Monaco – Nice 1:0 (koniec) | Bastia – Ajaccio 2:1 (koniec) | Bordeaux – Guingamp 5:1 (koniec)
Lorient – Montpellier 4:4 (koniec) | Reims – Sochaux 0:1 (koniec) | Valenciennes – Nantes 2:6 (koniec)
Olympique – Lille 0:0 (koniec)
FC Lorient
4:4 (1:1)
Montpellier HSC
Niedziela 20.04.2014, 17:00 • Stade du Moustoir, Lorient • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Przed nami 34. kolejka francuskiej Ligue 1. Lorient podejmować będzie na własnym boisku Montpellier.

Jest to pojedynek między drużynami ze środkowej i dolnej części tabeli. Gospodarze z 41 punktami plasują się obecnie na 10. pozycji. Goście natomiast, dzięki uzbieraniu do tej pory 38 oczek są na 15. lokacie. Jak więc można zauważyć mecz będzie bardzo ważny dla obu ekip, ponieważ jeśli Montpellier wygra, to przesunie się w zestawieniu przed Lorient.

Przyglądając się ostatnim poczynaniom obu drużyn widzimy, że radziły sobie one niemal identycznie. Spośród 5 niedawnych meczów każda z nich wygrywała tylko w jednym. Pozostałe kończyły dwoma remisami i dwoma porażkami.

W poprzedniej serii spotkań Lorient na wyjeździe pokonało Niceę 2:1. Montpellier z kolei uległo na własnym boisku Olimpique Marsylii 2:3.

Mecz poprowadzi F. Fautrel. Na liniach pomogą mu C. Gringore i M. Grosbost.

Na relację zapraszamy w najbliższą niedzielę, tylko na lajfy.com!

FC Lorient: Audard – Lautoa, Bourillon, Guerreiro, Manga – Sunu, Doukouré, Gassama, Traoré, Monnet-Paquet – Aliadière
    Rezerwowi: Reynet, Koné, Diallo, Aboubakar, Abdullah, Baca, Pelé

Montpellier HSC: Jourdren – Tiéné, Deplagne, Congré, Hilton – Stambouli, Cabella, Martin, Sanson – Niang, Mounier
    Rezerwowi: Pionnier, Marveaux, Aït-Fana, Deza, Jebbour, Assoumin, Saint-Ruf

Sędziowie: F. Fautrel – C. Gringore, M. Grosbost.

1

2
    Gospodarze grają dzisiaj na pomarańczowo- czarno. Goście z kolei w białych strojach.

3
    Ależ okazja dla gospodarzy! Dośrodkowanie z rzutu rożnego spada pod nogi Mangi, ten źle przyjmuje, ale ma jeszcze szanse oddać strzał głową. Piłka minimalnie ponad poprzeczką!

4
    Rzut wolny dla Montpellier na wysokości około 40 metrów.

5
    Wymuszona zmiana w Montpellier. Deza wchodzi za Mouniera, który najprawdopodobniej doznał jakiegoś urazu.

6
    Nienajlepsze rozegranie tego stałego fragmentu gry i teraz Lorient rusza z kontratakiem.

7
    Seria niedokładnych podań z jednej i drugiej strony w środku pola. Do tego chwilę później faulowany Niang.

8
    Długa piłka na wolne pole w kierunku Nianga. Dobrze asekurował to podanie Manga i od bramki grę wznowi Audard.

10
    Pierwsze dziesięć minut za nami. Póki co, poza okazją z trzeciej minuty Mangi, niewiele dzieje się na boisku.

12
    Oskrzydlająca akcja prawą flanką gospodarzy. Traoré dogrywał na 15. metr do Doukouré, ale jego uderzenie zablokowane przez Hiltona.

13
    Sunu zdecydował się na uderzenie z ponad 30. metrów, ale fantastycznie broni to Jourdren!

14
    Corner mają jeszcze zawodnicy Lorient, ale nie udało im się stworzyć zagrożenia tym razem.

15
    Duże zamieszanie pod polem karnym Montpellier. Najpierw Guerreiro, później Traoré próbowali dogrywać w szesnastkę, ale niewiele z tego wyszło.

