Włókniarz Częstochowa - Falubaz Z.Góra 40:50 (koniec) | Unibax Toruń - Sparta Wrocław 60:30 (koniec)
wydarzenie zakończone
KantorOnline Włókniarz Częstochowa - SPAR Falubaz Zielona Góra

40:50

Poniedziałek 21.04.2014, 16:30 • SGP Arena, Częstochowa, ul. Olsztyńska • Żużel - PGE Ekstraliga

KantorOnline Włókniarz Częstochowa przegrywa zatem na własnym torze ze SPAR Falubazem Zielona Góra 40:50 i po dwóch kolejkach częstochowianie pozostają bez punktów. Ekipa z Zielonej Góry wygrywa po raz pierwszy w sezonie i poprawia sobie humory po porażce z Grupą Azoty Unią Tarnów w poprzedniej kolejce.

Jeszcze jestem państwu winny wynik z Tarnowa. Grupa Azoty Unia pokonała ostatecznie Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk 63:27.

Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje do portalu Lajfy.com! (18:19:03)

A tak punktowali zawodnicy w dzisiejszym spotkaniu:

SPAR Falubaz Zielona Góra:

1. Patryk Dudek 12+2 (1*, 3, 2*, 3, 3)
    2. Andreas Jonsson 9+1 (2, 1, 3, 2*, 1)
    3. Piotr Protasiewicz 10+1 (3, 2*, 1, 3, 1)

10. Grigorij Łaguta – zastępstwo zawodnika
    11. Peter Kildemand 14 (0, 2, 3, 3, 2, 2, 2)
    12. Rafał Szombierski 7+1 (2, 0, 3, 1, 1*, 0)
    13. Grzegorz Walasek 11 (3, 3, 1, 1, 1, 2, 0)

Stan meczu: 40:50

Fenomenalne wyjście spod taśmy Dudka. Ponownie wściekle atakował go Kildemand, ale lepszy okazał się zawodnik SPAR Falubazu. Dość nieoczekiwanie ochotę na wyprzedzenie Duńczyka miał w końcówce Protasiewicz, który chwilę wcześniej bardzo łatwo poradził sobie z Walaskiem. Ostatecznie jednak Kildemand dowiózł dwa punkty.

Wyścig 15:

Patryk Dudek
    Grzegorz Walasek
    Piotr Protasiewicz
    Peter Kildemand

Przerwa dobiegła końca. Zawodnicy wyjeżdżają na tor. Przed nami ostatnia gonitwa w spotkaniu!

Jeszcze krótka przerwa dla Walaska, który ma bieg po biegu.

14
    HAMPEL 3 pkt
    WALASEK 2 pkt
    JONSSON 1 pkt
    SZOMBIERSKI 0 pkt

Stan meczu: 38:46

Hampel założył częstochowską parę na wyjściu z pierwszego łuku i odniósł pewne zwycięstwo. Jonsson na początku trzeciego okrążenia atakiem przy krawężniku wyprzedził Szombierskiego.

Wiadomo już, że zielonogórzanie wygrają w Częstochowie i zdobędą pierwsze ligowe punkty w sezonie!

Wyścig 14:

Rafał Szombierski
    Andreas Jonsson
    Jarosław Hampel

Obsada biegów nominowanych:

14:

Walasek jako rezerwa taktyczna w miejsce Holty.

9. Rune Holta 3+1 (0, 1, 2*, 0, -)
    11. Peter Kildemand 12 (0, 2, 3, 3, 2, 2)
    12. Rafał Szombierski 7+1 (2, 0, 3, 1, 1*)
    13. Grzegorz Walasek 9 (3, 3, 1, 1, 1)

13
    SZOMBIERSKI 1 pkt
    ŁOKTAJEW 0 pkt

Wynik biegu: 3:3
    Stan meczu: 36:42

Kildemand przez trzy okrążenia mocno atakował Hampela, ale na wejściu w przedostatni wiraż popełnił lekki błąd i nie zdołał dogonić reprezentanta Polski. Daleko z tyłu Łoktajew.

Wyścig 13:

Aleksandr Łoktajew

Awizowana wcześniej zmiana. Kildemand za Holtę jako rezerwa taktyczna.

Przerwa dla Kildemanda, który pojedzie w trzynastym biegu jako rezerwa taktyczna w miejsce Holty.

12
    DUDEK 3 pkt
    CZAJA 1 pkt
    STRZELEC 0 pkt

Stan meczu: 33:39

Dudek zdecydowanie uciekł ze startu. Kiedy wydawało się, że zawodnik SPAR Falubazu odniesie pewne zwycięstwo, w szaleńczą pogoń rzucił się za nim Kildemand. Duńczyk był bardzo szybki, ale ostatecznie nie był w stanie wyprzedzić rywala.

Wyścig 12:

Artur Czaja
    Adam Strzelec

Czaja jako rezerwa taktyczna w miejsce Malczewskiego.

11
    PROTASIEWICZ 3 pkt
    WALASEK 1 pkt
    HOLTA 0 pkt

Wynik biegu: 1:5
    Stan meczu: 30:36

Świetny dojazd do pierwszego łuku w wykonaniu pary gości. Protasiewicz uciekł daleko do przodu, a Jonsson do samej mety dzielnie bronił się przed zmasowanymi atakami dwójki częstochowian.

Wyścig 11:

Rune Holta

Przerwa dobiegła końca. Jako czwarty w ramach ZZ-ki za Łagutę pojedzie Holta.

Równanie toru.

Tymczasem po dziesięciu biegach w Tarnowie miejscowa Grupa Azoty Unia wysoko prowadzi z Renault Zdunek Wybrzeżem Gdańsk 45:15!

10
    KILDEMAND 3 pkt
    HAMPEL 2 pkt
    ADAMCZEWSKI 0 pkt

Wynik biegu: 4:2
    Stan meczu: 29:31

Hampel prowadził przez niemal cały wyścig, lecz piekielnie szybki był Kildemand i na ostatnich metrach kapitalnym atakiem wyprzedził zawodnika SPAR Falubazu! Przez moment trzeci jechał Adamczewski, jednak szybko został minięty przez Szombierskiego.