Almeria – Celta Vigo 2:4 (koniec) | Rayo Vallecano – Real Betis 3:1 (koniec) | Sevilla – Granada 4:0 (koniec)
FC Barcelona – Bilbao 2:1 (koniec)
Rayo Vallecano
3:1 (2:0)
Real Betis Balompié
Niedziela 20.04.2014, 17:00 • Campo de Fútbol de Vallecas, Madryt • Hiszpańska LaLiga

Koniec spotkania! Po dziewięćdziesięciu minutach Rayo wygrywa z Betisem 3:1! Bramki dla gospodarzy strzelali Rochina, Larrivey i samobójcze trafienie zaliczył Paulao! Dla rywali gola strzelił Chica! (18:49:11)

90+1
    Dwie minuty – o tyle zostanie przedłużone to spotkanie.

88
    Perquis teraz bardzo dobrze zablokował prostopadłe podanie Saula.

87
    Piłkarze Rayo starają się mądrze grać z dala od swojego pola karnego. Teraz inteligentnie piłkę zastawił Trashorras i faul na nim odgwizdał Hernandez.

85
    Kolejna żółta kartka w tym spotkaniu. Upomniany nią został zawodnik Betisu, Nono.

83
    Zawodnicy Betisu rzucili się do ataku, ale brakuje im ostatniego podana. Teraz za mocne zagranie Lolo do Castro i od piątego metra grę zacznie Ruben.

80
    Gol dla Realu Betis!

JAVI CHICA!

Czy nie za późno strzelili tą bramkę zawodnicy Betisu?! Czy zdołają jeszcze odrobić te straty?! To się jeszcze okaże!
    Książkowa akcja gości, prostopadłą piłkę do JAVIEGO CHICA'I zagrał Lolo, a zawodnik Betisu pewnym uderzeniem obok bramkarza strzelił pierwszą bramkę dla swojego zespołu!

79
    Mamy zmianę w drużynie Rayo. Za strzelca pierwszej bramki,Rochine na murawie melduje się Bangoura.

78
    Nic nie dzieje się na boisku, zupełnie nic! Żadnych akcji podbramkowych, zawodnicy tylko na swojej połowie rozgrywają miedzy sobą futbolówkę.

75
    Teraz kibice Rayo robią tak zwany "Poznań"!

73
    Kibice zgromadzeni na stadionie w Madryci wyrażają swój zachwyt nad grą swoich pupili! Świetna atmosfera!

70
    Kolejna żółta kartka w tym spotkaniu. Tym razem upomniany nią został zawodnik Rayo, Arbilla.

70
    Strasznie spadło teraz tempo rozgrywania tego spotkania. Zawodnicy jak ślimaki poruszają się po boisku. Nie ma z nich kompletnie żadnego pożytku.

68
    Podwójna zmiana w drużynie Batisu. Za Leo Baptistao i Perquisa na murawie pojawiają się kolejno Verdo i Figueras.
    Zmianę również mamy w drużynie gospodarzy. za Saula na murawie melduje się Baena.

67
    Żółtą kartką upomniany został zawodnik Rayo, Gálvez.

65
    Piłkarze Betisu rozgrywają futbolówkę na własnej połowie.

63
    Druga żółta kartka w tym spotkaniu. Tym razem dla zawodnika Betisu Sewilla, a konkretnie Léo Baptistão.

61
    Poprzeczka jest dziś przeklęta dla piłkarzy Rayo!
    Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Damien Perquis wybił futbolówkę głową poza pole karne. Jednak tam stał Trashorras, który z pierwszej piłki uderzył na bramkę Adana, a futbolówka zatrzymała się na poprzeczce!

60
    Rochina teraz musiał być powstrzymany faulem przez zawodników Betisu. Rzut wolny dla gospodarzy. Około trzydziestu pięciu metrów do bramki Adana.

59
    Za mocna centra Rochiny i od rzutu z autu rozpoczną zawodnicy Betisu Sewilla.

57
    Jak to nie wpadło?!
    Kapitalne dośrodkowanie w pole karne w wykonaniu Saula. Tam spod opieki Damiena Perquisa wyrwał się Larrivey i popularnym szczupakiem próbował umieścić futbolówkę w siatce, jednak trafił tylko w poprzeczkę!