16
    Po ponad kwadransie gry, statystyka posiadania piłki minimalnie na korzyść gości (52%).

17
    Rzut wolny dla Lorient, mimo kiepskiej wrzutki do piłki dochodzi Aliadière, ale strzela prosto w słupek!

18
    Bardzo groźny kontratak Montpellier! Niang ruszył prawą flanką i dograł w kierunku Cabelli. Ten, w wyniku błędu defensywy rywali doszedł do piłki, ale był ustawiony tyłem do bramki i uderzył niecelnie!

19
    Dwójkowa akcja Guerreiro i Traoré na lewej stronie. Niestety, żadnemu z nich nie udało się precyzyjnie dośrodkować.

21
    Przy piłce wciąż goście, mimo wysokiego pressingu Lorient. Nic z tego jednak nie mają, bo rozgrywają futbolówkę na własnej połowie.

23
    Indywidualna akcja Sunu na prawej flance i od autu na wysokości pola karnego rywali wznowią grę miejscowi.

24
    Szybka kontra Montpellier i mamy rzut rożny dla tej drużyny.

25
    Nienajlesze wykonanie tego stałego fragmentu gry, ale goście mają jeszcze okazję na oddanie strzału. Próba Congré ląduje jednak na trybunach.

26
    Gol dla Montpellier!
    Co za bramka! REMY CABELLA dostał piłkę na 45. metrze, zabrał się z nią po drodze ogrywając dwóch rywali. Następnie uderzył pod poprzeczkę zza pola karnego i nie dał szans Audardowi!

27
    Fantastyczna indywidualna akcja Cabelli, który do maksimum wykorzystał nieporadność obrony Lorient w tej sytuacji.

29
    Coś niebywałego! Aliadière wychodzi sam na sam z Jourdrenem, a ten wyraźnie go fauluje! Karny dla gospodarzy!

29
    Czerwona kartka dla Jourdrena za ten faul i goście grają w dziesiątkę!

31
    Kolejna wymuszona zmiana w Montpellier. Pionnier wchodzi na bramkę, zmieniając Sansona.

31
    Gol dla Lorient!
    JEREMIE ALIADIERE techniczny strzałem pokonuje Pionniera! Mamy remis!

33
    Ależ huśtawka nastrojów w Lorient! Najpierw Cabella w indywidualnej akcji zdobywa bramkę, chwilę później mamy już remis, w dodatku przez 60 minut goście muszą grać w dziesięciu!

34
    Montpellier nie zniechęca się i próbuje atakować. Niestety, póki co nie są w stanie zbliżyć się do szesnastki gospodarzy.

36
    Wysoki pressing Lorient. Drużyna ta momentami sześcioma zawodnikami atakuje swoich rywali na ich własnej połowie.

37
    Rzut wolny dla gości. Cabella wrzucał futbolówkę z ponad 40 metrów, ale ta ląduje w rękach Audarda.

37
    Żółtą kartką ukarany Lautoa za bardzo groźne wejście w nogi rywala.

38
    Cabella odważnie ruszył na lewej stronie, ale mimo, że udało mu się ogrć jednego z rywali to był za bardzo osamotniony w ataku.

39
    Doukouré szukał prostopadłym podaniem Aliadière, ale połapali się w tym obrońcu Montpellier. Jak się później okazało, napastnik i tak był na offsajdzie.

41
    Martin faulowany w środku pola. Goście próbowali to wykorzystać szybko wznawiając grę, ale Niang na lewej stronie tylko rozłożył ręce, bo nie miał do kogo zagrać.

42
    Traoré sprytnym podaniem szukał Aliadière, ale dograł minimalnie za mocno. Od bramki Pionnier.

43
    Kolejne dośrodkowanie w szesnastkę gości, ale póki co świetnie radzą sobie z tego typu zagraniami defensorzy Montpellier.

