnie myli Millera! Strzelcem bramki Czech MICHAL ROZSIVAl! 3:2 dla Chicago Blackhawks!

46:00
    Jeśli do tej pory tempo meczu było dość niskie, to po bramce dla Chicago spadło jeszcze niżej.

44:53

BRENT SEABROOK uderzył gumę z około 10 metrów. Wydawało się że Miller nie będzie mieć z tym strzałem problemów, ale krążka po minimalnym rykoszecie wpada do siatki tuż obok bezradnego bramkarza gospodarzy! Mamy remis w St. Louis!

44:11
    Hossa uderzył z trudnej pozycji, mimo to jego strzał sprawił spore problemy Millerowi.

42:01
    Gospodarze w pełnym składzie.

41:23
    Słabo wygląda gra w przewadze w wykonaniu gości.

40:01
    Trzecią część meczu Chicago Blackhawks zaczyna w przewadze jednego zawodnika.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

St. Louis Blues po 40 minutach gry wciąż prowadzi z Chicago Blackhawks. Drugą tercję wygrali jednak przyjezdni, dla których bramkę w 38 minucie strzelił Keith.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:57
    Spore spięcie pod bandami pomiędzy zawodnikami.

39:40
    Potężne zmieszanie pod bramką Millera, ale zawodnicy St. Louis Blues zdołali wybić gumę.

39:00
    Ostatnia minuta drugiej części meczu.

38:11
    Na pozycji spalonej znalazło się dwóch zawodników gości.

37:25

Piękny strzał z dystansu DUNCANA KEITHA! Miller był zasłonięty i nie miał szans na udaną interwencję!

36:40
    Potężny strzał z niebieskiej linii mija słupek bramki Chicago Blackhawks.

35:07
    Błąd obrony Bluesmanów i Toews znalazł się w niezłej sytuacji, którą popisowo zmarnował.

34:57
    Mocny strzał na bramkę gospodarzy. Broni jednak Miller.

34:00
    Druga część meczu długimi momentami jest niestety mało ciekawa.

32:21
    Tarasenko! Świetna akcja Rosjanina, ale zbyt długo zwlekał ze strzałem i gdy w końcu uderzył guma nie sprawiła problemu Crawfordowi!

31:29
    Saad znalazł się na pozycji spalonej.

30:00
    Połowa meczu już za nami.

29:11
    Świetna kontra Chicago Blackhawks, lecz zabrakło precyzji przy strzale jednego z gości.

28:09

27:04
    Tym razem niewiele dzieje się na lodzie podczas przewagi hokeistów St. Louis Blues.

26:43
    Ciekawa sytuacja gospodarzy. Uderzenie z daleka i tuż przed bramką jeden z nich zdołał łyżwą zmienić tor lotu krążka. Guma przechodzi jednak obok słupka.

26:09
    Versteeg najbliższe dwie minuty spędzi na ławce kar. W przewadze ponownie będą grać zawodnicy St. Louis Blues.

25:29
    Steen! Ależ okazja Szweda, który marnuje sytuację sam na sam!

25:17

24:26
    Crawford po raz kolejny bardzo dobrze interweniuje po strzale jednego z rywali.

23:42
    Kane już na lodzie.

23:17
    Keith również na ławce kar, a więc gospodarze będą grać w podwójnej przewadze!

22:17
    Kolejna świetna interwencja Crawforda! Tym razem broni płaski strzał z kilku metrów.

22:00
    Strzał z dystansu i Crawford spokojnie łapie krążek.

21:42
    Kane najbliższe dwie minuty spędzi na ławce kar. W przewadze będą grać hokeiści St. Louis Blues.

20:52
    Spore zmieszanie pod bramką gospodarzy. Obyło się jednak bez strzału na bramkę.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Po pierwszych 20 minutach spotkania St. Louis Blues prowadzi 2:0 z Chicago Blackhawks. Gole dla gospodarzy strzelali Porter i w samej końcówce meczu Shattenkirk.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:59

Osiem dziesiątych sekundy przed końcową syreną! Dwa razy strzały gospodarzy były odbijane przez Crawforda i jednego z obrońców z Chicago, ale już precyzyjne uderzenie z dystansu w wykonaniu KEVINA SHATTENKIRKA znalazło drogę do siatki przyjezdnych! 2:0 dla St. Louis Blues!

19:08
    Niezła sytuacja gości, ale w potężnym zamieszaniu pod bramką krążek ciałem przykrywa Miller.

19:00
    Ostatnie 60 sekund pierwszej części meczu, której końcówka raczej nie zachwyca.

17:23

16:16
    Kane! Guma mija jednak słupek bramki St. Louis Blues.

15:33
    Ależ okazja gospodarzy. Ott przejmuje przypadkowo krążek i staje oko w oko z brakarzem rywali! Górą w tej sytuacji Crawford!

15:23
    Tylko sześć sekund graliśmy w pełnych składach. Oshie na ławce kar, a więc goście będą grać w przewadze.

15:17

14:31
    Potężne uderzenie z dystansu i krążek odbija się od poprzeczki bramki Chicago Blackhawks!