55
    Zmiana w drużynie Rayo. Za Bueno na murawie melduje się Fernandez.

51
    Gol dla Rayo!

JOAQUIN LARRIVEY!!

Pogrom w wykonaniu zawodników Rayo!
    Rochina wystawił futbolówkę dla Bueno na wysokości siódmego metra. Pomocnik Rayo minął jeszcze jednego obrońcę i uderzył na bramkę Adana, jednak świetnie na linii bramkowej zachował się Perquis, który wybił futbolówkę, ale trafiła ona wprost to JOAQUINA LARIVEY'A, a ten wpakował ją do siatki!

49
    Symulka Vadillo, arbiter dał na razie ostrzeżenia dla młodego zawodnika Betisu!

47
    Zagranie na wysokości kolana z lewej strony w wykonaniu Falque. W polu karnym niepilnowany był Rochina, który bez zastanowienia uderzył na bramkę Betisu, ale trafił wprost w dobrze ustawionego Adana.

46
    Drugą połowę rozpoczęli piłkarze Betisu. Futbolówka została zagrana do tyłu, gdzie Chica od razu zagrał do rozpędzonego na lewym skrzydle Vadillo, ale pomocnik gości nie zdołał przyjąć piłki.

46

Powracamy do Madrytu, gdzie zawodnicy obu drużyn pojawiają się na murawie!

Koniec pierwszej odsłony spotkania. Po czterdziestu pięciu minutach Rayo Vallecano wygrywa z Realem Betis 2:0!

45+1

45+1
    Minuta – właśnie tyle zostało doliczone do regulaminowego czasu gry pierwszej połowy.

44
    Zaostrzył nam się teraz pojedynek. W kleszcze został wzięty Bueno i dla sędziego nie pozostało nic tylko, żeby odgwizdać przewinienie.

43
    Ajaja! Nie wiele zabrakło dla Larriveya!
    Fantastyczne uderzenie obok muru napastnika Rayo Vallecano! Futbolówka jednak przeleciała minimalnie obok słupka bramki strzeżonej przez Adana.

42
    Zrównał teraz z ziemią Rochine pomocnik Betisu, N'Diaye! Nie wiem dlaczego, ale arbiter nie pokazał żółtego kartonika dla zawodnika gości. No cóż, jego decyzja, a nam pozostaje to tylko zaakceptować.

41
    Teraz Ruben Castro odwdzięczył się faulem na Ze Castro, jednak napastnik Betisu nie został ukarany żółtym kartonikiem i dla Rayo został przyznany tylko rzut wolny.

39
    Mamy pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu! Upomniany nią został zawodnik Rayo Vallecano, Ze Casto, który powstrzymał groźnie zapowiadającą się akcję gości faulem.

37
    Kolejna prostopadła piłka w kierunku Leo Bapristao, ale tym razem pomocnik Realu Betis był na pozycji spalonej.

36
    To powinna być kontaktowa bramka!
    Po długim rozgrywaniu futbolówki na połowie Rayo, w końcu na prostopadłe podanie zdecydował się Vadillo. Leo Baptistao wyprzedził obrońców gospodarzy i stanął oko w oko z Rubenem, ale uderzył za mocno i piłka trafiła jedynie w poprzeczkę!

32
    Trener gości zdecydował się na ofensywną zmianę. Za rozgrywającego tragiczne zawody i proszącego o zmianę Paulao wchodzi Vadillo.

29
    Gra przeniosła się do środka boiska, gdzie spokojnie futbolówkę rozgrywają zawodnicy Rayo.

27

PAULAO JUNIOR!!

Samobójcza bramka obrońcy Betisu!
    Fatalna gra PAULAO JUNIORA, najpierw zawalił pierwszą bramkę, a teraz sam skierował po dośrodkowaniu jednego z zawodników Rayo futbolówkę do bramki! Teraz defensor prosi o zmianę trenera gości..
    Ale warto podkreślić zachowania zawodników gospodarzy, którzy podchodzili i pocieszali obrońcę gości. Fantastyczny obrazek!