44
    Aliadière miał dużo swobody w polu karnym rywali, ale trochę przekombinował i podał prosto w ręce Pionniera.

45
    Minuta doliczona przez arbitra do czasu pierwszej połowy.

45+1
    Kontratak Montpellier, ale Cabella nie w tempo dogrywał do Nianga i sędzia pokazał spalonego.

45+1

Dużo emocji w Lorient. Goście objęli prowadzenie po świetnej akcji Cabelli, ale już 5 minut później nie dość że stracili bramkę, to dodatkowo muszą męczyć się do końca meczu w dziesiątkę. Po przerwie możemy się spodziewać coraz większego naporu gospodarzy, którzy z pewnością będą chcieli wykorzystać przewagę.

Zapraszam za 15 minut!

46

47
    Deza ucierpiał już na początku drugiej połowy i długo leży na murawie. Przypomnijmy, że już 2 wymuszone zmiany musiał przeprowadzić trener Montpellier.

48
    Defensor wraca na boisko i arbiter wznawia grę.

49
    Tiéné ukarany żółtą kartką za groźny faul od tyłu.

50
    Rzut wolny dla gospodarzy po kolejnym faulu jednego z zawodników Montpellier. Wrzutkę pewnie piąstkuje Pionnier.

52
    Fatalne podanie Traoré, który szukał Aliadière. Piłka w rękach Pionniera.

53
    Deplagne ukarany kartonikiem za wejście wślizgiem w nogi Sunu. Jak tak dalej pójdzie, na jednej czerwonej kartce się dzisiaj nie skończy.

54
    Kolejna przerwa w grze. Tym razem na boisku leży Niang. Na trybunach coraz częstsze gwizdy.

56
    Coś niebywałego! MBAYE NIANG wyłuskał piłkę spod nóg jednego z obrońców Lorient i uderzył z 20 metrów w samo okienko bramki Audarda!

58
    Szybko odpowiada trener gospdoarzy, wprowadzając pierwszego zmiennika. Aboubakar za Doukouré.

59
    Aboubakar w swojej pierwszej akcji ofensywnej. Arbiter liniowy pokazuje jednak spalonego.

60
    Dwójkowa akcja, jak narazie bohaterów tego meczu, Nianga i Cabelli. Ten drugi uderzał z 15 metrów, ale futbolówka przelatuje minimalnie obok słupka!

62
    Martin przewaracany we włanej strefie obronnej. Montpellier wykorzystuje każdą okazję, aby ukraść kilka cennych sekund.

63
    Nienajlepiej wygląda gra gospodarzy od kilku minut. Masa niedokładnych podań i brak pomysłu na grę, mimo przewagi liczebnej.

64
    Jeszcze jedna przerwa w grze. Deza leży na boisku, mimo że faul wcale nie wyglądał groźnie.

65
    Koncert zawodników gości trwa. Teraz nie podnosi się z murawy Niang.

66
    Kartonik dla Bourillona, za faul taktyczny i przerwanie kontry Montpellier.

67
    Cabella ładnie znalazł Nianga na prawej stronie i dograł mu świetną piłkę, ale ten niemal sprzed linii końcowej probowal chyba strzelać na bramkę.

68
    Ostatnia roszada w składzie gości. Z boiska baaaardzo powoli schodzi Niang, w jego miejsce Marveaux.

68
    Zmiana również w składzie Lorient. Pelé za Sunu.

69
    Indywidualna akcja Martina na lewej stronie zakończona strzałem w światło bramki. Na posterunku tym razem Audard.

71
    Wysoka piłka na lewe skrzydło do Pelé, ale ten był na minimalnym spalonym. Grę wznawia Jourdren.

72
    Statystyka posiadania piłki, co nie może dziwić, na korzyść miejscowych. Utrzymują się oni przy niej przez ponad 53% czasu.

73
    Wydawało się, że będzie groźnie pod bramką gości. Guerreiro dogrywał z lewej strony prosto na głowę Monnet-Paqueta, ale ten uderzył obok słupka. Jak się później okazało, był jeszcze na offsajdzie.

74
    Kontratak Montpellier. Cabelli udało się wywlczyć aut na wysokości pola karnego rywali. Chwila oddechu dla defensywy gości i kilka cennych sekund.