14:22
    Gospodarze bardzo długo rozgrywają krążek po obwodzie.

13:17
    Saad ląduje na ławce kar. St. Louis Blues po raz pierwszy w tym meczu będzie grać w przewadze.

12:58
    Mamy sygnalizowaną karę dla zawodnika Chicago Blackhawks.

12:09
    Kane wstrzelił krążek pod bramkę rywali, ale tam żaden z jego kolegów nie zamknął tego zagrania.

11:05

10:55
    I znów krążek zostaje bez większych problemów wystrzelony z tercji obronnej St. Louis Blues.

10:14
    Kolejny raz przewaga w wykonaniu przyjezdnych wygląda nie za ciekawie.

9:37
    Strzał Hossy został zablokowany tuż przed bramką gospodarzy.

9:05
    Jackman osłabia swój zespół. Chicago Blackhawks ponownie będzie grać w przewadze.

8:06
    Miller mrozi krążek po tym jak jeden z gości zbyt mocno zagrał krążek przed bramkę Bluesmanów.

7:08

Wycofanie krążka pod niebieską linię i strzał z dystansu. Crawford zdołał obronić ten strzał, ale przy dobitce CHRISA POSTERA nie miał już wiele do powiedzenia! 1:0 dla St. Louis Blues!

6:57
    Obie ekipy już w pełnym składzie.

6:00
    Ponad minuta gry w obustronnym wykluczeniu już za nami. Niestety nie działo się przez ten czas zbyt wiele.

4:57
    Najbliższe dwie minuty będziemy grać po czterech.

4:57
    Spore spięcie pod bramką Millera, w którym brali udział prawie wszyscy zawodnicy znajdujący się wtedy na lodzie. Wszystko rozpoczęło się od obronionego strzału przez bramkarza St. Louis Blues.

4:26

3:56
    Goście wciąż bez celnego strzału na bramkę, podczas gry w przewadze jednego zawodnika.

3:15
    Jak na razie bardzo dobrze bronią się zawodnicy St. Louis Blues, którzy nie pozwalają rywalom na założenie zamku.

2:26
    Reaves najbliższe dwie minuty spędzi na ławce kar. Chicago Blackhawks w przewadze.

2:02
    Gospodarze długo utrzymywali się przy krążku za bramką rywali. Nie udało im się jednak oddać strzału.

00:48
    Pierwsza groźna akcja gości, ale strzał na bramkę St. Louis Blues okazał się niecelny.

00:28
    Toews miał sporo miejsca z przodu, ale źle sobie przyjął krążek i tym samym wstrzymał akcję.

00:01

Wciąż czekamy na początek spotkania.

St. Louis Blues: Miller (Elliot) – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Jackman, Polák, Leopold – Steen, Backes, Ott – Tarasenko, Sobotka, Schwartz – Reaves, Roy, Morrow – Cracknell, Lapierre, Porter

Chicago Blackhawks: Crawford (Raanta) – Seabrook, Keith, Hjalmarsson, Oduya, Rozsíval, Leddy – Versteeg, Toews, Saad – Hossa, Handzuš, Sharp – Kane, Shaw, Bickell – Smith, Kruger, Bollig

Sędziowie: Meier, Sutherland – Cherrey, Kovachik.

Początek relacji z meczu na Lajfy.com już od godziny 21:00.

Chicago Blackhawks uplasowało się na trzecim miejscu w tej samej dywizji, co ich dzisiejsi rywale i straciło do nich cztery punkty.

St. Louis Blues w 82 meczach sezonu zasadniczego zdobyli 111 punktów i zajęli tym samym drugą pozycję w dywizji centralnej. Do znajdujących się na pierwszym miejscu Colorado Avalanche stracili tylko jeden punkt.

Będzie to drugi mecz między tymi zespołami w rozpoczętej właśnie fazie play-off. W piątek Bluesmani pokonali po dogrywce 4:3 Czarne Jastrzębie z Chicago. Co ciekawe decydująca bramka padła dopiero w 101 minucie meczu!

W sobotni wieczór czeka nas mecz w ramach National Hockey League. Zmierzą się w nim St. Louis Blues i Chicago Blackhawks.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

Tomasz Surma

Składy i statystyki: 8. Porter (Leopold, Shattenkirk), 20. Shattenkirk (Tarasenko, Schwartz), 60. Tarasenko, 66. Jackman (Polák, Sobotka) – 38. Keith (Versteeg, Seabrook), 45. Seabrook (Saad), 47. Rozsival (Saad)

St. Louis Blues: Miller (Elliot) – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Jackman, Polák, Leopold – Steen, Backes, Ott – Tarasenko, Sobotka, Schwartz – Reaves, Roy, Oshie – Cracknell, Lapierre, Porter
    Chicago Blackhawks: Crawford (Raanta) – Seabrook, Keith, Hjalmarsson, Oduya, Rozsival, Leddy – Versteeg, Toews, Saad – Hossa, Handzus, Sharp – Kane, Shaw, Bickell – Smith, Kruger, Bollig

Sędziowie: Meier, Sutherland – Cherrey, Kovachik