26
    Kolejny rzut wolny, tym razem dla Betisu Sewilla. Odległość podobna jak dwie minuty temu, tylko, że w stronę bramki Rubena.

24
    Rzut wolny dla Rayo Vallecano. Falque faulowany na wysokości trzydziestego piątego metra.

23
    Ostry pressing piłkarzy Rayo Vallecano, ale świetnie poradzili sobie z tym obrońcy Betisu, a konkretnie Damien Perquis, tak – DAMIEN PERQUIS, który minął rywala i zagrał futbolówkę do przodu.

20
    Teraz Ruben próbował zaskoczyć Castro. Centra z prawej strony w pole karne gospodarzy, tam napastnik Betisu urwał się spod opieki obrońców i zdołał oddać uderzenie głową, jednak trafił wprost w golkipera Rayo.

19
    Piłkarze Rayo albo grają na czas, albo szukają chwili oddechu rozgrywaniem futbolówki w szeregach obronnych przed dłuższy okres czasu.

17
    Piłkę przed pole karne dośrodkował Saul. Tam przyjął ją Bueno i zdecydował się na uderzenie z dosyć ostrego kąta, ale na szczęście dla gości na posterunku był był bramkarz Realu Madryt, Adan.

16
    Dośrodkowywać z narożnika boiska będzie drużyna Rayo Vallecano.

15

RUBEN ROCHINA!!

Co za błąd defensywy Betisu Sewilla! Z taką grą to oni na pewno nie utrzymają się w ekstraklasie! Prequis spokojnie zagrał wzdłuż pola karnego do swojego partnera z obrony, a ten jak sparaliżowany podał za lekko do bramkarza. Adan nie zdołał dobiec do piłki, przejął ją RUBEN ROCHINA i pewnym uderzeniem wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie!

14
    Kapitalna interwencja Rubena, który obronił uderzenie rozpędzonego na bramkę Rayo Leo Baptistao! Rzut rożny dla Betisu.

12
    Ruben Castro padł teraz jak rażony piorunem pod polem karnym Rayo Vallecano! Jednak gwizdek arbitra milczy! Wydaje się, że Hernandez podjął dobrą decyzję puszczając grę dalej.

11
    Nasze przewidywania okazały się bezbłędne. Saul już jest na boisku i znów zaczyna walczyć jak lew.

10
    Źle to wyglądało!
    W środku boiska w powietrzy zderzyli się Saul z Jorge Moliną, oboje siebie nie zauważyli, ale na murawie leży tylko ten pierwszy. Miejmy nadzieje, że nic poważnego się nie stało.

8
    Miał szanse teraz na dośrodkowanie Nono, ale pomocnik Betisu Sewilla zbyt długo z tym zwlekał i stracił piłkę na rzecz piłkarza Rayo, Nacho.

7
    Pierwsza ofensywna akcja Realu Betis. Po prawej stronie dwóch zawodników gospodarzy przedryblował Jorge Molina. Pomocnik gości dośrodkował w pole karne, ale tam świetnie przyblokowany został Ruben Castro i Ruben mógł ze spokojem łapać futbolówkę.

4
    Tylko rzut rożny dla Rayo!
    Prawą stroną świetnie przedarł się Rochina, który zdecydował się na dośrodkowanie w pole karne. Wydawało się, że z tego nic nie będzie, ale ni stąd, ni zowąd pokazał się Bueno, który miał otwartą drogę do bramki, jednak uderzył tylko obok słupka. Piłka odbija się jeszcze od nogi jednego z zawodników Betisu.

3
    Świetna interwencja Perquisa, który popularnym szczupakiem wybił futbolówkę dośrodkowaną przez Saula.

2
    Trashorras próbował się na siłę przebić przez defensywę Realu Betis, ale szybko stracił futbolówkę, jednak arbiter dopatrzył się jeszcze przewinienia jednego z graczy gości.

1
    Długa piłka w kierunku rozpędzonego Larrivey, ale nawet napastnik Rayo nie był wstanie dobiec do tego zagrania. Od bramki rozpocznie Adan.