75
    Świetna akcja Lorient! Gassama posłał piłkę na długi słupek do Traoré, ten uderzył z woleja, ale świetnie broni to Pionnier!

76
    Rzut rożny dla miejscowych. Kispka wrzutka i nie udało się tym razem zagrozić bramce Montpellier.

78
    Kontra gości, którą zapoczątkował Cabella, ale tym razem Francuz się nie popisał i dograł trochę za plecy do Martina.

78
    Koncert przyjezdnych! Martin dograł na 18. metr do JEANA DEZY, który bez chwili namysłu uderzył! Piłkę odbija jeszcze Audard, ale robi to tak niefortunnie, że ta wtacza się do jego bramki!

79
    Ostatnia zmiana w tym meczu. Diallo za Traoré.

81
    Fantastyczne podanie Dezy do wychodzącego na czystą pozycję REMY'EGO CABELLI, a ten mając przed sobą tylko bramkarza zdobywa swoją trzynastą bramkę w tym sezonie!

82
    Chyba nikt nie spodziewał się, że taki przebieg będzie miał ten mecz. Montpellier daje dzisiaj lekcję jak należy przeprowadzać kontrataki.

83
    Corner dla Lorient i uderzeni Aliadière, ale po raz kolejny świetnie w bramce spisuje się Pionnier!

87
    Dwójkowa akcja Aboubakara i KEVINA MONNETA-PAQUETA, króry precyzyjnym uderzeniem z 14 metrów pokonuje Pionniera!

88
    Walczą jeszcze zawodnicy Lorient, ale wszystko wskazuje na to, że zdecydowanie za poźno się obudzili.

90
    Została jedna bramka różnicy! Rzut rożny dla miejscowych, dośrodkowanie na 16. metr piąstkuje Pionnier, tam do piłki dopada VINCENT ABOUBAKAR i precyzyjnym uderzeniem tuż przy słupku zdobywa bramkę!

90+1
    Zaledwie trzy minuty doliczone przez arbitra! Czy Lorient doporowadzi do wyrównania?

90+2
    Sprytna piłka do Pelé, ale ten był na centymetrowym spalonym!

90+3
    Ależ mecz! Długa piłka z głębi pola do VINCENTA ABOUBAKARA, który na 6. metrze świetnie ją przyjął i nie dał szans Audardowi!

Nieprawdopodobne widowisko w Lorient! Gospodarze mimo gry w przewadze, do 87. minuty przegrywali aż 1:4! Później jednak Montpellier w ciągu niecałych 420 sekund dało sobie wbić aż trzy bramki! Bohaterem zostaje wprowadzony z ławki – Aboubakar, który w ostatnich chwilach tego pojedynku zachował zimną krew i zapewnił swojej ekipie jakże ważny punkt.

Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne, tylko na lajfy.com! (18:57:30)

Sławomir Szczęch

Gole: 31. Aliadière (kar.), 87. Monnet-Paquet, 90. Aboubakar, 90+3. Aboubakar – 26. Cabella, 56. Niang, 78. Deza, 81. Cabella

Kartki:   37. Lautoa (LOR), 66. Bourillon (LOR) – 49. Tiéné (MON), 53. Deplagne (MON)   29. Jourdren (MON)

FC Lorient: Audard – Lautoa, Bourillon, Guerreiro, Manga – Sunu (68' Pelé), Doukouré (58' Aboubakar), Gassama, Traoré (79' Diallo), Monnet-Paquet – Aliadière
    Zmiany: Reynet, Koné, Diallo, Aboubakar, Abdullah, Baca, Pelé

Montpellier HSC: Jourdren – Tiéné, Deplagne, Congré, Hilton – Stambouli, Cabella, Martin, Sanson (31' Pionnier) – Niang (68' Marveaux), Mounier (5' Deza)
    Zmiany: Pionnier, Marveaux, Aït-Fana, Deza, Jebbour, Assoumin, Saint-Ruf

Sędziowie: F. Fautrel – C. Gringore, M. Grosbost

Widownia: 18 000