1
    Pierwsza połowa została rozpoczęta przez piłkarzy gospodarzy, którzy teraz rozgrywają piłkę na własnej połowie.

1

Trója sędziowska już wyprowadza zawodników na środek boiska. A sędziować te spotkanie będzie: Hernández, Sobrino i Aboy.

Piłkarze obu drużyn już powoli gromadzą się w tunelu i czekają na wyjście na murawę. Kibice zapełnili do ostatniego krzesełka Campo de Fútbol de Vallecas! Szykuje się świetna atmosfera i na trybunach i miejmy nadzieje, że na boisku również!

W poprzednim spotkaniu tych drużyn padł remis 2:2.

Perquis wyszedł w wyjściowym składzie Betisu na spotkanie rewanżowe 1/8 finału LE z FC Sevilla, które zakończyło się wynikiem 0:2 (o awansie gości przesądziły karne wygrane 4-3). Polski defensor opuścił murawę już w 15. minucie z grymasem bólu na twarzy.

Ostatnio piłkarz reprezentacji Polski i Betisu Sewilla doznał kontuzji uda i będzie pauzował około pięciu tygodni. 29-letni obrońca nabawił się urazu podczas meczu Ligi Europejskiej.

Będzie to dopiero dziewiąty mecz Polaka w tym sezonie, ale wiadomo, że trapią go od dwóch lat ciężkie kontuzje.

Poniżej prezentujemy dla Państwa wyjściowe jedenastki obu zespołów. Od pierwszej minuty w drużynie gości – Realu Betis – wystąpi reprezentant Polski, DAMIEN PERQUIS! Życzymy powodzenia w dzisiejszym meczu!

Rayo Vallecano: Rubén – Arbilla, Zé, Gálvez, Nacho, Trashorras – Saúl, Falque, Rochina, Bueno – Larrivey.

Real Betis: Adán – Juanfran, Paulao, Perquis, Chica – Lolo, N'Diaye, Nono – Leo Baptistao, Jorge Molina – Rubén Castro.

Piłkarze Realu Betis praktycznie nie mają już szans na pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Po 33. kolejkach mają oni na swoim koncie dwadzieścia dwa punkty, a do bezpiecznego miejsca tracą ich aż dziesięć.

Real Betis znajduje się na totalnym dnie tabeli. Po trzydziestu trzech spotkaniach piłkarze Rayo opłakują ostatnią pozycję w tabeli.

Po trzydziestu trzech spotkaniach mają na swoim koncie trzydzieści siedem punktów. Jednak ich dorobek nie pozwala im jeszcze spokojnie myśleć o utrzymaniu. Osiemnaste Getafe traci do nich tylko sześć oczek, ale zważywszy na ostatnie mecze Rayo powinni spokojnie się utrzymać.

Rayo Vallecano jak na swoje możliwości całkiem dobrze spisuje się w obecnym sezonie. Po trzydziestu trzech spotkaniach zajmują czternastą pozycję.

Zapraszam na spotkanie 34. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy, w której swoje siły zmierzy Rayo Vallecano z Realem Betis. Początek spotkania już o godzinie 17:00.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Karol Sadłowski

Gole: 15. Rochina, 27. Paulao (sam.), 51. Larrivey – 80. Chica

Kartki:   39. Ze Castro (RAY), 67. Gálvez (RAY), 70. Arbilla. (RAY) – 63. Léo Baptistão (BET), 85. Nono (BET)

Rayo Vallecano: Rubén – Arbilla, Zé, Gálvez, Nacho, Trashorras – Saúl (68' Baena), Falque, Rochina (79' Bangoura), Bueno (55' Fernandez) – Larrivey.

Rezerwowi:

Real Betis Balompié: Adán – Juanfran, Paulao (32' Vadillo), Perquis (68' Figueras), Chica – Lolo, N'Diaye, Nono – Leo Baptistao (68' Verdú), Jorge Molina – Rubén Castro.

Rezerwowi: Pedro, Vadillo, Verdú, Braian, Cedrick, Jordi, Varela.

Sędziowie: Hernández – Sobrino, Aboy.